Skocz do zawartości
IGNORED

Odbiło mi czyli z Accuphase-a na...


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem totalnie błędne założenia i mnóstwo błędnych twierdzeń.
….
Drobny przykład. Wolałbym jeździć cywilnym Mercedesem czy BMW dla ludzi niż profesjonalnym Kangoo czy innym Fordem Transitem dla profesjonalistów.  


Moim zdaniem totalnie błędne założenia i mnóstwo błędnych twierdzeń.
Bo moze to te twoje cywilne glosniki to Kangoo a te profesjonalne to Mercedes.

Ja tez wole jezdzic Mercedesem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Smakosz91 napisał:

Nie wiem czy Ty, czy ktoś inny napisał wyżej, że nikt nie wie jak to jest, że jedne kable wpływają tak na wysokie tony, a inne kable tak na rozdzielczość i przestrzeń. I skoro zmierzyć się tego nie da, to rozumiem, że robi się te kable na pałę kompletnie na chybił trafił i magiczny wywar

Powoli, zajmowałem się 10 lat samodzielnie, prywatnie, szczegółowymi badaniami przewodników metalowych ich zachowań względem transmisji audio w systemach wysokiej klasy hi end.

Nie czuję się na tym polu niedinformowany w żadnym aspekcie na gruncie fizyki, - tym samym rozumiem wszelkie i wszystkie właściwości i wpływy, wyniki pracy i przełożenia na absolutnie każdy aspekt brzmienia zestawienia odsłuchowego.

Proszę wyhamować krytykę tematu kabli.

To że nie sposób zmierzyć wielu słyszalnych i to na pierwszym planie właściwości - to nie może być uwaga, determinujaca brak ich wystepowania.

Wszyskie elementy charakterystyczne w przewodzeniu metali daje się bez trudu usystematyzować,  są więc niejako opanowane, a wnioski ich dotyczące - powtarzalne, zawsze i wszędzie.

Każda własciwość fizyczna, - jak typ metalurgii, jej kształt, oraz warunki otoczenia - zawsze odziałują identycznie, w sposób poznany przez doświadczenie.

 

W świecie hi end, w temacie okablowania, tylko kilka uznanych marek posiada potrzebny potencjał wytworzenia wysokiej klasy produktu i nie jest to przypadek, ani przypadkiem nie jest fakt, że do tego grona bardzo trudno dołączyć innym, - po prostu wymagana jest unikalna wiedza przedmiotowa, której "nie uczą w szkołach".

 

 

1 godzinę temu, Smakosz91 napisał:

Sly30 stwierdzi zapewne, że naukowcy z AGH to amatorzy

Sly będzie miał rację i tego typu określenie należy odebrać jako użyte z wyrozumiałością.

Posiadam osobiste doświadczenie w tego rodzaju kontaktach.

Proszę łaskawie nie przeceniać właściwości rodzimej kultury technicznej, jest rozczarowująca, jeśli wogóle jakakolwiek.

2 godziny temu, Smakosz91 napisał:

Chętnie wysłucham konstruktywnych opinii. Najlepiej popartych doświadczeniem i co najważniejsze wiedzą. Rzetelną wiedzą.

Jaka instancja zostanie przez Kolegę użyta do jej weryfikacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bartollini napisał:

Wróć jak zrobisz już to pomieszczenie,bo na razie to pachnie mi tu

ściemnianiem.

Z tym pomieszczeniem na poddaszu to też może być rozczarowanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, 747 napisał:

Powoli, zajmowałem się 10 lat samodzielnie, prywatnie, szczegółowymi badaniami przewodników metalowych ich zachowań względem transmisji audio w systemach wysokiej klasy hi end.

Nie czuję się na tym polu niedinformowany w żadnym aspekcie na gruncie fizyki, - tym samym rozumiem wszelkie i wszystkie właściwości i wpływy, wyniki pracy i przełożenia na absolutnie każdy aspekt brzmienia zestawienia odsłuchowego.

Proszę wyhamować krytykę tematu kabli.

To że nie sposób zmierzyć wielu słyszalnych i to na pierwszym planie właściwości - to nie może być uwaga, determinujaca brak ich wystepowania.

Wszyskie elementy charakterystyczne w przewodzeniu metali daje się bez trudu usystematyzować,  są więc niejako opanowane, a wnioski ich dotyczące - powtarzalne, zawsze i wszędzie.

