Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Sovereign said:

Branża @Yoshi_80 / brand YB Audio i tak amatorskie/niepoprawne testy. To tragicznie, szczególnie jak na brand.

@Yoshi_80 z YB Audio przełączał (baterie odłączał i podłączał) ''w locie'' w trakcie trwania utworu - haha haha.

Nie toż, że najgorsze kondensatory Cross-Cap, to jeszcze test okrojony do samej kopułki SB Satori, i co najgorsze!, błędna metodologia testu!

I to brand YB Audio taką lipę robi 😄

Wy testować nawet nie umiecie - sieroty (z YB Audio).

Skoro tak uważasz, to proszę pokaż jak się testuje profesjonalnie i wklej wyniki pomiarów, które pokazują, że tebateryjki cokolwiek zmieniają. Proszę o konkrety z dokładnym opisem procedury testowej i pomiarowej.

 

Bajeczki o cross capach, mundorfach i duelundach kieruj do kogo innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

Skoro tak uważasz, to proszę pokaż jak się testuje profesjonalnie i wklej wyniki pomiarów, które pokazują, że tebateryjki cokolwiek zmieniają. Proszę o konkrety z dokładnym opisem procedury testowej i pomiarowej.

Bajeczki o cross capach, mundorfach i duelundach kieruj do kogo innego.

@bum1234 profesjonalnie, jak chcesz porównywać w trakcie, to robisz z CC cały system głośnikowy, a drugi bez CC.

Jak ktoś nie słyszy różnicy to powinien szybko szukać najbliższego laryngologa :)

 

Nie trzeba topowych systemów typu Horn, przy których najbardziej słychać, bo nawet przy konwencjonalnych starych papierowych przetwornikach słychać jak diabli tzn. tak bardzo, że nie ma powrotu/odwrotu.

 

@bum1234 kup np. 4311B czy dwie pary 4312 o których wspominał @przemak, zrób jedne z CC 77VDC||77VDC, a drugie takie same bez CC i z tymi samymi kondensatorami. I posłuchamy :) w jakimś klubie audio wynajętym przez Ciebie. Zaprosisz także panów @piorasz, @pmcomp, @bart-azazel, @jaggo00, @Marcin Wielgus@ASURA, @przemak, @plastik1989, @stench@Seyv, @Marcinus, @Espectro@electro@zelo7, @GT i mnóstwo pozostałych.

I posłuchamy :)

Przegrywasz, tracisz te kolumny i dorzucasz 20 000,00 zł do podziału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Pisać  każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej ....

Nie chodzi mi o obrazki, ani porady kup i posłuchaj.

Po co mam kupować coś, czego fanem nie jestem?

To jedna sprawa.

Druga to bateryjki. Jeśli masz jakieś konkrety to je podaj. Inaczej to będzie podobne gadanie jak o tych wszystkich  kondensatorach, kablach. Przypomina mi się wpis Ravena, który budując kolumny kosztujące kilkadziesiąt tysięcy złotych z uśmiechem stwierdził, że. w zwrotnicy ma kondensatory po kilkanaście złotych 🙂

Obawiam się, że wiedza Ravena wielokrotnie przewyższa twoją - wystarczy popatrzyć na to co zrobil i na to o czym pisze,  i jak pisze.

Ty niestety ograniczasz się do wklejania milionów zdjęć i audiofilskich opisów, które nic nie znaczą. Terminowałeś u Pacuły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bum1234 jak to bum; bumie szwendasz się i prawisz swoje mitomaństwa. Gdyż zazdrość Cię zżera, że inni mają lepiej i więcej od Ciebie i lepiej się znają - Ci którzy działają, a nie gdybają jak Ty bumie mitomanie. Jesteś typowym szwendaczem, mitomanem z pieczącym tyłkiem z zazdrości, która Cię zżera.

 

Konkrety to real-battles (vs.), w których legniesz z kretesem :)

Miałbyś przegraną kasę, a twoje szanse na zwycięstwo to 0%! 

Więc zwycięstwo=kasa, pewna jak w banku! Od razu od startu jest knockout!

 

Ciemny jesteś, nie wiesz ile miałbyś % na zwycięstwo, gdyż w przeciwieństwie do mnie, nie miałeś, nie testowałeś i nie słyszałeś :)

Podałem sprawdzonego pewniaka z CC.

Więc mówię Ci, masz 0% na zwycięstwo. Jeszcze @cira zaproś i @piano - ten drugi też miał takie ale tylko w standardzie. I w przeciwieństwie do @piano, standardówki dla mnie były zdecydowanie za słabe. To dwa inne światy, przed, i po. Więc bumie poległbyś żywcem i przegrał kasę.

