Skocz do zawartości
IGNORED

Polska samorządowa vs. Polska scentralizowana


jar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2020 o 07:57, il Dottore napisał:

No tresowaliście 1944-1989 ale coś słabo wam wyszło.

Tresował tow. Piotrowicz, między innymi. Teraz twarz PiS.

27 minut temu, misiomor napisał:

Żeby mówić o prawdziwej samorządności, podatki też musiałyby być lokalne, a jednostki samorządu - mieć dużą swobodę w ustalaniu stawek.

Do tego można dojść, ale nie z neokomuną z PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Takie teksty to ja mogę pisać lewą ręką, a prawa jeszcze bardziej malownicze, I co z nich wynika? Ano nic.

Jeszcze raz piszę - problemem nie jest samorządność, tylko brak transparentności i kontroli społecznej.

Dla ciebie z tekstów innych zawsze nic nie wynika. Tylko dlaczego tak wielu chce zostać burmistrzem lub radnym? Rozumiem jeszcze, że burmistrz powinien pobierać wynagrodzenie i to takie, aby nie kusiły go inne formy zarobkowania. Ale radni? Tu nie widzę uzasadnienia. Powinni udzielać się całkowicie społecznie. Zamiast tego mamy w polskim samorządzie zawodowych radnych - co nie oznacza profesjonalnych.

36 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nad samorządową tak ale nie nad centralną .

do jara

Jak rzeczywiście sprawujesz kontrolę nad samorządem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jar1 napisał:

Wspólnoty mieszkaniowe

Wspólnota mieszkaniowa placu zabaw nie wybuduje.

Jest dokładnie tak jak z prywatną służba zdrowia. Sprawdza się tam gdzie się da zarobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kontrolę np. nad finansami .O to czy środki są wydawane zgodnie z prawem .

do Zyzola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jacchusia napisał:

Wspólnota mieszkaniowa placu zabaw nie wybuduje.

Gdzie żyjesz? Bo pierdoły wypisujesz. U nas praktycznie na każdym osiedlu tak jest. 

Oprócz tego są jeszcze place zabaw dla dzieci gminne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Chodzi o kontrolę np. nad finansami .O to czy środki są wydawane zgodnie z prawem .

do Zyzola

Czy można mówić o skutecznej kontroli finansowej? Uważam, że nie. Samorządem lokalnym rządzą ponadpartyjne sitwy oparte o znajomości, wspólne interesy i wiedzę o grzechach innych. Ręka rękę myje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jar1 napisał:

Gdzie żyjesz? Bo pierdoły wypisujesz.

Ja mam własny dom, syn mieszka na moim starym mieszkaniu, tam wspólnota ogranicza sie do kilku pojedynczych bloków. odmalują, poklajstruja i mają pomysły..do realizacji których namawiaja spółdzielnie mieszkaniową, bo sami kasa nie śmierdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z centralą to pikuś .

 

do Zyzola

Panowie , co Wy tu wypisujecie ? Pojeździcie trochę po Polsce prowincjonalnej i zobaczcie jak wyładniała .Ile się tam zmieniło na korzyść .To już inna Polska .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Lech36 said:

Do tego można dojść, ale nie z neokomuną z PiS.

W warunkach post-pańszczyźnianej bezradności i oglądania się na państwo we wszystkim (oraz zobowiązań post-PRL-owskich), wszystkie rządy po 1989r. miały deficytowy budżet. A w takich warunkach nie idzie odpuścić z części przychodów podatkowych i przekazać prawo do nakładania tych podatków i dysponowania nimi lokalnie. Żaden przed-PiS'owski rząd nie zlikwidował takiego np. janosikowego. Ostatnia parlamentarna debata w tej sprawie została utrącona za rządów PO w roku 2012.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie czasy "kas chorych"?

Należałem do Śląskiej zarządzanej przez Sośnierza. Do specjalisty szło się od ręki, tomografię miałem zrobiona w trzy dni (a wtedy tych tomografów nie było tyle co teraz), moja mama była w małopolskiej kasie, juz wtedy kolejki do specjalisty były tam ok. 2-3tyg. Kiedy mi o tym powiedziała nie mieściło mi się to w głowie, bo u nas spod drzwi szło się pod drugie drzwi gabinetu i po sprawie.

