Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Niby faktycznie 0,3%-0,1%=0,2 Ale różnica jest mniejsza, niż dokładność jednej z użytych do obliczeń danych. Więc Twoje "3x" jest po prostu bezpodstawne. Czyli błędne. Tak, jakbyś mierząc krokami stwierdził, że lewa strona boiska piłkarskiego, różni się od prawej o 1cm. 

No że się do błędu przyznać nie potrafisz to oczywiste, ale z czym ty tu chcesz dyskutować? Z matematyką?

Ale nie przejmuj się, wytłumaczę ci znowu.

W Polsce jest około 30mln dorosłych obywateli. Księży jest około 30tys. Ładnie się nam dzieli i wychodzi jeden ksiądz na 1000 mieszkańców.

Dasz już radę dalej, czy za trudne EuGeniuszu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piękny Stefan napisał:

No że się do błędu przyznać... 

Właśnie wykazałem Twój:

32 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tak, jakbyś mierząc krokami stwierdził, że lewa strona boiska piłkarskiego, różni się od prawej o 1cm. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

18 minut temu, Piękny Stefan napisał:

...ale z czym ty tu chcesz dyskutować? Z matematyką?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piękny Stefan napisał:

Ty jednak debilem jesteś...

język na grubościówkę zdecydowanie

i słowo przepraszam powinno paść

dlatego , że wzajemne niezrozumienie nie upoważnia do takich komentarzy

ignorancja nie jest wadą skoro nie masz cierpliwości  tłumaczyć własne poglądy nie pisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, osimar napisał:

Jak widzę to trolle dzielnie pracują na zamknięcie kolejnego.

Jak widać masz rację:

4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Co tam piąkasz lizaczu czarnych zadów???

Trol nie ma NIC do powiedzenia, więc dąży do uniemożliwienia innym wypowiadania się.

-----

6 godzin temu, Piękny Stefan napisał:

I to ma zastosowanie w tym o czym jest mowa...

W sumie to nie ma. Bo skoro na podstawie ilości tych złapanych pedofili, szacujesz ilość pedofili niezłapanych, to z matematycznego punktu widzenia, liczba ta może zawierać się odpowiednio w zakresie 0,1%-100% i 0,25%-100%. Więc w Twoim roważaniu cyfry znaczącej nie ma ani jednej, a poważne traktowanie tego Twojego "3x", to tylko i wyłącznie kwestia dobrej woli.

A liczby dowodzą czego innego: wbrew panującej modzie i panice, okazuje się, że choć procentowa liczba pedofilów w KK być może wyższa niż w całej ludzkości, to nie odbiega znacząco od innych grup zawodowych mających styczność z dziećmi, i okazuje się być bliższa zera niż różnych dyktowanych ideową propagandą liczb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

W sumie to nie ma. Bo skoro na podstawie ilości tych złapanych pedofili, szacujesz ilość pedofili niezłapanych

Oprócz pedofili złapanych i niezłapanych są jeszcze śpiochy, czyli pedofile, którzy z różnych przyczyn (najczęściej lęku przed dekonspiracją - moje zdanie) nie są aktywni ( w sensie nie popełniają przestępstw), ale w odpowiednich warunkach mogą utracić kontrolę na popędem. Kiedy się mówi o pedofili to najczęściej ma się na myśli właśnie tych aktywnych, a to spłycanie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Seksualnych?

Przede wszystkim powinna zamknąć głównego trolla czyli jego. Sam nie ma nigdy nic do powiedzenia i całość jego "twórczości" to oceny wpisów innych osób, jako że sam siebie mianował autorytetem i arbitrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

A liczby dowodzą czego innego: wbrew panującej modzie i panice, okazuje się, że choć procentowa liczba pedofilów w KK być może wyższa niż w całej ludzkości, to nie odbiega znacząco od innych grup zawodowych mających styczność z dziećmi, i okazuje się być bliższa zera niż różnych dyktowanych ideową propagandą liczb. 

Tyle tylko, że żadna inna grupa zawodowa czy korporacja nie ma takich możliwości ukrywania sprawców i Kościół Katolicki skrzętnie z tych możliwości korzystał. I tu jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jaro_747 napisał:

Tyle tylko, że żadna inna grupa zawodowa czy korporacja nie ma takich możliwości ukrywania sprawców i Kościół Katolicki skrzętnie z tych możliwości korzystał. I tu jest problem.