 

Obawiam się, że wiedza Ravena wielokrotnie przewyższa twoją @bum1234- wystarczy popatrzyć na to co zrobil i na to o czym pisze,  i jak pisze @bum1234 o sobie:

''Coś tam gra, w gruncie rzeczy nieistotne co, ważne jest jedno: kable nie "grają"!''- @bum1234

 

Bumie, kable wpływają na dźwięk i jak tego nie słyszysz, to zmień zainteresowania, albo sprzęt na lepszy.

Ty się nadajesz, ale do Audio mity By @bum1234:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przecież nie chodzi tu o zakłady. To nie jest forum bukmacherskie.

Proszę cię tylko o podanie jakichś konkretnych dowodów na to, że te bateryjki działają. 

Piszesz o modyfikacjach zwrotnic, więc powinieneś mieć jakieś pojęcie o takich rzeczach.

Odpowiedz konkretnie - masz jakiś wyniki pomiarów, prace na ten temat, liczyłeś coś?

Tak czy nie?

To przecież proste pytanie, nie wymagające organizacji czegokolwiek. Świetnie znasz odpowiedź.

Tak czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
21 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Wszystko działa. Brak napięcia stałego na wyjściach głośnikowych. Zwrotnica dzieli jak powinna. Wszystko wyjdzie jednak w praniu przy odsłuchach. Zniekształcenia THD na poziomie 0,01 % 🙂 .

360_F_461512195_rBzpceWlGBFjOFr2zSK1Qe5o

 

Zwrotnica 5235 została dopasowana do Studio Monitor 4343, odpowiednie rezystory w modułach zostały zamontowane. Także gorący pin sygnałowy 3 (standard USA) został zamieniony na pin 2 (standard Europa). Przy okazji do wymiany kilka kondensatorów elektrolitycznych oraz jeden opamp, zapewne na BB2134.

Jutro zaczynam składanie drugiej sztuki, mam nadzieję ze w weekend będzie wielkie słuchowisko 🙂 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Wszystko działa. Brak napięcia stałego na wyjściach głośnikowych. Zwrotnica dzieli jak powinna. Wszystko wyjdzie jednak w praniu przy odsłuchach. Zniekształcenia THD na poziomie 0,01 % 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwrotnica 5235 została dopasowana do Studio Monitor 4343, odpowiednie rezystory w modułach zostały zamontowane. Także gorący pin sygnałowy 3 (standard USA) został zamieniony na pin 2 (standard Europa). Przy okazji do wymiany kilka kondensatorów elektrolitycznych oraz jeden opamp, zapewne na BB2134.

Jutro zaczynam składanie drugiej sztuki, mam nadzieję ze w weekend będzie wielkie słuchowisko 🙂 .

 

 

No ale miałeś  posłuchać, w każdym razie taka była sugestia kolumny bez CC i drugiej obok z CC, pomiary charki też były by ciekawe co i w którym kierunku się zmieniło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, ASURA napisał:

No ale miałeś  posłuchać, w każdym razie taka była sugestia kolumny bez CC i drugiej obok z CC, pomiary charki też były by ciekawe co i w którym kierunku się zmieniło

Żeby porządnie posłuchać to ... trzeba zrobić drugą 🙂 🙂 🙂 . Po co słuchać jedną z CC i jedną bez CC jak można obie? To tak jakby jechać autem, które w prawych kołach ma np. ciśnienie 2 bary, a w lewych pół bara 😉 .

 

Zamontowałem włącznik do bateryjki. Dzięki temu mogę słuchać z CC i bez CC. Te same zwrotnice.

Zamiast czekać Bóg wie ile na samoistne zejście ładunków z okładek kondensatorów będę ręcznie zwierał przez powiedzmy 1 kohm do masy. I słuchamy bez CC. Potem pstryczek do góry, kilka minut i mamy ileś tam VDC na kondensatorach i słuchamy z CC. Potem zabawa z dodawaniem bateryjek ... będzie się działo 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Żeby porządnie posłuchać to ... trzeba zrobić drugą 🙂 🙂 🙂 .

 

Zamontowałem włącznik do bateryjki. Dzięki temu mogę słuchać z CC i bez CC. Te same zwrotnice.

Zamiast czekać Bóg wie ile na samoistne zejście ładunków z okładek kondensatorów będę ręcznie zwierał przez powiedzmy 1 kohm do masy. I słuchamy bez CC. Potem pstryczek do góry, kilka minut i mamy ileś tam VDC na kondensatorach i słuchamy z CC. Potem zabawa z dodawaniem bateryjek ... będzie się działo 😉 .

