Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, iro III napisał:

...z głośnikem, o tym ostatnio była mowa?

no a jak zrobisz pomiary kolumny.bez wzmacniacza i zrodla sygnalu.

ja nie mam pojecia.

a Ty.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tomek7776 napisał:

albo brudne uszy.

nigdy pomiary.

Pomiary pomagają wskazać co będzie grać zgodnie z naszymi oczekiwaniami a co nie będzie tak grać. Brudne uszy mogą być przeszkodą dlatego trzeba je często "serwisować" 😉.

3 minuty temu, 747 napisał:

Posiadam te głośniki do dokonywania doświadczeń.

Świetnie sprawdzają się w TL opracowanym przez niejakiego Rogersa (PRO9TL), ale w BR też grały całkiem, całkiem.

17 minut temu, Adi777 napisał:

I wszystko w temacie, tylko dlaczego tak wiele osób tego nie rozumie?

Lubią własne wariacje na temat brzmienia 😉. "Wariacje" to termin muzyczny, co by się ktoś nie obraził. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

najważniejszy jest słuch.

Tak.

Równie ważna - i n t e r p r e t a c j a.

 

Jedna osoba może przesłuchać setki systemów, urządzeń i nadal być w ciemnym lesie, po zmroku, inna po kilkunastu, czy nieco więcej, wie wszystko.

O tym decyduje cała masa czynników.

Wrażliwość na właściwe bodźce jest tylko jednym z nich, kolejnym jest właśnie trafność interpretacji - rodzaj nieomylności /talent w danej dziedzinie/.

Jest bezwględnie konieczna, - jeden błąd i na skrzyżowaniu skręcamy nie w tą stronę, która jak autostrada zaprowadzi nas na lata, do miejscowości Manowce, zamiast Spełnienie.

 

Forum to obrazuje aż nadto, gdzie szybkimi samochodami jak Mercedes czy Porsche mozna dojechać.

 

Ci, którzy czytali jak dobre jest to czy tamto - od danych osób, nie uwierzą już im kiedy owe cuda techniki zostały odsuniete w zapomnienie, a  t e r a z   fantastyczne jest  już coś innego.

 

Technika referencyjna aż tak szybko się nie starzeje.

AudioNote/Kondo  było, jest i bedzie, dłuugie lata fenomenalnym poziomem jakości, tak dla przykładu.

 

Jeśli dla kogoś dobra była Utopia, a teraz dobry jest Scan Speak, - to mamy do czynienia tylko z tańcem w kółko przy ognisku dla zabawy.. i nie przygrywa koreańska gwiazdeczka.. tylko .. jazz.

To są komercyjni producenci.

Wszystko co komercyjne  -  jest uśrednione, czasami bardzo uśrednione, by przypadło do gustu najszerszemu gronu odbiorców.

Wybitności - maxymalizacji wydajności w takich konstrukcjach nie ma, nie było i nie będzie.

Konstruktor gdyby chciał dokonać - zostałby zwolniony jako nieprzydatny, a firma jeśli by zastosowała - poszłaby z torbami...

Firma musi funkcjonować, tu nie ma miejsca na sentymenty, że coś może być jeszcze lepsze, bardziej wybitne, tu liczy się zysk i wszyscy sobie z tego doskonale zdają sprawę.

 

Podniecanie się Scan speak to utopia.

 

Może ktoś weźmie trzy głośniki tego producenta i skonstruuje na rynek zestaw, który pobije Yamaha 5000 ...

Zestaw jak Yamaha 5000 jest na takę ewentualność przygotowany - tak działaja Japończycy, - tego rodzaju sytuacja jest wkalkulowana w projekt i są poczynione kroki, których skutkiem będzie  p o r a ż k a  każdego innego konstruktora/producenta, który zechciałby, któremu przyszłoby do głowy, choćby spróbować zrobić dla produktu Yamahy konkurencję.

To są produkty bezkonkurencyjne w założeniu.

 

Dlatego na liście, Yamaha znajduje sie na pierwszym miejscu w relacji cena/jakość.

Polecam.

 

 

Sam posiadając Kenwood LS 1900 ciekaw jestem - jaki to sygnał nie przetworzy mój zestaw, lub "nie w ten sposób", jak uczyni to referencyjny system głosnikowy Scan Speaka ???

 

Nie ma takiego sygnału, do tego mam Alnico.. 