Każda własciwość fizyczna, - jak typ metalurgii, jej kształt, oraz warunki otoczenia - zawsze odziałują identycznie, w sposób poznany przez doświadczenie.

 

W świecie hi end, w temacie okablowania, tylko kilka uznanych marek posiada potrzebny potencjał wytworzenia wysokiej klasy produktu i nie jest to przypadek, ani przypadkiem nie jest fakt, że do tego grona bardzo trudno dołączyć innym, - po prostu wymagana jest unikalna wiedza przedmiotowa, której "nie uczą w szkołach".

 

 

Sly będzie miał rację i tego typu określenie należy odebrać jako użyte z wyrozumiałością.

Posiadam osobiste doświadczenie w tego rodzaju kontaktach.

Proszę łaskawie nie przeceniać właściwości rodzimej kultury technicznej, jest rozczarowująca, jeśli wogóle jakakolwiek.

Jaka instancja zostanie przez Kolegę użyta do jej weryfikacji ?

Lecę po popcorn.🙂🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smakosz91 napisał:

z paroma naukowcami z inżynierii akustycznej na AGH i oni stwierdzili, że konstrukcja aktywna jest zawsze lepsza od pasywnej.

Zamknięcie wzmacniacza w obudowie, której stratność dielektryczna "skonsumuje" cały "dżwięk", nie jest dobrym pomysłem, drgania całej konstrukcji dokończą dzieła zniszczenia subtelnych własności sygnału - co kończy temat jako przedmiotowy.

Żelazne elementy głośników, oraz silne magnesy - co uczynią z sygnałem, nawet nie wspominam, - z powodu bliskości fizycznej oddziaływania...

 

Proszę łaskawie poszukać sobie lepszych nauczycieli...

4 minuty temu, rochu napisał:

Lecę po popcorn

Uważaj na kominy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
50 minut temu, 747 napisał:

Kolega całkowicie zabłądził.

 

Accuphase podłącza się niezwykle wyszukanymi przewodami do ultra precyzyjnych kolumn, najlepiej japońskich ew Dynaudio  

 

A skąd to wiesz? Z jakimi konkretnie sprzętami testowałeś te konfiguracje, że wyciągnąłeś akurat takie wnioski? Jakie japońskie kolumny? Wszystkie grają tak samo, ze można je w ciemno polecać?


Akurat Accuphase to jedna z tych marek która swietnie zgrywa się z przewodami firmowymi, dodawanymi do sprzętu w pudełku. Nawet w instrukcji sugerują, żeby trzymać się ich przewodów firmowych, dodawanych w gratisie. Moimi zdaniem to same w sobie bardzo ciekawe kable, a w połączeniu z ich klockami, w wielu przypadkach może się okazać, że niczego innego nie potrzeba. Ew można sobie zmienić IC z niebieskiego dodawanego do niższych modeli, na brązowy, który jest w zestawie z najwyższymi. To bardzo mały koszt. 
Co do kolumn, połączenie z Dynaudio jest znane i bardzo popularne, zwłaszcza u nas w kraju. Ja natomiast dużo wyżej cenie sobie połączenie np. Spendor, ale z serii Classic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smakosz91 napisał:

ja w przeciwieństwie do niektórych uważam, że najpierw jest nauka a potem z niej czerpie przemysł, a nie odwrotnie.

Nie sposób się nie zgodzić, tak jest w istocie, jednak proszę przyjąć do wiadomości  -  świadomości, że reprodukcyjne audio jest przez świat inżynierii pozostawione samopas, nie jest tym, czym technolgie rokujące strategiczne przewagi konkurencyjne dla graczy, którzy być może posiadali by potrzebne narzędzia by solidnie pomierzyć i opisać zjawiska określajace jakość dźwięku.

Do tego powszechnie uważa się że każdy słyszy inaczej, - to, w zestawieniu że każdy szuka zindywidualizowanej jakości - wartościowania, hierarhii - może utrudnić sformułowanie powszechnych uniwersalnych praw.

 

Słuchanie muzyki, nigdy nie będzie równoważne podejściu do tablicy na lekcji matematyki, i podaniu że 2 dodać 2 równa się cztery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Ja w audio siedzę 40 lat, z czego 20 w tym topowym. Latam po świecie, odwiedzam topową wystawę, a tym samym po prostu znam sporo osób z branży, niekoniecznie naukowców. 

Brawo !!! Pisałem żeś ZNAFCA jak @babatular.

