Skocz do zawartości
IGNORED

Odbiło mi czyli z Accuphase-a na...


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rochu napisał:

Dlatego nie ma dziś muzyki tylko jest jakiś K-Pop, jakieś Maty, Dody, Biesiadne Maryle czy inne Eminemy.

O, ciekawe rzeczy piszesz. Mógłbyś to doprecyzować? Chyba zdajesz sobie sprawę, że jest mainstream, ale też muzyka nieco bardziej "schowana"? Takie rozumowanie nie jest prawdziwe, tym bardziej, że obecny rok jest mocarny pod względem muzycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adi777 napisał:

Takie rozumowanie nie jest prawdziwe, tym bardziej, że obecny rok jest mocarny pod względem muzycznym.

Wybacz, jestem odmiennego zdania.

No chyba, że ktoś uwielbia słuchać 1424 wersji "Czterech Pór Roku" tym razem na ukulele i lirę korbową albo kolejnych rejestracji wątpliwej konduity tzw 'małych mistrzów", których manuskrypt odnaleziono właśnie jakieś zapyziałej włoskiej mieścinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 23:42, Smakosz91 napisał:

Witam wszystkich.
W ostatnim czasie postanowiłem wyjść nieco poza schemat myślenia o typowym zestawie stereo.

Plus za temat, właściwie nie plus, a plusior 😁 Przeglądam AS codziennie od kilku lat, i Twój wpis jest zdecydowanie jednym z najciekawszych w ogóle. Mam nadzieję, że fajnie się rozwinie, i jak najwięcej osób z różnymi doświadczeniami audio się tu wypowie.

2 minuty temu, rochu napisał:

Wybacz, jestem odmiennego zdania.

Mogę wiedzieć, jakiej muzyki słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adi777 napisał:

Mogę wiedzieć, jakiej muzyki słuchasz?

Dobrej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu - sorki za ewentualne wpisy nie na temat, ale jak dyskutuję o muzyce, to już tak mam, wybacz 😊

Teraz, rochu napisał:

Dobrej.

Łobuzie, toś mnie załatwił 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rochu napisał:

A co powiesz na taki wybór:  z radyjka FM klasyka dobrze zagrana, dobra orkiestra, dobry dyrygent c/o jakiś bigband, blond beztalencie albo jakoś hihopowy wyjec - ale dobrze nagrane.

I co panie polędwicowy koneserze?

Blond beztalenci i wyjców nie słucham, nawet nie wiem że istnieją. Kiedyś na jakims "raucie" popełniłem wielkie faux pas wskazując na imć Szpaka pytając co to za gość. To ty nie wiesz ??? Ale wtopa.

Z radyjek FM nie słucham. W samochodach z USB sticka własne pliki, mobilnie z niezłego DAPa. I słucham własną muzykę, którą ja chce słuchac, a nie ktos raczy mi puszczać 😉 .

28 minut temu, Bartollini napisał:

 

 

 Z taśmami wpada się w tę samą spiralę co z gęstymi plikami,

zamiast szukać czegoś wartościowego muzycznie najpierw wchodzimy 

do działu gęste pliki/taśmy i sprawdzamy co jest na tych nośnikach.

Chodzi mi oczywiście i sam mechanizm poszukiwania muzyki.

Nie ma czegoś takiego jak "dział taśm". Komercyjnych wydań jest jak na lekarstwo i kosztują krocie. Na szczęście można szukać kopii masterów z epoki, czasem lepszych, czasem gorszych, albo samych masterów.

Na taśmach mam ze 250 pozycji, zdecydowana większość to "moja muza".

 

Poza tym to chyba dobrze, że szukamy na najlepszym możliwym nośniku (taśma dla nagrań powstałych w epoce analogowej). Dzisiaj to co się wydaje na taśmach komercyjnych to raczej ta wyższa muzyczna półka. Wyjców i boldasów tam nie znajdziesz 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 minuty temu, Adi777 napisał:

Plus za temat, właściwie nie plus, a plusior 😁 Przeglądam AS codziennie od kilku lat, i Twój wpis jest zdecydowanie jednym z najciekawszych w ogóle. Mam nadzieję, że fajnie się rozwinie, i jak najwięcej osób z różnymi doświadczeniami audio się tu wypowie.

Już się swietnie rozwinął, a jak ludzie wrócą  z kościoła i mszy z godziny 11:00 to powinnismy osiągnąć maksimum mocy przerobowych i zakładam powstanie kilku kolejnych teorii i dogmatów audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plastik1989 napisał:

Już się swietnie rozwinął, a jak ludzie wrócą  z kościoła i mszy z godziny 11:00 to powinnismy osiągnąć maksimum mocy przerobowych i zakładam powstanie kilku kolejnych teorii i dogmatów audio.

