Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, sly30 napisał:

No właśnie jeszcze nie wiem, w której zakładce. Bo nowość to będzie i firmowa więc powinno być w nowościach ale też może w DIY bo jednak Custom Made pod moje wymagania.

 

Może klub equilibrium?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, soundchaser napisał:

To gratuluję. Już rozumiem, dlaczego nikt Ciebie nie lubi.

Prawda zawsze ma wrogów. Wielu jej nie lubi. Poza tym mam masę przyjaznych osób, ale stawiam na jakość, nie na ilość. Nie chce mieć tysięcy znajomych. Cenie tych wartościowych i szczerych. Poprzez PW mam ciągły kontakt z bardzo wieloma osobami. Nie cenie kłamców i zawsze mówię im to wprost. Nie szukam uznania ani poklasku jak ten 747. Jeśli ty bronisz klamce i oszusta i uważasz, że to jest ok, to znaczy że wyznajesz podobne wartości. A raczej ich brak. Tego 747 przez lata każdy z nas traktował dobrze mimo że ściemniał non stop. Ale miarka się przebrała, karty na stół i weryfikacja. Okazało się, że to kłamca i ściemniacz. To wszystko co wypisywał przez lata to oszustwo. 

15 minut temu, S0nic napisał:

Może klub equilibrium?

Jest to jakiś pomysł. Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

Yamaszki

Yamaha zła, ciekawie się zapowiadasz, gratuluję, windujesz się ponad koncern, no to uważaj bo upadek będzie z wysoka bolesny.

Nie rozpisuj się tu na temat gwiazdeczki, tylko dawaj foty bebechów Twojego sprzętu, może tam tych układów scalonych jest więcej...może odnajdzie się gdzieś też jakiś nieborak - kondensator elektrolityczny dla przemysłu - zastosowań ogólnych, takie rzeczy często chadzają parami hi endowy hi endowcu..

Połączyć dwóch elementów zgodnie z najwyższymi wymaganiami, zakładam w ciemno że nie masz pojęcia jak to uczynić, by strata na jakości sygnału była możliwie najmniejsza, ale  k o n s t r u k t o r   pełną ... 

Złoty chłopak !

 

Sławku, są różne upadki, mniejsze, większe, ale są takie z których nie spsób się wyswobodzić.

Długo znosiłem pouczenia z Twojej strony, zanim zdecydowałem się na odpowiedź, ale nie dałeś mi wyboru.

Nikt kto stosuje układy scalone przy lampie nie będzie mi tu czynił uwag bez reakcji, po prostu fala opadła i okazało się kto nie ma majtek..

Nie masz zielonego pojęcia na temat hi end.

Znasz regułki i wzory, - to za mało.

........

 

Napisz do Sylwka, że jeśli tylko zastosowałby się to wymaganego reżimu jakości połączeń elementów zwrotnicy - nie poznałby własnych kolumn.

Badałeś kiedyś połączenia ?

Ja to robiłem, jest to skrajnie trudna czynność.

Ktoś kiedyś pisał w tej zakładce jak jest to ważne ?

Nie.

Wiesz dlaczego ?

 

...

 

 

 

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

pomarz o sławie bogactwie

Jesteś bardzo pospolitym przypadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Nie zauważyłem, że oszukuje.

Soundchaser, - sytuacja jest taka, Śp Stary Audiofil, potrzebował dosłownie jednego sformułowania, by natychmiast na PW przeprosić mnie za "sponiewieranie" jako "nowicjusza" na forum, chyba dwa miesiące po zalogowniu, następnie kontynuować znajomość, a innym  """ S U P E R    H I  E N D   -  dowcom""",   d e k a d y   b r a k u j e, by w ogóle zrozumieć z kim mają do czynienia.

 

To są kompletni ignoranci.

 

Dalsze opisy są już tylko stratą czasu, jeśli by były, dotyczyłyby tylko pułapek mentalnych w jakie wpadają, myśląc, uważając, że jak posiadają parę groszy to mogą wszystko, lub że im wolno wszystko.

