Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie jest wyznacznikiem , chodzi o to że piszesz że seria VI jest definitywnie lepsza od serii 25 co nie jest prawdą i może wprowadzać w błąd tych którzy to czytają . Nie piszesz że wolisz serię VI , tylko że seria 25 jest tragiczna .

Ale to wyłącznie moje zdania, przecież wiadomo, że każdy ma inne i każdy decyduje sam. Pisząc, że brzmi to słabo, wyrażam wyłącznie moją opinie i wrażenie, czasem dodaje też cytat z kogoś, kto czuję tak samo lub podobnie. Nie mam zamiaru być wyrocznią i liczę, że jak ktoś zechce wydać 20 tysięcy złotych na kolumny, to osobiście uda się do salonu, lub też pożyczy głośniki i dokona wyboru samodzielnie. Tak samo jak z żoną, samochodem, czy mieszkaniem. Wartościowanie lepsze/gorsze odbywa się wyłącznie w funkcji własnego gustu!!

 

.Żeby wydobyć maximum możliwości AP Tempo VI czy 25 w mojej opinii Cronus to za mało choć tobie wystarcza .

Nie przeczę, zawsze można pójść dalej, zrobić coś inaczej, lepiej, ale istnieje jak dla mnie granica inwestycji. Przecież do Tempo zamiast Burmestera za 40 tysięcy można podłączyć Burmestera za 150 tysięcy. Pewnie będzie jeszcze lepiej. Dlatego dla mnie to nie ma sensu. Wybieram najlepsze kolumny na jakie mogę sobie pozwolić, które od wejścia mnie zauroczą i staram się im dać najlepszy prąd na jaki mnie stać. W tym momencie uzyskuje najlepszy współczynnik grania jakość/cena, miast przykręcać klamki od Bugattiego do Hondy Civic. Ale to ja, każdy może robić co chce. Są tacy, co wlewają bardzo drogi olej do starego Golfa i czują się jak Ayrton Senna. Wolna wola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miast przykręcać klamki od Bugattiego do Hondy Civic. Ale to ja, każdy może robić co chce. Są tacy, co wlewają bardzo drogi olej do starego Golfa i czują się jak Ayrton Senna. Wolna wola!

 

Mocno przesadzasz w kolejnych wpisach deprecjonując serię 25 i przesadzasz też mocno w porównaniach motoryzacyjnych . Uważam że Burmester którego tu przywołujesz pasuje dźwiękowo i poziomem do Virgo 25 i również do Tempo 25 ( jak pisałem Tempo to są Virgo do mniejszych pomieszczeń). Klamka z Bugatti była by gdyby dostawić tu elektronikę za 150tyś a nie za 40tyś .

082 jest to integra która w ofercie Burmestera przewidziana jest do kolumn na tym poziomie , a że firma wycenia go trochę drożej ? No cóż jakość trochę kosztuje . Używając twojego porównania to grając na Tempo czy Virgo Cronusem , to tak jakby jeździć sportowym autem używając tylko trzech pierwszych biegów .

Nie mam aspiracji żeby w tej dyskusji stanęło na moim , ale przydałoby się tu kierować więcej obiektywizmem . Może oszczędzi się komuś trochę kasy i nerwów .

Pozdrawiam i odpuszczam temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przesadzasz w kolejnych wpisach deprecjonując serię 25 i przesadzasz też mocno w porównaniach motoryzacyjnych .

Deprecjonuje, bo mi takie granie się nie podoba i wyrażam tu swoja opinię. Nie będzie mi się podobało w żadnej konfiguracji, bo już na poziomie kolumn jak dla mnie jest źle. Skoro tak nietrafne są porównania motoryzacyjne, to posłużę się ludzkim przykładem. Make up upiększa kobietę, ale z takiej, która Ci się nie podoba gwiazdy nie uczyni. To będzie tylko tuning miernego punktu wyjścia i będzie lepiej, ale wciąż niezadowalająco. A co do dobieranie kolumn do wzmacniacza, to jestem zwolennikiem proporcji 40:20 na korzyść kolumn niż odwrotnie. I tyle.

 

Nie mam aspiracji żeby w tej dyskusji stanęło na moim , ale przydałoby się tu kierować więcej obiektywizmem . Może oszczędzi się komuś trochę kasy i nerwów .

W tych sprawach każdemu radzę kierować się wyłącznie słuchem, to jedyny korzystny wybór, jedyny sensowny Ja nigdy nikomu nie napisałem, żeby nie kupował Tempo takich czy innych, zresztą nikt by tego nie posłuchał i słusznie. Bez urazy, dyskusje są potrzebne, korzystnie wpływają na pracę szarych komórek.

 

Pozdrowionka! Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastosowałem patent dla interconnecta. Dotychczas miałem jakieś stare MonsterCable

 

http://www.audiostereo.pl/pomoc-w-doborze-kabli-glosnikowych_131981.html/page__hl__audioburak?do=findComment&comment=4055738

 

Dla mnie działa ! Niesamowite bo przybyło wyczyszczonych wysokich... aż wydaj się niewiarygodne.