Oj tam. Mi chodzi o dyskusję, ścieranie się, wymienianie poglądami, żeby była jasność, a nie o bluzgi, i inne tego typu ekscesy. Tylko tyle. Po to są fora i dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Na taśmach mam ze 250 pozycji, zdecydowana większość to "moja muza".

I jak to wszystko przechowujesz? Taśmy wymagają odpowiednich warunków.

Pytam bo mam kolegę video-maniaka, który oprócz kilku tysięcy płyt z filmami ma też kilka tysięcy kaset VHS i Betacam, które trzyma w osobnym, specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że tutaj ale kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma chyba zapchaną skrzynkę a chciałem Ci coś podsunąć, bo wiem że ci się spodoba. Nowa płytka wyszła na CD i jeszcze jest do kupienia. Wydawca Gad Records..6a45b278e1ea3ad953f222a70582b764.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, piorasz napisał:

Ja przepraszam, że tutaj ale kolega @pmcomp ma chyba zapchaną skrzynkę a chciałem Ci coś podsunąć, bo wiem że ci się spodoba. Nowa płytka wyszła na CD i jeszcze jest do kupienia. Wydawca Gad Records..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki. Własnie zakupilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, Adi777 napisał:

Oj tam. Mi chodzi o dyskusję, ścieranie się, wymienianie poglądami, żeby była jasność, a nie o bluzgi, i inne tego typu ekscesy. Tylko tyle. Po to są fora i dyskusje.

No i dobrze, niech dyskusja trwa. Szkoda tylko, że tak mocno potwierdza słuszność, bodajże najczęściej przywoływanego (nomen omen w internecie) cytatu Lema...   

Co do autora, to ja mam wrażenie, że nieco pochopnie i bez większego przemyślenia kupił relatywnie drogi sprzęt i pokładane w nim oczekiwania (nie do końca wiedząc czego tak na prawdę oczekuje) nie pokryły dyskomfortu wywołanego odczuwalnym drenażem portfela...  A jest to sprzęt grający dojrzale, zachowawczo i bez efekciarstwa. Nie będzie tam efekty WOW, a prędzej doceni to audiofil z 20 letnim stażem, który już wszystko słyszał, a na koniec drogi potrzebuje czegoś do słuchania muzyki, a nie ktoś kto jest na początku drogi i szuka efektownych "bodźców" muzycznych...

W normalnych warunkach darowałbym sobie ten komentarz, by niepotrzebnie studzić entuzjazm czy utwierdzać w błędnej decyzji zakupowej, ale akurat kupił taki sprzęt i to w takim czasie, że obecnie jest w stanie sprzedać go używanego, w cenie zakupu nowego. I radzę poważnie rozważyć taki wariant, żeby nie okazało się, że za rok poszło kolejne kilkadziesiąt tysi na kolumny kable, a efekt zadowolenia z systemu jeszcze mniejszy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rochu napisał:

I jak to wszystko przechowujesz? Taśmy wymagają odpowiednich warunków.

Pytam bo mam kolegę video-maniaka, który oprócz kilku tysięcy płyt z filmami ma też kilka tysięcy kaset VHS i Betacam, które trzyma w osobnym, specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością.

Ja na szczęście nie jestem Archiwum Polskiego Radia 🙂 . Ponieważ to tylko hobby przechowuje to w normalnych pomieszczeniach mieszkalnych. W lecie klimowanych, w zimie ogrzewanych. Nie dajmy się zwariować. Zakładam, że do mojej smierci przetrzymają 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posłuchać co mówi A. Lipiński, ze profi pracują na kiepskich monitorach, bo wychodzą z założenia ze jak zagra na kiepskich to zagra wszedzie
Na chłopski rozum jak chwalą monitory Kii There (bez modułów basowych)i pracują na takich w studio to wiadomo ze tam nie ma jakości, kolumny dostrojone do maksymalnie liniowo w okrojonym zakresie
 

Widze ze tylko audiofil ma wyobrażenie jakie muszą być zestawy kolumn i system aby dało namiastkę realnych wielkości.
Zeby były spójne i na tyle wielkie ciśnienia akustyczne to muszą być odpowiednio wielkie kolumny i mocny, wydajny system
Zobaczcie wydania dla audiofilii, są mniej podbite i bardziej rozdzielcze, dla "kowalskiego" nagrania sa podkolorowane i podbite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy wypożyczyć takie kolumny (czy inny sprzęt) przed zakupem i posłuchac w swoim pomieszczeniu. Większość firm z rynku pro w Polsce wypożycza sprzęt na odsłuchy. Np. wspomniany Musictoolz.