W realu tak nie jest, w realu istnieja ważniejsze czynniki od zasobności portfela.

W hi end na poziomie ostatecznym, czyli de facto dotyczącym niemal dzieł sztuki w technice użytkowej, ich "zasobność" nie istnieje w ogóle, - są pustakami.

 

 

 

38 minut temu, sly30 napisał:

Zacznij od siebie. Dawaj foty… :-))

Nigdy nie odmawiałem, sam pisałem, że jak trafa ze złomu 2 x 60 kg do końcówek bedą gotowe to zamieszcze fotografie.

Tylko co po fotografiach transformatorów.. ?

To, że jakieś cztery - pięć lat zajmuje ich opracowanie .. kogo to obchodzi.. ???

 

To ma być już, już ma grać.. już ma być ocenione..

44 minuty temu, sly30 napisał:

Dawaj foty… :-))

Chcesz foty ?

To zamów 32 Duelundy, o obliczonej pojemności orientacyjnie chyba trzy razy większej niż masz w sekcji wysokotonowej, to by trzeba dokładnie ustalić, według wartości jakie są dostępne - dopasować.

A wynalazca 747 skonstruuje baterie kondensatorów w zamian za pojedynczego Duelunda jakiego domyślam się stosujesz do odcięcia tweetera.

Trochę będzie kosztowało, ale co .. - nie intersuje Ciebie poziom na jakim działam ?

Deklarowałeś że tak.

No to do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sly30 napisał:

Dawaj foty… :-))

Wiesz co jeszcze napiszę - bardzo brzydko, - żygam dźwiękiem pochodzącym z tweetera odciętym pojedynczym kondensatorem.

Ty się właśnie takim delektujesz..

 

Taka jest między nami różnica, tam gdzie Ty z kumplami kończysz, ja nawet nie zaczynam, bo nie zaczynam od dwóch kondensatorów, przykładowo włączonych bipolarnie, nie, tak może zrobić każdy, to za mało, osiem na początek, ale osiem mózg rozpozna jako "rozmycie" jednorodności, więc 16 zamiast jednego, to tak dla biedaków, powinno być 32, to jest poziom hi end.

 

Hi end kosztuje.

 

Dlatego kondensatory z poziomu Duelund nalezy nauczyć się wykonywać samemu.

Innej drogi nie ma.

 

I nigdy nie będzie, jest niemożliwe, by zapłacić za 64 kondensatory Duelunda do jednych zestawów, no chyba że zamawiajacym jest instytucja badawcza, uczelnia etc.

 

Stać Ciebie na taki tok postępowania czy tracę mój cenny czas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Dawaj foty… :-))

Jak już spodoba się Tobie dźwięk z baterii kondensatorów, najbardziej zaawansowanej na planecie /w domyśle/, przyjdzie kolej na poziom średniotonowy, tu uderzenie po kieszeni zaboli, zabolałoby każdego, nie przejmuj się.

Sekcja basowa, na Duelund to tylko dla milionerów.. osób, które czerpią zyski z czegoś podobnego do giełdy.

Stos forsy.

Jakie więc jest wyjście ?

Elektrolity.

Niestety.

Same, bez wspomagania folią.

Dla koniecznej jednorodnosci dźwięku.

 

Cały zastaw musi być zsynchronizowany w niezwykle wyszukany sposób, dotyczący zjawisk kierunkowych.

To podstawa, bez tego w ogóle nie masz kolumn w domu.

Okablowanie.. temat rzeka, kosztowny, pół roku pracy przy tak dużym zestawie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

i nie zamartwiaj się tym , że nic temu światu nie możesz dać od siebie

Coś takiego.. 

Jesteś w stanie wyjąć z kieszeni i położyć 200 000 pln w zamian za kable głośnikowe ?

Czy klepiesz biedę ?

Pooglądaj sobie Manoban, jest świetnie ustawiona, może podpatrzysz jakieś cechy wyróżniające, które dały jej sukces..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

To wszystko co wypisywał przez lata to oszustwo. 