Nigdy temu nie przeczyłem. Ale, że Wasze wyobrażenie o skali problemu jest błędne sami dostarczacie dowodów. Ciężko o dowody wskazujące, że skala pedofilii w KK jest znacząco większa niż w innych organizacjach związanych z dziećmi. Choć bez wątpienia jest.

56 minut temu, Bobcat napisał:

Przede wszystkim powinna zamknąć głównego trolla czyli jego. Sam nie ma nigdy nic do powiedzenia... 

Napisz coś w temacie... cokolwiek. Chociaż raz dziennie. Żebyśmy wiedzieli, że nie postulujesz o zamknięcie samego siebie.

2 godziny temu, Jacchusia napisał:

Oprócz pedofili złapanych i niezłapanych są jeszcze śpiochy, czyli pedofile, którzy z różnych przyczyn (najczęściej lęku przed dekonspiracją - moje zdanie) nie są aktywni ( w sensie nie popełniają przestępstw), ale w odpowiednich warunkach mogą utracić kontrolę na popędem. Kiedy się mówi o pedofili to najczęściej ma się na myśli właśnie tych aktywnych, a to spłycanie problemu.

Wprost przeciwnie, bo pedofile nieaktywni nie stanowią problemu. Są i pewnie być muszą. Ważne, że nie czynią nikomu krzywdy. Niech sobie klikają lajki pod zdjęciami 18-tek wystyliziwanych na 15-tki. A co w samotności robią przed ekranem monitora, to już ich sprawa.

Ps.

56 minut temu, Bobcat napisał:

...jako że sam siebie mianował autorytetem...

Przy wszystkich Twoich błędach merytorycznych, trudno nie poczuć się autorytetem... na miarę tego wątku oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

W sumie to nie ma. Bo skoro na podstawie ilości tych złapanych pedofili, szacujesz ilość pedofili niezłapanych, to z matematycznego punktu widzenia, liczba ta może zawierać się odpowiednio w zakresie 0,1%-100% i 0,25%-100%. Więc w Twoim roważaniu cyfry znaczącej nie ma ani jednej, a poważne traktowanie tego Twojego "3x", to tylko i wyłącznie kwestia dobrej woli.

Brnij dalej... To jest prosta matematyka. Bez tych twoich liczb znaczących. 

Nic nie szacuję. Tak wychodzi. Tym bardziej, że nie są to dane z jednego roku tylko z 28 czyli bardzo dokładne.

Księży wsadzali 3x częściej niż resztę dorosłego społeczeństwa. Ale jeszcze lepiej jest jak się weźmie pod uwagę wykształcenie pedofili. Wyższe wykształcenie skazanych ma około 3%. Wyższe wykształcenie zobowiązuje. Dasz radę policzyć ile razy więcej jest tu skazanych księży w stosunku do ich ilości w wykształconym społeczeństwie? 

Osób z wyższym wykształceniem jest w Polsce około 30%.

Mnie wychodzi, że księża byli skazywani 30x częściej. Czyli wychodzi, że jakby w Polsce było tyle księży co ludzi z wyższym wykształceniem to na jednego skazanego z wyższym wśród "cywili" by przypadało około 30 księży...

A według Szymonowej matematyki jak to jest?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Nic nie szacuję.

W poście, który komentujesz napisałem Ci wprost, co szacujesz.

30 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Mnie wychodzi, że... 

Im bardziej zawężasz swoje rozważania, tym bardziej oddalasz się od będącej tematem dyskusji ogólnej skali pedofili KK.

33 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

...księża byli skazywani 30x częściej.

Tracisz kontakt z rzeczywistością.

34 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

A według Szymonowej matematyki jak to jest?

W poprzednim poście napisałem, jak się mają fakty do Twojego wyobrażenia o skali problemu. Manipulując liczbami ośmieszasz samego siebie, a nie KK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie, bo pedofile nieaktywni nie stanowią problemu. Są i pewnie być muszą. Ważne, że nie czynią nikomu krzywdy. Niech sobie klikają lajki pod zdjęciami 18-tek wystyliziwanych na 15-tki. A co w samotności robią przed ekranem monitora, to już ich sprawa.