Pasują? Gut. Nie pasują, też gut.

Po co toczyć boje nt. wyższości jednych świąt nad drugimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, plastik1989 napisał:

obecnie jest w stanie sprzedać go używanego, w cenie zakupu nowego. I radzę poważnie rozważyć taki wariant, żeby nie okazało się, że za rok poszło kolejne kilkadziesiąt tysi na kolumny kable, a efekt zadowolenia z systemu jeszcze mniejszy... 

Nie no, chwila, przecież sam autor tematu napisał: "Monitory studyjne wcale nie brzmią sucho, wcale nie brzmią sterylnie i wcale nie brzmią źle w stosunku do kolumn konsumenckich. 
Przede wszystkim spodobały mi się monitory marki Neumann KH 310. Cena - ok. 8500 zł za sztukę. Ktoś powie - drogo. OK, ale ostatecznie mamy 17 tys. zł za aktywne monitory a więc odpada nam wzmacniacz. Neumanna chyba pasjonatom sprzętu audio przedstawiać nie trzeba - mam nadzieję. 
Jak do tego dodać możliwość dodania subwoofera dedykowanego od Neumanna + automatyczny system kalibracji dostosowujący charakterystykę monitorów do odpowiedzi z pomieszczenia, to powiem wam, że gra to na prawdę świetnie. Podobny system kalibracji ma też Genelec." 

Więc z jakiej racji ma się nagle odwidzieć koledze Smakoszowi 91? Ewentualnie będzie chciał pójść dalej, ale w tym samym kierunku. Skąd więc Twój wpis o kablach?

1 godzinę temu, rochu napisał:

Dobrej.

Niech zgadnę, słuchasz tylko i wyłącznie muzyki klasycznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, Adi777 napisał:

Więc z jakiej racji ma się nagle odwidzieć koledze Smakoszowi 91? Ewentualnie będzie chciał pójść dalej, ale w tym samym kierunku. Skąd więc Twój wpis o kablach?

Z intucji, doświadczenia, a także z autopsji... 

7 minut temu, Adi777 napisał:

 

Niech zgadnę, słuchasz tylko i wyłącznie muzyki klasycznej?

Niech no zgadnę, jak udzieli odpowiedzi, to Ty na podstawie tego, ułożysz pełen wzór Jego osobowości i decyzji determinujących wybory sprzętowe...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie spodziewałem się, ale też cieszę się, że aż taki odzew tutaj się pojawił na mój wpis.

Chciałbym uporządkować też kilka kwestii. 