Tak, Ty to sprawdziłeś, z tym swoim kumplem od układów scalonych do żarzenia lampy..

Ty chcesz mnie sprawdzać ?

Z tym swoim "rozpoznaniem" sprawdź czy nie masz brązowych majtek.. w ofercie..

 

Przypuśćmy że wykonałbym kabel, - wpuściłbyś do niego te swoje ukady scalone, wzmocnił nie wiadomo w sumie czym, odczytując to na desce z głośnikami, jeśli by nie zagrało, oczywiście moja wina..

 

Najpierw udaj się do etapu, na którym przebywając nigdy nie uruchomisz wzmacniacza innego jak czyste DC, na najlepszych japońskich podzespołach i w optymalnej konfiguracji.

Jak okrzepniesz, zrozumiesz naturę pracy takiego czegoś, zacznij na nowo testować - przerzucać źródła.

Jak zdecydujesz się na najlepsze i przebudujesz do potrzebnego poziomu, lub co najmniej zaopatrzysz w konfigurację okondensatorowania BlackGate, będziesz mógł wpiąć przewód jaki zaproponuję.

Bądź pewien że zagra, a jeśli się nie spodoba - a ma prawo się nie spodobać, to wyobraź sobie że jestem w stanie wykonać dosłownie "w każdy sposób grający kabel", gdyż wiem co od czego zależy, wiem wszystko co potrzeba na temat transmisji i jestem tylko ograniczony dostępnymi materiałami, szczególnie izolatorami.

Kabel zagra w taki sposób, że z przekazu zniknie "wszystko" co nie jest muzyką, tylko ona pozostanie.

Nigdy czegoś takiego nie słyszałeś, gdyż nikt na świecie nie sprzedaje na rynku przewodu, którego wytworzenie zajmuje dwa-trzy miesiące pracy ok 8-10 godzin dziennie.

Wszystko co jest wytworzone krócej.. gra odpowiednio...gorzej, kabel z automatu, gra przy tym jak zepsuty.

 

 

Teraz wyobraź sobie, jak może zagrać zindywidualizowana zoptymalizowana linia energetyczna, wykonana w technice, daleko wykraczającej ponad stosowaną w najlepszych rynkowych konstrukcjach na poziomie zasilania ?

........

Tam już Ciebie nie ma, z tymi Twoimi finansami, o które nie jestem jednak spokojny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

trafa ze złomu 2 x 60 kg

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Hi end kosztuje.

i tyle w temacie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

tyle w temacie

Widzę że przeżywasz właśnie "swój czas" po tym jak Twój kumpel zdecydowanie przyczynił sie do rozwalenia zakładki, teraz na tych zgliszczach werszcie możesz zaistnieć..

Pisałem do Ciebie jakiś czas temu, czego oczekujesz, czego się realnie po mnie spodziewasz, gdyż wysuwałeś zarzuty, że niczego nie tworzę, odpisałem, żebyś się zastanowił, bo jeśli coś wyjdzie spod mojej ręki, zbudowane przy użyciu technik opracowanych przez lata, tanie nie będzie.

 

Widzisz czym się kończy wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki, pisałem do Ciebie w polityce, że konwersację z Tobą uważam za zakończoną, po Twoich niezliczonych już do mnie uwagach, i użyciu słowa kompromitacja wobec mnie, było tylko kwestią czasu by sytuacja się powtórzyła i tym razem miała swój koniec z mojej strony jednoznaczny.

Powodzenia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Jprdl…bez kaftana ani rusz… :-))

Wiesz jak zaawansowana może być konstrukcja cewki do zwrotnicy ?

Wiesz że jej budowa strukturalna musi być zgodna z strukturalnym modelem "przepływu prądu" przez pozostałe elementy, że wszystkie muszą pracować w takim samym reżimie / również rezystory /.

Wyobrażasz sobie jak to komplikuje zwrotnicę, jak urasta rangą do niezwykle złożonego systemu ?

Tak skomplikowany układ, nie może pracować z innym układem głośników jak ostatecznym i docelowym na długi czas, najlepiej na zawsze.