Nie jestem chory na gigantyzm, - zaznaczam, choć mam na tych kolumnach odwrotnie / do góry nogami / postawione Scepter 2000 Onkyo...a na nich wyżej stoją jeszcze jedne kolumny, a obok stoi jeszcze 6 zestawów i jeszce 10 kompletów na ścianie bocznej.. nie takich wcale małych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Pomiary pomagają wskazać co będzie grać zgodnie z naszymi oczekiwaniami a co nie będzie tak grać

To prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

747 krytykuje moje kolumny, których na oczy nie widział i nie słuchał, to już tobie nie przeszkadza?

Sam namawiałem społeczność forum do samodzielnego konstruowania, pisząc że jeśli się samemu nie zbuduje systemu hi end, - to się go nie posiada.

Lecz jest takie określenie jak sensowność, bez uwzględnienia tego, po prostu wytwarza się jedynie 'bałagan".

Bałagan rozumiany jako technika "widzi mi się".

Można być zamożnym człowiekiem i na zasdzie stosowania własnej kreacji, budować, konstruować, - wszystko czego dusza zapragnie, nikt nie ma prawa nikomu odmówić takiej formuły postępowania, - jednak jeśli została już upubliczniona na forum, to trzeba przyjąć że inni będą się do tego odnosić, odnosić na bazie własnego rozumienia przedmiotowego, a nie autora.

Wówczas autor łatwo zorientuje się gdzie jest, w jakim miejscu, zorientują się też wszyscy inni, gdzie są wobec konstrukcji autora, - jest to naturalna konsekwencja przedstawienia czegokolwiek publicznie.

Nie mam żadnych zarzutów do konstrukcji, nie rozpisywałem się na jej temat, pisałem tylko że nie jestem zwolennikiem wyważania otwartych drzwi, czyli czynienia tego co może zrobić każdy, czyli zbudowania zestawu bez przewag technicznych wobec status quo.

Uwaga, że posłużenie się dużą ilością głośników to gigantyzm, jest bardzo głęboko uwarunkowana, zarówno technicznie jak i psychologicznie.

Taka ilość przetworników oznacza pójście "wszerz" zamiast "wgłąb", do kolejnych "warstw" - do odnalezienia w nastepstwie na pozornym obrazie muzycznym.

Sam nigdy bym tak nie postąpił i stąd uwagi.

Oczywiście, to mogło być zamierzone, lub uwarunkowane, - ale od tego jest rozmowa, by to wyjaśnić.

Warstwa psychologiczna jest oczywista, tak jak Dan pozamiatał konkurencję wzmacniaczem, tak samo można pozamykać buzię rozmachem konstrukcji kolumn.

Można zaprzeczać, ale to na nic, ego każdy ma i wie jak działa.

Osobiście również wykonałbym ogromne kolumny, jeśli byłbym na tym etapie, ale towarzyszyłaby temu technologia, zamiast rachunków do uiszczenia.

Takie kolumny potrzebują wzmacniacza, i to bardzo konkretnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, 747 napisał:

Takie kolumny potrzebują wzmacniacza, i to bardzo konkretnego.

I będą mieć. Mam info od Dana, że projektuje nieco mniejszą wersję Relentless i dostanę 2 pary, albo wezmę te duże, jeśli czas oczekiwania na te mniejsze będzie zbyt długi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sly30 napisał:

Mam info od Dana

Relentless w końcu dobry, jak się cieszę, idę na imprezę, wypiję na tą okoliczność, cena za wzmacniacz, - to nie są drobne pieniądze..

 

Czyżby znów wyszło na moje ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Sylwek ma źródło na układach scalonych

Które?  I które źródła nie są na układach scalonych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, tomek7776 said:

ale pomiary pokazaly ze jest rewelacyjnie.

Z pomiarami jest podobnie (podkreslam, podobnie) jak ze statystyka. Trzeba wiedzieć:

1. Jak (dobrze) mierzyć

2. co mierzyć

3. jak zinterpretować wyniki

Dotyczy to tez pomiarów  elektrycznych, czy akustycznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sly30 napisał:

które źródła nie są na układach scalonych ?

To nie jest teraz temat do dyskusji, nie uciekam, po prostu nie mam czasu na operowanie wiedzą vs wyobrażenia amatorów.

Pisałem jakiś czas temu, że wszystko przed Tobą - i to się dzieje, natychmiast to zrozumiesz, głęboki sens, jak przyjadą wzmacniacze.