Wprost przeciwnie, oni są i nigdy nie wiadomo kiedy im puszczą hamulce. Zależy jakie wyzwalacze na nich działają i czy są w ich zasięgu. Gdyby byli wspomagani farmakologicznie i poddawani psychoterapii, problem byłby w pewnym sensie pod kontrolą, a tak nawet nie wiemy ilu ich jest i gdzie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Jacchusia napisał:

Gdyby byli wspomagani farmakologicznie i poddawani psychoterapii... 

Każdy jeden? Nierealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

W poście, który komentujesz napisałem Ci wprost, co szacujesz.

Im bardziej zawężasz swoje rozważania, tym bardziej oddalasz się od będącej tematem dyskusji ogólnej skali pedofili KK.

Tracisz kontakt z rzeczywistością.

W poprzednim poście napisałem, jak się mają fakty do Twojego wyobrażenia o skali problemu. Manipulując liczbami ośmieszasz samego siebie, a nie KK. 

Oddychnąłem. Miałem napisać "same miłe rzeczy", bo nie wierzyłem, że można brnąć w to dalej i tak kretyńsko gmatwać proste rzeczy.

Wszystkie dane są Szymciu. Dane z ponad ćwiercwiecza. 0.3% wszystkich skazanych pedofili w tym czasie to skazani księża. Księży jest około 0.1% społeczeństwa. Żeby proporcje były równe to dlaczego odsetek skazanych nie wynosi 0.1%? Ile razy jest przekroczony.

No i drugie "trudniejsze" z tym wyższym wykształceniem...

Sam nie dajesz rady. To może masz dzieci w podstawówce (albo znajomi mają). Daj im to zadanie, to ci w przerwie na reklamy między bajkami rozwiążą. Jak to zrobią i (o zgrozo!) nie uwzględnią "cyfr znaczących", to musisz iść do ich podstawówki znaleźć nauczyciela od matematyki i wyjaśnić mu na czym polega prawdziwa matematyka. Szymonowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Oddychnąłem. Miałem napisać "same miłe rzeczy", bo nie wierzyłem, że można brnąć w to dalej i tak kretyńsko gmatwać proste rzeczy.

Wszystkie dane są Szymciu. Dane z ponad ćwiercwiecza. 0.3% wszystkich skazanych pedofili w tym czasie to skazani księża. Księży jest około 0.1% społeczeństwa. Żeby proporcje były równe to dlaczego odsetek skazanych nie wynosi 0.1%? Ile razy jest przekroczony.

No i drugie "trudniejsze" z tym wyższym wykształceniem...

Sam nie dajesz rady. To może masz dzieci w podstawówce (albo znajomi mają). Daj im to zadanie, to ci w przerwie na reklamy między bajkami rozwiążą. Jak to zrobią i (o zgrozo!) nie uwzględnią "cyfr znaczących", to musisz iść do ich podstawówki znaleźć nauczyciela od matematyki i wyjaśnić mu na czym polega prawdziwa matematyka. Szymonowa.

Jest jeszcze gorzej, bo nie uwzględniłeś, że księża to zasadniczo jeszcze na razie  wyłącznie faceci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Wszystkie dane są Szymciu.

Nie. Dane pokazują ile jest skazanych. A ile jest tych nieskazanych? Być może też 3x więcej. A być może 3x mniej? Czy być nie może?

24 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

...nie wierzyłem, że można brnąć w to dalej...

A jednek uwierzyłeś i brniesz.

-----

17 minut temu, przemak napisał:

...nie uwzględniłeś, że księża to zasadniczo jeszcze na razie  wyłącznie faceci.

Jeszcze trochę i dojdziemy skąd te 300% pedofili wśród księży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Nie. Dane pokazują ile jest skazanych. A ile jest tych nieskazanych? Być może też 3x więcej. A być może 3x mniej? Czy być nie może?

A jednek uwierzyłeś i brniesz.

-----

Jeszcze trochę i dojdziemy skąd te 300% pedofili wśród księży.