Ktoś jeszcze próbował ?

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki model Audio Physica polecilibyście do 17-18 m/km ? Myślałem o Virgo II lub Avanti II, obawiam się jednak czy nie będą za duże i bas nie będzie dominował. Pokój mam niestety kiepsko ustawny. Myślałem też o Sitara 25 - ale te mają bas reflex z tyłu - wolałbym przedni br. Jest też obecnie oferta na Tempo II SE - będą wyraźnie słabsze od Virgo i Avanti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sitara 25 wskazane jest nawet przesunięcie kolumn bliżej ścian. Bas jest wtedy lepszy,głębszy. Po odsunięciu od ścian,możesz mieć go niedostatek. Ja mam je przysunięte do ściany na 40 cm i jest super.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zwykłe Sitary i mogę potwierdzić że w pomieszczeniach do 20m2 powinny się sprawdzić idealnie.

Pamietaj tylko ze przysuwanie kolumn do ścian pogarsza projekcje przestrzeni.

Przy czym w każdym pokoju będzie trochę inaczej i warto się pobawić z różnymi ustawieniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Audio Physica polecilibyście do 17-18 m/km ? Myślałem o Virgo II lub Avanti II, obawiam się jednak czy nie będą za duże i bas nie będzie dominował

Moim zdaniem dominacja basu w małym pokoju to trochę mit. Miałem w pokoju 19,5m classic 10 (mają głośniki jedynie 13cm) i basu było niewiele mniej jak z Tempo VI. Większe mają lepsze dociążenie, niskie brzmią bardziej naturalnie, i nie odczuwam, że jest ich jakoś więcej. Na próbę wstawiłem Tempo do 14m i basu o dziwo było akurat. Testowałem także classic 10 i Tempo VI w pokoju 24m, ale kiepskiego akustycznie - obydwa dudniły podobnie. Jeśli pokój jest dobrze przygotowany akustycznie metraż nie ma dużego znaczenia (przynajmniej w pokojach 15-25m). Teraz siedzę z Tempo na tych 19,5 m, fakt, że stoją prawie na środku pokoju, i musiałem zrobić w zasadzie remont, ale efekt jest fantastyczny. Najlepiej wypożyczyć coś i sprawdzić czy bas nie będzie się wzbudzał, jeśli tak to będzie tak mniej lub bardziej z każdymi kolumnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny na ucho najlepiej grały bliżej środka pokoju niż ściany

No niestety, w mniejszych pomieszczeniach jest o tyle problem, że optymalna odległość od ścian wypada prawie na środku :) jednak jeśli możemy sobie pozwolić na takie ustawienie i jakąś adaptację myślę, że lepiej stawiać na większe kolumny - niskie tony będą bardziej soczyste, dociążone, bębny, kotły, harfy bliższe naturze. "duszenie się" kolumn to pojęcie mit które chyba jest mylone z dudnieniem, samo dudnienie, duży pogłos jest spowodowane materiałem ścian i ich proporcjami niż samym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w mniejszych pomieszczeniach jest o tyle problem, że optymalna odległość od ścian wypada prawie na środku :) jednak jeśli możemy sobie pozwolić na takie ustawienie i jakąś adaptację myślę, że lepiej stawiać na większe kolumny - niskie tony będą bardziej soczyste, dociążone, bębny, kotły, harfy bliższe naturze. "duszenie się" kolumn to pojęcie mit które chyba jest mylone z dudnieniem, samo dudnienie, duży pogłos jest spowodowane materiałem ścian i ich proporcjami niż samym rozmiarem.

Myślę tak samo niemniej jednak z tym duszeniem jest trochę prawdy w 30 metrach słyszę pewną różnicę w swobodzie grania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak samo niemniej jednak z tym duszeniem jest trochę prawdy w 30 metrach słyszę pewną różnicę w swobodzie grania

 

Testowałem jedynie do 25m, jednak rzeczywiście nie raz słyszałem, że powyżej 30m akustyka się zmienia i "skala" czy "swoboda" są już inne - niestety nie miałem okazji w takim metrażu posłuchać dobrego audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak samo niemniej jednak z tym duszeniem jest trochę prawdy w 30 metrach słyszę pewną różnicę w swobodzie grania .

Nawet przy 30 metrach każdy centymetr odsunięcia od ściany odpłaca się zanikaniem opisanych wyżej dudnien. Pewnie ma to związek z tym że niskie tony to niskie częstotliwości i związana z tym długą fala i może mniej tych złych fal odbitych do nas dociera ale pewnie i tych dobrych też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tempo 6 przekonały mnie do siebie już na pewno. :). Nie są oczywiście bez wad ale grają zdecydowanie dojrzalej od Dali i zostawiają tęsknotę jak za długo czegoś nie posłucham.

Przymierzam się pomału do zmiany wzmacniacza bo Kandy K2 trochę mam wrażenie, że bez kontroli tłucze niskimi zakresami co przeszkadza w ekspozycji średnicy. Miałem na próbę M6si i tu było dożo kulturalniej choć ogólnie przepaści nie było (to na + dla K2) choć to spora różnica w klasie (przynajmniej cenowej).