Tylko CO Z TEGO ???

Uważasz, że wszystkie rozumy pozjadałeś ?

Teraz, 747 napisał:

 

Do tego powszechnie uważa się że każdy słyszy inaczej, - to, w zestawieniu że każdy szuka zindywidualizowanej jakości - wartościowania, hierarhii - może utrudnić sformułowanie powszechnych uniwersalnych praw.

 

Słuchanie muzyki, nigdy nie będzie równoważne podejściu do tablicy na lekcji matematyki, i podaniu że 2 dodać 2 równa się cztery.

Choć raz z Tobą się zgodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rochu napisał:

Lecę po popcorn.🙂🤣

Uważaj tylko podczas jedzenia, czytając wpisy 747, to grozi uduszeniem ze śmiechu 🤣

19 minut temu, 747 napisał:

Proszę łaskawie poszukać sobie lepszych nauczycieli...

Na pewno znajdzie takowych tu na forum, na pewno. 

Za siedmioma lasami, za siedmioma górami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plastik1989 napisał:

A skąd to wiesz?

A kto zawiódł się na jednym choćby moim wskazaniu przez 11 lat tu obecności ?

Wszystkie prezentowane tezy zyskują z czasem potwierdzenie.

Wyluzuj, nie przyszedłem wczoraj do forum Kolego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, 747 napisał:

A kto zawiódł się na jednym choćby moim wskazaniu przez 11 lat tu obecności ?

Wszystkie prezentowane tezy zyskują z czasem potwierdzenie.

Wyluzuj, nie przyszedłem wczoraj do forum Kolego.

 

 

Zapewne nikt się nie zawiódł, bo nikt Ich nie  próbował…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

A kto zawiódł się na jednym choćby moim wskazaniu przez 11 lat tu obecności ?

A kto opierał się na Twoich wskazaniach? Są tu w ogóle tacy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

Choć raz z Tobą się zgodzę

To dobrze, dziękuję, zawsze się z Tobą zgadzam jak piszesz rzeczowo, otworzyłeś temat zamieszczając info o super sprzęcie nie komercyjnym, wykonanym przez Japończyków, uznałem to za najwartościowszy temat w zakładce.

Doczekał się niewielu komentarzy .. niestety..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smakosz91 napisał:

Odnoszę wrażenie, że znajdę zadowalający mnie efekt dużo szybciej niż mi się zdaje. Tylko jednak przy pomocy ludzi w rynku pro i tych nic nie wiedzących obcych z AGH. No trudno. Jakoś to przeżyję. 

Słuchałeś jeszcze jakichś innych kolumn Pro? Na przykład Genelec albo Adam? Może coś jeszcze innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Zapewne nikt się nie zawiódł, bo nikt Ich nie  próbował…

Bądź spokojny, tak długo jak nie dysponujesz liniią energetyczną takiej klasy, jak byłaby lepsza, trafniej skonstruowana, z zastosowaniem bardziej użytecznych prawideł, niż najlepsze kable zasilające - tyle czasu uruchamiasz swój system niejako .. na ułamek gwizdka..

 

......

 

Jesli zastosujesz podobne rozwiązania i napiszesz tu, że nie jest decydujące dla jakości pracy całego systemu, - to wówczas bedziesz mógł pisać do mnie w tonie jaki zechciałeś przyjąć..

 

Że zasilanie to podstawa, przebijałem się z tą dziś dopiero oczywistą sytuacją rozumienia wiedzy, od początku zarejestrowania się na forum, pisałem, musi to być gdzieś w mojej zawartości w pierwszych miesiącach aktywności, że kabel sieciowy powinien transmitować częstotliwości w GHz.

Zobacz dziś temat o Anzus, jak tam uwzgęldniana jest jakość tego rodzaju kabli, są przywoływane ich właściwości jak przykładowo "napowietrznienie", które właśnie jako zjawisko skorelowane jest ściśle z górną granicą transmisji frekwencji w przewodzie.

Mnie próbowano wówczas wyśmiewać, a byłem świeżo po moich 10 - letnich analizach. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, plastik1989 napisał:

połączenie z Dynaudio jest znane i bardzo popularne, zwłaszcza u nas w kraju. Ja natomiast dużo wyżej cenie sobie połączenie np. Spendor, ale z serii Classic

Czy możesz przybliżyć datę, od kiedy taka oczywistość obowiązuje, bo jestem tu 11 lat i pamięć mam dobrą..