Tylko to nadaje sensowność działań z takim nakładem środków i czasu pracy.

Jeśli konstruowałbym dla siebie samego zestawy docelowe, taką zwrotnicę musiałbym wykonać, Duelundy zastąpione byłyby własnym konstrukcjami kondensatorów foliowych, - nie mógłbym się doczekać by zamieścić fotki czegoś tak pięknego jak najbardziej zaawansowana zwrotnica z znanych.

Mógłbyś wówczas wydrukować sobie fotkę i położyć pod poduszką w nadziei że będziesz kiedyś posiadał taka samą, może nawet lepszą, gdyż rozwoju nie da się zatrzymać.

Pisałem całkiem niedawno, że uważam zwrotnicę głośnikową za obecnie najwęższe gardło systemu audio.

Oczywiście zwrotnica musi być umieszczona w przestrzeni, bez kontaktu z bryłami żadnego materiału.

 

Żeby nie było że niczego nie przekazuję Kolegom - 

- Pierwszym materiałem jaki uważam że powietrze, które jest dookoła bezpośredniego otoczenia elementów zwrotnicy może się zetknąc jest włókno węglowe, za nim dopiero teflon.

Włókno jako przewodnik romagnesuje pola resztkowe elementów, teflon oddzieli od wysokiej stratności innych materiał budulcowych zestawu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać szczerze że te wpisy to już najwyższy level abstrakcji 🙃🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, soundchaser napisał:

To co hi-endowcy lubią najbardziej - bas wgniata Cię w fotel

Alez ty pie.dzielisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound, akurat wpisy xajasa w tym temacie są chyba najlepsze, także tego...

Abacus, kolejna firma do zapamiętania i zapisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Można określić, jakie przetworniki są neutralne? Czy to pytanie nie ma sensu? Obstawiam to drugie 😉 

Przykładowo, chciałbym zlecić komuś projekt kolumn. Od czego będzie zależeć neutralność brzmienia? Chyba kolejne dziwne pytanie 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adi777 napisał:

Mam pytanie. Można określić, jakie przetworniki są neutralne? Czy to pytanie nie ma sensu? Obstawiam to drugie 😉 

Przykładowo, chciałbym zlecić komuś projekt kolumn. Od czego będzie zależeć neutralność brzmienia? Chyba kolejne dziwne pytanie 😁

Neutralnosc czyli monitorowa liniowosc przebiegu charakterystyki bedzie zalezec od doboru driverow ich strojenia zwrotnica i obudowy. Czyli od wszystkiego 🙂 

Neutralnosc barwowa raczej nie istnieje bo kazdy material z ktorego sa wykonane drivery ma swoj charakter reprodukcji. Dla wielu papierowe sa najbardziej naturalne ale sa tacy co wola polipropylen a inni np aluminium. Takze w tej kwesti bardziej kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Dla wielu papierowe sa najbardziej naturalne ale sa tacy co wola polipropylen a inni np aluminium.

Idealny model dla membrany to "sztywny tłok". "Papier" jest kiepskim materiałem do przybliżania praktycznego wyrobu do takiego modelu idealnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można traktować 747 jako forumowego klauna który nie ma absolutnie żadnej wiedzy technicznej, nie posiada żadnego poważnego sprzętu audio ale za to potrafi rozśmieszyć, więc jego obecność na forum jest tolerowana.

Moim zdaniem jednak 747 przekroczył granice trolowania i niekompetencji tak znacząco , że gdyby to ode mnie zależało , to mocno ograniczyłbym mu możliwość pisania na forum, a w zakładce Hi-End na pewno.     

Arkadix 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Arkadix napisał:

747

Arkadix, ma Pan wiedzę techniczną ?

Z jakiego poziomu, jakim Pan dysponuje przygotowaniem, prosze przedstawic ścieżke kariery, osiągnięcia, tu publicznie, tylko jako osobista deklaracja, bez żadnej poza moralna odpowiedzialnością.