 

Nie miałem nigdy lampy dlatego jakby co to całkiem nowe otwarcie choć trochę obawiam się częstych padów lamp i kosztów np. KT88( może jednak warto)

Poniżej potencjalni kandydaci:

 

Lampy:

 

Cayin MT-35 S - tańsze lampy El34,

Cayin A-55 TP KT88

 

Tranzystory:

 

MF M3Si - tak trochę bez przekonanie o znacznej poprawie,

Creek evolution 50A/100A,

hegel 80/90/100,

Abrahamsen V2.0 UP

 

Jakby Ktoś z Szanownych rzucił przychylnym okiem na powyższe wzmacniacze lub przerabiał je będę wdzięczny za kilka słów. (budżet to <= 6k zł - ).

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny potrafią zagrać nawet z tanią elektroniką. Uczestniczyłem kiedyś w takim teście. Ale mi przypadły do gustu najbardziej z lampką, nie pamiętam modelu ale chyba właśnie na KT88.

 

Tego się trochę obawiałem :) tj. tych KT88. Co zrobić.

PS.

Ktoś gdzieś pisał, że przejściowo napędzał je pianocraftem... i do pewnych poziomów głośności jakoś tam grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trochę obawiałem :) tj. tych KT88. Co zrobić

Nie mam co prawda Tempo VI, a Tempo III i / po wymianie kondensatorów na Mundorf Supreme i terminali na Supry Boxcon / i nie mam wiedzy na ile różnią się w sposobie odtwarzania dźwięku te wersje. Do moich kolumn miałem w trakcie ich posiadania wzmacniacze , o których piszesz : Creek Destiny 2 / ale jakiś wadliwy był /, potem przejściowo Abrahamsen V 2.0 UP . Teraz jest hybryda Linear Audio Research 120H / z potencjometrem Khozmo zamiast Alpsa / i jest wybornie. LAR 120 H jest w tym porównaniu zdecydowanym liderem, a dodatkowo ma doskonały wzmacniacz słuchawkowy.

Miałem okazję z salonie w Gdańsku słuchać Tempo VI z hybrydą Pathos Classic One mk 2 i także było super.

Zaletą hybrydy jest to, że wymiana dwóch lamp w preampie nie jest bardzo kosztowna / jakieś 300 zł za parę/, poza tym szacuje ich żywotność na co najmniej 3-4 lata , typem lamp można trochę dopasować rodzaj prezentacji dźwięku.

Jako źródło mam lampowy CD Jolida JD 100 z lampami Raytheon z czarnymi długimi anodami. więc cały tor ma lampowy charakter.

Może w taką stronę warto pójść ? Sam jestem ciekawy, jak mój system zagrałby z Tempo VI , może lepiej, niż z Tempo III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trochę obawiałem :) tj. tych KT88. Co zrobić

 

Zdecydowanie polecam do Tempo VI lampę na KT88. Średnica w Tempo VI jest świetna ale nieco schowana, lampa wypchnie ją. Miałem kilka tranzystorów (exposure 3010, Creek Destiny, Hegel h200), ale z KT88 (u mnie Fezz) gra najlepiej - bardziej średnicą, zero kłujących w uszy dźwięków, plastycznie a przy tym bardzo rozdzielczo i z wykopem (choć minimalnie mniejszym niż z tranzystorów, ale dla mnie to zaleta, już mi się dawno znudziło efekciarskie granie). Co do psucia lamp to bym się tego nie obawiał, komplet 600 zł kosztuje, raz na kilka lat można wymienić. Lampy pięknie wyglądają, mogą robić za ogrzewanie zimą hehe, zupełnie inny klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy lampy dlatego jakby co to całkiem nowe otwarcie choć trochę obawiam się częstych padów lamp i kosztów np. KT88( może jednak warto)

 

Nie bój się lamp, nie ma czego, to wdzięczne urządzenia, pod warunkiem, że solidnie zrobione. Też się kiedyś bałem, że to jakieś skomplikowane, wybuchnie...etc.....Naprawdę nie ma czego. Pomyśl (posłuchaj) jeszcze Fezz Audio: https://www.koris.pl/manufacturer/fezzaudio. A lampki wymienisz raz na 4-5 lat, no chyba, że rąbiesz codziennie po 6-8 godzin, wtedy trochę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa "otuchy" w sprawie lamp :). Decyzja podjęta, wszystko na to wskazuje, że pomału zaczynam polowanie na coś w stylu Cayin A-55 TP na KT88 lub FezzAudio i mam nadzieję, że APT6 za to się odwdzięczą.... a już prawie kupiłem He hegla :)

No to szykuje się uczta, napisz jak już posłuchasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to szykuje się uczta, napisz jak już posłuchasz.
"Uczta" - Mam nadzieję :), tym bardziej że muszę trochę dozbierac i przekonać rodzinkę ze to ważniejsze niż remont kuchni :).

Dam znać oczywiscie jak już piecyk stanie pomiędzy kolumnami.

 

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.