Wówczas wszystko się zmieni, cały proces pojęciowy trzeba będzie tworzyć od nowa.

Nie pisałem ot tak sobie, jakie wrażenie wywarł na mnie Relentless.

Użyłem mocnych sformułowań, Dan unieważnił cały pozostały świat audio.

Moim zdaniem, ale w hi end się nie mylę, znam się na tym po prostu.

 

W źródłach CD jedyne co można zrobić by zagrały, to przebudować je, niestety, trzeba utracić gwarancje, oryginalość i wszystko co jest z tym związane.

 

Po prostu potrzeba być na tyle majętnym człowiekiem, by móc sobie na to pozwolić..

Albo, albo..

Inaczej pozostaje się z barierą, poważnymi ograniczeniami, a życie jest krótkie.

Najprostrzym wyjsciem, dość oczywistym jest użycie BlackGate, ale to może zrobić każdy, to wiele za mało, BG dziś to już "stare" kondensatory, nawet te nie użyte nigdy..

Trzeba wybrać tylko najlepsze serie i z jakiejś ilości, rozsądnej, wyselekcjonować najlepsze, - na słuch..

Wówczas można mieć pewność sensu działań, jest za duża różnica między podzespołami w tym względzie, by decydować się na montaż "przypadkowych sztuk" w urządzeniu do zestawienia za 2 mln.

Generalnie urządzenie musi mieć przebudowane zasilanie, to już dziś trąci banałem, bo z czasem wszyscy już do tego doszli że... zasilanie to podstawa.

Dlatego musi być użyta poważnie zaawansowana technika, o której mało kto ma pojęcie, muszą być zastosowane wyszukane techniki zasilające poszczególne bloki, druty w trafach, muszą dysponować specyficznymi właściwościami, zsynchronizowanymi w kompetentną całość.

To nie są łatwe do przeprowadzenia rzeczy, to jak operacja na żywym organiźmie.

Dopiero po tym etapie można przyjrzeć się nowej sytuacji i podejmować dalsze decyzje, kończyć się powinno na tym, że nie ma już miejsca, gdzie pracuje gorszy element niż najlepszy osiągalny, bez względu na cenę.

Już tak kiedyś pisałem, - należy mieć pełną świadomość, co do sposobu pracy, każdego jednego, nawet najdrobniejszego elementu, który funkcjonuje w pracującym systemie, plus świadość zależności materiałowych, fizycznie obecnych w nim i dookoła niego.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

będą mieć

naprawdę chcesz kupić te spawarki ? przecież te wzmaki to przerost formy nad treścią . to jak wyczynowy rekord świata na sterydach 🙂

i nie chodzi naprawdę o kasę bo to rzecz bardzo względna

Chcesz sobie doświadczalnie zmienić jeszcze coś na plus to połącz wszystkie cztery osiemnastki równolegle i zasil Mephisto monoblokami

odlot będzie kosmiczny 🙂

.... no chyba , że posiadanie Relentlessa ma świadczyć o statusie a to już dyskusji nie podlega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, 747 napisał:

A kto zaobserwował że Relentless jest najlepszym wzmacniaczem ?

 

Kto zaobserwował, że jeszcze nie ma do niego urządzeń współtowarzyszących, że te z dostępnych są za słabe ?

Gdzie słuchałeś tych Relentless ?  Miałeś u siebie w systemie ?

W dniu 17.06.2022 o 17:39, sly30 napisał:

Sam przez lata byłem przeciwnikiem papieru i zwolennikiem nowoczesnych materiałów. Kilkanaście lat intensywnej przygody z audio, setki wysłuchanych systemów i dziesiątki posiadanych sprzętów we własnym systemie…zmieniło niego moje poglądy. Masz racje, że nowoczesne materiały przybliżają sposób pracy drivera do idei tłokowej, ale niekoniecznie przybliżają do istoty muzyki. Papier papierowi nierówny. Ten w kolumnach z lat 60-90, to nie moja bajka. Nadal go nie lubię. Ale np Scan Speak Ellipticor na średnicy, dla mnie jest nr 1 i żadne nowoczesne materiały nie mają do niego startu. Sam też jest driverem nowoczesnym, z zupełnie nowym podejściem do papieru, ale mimo wszystko to nadal jest papier. 