Bardzo proszę.

 

Proszę przygotowac się na krytykę, mam nadzieje że będzie zrozumiała, kiedy ktokolwiek, w tym moja skromna osoba, zechce w niej /karierze zawodowej/ odnaleźć te momenty, te nauczone, wyuczone wzorce, które uprawniaja Pana do ferowania takich ocen, jakie pozwolił sobie Pan poczynic w stosunku do mojej osoby, w związku z zawartościa jaką przedstawiam.

To, że Pan niczego o mnie nie wie, nie zna mnie osobiście, niczego nie dotykał, nie widział, nie słuchał, nie ma żadnego znaczenia, Pan już wydał werdykt 747 - won !

 

 

48 minut temu, Lech36 napisał:

"Papier" jest kiepskim materiałem do przybliżania praktycznego wyrobu do takiego modelu idealnego.

Nieprawda, papier jest naturalnym materiałem nadającym się do wytworzenia membrany.

To, że nie do końca zachowuje się jak sztywny tłok, ma tyle samo wad ile zalet.

Wadą istotną może być relatywna nietrwałość.

Inne wady specjaliści staraja się pokonać dzięki wiedzy.

 

Mam mnóstwo kolumn, te na papierze grają wiarygodnie.

Wykonaj sobie membrany, z wszystkich materiałów jakie tylko mogą się do tego nadawać, poprzyklejaj cewki doświadczalne, umieszczaj to w tym samym układzie magnetycznym, testuj, słuchaj, efekty przejdą najśmielsze oczekwania, odnajdą się takie materiały na membranę, które jeśli by wykonać na ich bazie głośnik, - po prostu nie słychać będzie niektórych dźwięków - zdarzeń muzycznych - które bez trudu odnajdziesz w przetworniku, w którym pracować jako membrana bedzie papier.

 

3 godziny temu, rafa napisał:

material z ktorego sa wykonane drivery ma swoj charakter reprodukcji

Kolega ma rację, proszę uważać na użytkownika Arkadix, - jeszcze kilka tego typu wpisów i gotów zaproponować Koledze opuszczenie forum...

 

Materiały na poziomie elektromagnetycznym oddziałują pomiędzy sobą, stąd te wszystkie charaktery, to banalne, proste zjawiska indukcji wzajemnej i inne w mniejszej skali / stratności, kierunkowości etc /.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sly30 napisał:

:-))

Montujesz przeciwko mnie niezły zespół, dołączył Arkadix, zapytaj czy już wie, jak zachowują się monitory z wyższych "grup cenowych", nie mogłem się powstrzymać przed poczytaniem sobie zawartości naszego Kolegi - gratuluję - tak jak Tobie pisałem, tylko tego typu zawodnicy kpią otwarcie z tego co przedstawiam, tacy, którzy czekają na przesyłki z Chin, by "mierzyć" jak grają wszelkiego typu elementy użyte w taki czy inny sposób.

Masz sukces !

 

Proces niszczenia zakładki hi end w toku .

 

Zaproś tu znajomych, naście Arkadixów, może więcej, niech przyją i przytłoczą swoją inżynierią mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
gdyby to ode mnie zależało , to mocno ograniczyłbym mu możliwość pisania na forum, a w zakładce Hi-End na pewno.     
Arkadix 

po co? niech wypisuje co mu slina na jezyk przyniesie.
mamy wolnosc slowa i mysli.

Przeciez nie ma obowiazku czytania jego wypowiedzi. takie typy zamieraja z brakiem reakcji na ich wypowiedzi.
czy potrzebujesz cenzure, blokady ignory, kapusiow i inne bezseny, by sobie z tym poradzic?

ja nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arkadix napisał:

nie posiada żadnego poważnego sprzętu audio

Sony TAN 902 ES zbudowały dzieciaki w garażach, Kenwood LS 1900, również, nie ma takiego dźwięku rozumianego jako harmonijne spectrum sygnału, którego to zestawienie nie jest zdolne do przeniesienia, mam ponad 100 sztuk sprzętu Kolego.