Znalazła by się niemała lista oczywistości, które dla wielu osób są oczywiste relatywnie od niedawna..

 

 

Pamiętam wiele prawd przekazywanych tu przez Elba, innych, bardzo wiele, bardzo prawdziwych...

Tylko nie na pewno.

Plastik, czy masz na tyle sprawną pamięć, by przypomnieć sobie kto w czasach świetności zakładki, tym "twierdzeniom" się przeciwstawiał ?

???

Gdzie dziś są te osoby, polecające wynalazki za grubą kasę, albo produkty firm, powołanych do istnienia z marszu.. ???

 

Polecałem, zachęcałem w okolicach 2012 roku by kupować produkty zawierające "technologię", trafną w stosunku do potrzeb, do której konstruktor doszedł nie w rok czy dwa, ale która jest wynikiem procesu rozwojowego firmy i to takiej której jakość została wielokrotnie potwierdzona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest wam znane takie nazwisko jak Ethan Winer, ale robił kiedyś taki test, że puszczał za pomocą różnych kabli ten sam sygnał, jeden odwracał w fazie i uwzględniając przebiegi czasowe nakładał jeden na drugi, po czym wzmacniał 120 db i słuchał. Gdyby cokolwiek w sygnale zostało, to by wyszło, a była cisza. Sugerujecie się, autosugestywnie sobie wmawiacie różne rzeczy i próbujecie zarazić tym innych. A prawda jest taka, że 90% efektu brzmieniowego to są głośniki. W pozostałych 10% jest jeszcze wzmacniacz, źródło etc. Mówienie o tym, że potrzebne są cholernie drogie kable, bo inaczej to kicha, to obłęd. Po prostu obłęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, plastik1989 napisał:

Akurat Accuphase to jedna z tych marek która swietnie zgrywa się z przewodami firmowymi

Jeżeli druty użyte do uzwojenia w transformatorze są tożsame metalurgicznie jak te dołączone do urządzenia, to wówczas zachodzą zjawiska jakie opisujesz i jakie są wskazane przez producenta jako korzystne.

To jest oczywistość, po prostu przeniosą wszystkie te same sygnały, na wszystkich poziomach ich określania, jakie w ogóle wystepują w amplifikacji, żadna z właściwości wzmacniacza nie otrzyma bariery dla transmisji.

I to właśnie wiedząc, a dotyczy to wszystkich typów urządzeń  i marek, należy jako kabel, posłużyć się technologią w przewodzeniu, która zawierać będzie wszystkie składowe, które są tożsame z metalurgią danego trafo, oraz należy dysponować niejako "rozszerzeniem", "zapasem" jakości, by w żaden absolutnie sposób nie zablokować porządku transmisji oryginału, którym jest od strony energetycznej zasilacz danego urządzenia.

 

Oprócz tego, należy pamiętać, że żaden kabel wyprodukowany przez automat produkcyjny nigdy nie dorówna, nawet się nie przybliży jakością transmisji do przewodu wykonanego ręcznie z precyzją "matematyczną", pomimo konstrukcji z tego samego dokładnie materiału.

 

Istnieje taki poziom technologiczny wykonania przewodu, że materiał niejako schodzi na dalszy plan, gdyż podstawą pracy są właściwości elektromagnetyczne materii na pozimie atomowym.

Nie macie takich kabli na rynku jeszcze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Uważasz, że wszystkie rozumy pozjadałeś ?

Ale ty nic nie rozumiesz. Mowa jest o znajomych z branży a nie o rozumach. Szkoda czasu na rozmowy z tobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Smakosz91 napisał:

90% efektu brzmieniowego to są głośniki

Wystarczy niewielka ilość wzmacniaczy, ja posiadam jakieś 30 modeli i niewielka ilość zestawów głośnikowych - też kilkadziesiąt, by po kilku miesiącach podłączając wszystko z wszystkim stwierdzić, że to wzmacniacz jest determinantem, następnie po sprawdzeniu tematu z okablowaniem, natychmiast okaże się, że jeśli nie są użyte najlepsze - nie ma dźwięku, nie ma czego słuchać, po prostu sygnał nie dociera do głośników w odpowiedniej harmonii, powodując takiej skali degragację, że jest .. "po zawodach"..

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Ja natomiast dużo wyżej cenie sobie połączenie np. Spendor

Dla mnie produkcja jak Spendor w ogóle nie istnieje, nie jest brana pod uwagę jako cokolwiek.