Otóż ja starałem się wyjść poza schemat rozumowania jaki przez lata wtłaczali mi niektórzy, że tylko dwie kolumny typowego stereo to jest to, a reszta to udziwnienia. Gdyby tak sądzić, to całe odniesienie do muzyki na żywo byłoby o kant potłuc. I moim zdaniem od początku jest o kant potłuc. Jak siedzisz w kameralnym klubie i słuchasz koncerciku instrumentalnego, gdzie gość kręci trąbką na lewo i prawo rozpraszając na wszystkie strony dźwięk, to jak to złapać potem w tzw. sweet spot-ie w domu? To bez sensu. 
W ogóle odnoszenie się do muzyki na żywo poza koncertami tylko i wyłącznie granymi za pomocą tzw. żywych instrumentów, to absurd. Na wielkich koncertach jest tylko i wyłącznie głośno i nic więcej. Czy na stadionie jest akustyka super? Wolne żarty. Ale nawet w małych klubach gdzie cieszymy się muzyką na kameralnych koncercikach wcale akustyka nie jest jak w filharmonii. Bo nie w tym rzecz. Jak można mówić o idealizowaniu muzyki na żywo jak 70% przeróżnych artystów śpiewa do jakiegoś Shura SM58, który kosztuje 500 złociszy. Jak mniemam, to przecież nie hi-end mikrofonowy. A jednak nie zwracamy na to uwagi. Słuchamy, podoba nam się, lubimy to itd. 
Dla mnie jedynym odnośnikiem złapania jakości jest to, że jak słucham fortepianu na żywo, pomijając oczywiście możliwości dynamiki fortepianu live, to potem odnośnikiem jakościowym byłoby takie odtworzenie nagranego wcześniej profesjonalnie tego fortepianu, że z głośników brzmiałby praktycznie tak jak na żywo. Słuchałem przeróżnych kolumn uznawanych za hi-endowe i zawsze coś albo dudniło, albo coś nie było klarowne. No, ale jak ma być jak większość kolumn ma w 90% podciętą średnicę. Średnicę, która odpowiada właśnie za klarowność i większość przekazu w muzyce. Owszem bas basem i dobry fundament musi być, ale to nie jest istota sprawy. A mam wrażenie, że większość producentów konsumenckiego sprzętu audio, włącznie z hi-endowymi niektórymi konstrukcjami, owszem może i kieruje się tym jak ludzkie ucho słyszy i podbija pasma górne i dolne, ale powiedzmy sobie szczerze. Jak słuchasz fortepianu na żywo, to pomiędzy Tobą a fortepianem nie ma już nic kompensującego ułomność ludzkiego słuchu. Słuchasz jakie jest i koniec. Może Ci się nie podobać, ale tak brzmi i koniec. I ja właśnie słuchając fortepianowych kawałków na monitorach Neumann KH 310 odniosłem wrażenie, że wreszcie nic mi tu nie odbiega od reszty. Owszem, może 80% komercyjnych kawałków będzie brzmiała dla wielu ludzi gorzej. Mniej dynamicznie i z mniejszym przytupem. Ale pytanie brzmi czy my oby nie przyzwyczailiśmy się do właśnie podkręconego brzmienia tak jak do wyśrubowanych kolorów w telewizorkach? Bo moim zdaniem tak jest. I dlaczego do cholery nawet jak patrzysz na charakterystykę częstotliwościową kolumn z najwyżej półki to mało która jest właśnie wyrównana? No czemu oni tak się tego boją? 
Jeszcze raz powtórzę - wychodzenie z założenia, że w studiu tworzy się celowo źle, żeby gdzie indziej zabrzmiało dobrze, to absurd. Pomijam oczywiście współczesne olewactwo wynikające z wszędobylstwa wszelakiej muzyki nagrywanej nawet w pokoju gdy rodzice śpią. To pomijam. Ale to właśnie rynek konsumencki powinien zbliżyć się maksymalnie do odzwierciedlenia tego co powstało w studio. Robi się inaczej. Czemu? Nie wiem, ale się robi. A może jest po prostu tak, że 90% muzyki w ogóle nie podobałoby sie ludziom gdyby usłyszeli ją rzeczywiście taką jaką jest? Być może tak właśnie to hula, bo większośc ludzi od razu podbija bas i podkręca wysokie.
Co do samochodów, bo padł gdzieś tam również kwestia samochodowego audio.
Ja lubię osobiście ten efekt, gdy mam wrażenie, że muzyka dobiega do mnie tak ze 3 metry sprzed szyby. Czy to jest zasługa kokpitu samochodu? A w życiu. Czy to jest zasługa akustyki kabiny? W życiu. To jest właśnie trochę takie jakby studyjne strojenie brzmienia, tyle że przeniesione na samochód. W każdym studio ilość ingerencji w materiał źródłowy jest tak potężna, że podejrzewam 98% ludzi po prostu śłuchającyh muzyki kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy. A my się potem oburzamy, że jakiś tam jeden czy drugi kabelek to już za duża ingerencja w system. Nie chcesz żadnej ingerencji, to słuchaj jedynie muzyki na żywych instrumentach, bo każde inne słuchanie, to przelot sygnału przez kupę wzmacniaczy, efektorów, procesorów dsp, etc. Na koncertach zwłaszcza. 
Ja nie szukam świętego gralla, ja szukam czegoś co wyjdzie poza narzucony mi schemat wałkowany najwyraźniej przez 99% ludzi z konsumenckiego świata audio, że jak tylko zaczniesz cokolwiek wychodzić poza klasyczny zestaw stereo z węzami ogrodowymi wpiętymi do kolumn, z których to jak się dobrze przyjrzysz, na końcu i tak wystają dwa liche kabelki, ewentualnie zakończone bananami, to od razu jesteś odmieńcem i gwałcisz kulturę a wręcz religię podejścia, to dobrego dźwięku. Bo jaki to jest ten dobry dźwięk? Oddający moc i dynamikę koncertów na żywo? Absurd. Gdyby tak było, to należałoby wstawić sobie 4 kolumny po 1000 W estradowe do pokoju i gwarantuję, że efekt będzie większy niż na koncercie. 😉 To tak w formie żartu nieco. 
Co do komentarzy na różne tematy, nawet nieco odbiegające, to absolutnie nie mam pretensji. Piszta Panowie, dyskutujta, tylko błagam - nie z pozycji wszechwiedzących szamanów audio posiadających tajemną wiedzę na temat cudowności zer i jedynek w hi-endowych kablach USB... 😛 

p.s. a co do Accuphase, to kupiłem zestaw od sąsiada mojego kuzyna lekko uzywany i delikatnie uszkodzony w tym sensie, że obudowa odtwarzacza cd jest lekko ryśnięta, bo dziecko półkę strąciło na Accusia i było potem płacz i zgrzytanie zębów. Ale de facto kupiłem dwa krótko używane klocki w cenie jednego nowego klocka, także ja na tym raczej nie stracę, zwłaszcza patrząc na to co się teraz wyprawia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Smakosz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzew jest bo podbudowujesz bzdurami tych którym system gra kiesko, opis czym gorzej tym lepiej daje niektórym poczucie lepszości i możliwości hejtowania na forum w zakladce dla audiofilów  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plastik1989 napisał:

Niech no zgadnę, jak udzieli odpowiedzi, to Ty na podstawie tego, ułożysz pełen wzór Jego osobowości i decyzji determinujących wybory sprzętowe...?

😉 Nie do końca. Akurat w tym wypadku nie napisałbym nic o sprzęcie, tylko o błędnym rozumowaniu, jeśli chodzi o współczesną muzykę. Sprawa jest prosta Drogi kolego. Jeśli ktoś twierdzi, że współcześnie nie ma dobrej i wartościowej muzyki, to ta osoba jest ignorantem, i tyle. Sugerując się wcześniejszym wpisem rochu na temat muzyki, prawdopodobnie nie słuchał żadnego albumu z tego roku, a jeśli słuchał, to tylko w głównym mainstreamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, Adi777 napisał:

Sugerując się wcześniejszym wpisem rochu na temat muzyki, prawdopodobnie nie słuchał żadnego albumu z tego roku, a jeśli słuchał, to tylko w głównym mainstreamie.

To dobrze, czy źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

To dobrze, czy źłe?

Źle mnie zacytowałeś, jak już. Sorry, ale jeśli ktoś ocenia wartość współczesnej muzyki po mainstreamie, to słabo...

A wystarczyło napisać, że współczesny mainstream to kupa, to bym się nie czepiał 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Smakosz91 napisał:

No, ale jak ma być jak większość kolumn ma w 90% podciętą średnicę.

aby tak pisać trzeba okreslić częstotliwość i podać odchyłki w db bo dla mnie to jest kompletna bzdura jesli  zakres średnich tonów to 160hz -1500hz

warto też podac przyklady, bo takie uogolnianie jest bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Smakosz91 napisał:

p.s. a co do Accuphase, to kupiłem zestaw od sąsiada mojego kuzyna lekko uzywany i delikatnie uszkodzony w tym sensie, że obudowa odtwarzacza cd jest lekko ryśnięta, bo dziecko półkę strąciło na Accusia i było potem płacz i zgrzytanie zębów. Ale de facto kupiłem dwa krótko używane klocki w cenie jednego nowego klocka, także ja na tym raczej nie stracę, zwłaszcza patrząc na to co się teraz wyprawia. 

Więc sprzedaj to czym prędzej póki sytuacja nie wróciła jeszcze do normy i możesz dostać za to dobrą cenę.

Kup sobie sprzęt pro. Jak widać na przykładzie forum, człowiek uczy się na własnych błędach i widocznie każdy musi sam parę popełnić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Odzew jest bo podbudowujesz bzdurami tych którym system gra kiesko, opis czym gorzej tym lepiej daje niektórym poczucie lepszości i możliwości hejtowania na forum w zakladce dla audiofilów  

To jest Twoja interpretacja w dodatku błędna. Ja nie zamierzam podbudowywać tych co im źle system brzmi. Odniosłem wrażenie, że to Ty raczej wytykając mi rzekome bzdury jesteś z tych co to ludziom, którym brzmi niezadowalająco system za 200 tys zł, rekomendowałby wymianę kabli głośnikowych na takie za 50 tys. Sorry, ale lepiej od razu sobie daruj, bo Twój wpis nic nie wnosi - kompletnie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adi777 napisał:

Jeśli ktoś twierdzi, że współcześnie nie ma dobrej i wartościowej muzyki, to ta osoba jest ignorantem, i tyle.

Lepiej już być ignorantem niż bezmózgim konsumentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Smakosz91 napisał:

OK dobra. Idź o wielki guru audio i znawco pouczać innych o złotym prądzie w kablach za miliony. I daj mi wreszcie spokój. Mam nadzieję, że przyjdzie tu podyskutować ktoś, kto się choć otarł o temat a nie bredzi jak naganiacz od marketingu. 

Nawet jeśli przyjdzie, to jeżeli przedstawi punkt widzenia odmienny od Twojego, uznasz go za marketingowego naganiacza i będziesz usiłował go stąd przegnać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.