5 minut temu, xajas napisał:

niech wypisuje co mu slina na jezyk przyniesie

Dzięki Xajas, bycie włascicielem Porsche zobowiązuje, tacy ludzie nie zniżają sie do mało eleganckich zachowań - właściciel Porsche to nie właściciel Mercedesa.

Pozdrawiam.

Powodzenia z DSP !

8 minut temu, xajas napisał:

takie typy zamieraja z brakiem reakcji na ich wypowiedzi

Tak, takie typy zamierają, a typy z SRAM odżywają, kiedy ktoś na ich bredzenie zwróci uwagę.

Zdrowia !

15 godzin temu, sly30 napisał:

Prawda zawsze ma wrogów

Ustal prawdę z Xajasem.

On ma Porsche, łatwo się porozumiecie..

Czytałem Wasze przeciwstawne opinie na wiele kwestii...

 

 

Godzinę temu, Arkadix napisał:

nie posiada żadnego poważnego sprzętu audio

Posiadam 33 magnetofony szpulowe, z tytułowym jak mój nick zakupiony w 1989 roku, w Częstochowie, - sprawdź był tam wystawiony w komisie, widziałem przez szybe, wkleiłem nos i .. magnetofon wylądował u mnie, kiedy miałem 21 lat.

A miałem już wieeele innego sprzetu, chyba rozumiesz, nie kupuje się takiego czegoś od zera, raczej...

Po dwóch latach od tej daty, kupowałem samochody zamiast sprzętu, - jesteś w stanie mi to wybaczyć, że nie uchowało się z tego powodu " nic znaczącego ".. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 747 napisał:

Włókno jako przewodnik romagnesuje pola resztkowe elementów

Mamy cytat A.D. 2022 !

Fajnie, że czasami uda mu sie wyrolować pielęgniarzy, mamy rozrywkę...ale jak się dowie siostra Rachel ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Nieprawda, papier jest naturalnym materiałem nadającym się do wytworzenia membrany.

To dlaczego nie wytwarza się z niego membran dla tonów wysokich, skoro taki naturalny? Nawet membrany tekstylne są ostatnio lekko pod kreską tylko jakieś sztywne z metalu (aluminium, tytan, beryl) albo "diamentu", cokolwiek to znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

To dlaczego nie wytwarza się z niego membran dla tonów wysokich, skoro taki naturalny?

Bardzo mądre pytanie, - chciałoby się tylko takie czytać w zakładce Hi End.

 

Sam się nad tym zastanawiałem, JBL stosowało papier w głosnikach wysokotonowych.

Sam posiadam papier w Pioneer HPM110, LS1200, LS800 Kenwooda, - niemal tożsame konstrukcje w stosunku do JBL.

Philips stosował, też kopułki z papieru w środku pasma, posiadam podobną Pioneera z dodatkiem węgla.

Rzeczywiście papier na poziomie tweetera powoduje niedosyt, temat rzeka.

 

18 minut temu, iro III napisał:

siostra Rachel .

Włókno nie jest przewodnikiem prądu elektrycznego ?

Zjawisko indukcji wzajemnej nie istnieje ?

 

Iro, lubię Kolegę, nie będę więc koloryzował mojego odniesienia się do faktów.

 

Jest jeszcze jedna kwestia, ja takie rzeczy badam dodatkowo "na słuch".

Posiadam wszystko co jest do tego celu potrzebne.

 

Umieszczałem "zwrotnicę głośnikową" jako panel .. w czym sie tylko dało, rozumiesz, nie mogę sobie pozwolić na żadne zaskoczenie.

Dlatego napisałem, najpierw włókno, później dopiero teflon, lecz jeśli ktoś odwróci, dramatu wielkiego nie będzie, dźwięk da sie tylko odczuć jako nieco za bardzo "napompowany", - tak działa teflon, włókno zresztą podobnie, włókno potrzebuje procesu by tej niekorzystnej właściwości zostało pozbawione, - ale to opowieść już na zupełnie inna bajkę..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.