"GAZeta" 100%

"Rzytsweek" 100%

"Fuckt" 100%

Już nie szukajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Francja. Molestowany nastolatek zabija dręczyciela. Szkoda młodego, że zboczuch zrujnował mu psychikę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

W "Trybunie Ludu" nie pisali o pedofilii wśród księży. Nie ma co szukać.

Masz rację. W czasach "Trybuny Ludu" nie pisały o tym nawet czołowe prasowe tytuły amerykańskie, brytyjskie, francuskie czy niemieckie. Nie mogły przecież atakować najważniejszego sojusznika w walce z PRL-em czyli kościoła katolickiego (i Watykanu z JP II na czele). 

7 minut temu, stench napisał:

Francja. Molestowany nastolatek zabija dręczyciela. Szkoda młodego, że zboczuch zrujnował mu psychikę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyżby ten 19-latek był nieokreślonej płci, niedorozwinięty, a może tylko niezadowolony z wynagrodzenia? A może ów ksiadz go hipnotyzował? Tego artykuł nie precyzuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jaro_747 napisał:

W "Trybunie Ludu" nie pisali o pedofilii wśród księży. Nie ma co szukać.

 

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Masz rację. W czasach "Trybuny Ludu" nie pisały o tym nawet czołowe prasowe tytuły amerykańskie, brytyjskie, francuskie czy niemieckie. Nie mogły przecież atakować najważniejszego sojusznika w walce z PRL-em czyli kościoła katolickiego (i Watykanu z JP II na czele). 

Czyżby ten 19-latek był nieokreślonej płci, niedorozwinięty, a może tylko niezadowolony z wynagrodzenia? A może ów ksiadz go hipnotyzował? Tego artykuł nie precyzuje. 

W czasach "Trybuny Ludu" to nawet Jąkała siedział cicho bo dobrze wiedział, że bez pomocy episkopatu mogą być nici z "transformacji".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Amator 2b napisał:

W czasach "Trybuny Ludu" to nawet Jąkała siedział cicho bo dobrze wiedział, że bez pomocy episkopatu mogą być nici z "transformacji".

Transformacja miała miejsce gdyż dogadał się Reagan z Gorbaczowem i rozpadł ZSRR. Wpływ polskiego episkopatu na te wydarzenia był zerowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

Transformacja miała miejsce gdyż dogadał się Reagan z Gorbaczowem i rozpadł ZSRR. Wpływ polskiego episkopatu na te wydarzenia był zerowy.

Pisząc o episkopacie miałem na myśli Kościół a co za tym idzie i większą część narodu w owym czasie na który tenże miał ogromny wpływ.

Oczywiście zmian systemowych by to nie powstrzymało ale mogło by namieszać w obozie licencjonowanej opozycji.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 12:24, Amator 2b napisał:

W czasach "Trybuny Ludu" to nawet Jąkała siedział cicho

Zwłaszcza w więzieniu, obok Twojej celi pedofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, toptwenty napisał:

Zwłaszcza w więzieniu, obok Twojej celi pedofilów.

W więzieniu michnikogówniarzu to było zupełnie inaczej.

Adam Szechter ksywa Michnik- dwa oblicza jednego zdarzenia z 1983 r. Areszt śledczy Warszawa ul. Rakowiecka 37. Z archiwów IPN.

Zawiadomienie o przestępstwie
Adam Michnik s. Ozjasza
Areszt Śledczy, ul. Rakowiecka 37
tymczasowo aresztowany
Do Obywatela Prokuratora
Naczelnej Prokuratury Wojskowej
płk. W. Kubali

Dnia 6.III.1983 r. ok. godz. 7.30 rano zostałem uderzony ciosem pięści w głowę przez ob. Celegrata Zenona, z którym – we dwójkę – przebywałem we wspólnej celi (nr 21, odd. III, paw. III) od dnia 7 II br.

Uderzenie w głowę poprzedzone zostałokrótką sprzeczką werbalną, która niczym nie uzasadniała takiego postępowania. Po otrzymaniu ciosu nacisnąłem na dzwonek alarmowy wzywający funkcjonariusza służby więziennej. Po otworzeniu drzwi opuściłem celę, chcąc uniknąć bójki. Poinformowałem ob. oddziałowego, że zostałem uderzony i kategorycznie odmówiłem powrotu do celi. Ob. Oddziałowy wysłuchał mojej prośby i zamknął mnie w osobnym pomieszczeniu. Po upływie ok. 20 minut zostałem z powrotem zaprowadzony do celi nr 21, gdzie ob. Celegrata już nie było.