 

Szkoda ale to Twoje zabawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, ASURA napisał:

Szkoda ale to Twoje zabawki

Czego szkoda?

Wytłumacz mi proszę swoją metodologię. Ma ona IMHO sens dla nagrania monofonicznego bo dla stereofonicznego gdzie np. lewa jest z CC, a prawa bez CC nie ma żadnego sensu. Przykład z samochodem jest idealny.

Pomiary? Chcesz to wpadaj z analizatorem widma czy czym tam chcesz i mierz 🙂 . Chyba, że chcesz mierzyć mikrofonem i REWem. Takie pomiary planuję kiedys zrobić z @mirek24.

Chyba, że ty chciałeś abym drugą sztukę zbudował na pojedynczych kondensatorach zamiast na podwójnych czy poczwórnych. Nie ma takiej możliwości. Szkoda mi czasu ... i tak już go mnóstwo poświęciłem.

🙂 .

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Czego szkoda?

Wytłumacz mi proszę swoją metodologię. Ma ona IMHO sens dla nagrania monofonicznego bo dla stereofonicznego gdzie np. lewa jest z CC, a prawa bez CC nie ma żadnego sensu. Przykład z samochodem jest idealny.

Pomiary? Chcesz to wpadaj z analizatorem widma czy czym tam chcesz i mierz 🙂 . Chyba, że chcesz mierzyć mikrofonem i REWem. Takie pomiary planuję kiedys zrobić z @mirek24.

Chyba, że ty chciałeś abym drugą sztukę zbudował na pojedynczych kondensatorach zamiast na podwójnych czy poczwórnych. Nie ma takiej możliwości. Szkoda mi czasu ... i tak już go mnóstwo poświęciłem.

🙂 .

 

 

 

Mnie taka metodologia odpowiada, fakt masa czasu schodzi na próby odsłuchowe i pomiary. Ciekawe konkluzje wychodzą, charkę miałem jak od linijki a granie mi zupełnie nie leżało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
W dniu 15.03.2024 o 08:02, piorasz napisał:

Panowie a macie jeszcze czas na słuchanie muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie bum i @Sovereign przeniesli sie juz z dyskusją na inny teren 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 07:56, Sovereign napisał:

Te bateryjki to czyste voodoo.

A ty @bum1234 jesteś szamanem woodoo.

Wciskasz swoje urojenia, gdyż nic nie testowałeś i w realu się boisz.

Obliczałeś, wdrażałeś, słuchałeś? Nie robiłeś tego, to ty tetryku mitomanie możesz sobie tylko gdybać gdzieś na PW.

Szlajasz się, podważasz, obrażasz, i wciskach że voodoo. A przetestować nie potrafisz.

Boisz się rzetelnego działania w odsłuchach live!

Fakty to odsłuchy live i empiryczne doświadczenia (które w co najmniej 99,9% są na plus+). A ty ich się boisz jak diabeł święconej wody, więc zostajesz szamanem voodoo.

Całe życie przeżyjesz i umrzesz w niewiedzy, bo nawet nie posłuchałeś. Marne życie. I będziesz pluł się w brodę, gdy będziesz ledwo zipał. Więc słuchaj/korzystaj dopóki możesz.

Nie jesteś Greg Timbers, Giskard etc., to ciebie nie słucham, gdyż zamiast działać, to tylko zrzędzisz.

To co wymyślili/wdrożyli, można bardziej dośrubować pod system. Gdyż to co oni podłączali/podłączają, to dla mnie jak na rozgrzewkę. W jakimś stopniu zależne od systemu głośnikowego i jego wcześniejszego wysterowania. Więc tetryku bum1234 zacznij działać, bo życia ci zabraknie :)

W dniu 13.03.2024 o 23:14, bum1234 napisał:

Te bateryjki to czyste voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przytaczasz niepoprawny teścik z tematu, z błędnym nazewnictwem w tytule i wielokrotnie powtarzanymi błędami w temacie.

W co najmniej 99,9% przypadków jest na plus (w tym jest mnóstwo osób spoza forum i u każdego na plus+) i zatkało buma :). A te przez ciebie ww. voodoo (z błędnym i okrojony testem), to jak igła w stogu siana. Jak masz siano/kasę, no to działaj.

Przytoczonego tematu jeszcze nie było, gdy już dawno to miałem przetestowane, a w następnej kolejności @zelo7, który też słyszał to co mu powiedziałem, czyli wpływ na dźwięk zależny zarówno od wielkości woltażu i pojemności ogniw.