Tam nie ma technologii.

Nic nie jest bardziej oczywiste, że takich firm jest ponad 80 % na rynku.

Powodują zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Istnieje taki poziom technologiczny wykonania przewodu, że materiał niejako schodzi na dalszy plan, gdyż podstawą pracy są właściwości elektromagnetyczne materii na pozimie atomowym."

To już zalatuje szarlatanerią. Dopisz jeszcze, że tylko określone dobranie rękawiczek przez produkującego kabel przeniesie wartość emocjonalną sygnału. Człowieku, cała branża audio pracuje na technologii z lat 50' czy tam 60' jak tranzystory, a lampy jeszcze dużo wcześniej, a opisujesz to jakby to była jakaś najnowocześniejsza, kosmiczna technolgia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sly30 napisał:

Ale ty nic nie rozumiesz. Mowa jest o znajomych z branży a nie o rozumach. Szkoda czasu na rozmowy z tobą. 

40 lat, 20 w topowym i ... musisz się kolegami zasłaniać, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Smakosz91 napisał:

Człowieku, cała branża audio pracuje na technologii z lat 50' czy tam 60' jak tranzystory, a lampy jeszcze dużo wcześniej, a opisujesz to jakby to była jakaś najnowocześniejsza, kosmiczna technolgia.

Przecież sam napisałem, że audio jest strukturalnie pozostawione samopas, tu się więc niejako zgadzamy.

Jednak prosiłbym o nie blokowanie postępu - podręczniki podają że jest zawsze możliwy oraz nie da się go powstrzymać..

Przywołałem sytuację, dotyczącą wejścia w swiat materii na poziomie mikro, gdyż skoro doszliśmy jako ludzie do największych osiagalnych czystości metali, to nie ma sposobu, by dalej się rozwijać , jak odkryć, zrozumieć, zawnioskować i zastosować prawa leżące głebiej i będące bardziej w ukryciu.

To oczywiste, nawet banalne, proste i łatwo zrozumiałe.

 

Nawet do mnie osobiście zwracała się z żalem osoba, będąca najwiekszym indywidualnym producentem w naszym kraju, - na ówczesny moment, że " nie za bardzo z czego jest wytwarzać najlepsze kable", po prostu było to wyrażenie rozczarowania paletą dostępnych możliwości materiałowych.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 747 napisał:

Nawet do mnie osobiście zwracała się z żalem osoba, będąca najwiekszym indywidualnym producentem w naszym kraju, - na ówczesny moment, że " nie za bardzo z czego jest wytwarzać najlepsze kable", po prostu było to wyrażenie rozczarowania paletą dostępnych możliwości materiałowych

No bo AGH dało doopy, opracowało technologię ale nie znaleźli chętnego na jej zakup i...wdrożenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smakosz91 napisał:

90% efektu brzmieniowego to są głośniki

W głośnikach też są przewody, przewodniki, nawet oprócz nich nic innego elektrycznie nie kreuje sygnału po uwzględnieniu sił obwodu magnetycznego - akustycznego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem więcej kupić tego popcornu...

No chyba, że komedia się już kończy?

37 minut temu, Smakosz91 napisał:

Dopisz jeszcze, że tylko określone dobranie rękawiczek przez produkującego kabel przeniesie wartość emocjonalną sygnału.

Sprawdzałeś to? Nie, więc dlaczego uznajesz za niemożliwe?

Człowieku małej wiary 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Smakosz91 napisał:

To już zalatuje szarlatanerią

Wracajac do tematu, - napiszę do Kolegi to co czynię obligatoryjnie jako pomoc, po prostu nie da sie bez ogromnej masy odniesień ogarnąć niedefiniowalnej dziedziny jaka jest reprodukcja, proszę więc nie gniewać się na osoby, które przeszły drogę krzyżową na tym planie i próbują ostrzec jako pomoc przed pułapkami.

Osób starej daty, które rozumieją audio jest coraz mniej, kolejne pokolenia są niestety pozbawione właściwych podstaw, idą na skróty, stosują widzi mi się, szybko sie zapalają jak i rozczarowują.

Sytuacje komplikuje fakt, że przy dzisiejszej technologi każdy chętny z kapitałem, może założyc firmę audio i produkować urządzenia z umiarkowanym sukcesem dzięki reklamie, takie urzadzenia są i gmatwają i tak niezbyt czytelną sytuację.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.