Ob. Celegrat Zenon – jak sam mnie wcześniej poinformował – przebywa w Areszcie Śledczym na ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie od niemal 5 lat. Skazany został w 1979 r. na karę 25 lat więzienia – za szpiegostwo na rzecz wywiadu amerykańskiego. Będąc więźniem karnym, przebywa przez cały ten czas w pawilonie śledczym ciesząc się wszystkimi przywilejami tymczasowo aresztowanych (własne cywilne ubranie, co miesiąc paczka żywnościowa etc.)

Na podstawie słów ob. Celegrata doszedłem do przekonania, że jest on wykorzystywany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w roli tzw. „tajnego informatora” wobec tymczasowo aresztowanych.  Nie powiedział mi tego wprost, ale aluzyjnie sugerował. Wywnioskowałem, że temu statusowi zawdzięcza Ob. Celegrat ciągły pobyt na terenie III Pawilonu (Śledczego) i nadzwyczajne ulgi.

W związku z powyższymi faktami zwracam się do Ob. Prokuratora o:
1) wszczęcie postępowania karnego w stosunku do ob. Celegrata Zenona, który działając z pobudek chuligańskich uderzył mnie w głowę,
2) wyjaśnienie, na jakiej zasadzie ob. Celegrat, więzień karny, przebywa od czterech lat na terenie pawilonu śledczego, czemu zawdzięcza swe nadzwyczajne przywileje oraz czym kierowano się umieszczając do ze mną w jednej celi. (Wyjaśniam, że obecnie więźniów politycznych trzyma się zazwyczaj z innymi więźniami politycznymi),
3) przesłuchanie funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa MSW zatrudnionych na terenie pawilonu III Aresztu Śledczego przy ul Rakowieckiej 37 na okoliczność czy bijąc mnie ob. Celegrat Zenon działał na ich zlecenie oraz jakie zlecenia otrzymywał w stosunku do mojej osoby,
4) załączenie niniejszego pisma do akt mojej sprawy jako ilustracji kontekstu sytuacyjnego, który towarzyszy memu zapoznaniu się z materiałem dowodowym przed zakończeniem śledztwa.
Adam Michnik
Żródło: IPN BU 483/49

*                              *                               *

CELEGRAT ZENON S. JANA
UL. RAKOWIECKA 37
02-521 WARSZAWA

W związku ze złożoną skargą przez Michnika Adama, pragnę złożyć następujące oświadczenie.
Od początku pobytu z Michnikiem w jednej celi z trudnością znosiłem jego uciążliwe dla mnie zachowanie i wypowiedzi. Najgorzej rozstrajał mi nerwy stwierdzeniami dotyczącymi aktualnej sytuacji w kraju, a także stosunkiem do ludzi, którzy byli obecni, kiedy on zapoznawał się aktami swojej sprawy.

Niemalże po każdym przeczytaniu „Trybuny Ludu” drwił sobie z wypowiedzi przedstawicieli rządu. Nie było dnia, ażebym nie słyszał, że jeszcze nigdy nie czytał tak spanikowanych wypowiedzi „Jaruzela”, że jedyna jego siła to wojsko, że na najbliższym Plenum KC zaatakuje go „konserwa”, nazywał to jeszcze „betonem”, że ten „beton” chce Polaków mocno złapać za mordę, że będzie coraz gorzej, bo ten system nie nadaje się w naszym kraju i tylko poprzez jego zmianę można myśleć o polepszeniu sytuacji, że ludzie wyjdą na ulicę, że poleje się krew…

Tego nie mogłem słuchać, a już całkowicie wyprowadzał mnie z równowagi, kiedy wychwalał zachodnią demokrację, kiedy przypisywał ZSRR zorganizowanie spisku na papieża bułgarskimi rękami i wyśmiewał się z zamieszczanych artykułów, w których władze bułgarskie stają w obronie swego obywatela. Dodawał, że służby specjalne USA na pewno się nie mylą. Miałem dosyć tych służb, odczułem to na własnej skórze, więc trzęsło się we mnie, kiedy tu spotykałem zwolennika i obrońcę tamtych porządków. Po raz pierwszy zetknąłem się z Michnikiem, ale tak samo bym zareagował wobec każdego innego, który przedstawiałby sobą, to co Michnik.