Na basie jest tak samo. Można mieć dobry bas z różnych membran ale dobry papier, ten z nowoczesnym podejściem, nadal się broni, a dla mnie jest nawet lepszy. Dobry polipropylen też jest fajny, szczególnie na średnicy. Materiały Focala trochę znam. Nawet miałem Grande Utopie EM. Dobre kolumny ale dobry, lekki i szybki papier na basie jest po prostu wyraźnie lepszy niż ten focalowski sandwich. A papierowy Ellipticor na średnicy, to magia i feeria barw, które dla Focala są nieosiągalne. Słuchając samego Focala, szczególnie jeśli ma dobrze dobraną, gęsto grającą resztę toru, człowiek pewnych rzeczy nie wie, bo nie ma bezpośredniego układu odniesienia. Gra fajnie i wszystko jest ok. Dopiero gdy w ten sam system wstawi się kolumny na dobrym papierze, słuchać że Focal jest jednak trochę szary, że brakuje mu finezji i tej fajnej magii.

Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków, że każdy papier jest super i gwarantuje dobre granie. Myślę, że tak nie jest. To chyba duża sztuka, by dobrze obłaskawić papier i zrobić z niego dobre granie. Ale jednak można.

No dobrze, dobrze. Ach ten stary Baba - tyle lat peplał - Papier, celuloza, tranzystor, cyfra, sprzęt jak najnowszy -żaden vintage, żaden garaż  - to jest jedyny przepis na brzmienie najwyższej jakości. 

W zasadzie obecnie SLY podzielasz w pełni moje rady - lampy nie chcesz widzieć , z jakości brzmienia gramofonów analogowych śmiejesz się podobnie jak ja, co do papieru i celulozy - to jak wyżej. 

Widzę SLY że idziesz właściwą drogą - super, gratuluję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ASURA napisał:

Druty w ścianach mają ograniczoną przepustowość a i przydział prądu z elektrowni nie jest z gumy

No i dodatkową klimę trzeba wybudować i zasilić znów prądem co by słuchacz się nie usmażył☀️☀️☀️

to tylko uboczne skutki hi- endu 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Gdzie słuchałeś tych Relentless

Podczas wystawy w Warszawie, dwukrotnie, drugi raz w pomieszczeniu tuż obok odbywała się prezentacja topu z MBL, więc było z czym porównać, zaraz obok był Macintosh w komplecie, jeszcze inne w wielu miejscach jak Halcro, najważniejsze w sumie było to, że grały też niższe modele od Dana, wprawne ucho, a mam bardzo wrażliwy słuch, mogło wychwycić wszystko.

 

Chodziłem po całej wystawie i dopytywałem się, najznamienitszych specjalistów, czy lepiej gra DCS Relentless Wilson Audio, czy set MBL, - odpowiedzi były w 90 procentach - że lepszy jest MBL.

 

MBL, to była największa porażka z mi znanych, może tylko FM Acoustics gorzej wypada ..czy resztki po Burmester.

 

MBL robiło wrażenie, ogromne, ale na wrażeniu się kończyło, wszystko wyrezonowane było dokładnie tak samo, każdy materiał brzmiał identycznie.

DCS jako źródło też pokazało się z jak najgorszej strony, ale cóż, czego się spodziewać można po Anglosasach .. podejrzewam w ciemno, że to nawet nie jest dobra baza do tuningu, jeśli ktoś twierdzi, że niczym lepszym nie dysponujemy jako ludzie, to niczego to nie zmienia, niejski Sly30, twierdził niedawno że biznes hi end to nisza.

Jeśli by pominąć kwestie skali to Yamaha i AudioNote, dosłownie miażdżyły konkurencję, doskonale wypadł też TAD.

Dynaudio gdzieś stało podłączone do skandalicznych  .. pozostałości, dobrze grał jeszcze studyjny głośnik ACT, czy bliźniaczo podobny, w każdym razie z kopułką średniotonową .

JM Lab Grande Utopia, stały niepodłączone - piękny głośnik, - referencyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzieło sztuki.

 

....................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Miałeś u siebie w systemie ?

Za słabe dla mnie, po drugie, jeśli wylutowałbyś wszystkie części i wziął w garść, to nie mógłbyś się dopatrzyć na co poszło milion złotych.