Jak są pieniądze, to rządzić jest łatwo i sprawnie to wychodzi. Ale co z innymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Panowie , co Wy tu wypisujecie ? Pojeździcie trochę po Polsce prowincjonalnej i zobaczcie jak wyładniała .Ile się tam zmieniło na korzyść .To już inna Polska

No, to na ogół bije po oczach. Choć w są miejsca gdzie to słabiej widać, jak tam gdzie byłem wczoraj. Mzaowieckie, okolice puszczy Bolimowskiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

No ale przyznaj .Duda ładniejszy jest .

A tam właśnie tylko Duda na płotach wisiał.  im bardziej się wracało w cywilizację, to pokazywał się Trzaskowski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

Ohydna komuna wróciła...

 

 Być może  za kilka lat zobaczymy jak będzie wyglądał Twój ''wybraniec'' trzymając się zębami koryta , widok może być jeszcze gorszy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jarekb napisał:

 Być może  za kilka lat zobaczymy jak będzie wyglądał Twój ''wybraniec'' trzymając się zębami koryta , widok może być jeszcze gorszy 

 Nie sądzę by był gorszy. Wybór Trzaskowskiego to nie jest ideał, ale wyznaczy nową drogę i za 5 lat będzie można wybrać jeszcze lepszego kandydata. Wybór dudy to dalsza patologia sekty pisu i pogrążanie się kraju w odmęty izolacji na arenie światowej oraz coraz większego kryzysu w Polsce. Duda jest zerem. Nawet w PiS-ie nim gardzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

No ale przyznaj .Duda ładniejszy jest .

Wszystkie kobiety jakie znam i o to pytałem, stwierdzają jednoznacznie że Trzaskowski jest przystojniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Pamiętacie czasy "kas chorych"?

Należałem do Śląskiej zarządzanej przez Sośnierza. Do specjalisty szło się od ręki, tomografię miałem zrobiona w trzy dni (a wtedy tych tomografów nie było tyle co teraz), moja mama była w małopolskiej kasie, juz wtedy kolejki do specjalisty były tam ok. 2-3tyg. Kiedy mi o tym powiedziała nie mieściło mi się to w głowie, bo u nas spod drzwi szło się pod drugie drzwi gabinetu i po sprawie.

Jak są pieniądze, to rządzić jest łatwo i sprawnie to wychodzi. Ale co z innymi?

To nie ilość pieniędzy decydowała tylko kontrola przeplywów . Dlatego nigdy nie wprowadzono śląskiego systemu w reszcie Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andaudion napisał:

Wszystkie kobiety jakie znam i o to pytałem, stwierdzają jednoznacznie że Trzaskowski jest przystojniejszy.

Moja ciotka głosowała i zagłosuje za Trzaskowskim , bo jest przystojny ? Tak powiedziała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

I zdaje się niekoniecznie go chcą na drugą kadencję.

Oj chcą, chcą.

Gdy Duda miał zdecydowaną przewagę w sondażach były różne fochy i w ramach walk frakcyjnych niektórzy politycy olewali Budynia totalnie. Ale teraz wszystkim zapaliło się w dupach ze strachu, i wizja przegranej zjednoczyła wszystkich. Rząd pierdyknął wszystko i jeździ z agitacją niczym bolszewicy w czasie rewolucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jaro_747 napisał:

Oj chcą, chcą.

Gdy Duda miał zdecydowaną przewagę w sondażach były różne fochy i w ramach walk frakcyjnych niektórzy politycy olewali Budynia totalnie. Ale teraz wszystkim zapaliło się w dupach ze strachu, i wizja przegranej zjednoczyła wszystkich. Rząd pierdyknął wszystko i jeździ z agitacją niczym bolszewicy w czasie rewolucji.

Pisowska większość znana z tego że jej horyzont planowania nie przekracza 2 tygodni oczywiście go popiera.  Ale ichnia grupa trzymająca władzę trochę dziwnie prowadzi tę kampanię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

To nie ilość pieniędzy decydowała tylko kontrola przeplywów . Dlatego nigdy nie wprowadzono śląskiego systemu w reszcie Polski.

Mylisz się. Składki ubezpieczonych zostawały w kasach chorych, kiedy zaczęto je podbierać z bogatszych kas do biedniejszych, robiło się wszędzie podobnie. Potem utworzono NFZ.

Godzinę temu, jar1 napisał:

Bo Trzaskowski, jest normlanie sympatyczny,

? przesympatyczny...tak jak jego koledzy, wszyscy przesympatyczni

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.