Niekiedy próbowałem przemówić do niego, lecz jak mogłem dotrzeć do mózgu człowieka, który zaraz powiedział, że jest mądry, że ja nawet nie wiem jaki on mądry, że wydał dwie książki za granicą i ma tam szerokie stosunki.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze karygodne niechlujstwo Michnika: nie myje się, nie pierze skarpet, nie sprząta celi albo udaje, że ją sprząta. Trudno przebywać z takim, który śmierdzi, choć posiada wszystko, aby móc o to zadbać. Bez przerwy panował w celi bałagan. Nie mogłem na to patrzeć i słuchać uwag oddziałowych. Sam robiłem porządki za siebie i za Michnika. Tak było przez cztery tygodnie. Myślałem,że w końcu mnie zrozumie i zadba o to, co właściwie należy do jego regulaminowych obowiązków. Jednak do niego nic nie docierało. Nie mył umywalki, choć ją opluwał, nie mył muszli klozetowej, choć z niej najwięcej korzystał, bo odżywia się chyba lepiej niż miliony robotników, nie mył nawet swoich naczyń, które wystawiał za drzwi, gdyż ma dietę, którą – jak sam przyznał – wywalczył dzięki oszukaniu lekarza. I za takimi oblepionymi naczyniami siadał przy tym samym co ja stoliku.

Na to nie mogłem nie zareagować. Powiedziałem mu, aby umył kubek, bo wstyd przed innymi, którzy będą go napełniać. Udał, że nie słyszy, wtedy odepchnąłem go od stolika i powiedziałem, że z takim brudasem nie będę jadł przy jednym stole. Zaczął na mnie wrzeszczeć, abym nie robił mu uwag. Powiedziałem, że ma się uciszyć, bo mnie sprowokuje i może dostać czymś po łbie. Wówczas nacisnął przycisk, a kiedy drzwi się otworzyły, prawie odepchnął oddziałowego i wyszedł na korytarz. Tak wyglądało całe zajście.

Tu pragnę dodać, że jego naigrawanie się z oficerów, którzy rozpoczynając zapoznawanie się Michnika z aktami, też mnie denerwowało. Tamci chcieli się przywitać jak człowiek z człowiekiem, a on demonstracyjnie nie podawał ręki. W celi twierdził, że ich lekceważy, bo są nikim w stosunku do niego, gdyż boją się, aby nie zrobił afery przed sądem, gdzie na pewno będą zagraniczni dziennikarze. Boi się go również naczelnik i prokurator, bo w razie czego Michnik wie jak co załatwić. Prasę, którą otrzymuje, wywalczył przy pomocy swojej żony, która trafiła do sekretariatu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Więc nikt nie chce z nim tu zadzierać.

A kiedy napomknąłem o porządkach w celi Michnik zaczął dowodzić,że siedzą tu tacy, których właśnie po tym, że lubią porządki, poznaje się, że są konfidentami. Między innymi po tym, gdyż podał mi wiele innych, uważam bardzo głupich spostrzeżeń.

Uważam, że nikt, kto nie zgodzi się być jego lokajem, albo dmuchać w jego trąbę, nigdy z nim nie wytrzyma. Michnik uważa, że jego nazwisko powinno załatwić wszystko, nawet w więzieniu.

Zenon Celegrat
Żródło: IPN BU 483/4

Ku........ku........ku............wa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mem wstrząsający, ale dla ścisłości zapytam: to faktycznie nowa sprawa, czy tylko nowy mem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie odróżnia, jest mu obojętne czym się żywi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mysza 13 napisał:

Na pewno mem...

A jednak: sprawa sprzed 4lat, mem być może nowy.

58 minut temu, Jacchusia napisał:

On nie odróżnia, jest mu obojętne czym się żywi...

Wielokrotnie pokazał, że czytanie linków, które sam wkleja, kończy na tytule. Jak widać, po raz kokejny ktoś chwytliwymi tekstami zagrał na ludzkich emocjach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.