Już dziś potrafię wykonać absolutnie nieporównanie lepszy bank kondensatorów i transformator, niż ten, który jest tam użyty, reszta, jak obudowa, chłodzenie, aplikacja, zabezpieczenia, - wykonanie jest tylko kwestią czasu.

To jednak będzie trwało, mamy niepewne czasy, w takich są ważniejsze priorytety niż wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 08:58, 747 napisał:

Jakie masz osprzęt w rowerze ?

Ja mam mini-wieżę Meridiana. Instalowali mi ją zarówno fachowcy z Gianta jak i Meridiana - wspólnie. Zaistalowane jest to wszystko pod ramą, a suby mam doczepione w specjalnych sztywnych obudowach ze specjalnego tworzywa po bokach tylnego koła. A jakże - w rowerze też mam stereo 2.2. Dwa wysokotonowce zainstalowali mi po dwóch stronach kierownicy, w specjalnych opływowych obudowach, z karbonu. Wyszło drogo, ale naprawdę wysokie są perliste, otwarte i karbonowo ubogacone. Średniotonowe mam z kolei zainstalowane na ramie skośnej i jak zapuszczę Elle Fitzgerald, to tak jakby siedziała mi tuż  po nogami. Niesamowite wrażenie! Cała zwrotka siedzi z tyłu, na bagażniku. Kable robili mi na zamówienie w Siltechu - prosiłem o miedziane, ale wybili mi to z głowy - powiedzieli, że jak hi-end rower, to tylko srebro, ewentualnie z jakąś małą domieszką miedzi - w przeciwnym razie będzie zamulony dżwięk, a szczególnie na rowerze. Więc poszedłem bezkompromisowo i zamówiłem najczystsze srebro u peruwiańskich indian kooperujących z Siltechem. Super się jeżdzi - teraz, to rozumiem, że słucham podczas jazdy. Kupiłem nawet kombinezon Versaci - specjalny na rower i pod kolor roweru, ze skóry czerwono-czarnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

fachowcy z Gianta

Przecierz nie napisałem niczego niepochlebnego na temat B&W.. czego się czepiasz.., pytanie dotyczyło osprzętu nie sprzętu, de facto, czy Kolega Xajas posiada Shimano czy SRAM.

6 minut temu, Chicago napisał:

wieżę Meridiana.

Może masz rower Merida, może się Tobie już wszystko zajączkuje.. wyluzuj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Merida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, 747 napisał:

na wrażeniu się kończyło, wszystko wyrezonowane było dokładnie tak samo, każdy materiał brzmiał identycznie.

Skoro twierdzisz, że słuch masz wybitny...przyjmuję na słowo.

Wobec tego powyższe albo temu przeczy...albo - na wystawie HajEndu każdy odtwarzany materiał faktycznie tak brzmiał, no nie do wiary.

Ale ja im, tym Hajowcom mogę niedrogo (jednak Hajendowo, a co!) odsprzedać moje radyjko FM kochenne, na nim Żaden różny brzmieniowo materiał NIE brzmi identycznie. 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, iro III napisał:

słuch masz wybitny...przyjmuję na słowo.

Iro, Kolego, NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ słów krytyki w odniesieniu do wzmacniacza   R e l e n t l e s s   Dana DAgostino, - mijają godziny, a tu nic..

Teraz kiedy Sylwek zadeklarował zakup ...

Ktoś przekręcił wajchę ... ?

Co się dzieje ?

 

Iro, dzień, w którym do Sylwka przyjedzie wzmacniacz Dana, będzie najszczęśliwszym dniem mojego forumowego życia !

Nie będę sypiał, przygotuję sobie chipsy, bedę wypatrywał ocen charakteryzujących wszystko co dzieje się z dźwiękiem !

Najbardziej zniecierpliwiony jestem nie tylko oceną potencjalnego właściciela - one jako pozytywne są oczywistością, lecz już teraz wręcz wyobrażam sobie co napiszą Jego Koledzy - poplecznicy - experci z forum..

Ci sami, którzy nie pozostawiali na mnie suchej nitki, kiedy wskazywałem jak dobre jest to urządzenie.

......

Iro, powtórzę się kolejny raz, - w sytuacji powiązanej z hi end, zawsze wychodzi na moje, w stosunku do tego wzmacniacza nie mogło być inaczej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, 747 napisał:

Iro, Kolego, NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ słów krytyki w odniesieniu do wzmacniacza   R e l e n t l e s s   Dana DAgostino, - mijają godziny, a tu nic..

Przepraszam, zapomniałem się

---- relentless 🤮🤢🤮🤢🥶

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

dzień, w którym do Sylwka przyjedzie wzmacniacz Dana, będzie najszczęśliwszym dniem mojego forumowego życia !

Nie będę sypiał, przygotuję sobie chipsy, bedę wypatrywał ocen charakteryzujących wszystko co dzieje się z dźwiękiem !

cieszyć się ze szczęścia innych i gratulowac im dobrych zakupów to potrafia nieliczni

dlatego przynajmniej częściowo odkupujesz "swoje winy" 🙂

ale nie sądze by Sylwek kupił te wzmaki ze wzgledu na bezpośrednia potrzebę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie chce tu wystepowac jako wielki obronca i klakier Slya, ale newet gdyby nie mial pojecia o audio, to o czyms musi miec pojecie, skoro byl w stanie sie tej kasy dorobic.
A to jest to, co innych boli i czego nie moga strawic.
Juz gdzie indziej pisalem, ze to jest ta na „Polska“ natura, ze jak tylko trawa u sasiada jest bardziej zielona niz wlasna, to by go w lyzce wody utopil

PS.
wychodze z zalozenie ze tej kasy nie nakradl albo odziedziczyl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, soundchaser napisał:

katujecie się i walczycie jak przysłowiowy Syzyf,

Myślę, że Syzyfowi przez te wieki turlania ten "głaz" nieco wygładził swoje nierówności i jest mu coraz łatwiej. 

Wyczynowym widać, z czasem jest coraz trudniej - to wtaczane przez nich z mozołem "koło" z początkowo graniastego staje się coraz bardziej, już nawet nie kwadratowym - oni przechodzą śmiało do triangulacji koła. 🤣

747 to już ma chyba za sobą, przeszedł do innego, równoległego świata fizyki, gdzie swobodnie przeprowadza triangulacje linii prostej...nastepnie przejdzie do punktu i ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Nie chce tu wystepowac jako wielki obronca i klakier Slya, ale newet gdyby nie mial pojecia o audio, to o czyms musi miec pojecie, skoro byl w stanie sie tej kasy dorobic.

Miał dobrego księgowego. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi to też trzeba mieć trochę szczęścia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, xajas napisał:

 


Za kazdym razem, jak czytam twoje wypowiedzi, mysle o scenie z filmu „Harry & Sally“ i znana scene: „ … nie wiem co ona bierze, ale chce to samo…“

Super film, polecam

Film fajny tylko tytuł nieprawidłowy. "When Harry met Sally" i bardzo dobry soundtrack w większości w wyk. Harriego Connic Jr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sly30 napisał:

Ciebie audio ani muzyka nie interesują.

Z audio to nie wiem, ale z muzyką poleciałeś po całości. Sounda nie interesuje muzyka???

To jest dla niego jak cios w policzek, wróć, jak cios w nos 😁

11 godzin temu, xajas napisał:

A to jest to, co innych boli i czego nie moga strawic.
Juz gdzie indziej pisalem, ze to jest ta na „Polska“ natura, ze jak tylko trawa u sasiada jest bardziej zielona niz wlasna, to by go w lyzce wody utopil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

E, nie generalizujmy. Różni są ludzi. Myślę, że takich osobników wcale nie ma zbyt wielu. Oby...

😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Adi777 napisał:

Z audio to nie wiem, ale z muzyką poleciałeś po całości. Sounda nie interesuje muzyka???

To jest dla niego jak cios w policzek, wróć, jak cios w nos 😁

Nic nowego - wywyższać się i dokopać adwersarzowi...podstawowy cel dyskusji.
Widziałeś żeby sly30 cokolwiek napisał w zakładce "Muzyka"? Bo ja nie.
To jego muzyka nie interesuje, tylko wieczna pogoń za coraz lepszym dźwiękiem, której nie ma końca.
Wprawdzie mój nick sugeruje to samo, ale dotyczy samej muzyki, a nie "odsłuchów" sprzętowych klamotów i porównywanie w kółko. Ten etap mam już dawno za sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

tylko wieczna pogoń za coraz lepszym dźwiękiem, której nie ma końca

Kazdy indywidualnie decyduje co jest jego hobby.

 

Nie wiem skad te zapedy na forum mowienia co kto ma robic. Zyjecie i pozwolcie zyc innym w spokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.