W dniu 27.04.2018 o 13:21, Nakamichi napisał:

O ile czas ładowania ( polaryzacji ) od zera do prawie pełnej wartości jesteś w stanie wyznaczyć , to czas samoistnego rozładowania dla bipolarów wynosi więcej niż doba ( 24 h ) a dla kondensatorw foliowych może wynosić znacznie więcej . Zatem odłączenie baterii nie powoduje z automatu rozładowania tych kondensatorów i utrzymują ładunek w zasadzie bez jego utraty przez czas wyżej podany . Kolejne dodanie baterii powoduje jedynie "doładowanie " ładunku utraconego upływnością , ale to można z praktycznego punktu pominąć .

W dniu 28.04.2018 o 10:17, Pygar napisał:

W CC chodzi o nadanie kondensatorom stałego potencjału "na trwale" a nie włączenie i wyłączanie zasilania do robienia tej polaryzacji.

Metodologia nietrafiona .

Żeby móc porównać trzeba mieć dwie pary kolumn podstawkowych o możliwie małych gabarytach na takich samych podstawkach, podwójne i identyczne okablowanie (długość, wtyki, producent, model = wszystkie takie same) i przełącznik wyboru kolumn.

Ściszasz, przełączasz para A, pogłaśniasz, słuchasz itd. wtedy to ma sens.

Pozdrawiam

Pygar

P.s. To tak jakby słuchać daca zasilanego z akumulatora i co chwilę włączać i wyłączać ładowarkę, która ma ładować ten akumulator.

W dniu 28.04.2018 o 11:14, zelo7 napisał:

Proponuje przyjąć jako aksjomat ,że CC polepsza dzwięk kolumn i skończyć te jałowe dyskusje. Zostało to już dawno potwierdzone empirycznie przez wieloosobowe gremia . Kto nie słyszy różnicy powinien raczej poszukać najbliższego laryngologa. Powiem więcej są różnice w zależności od napięcia polaryzującego ,jak również są różnice w zależności od pojemności baterii polaryzującej.

Tu zachodzi proces polaryzacji ładunkiem. więc samo odłączenie napięcia polaryzacyjnego nie wystarczy ,trzeba rozładować solaryzowane kondensatory przed dalszymi testami.

CC najbardziej jest słyszalne na basie ,a najbardziej przy całej zwrotnicy ,więc próby na samym tweeterze są bezsensowne

CC boostuje dźwięk po całości. Bas, średnie i wysokie równie mocno, czyli najbardziej przy całej. A poziom wyśrubowanego dźwięku zależy od woltażu i pojemności ogniw. I od potencjału przetworników/systemu głośnikowego. Z dużymi systemami głośnikowymi typu Horn można wyśrubować na wyczynowy lifelike, urywający głowę i czasami przeszywający słuch, od szybkości, otwartości i ilości dźwięków przy wysokich SPLach przez niekrótki czas, z aspektami dźwiękowymi jak do śrubowania rekordów.

@Pygar, To za delikatnie powiedziane, gdyż musiałby mieć w całym zakresie, a nie tylko do kopułki :D z Cross-Capami.

W dniu 28.04.2018 o 10:17, Pygar napisał:

P.s. To tak jakby słuchać daca zasilanego z akumulatora i co chwilę włączać i wyłączać ładowarkę, która ma ładować ten akumulator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)

Coś z serii Studio Monitor 43xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ściągnij ten katalog. On dotyczy nowszych wersji z literką B czyli głośniki z magnesami ferrytowymi (H) zamiast z magnesami alnico (bez H):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz katalogi tej starszej serii Studio Monitor z 1978 roku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

🙂 

 

Widzę, że Naborowski ma do sprzedania jedną parę 4343: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak masz warunki lokalowe to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Marek.S zakupił takie ostatnio. Może już mu się znudziły? 😉 

 

A tak na poważnie przed zakupem sobie u kogoś dokładnie posłuchaj.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, z JBLów, tak do 20-30 tys. na co warto zapolować?
Z używek...
4367 (trochę ciężko będzie w tej kasie)
4429 - polecam sprawdzić. Miałem je u siebie w pokoju 20m. Świetne granie.
4343 ciężko trafić niegrzebane w dobrym stanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro negocjuj te smoki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

22 godziny temu, pmcomp napisał:

Widzę, że Naborowski ma do sprzedania jedną parę 4343

Ciekawa jak je wycenił. Gdyby ktoś rozmawiał z Panem Jarkiem to dajcie znać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Panowie, z JBLów, tak do 20-30 tys. na co warto zapolować?

22 godziny temu, piorasz napisał:

Z używek...
4367 (trochę ciężko będzie w tej kasie)
4429 - polecam sprawdzić. Miałem je u siebie w pokoju 20m. Świetne granie.
4343 ciężko trafić niegrzebane w dobrym stanie...
 

JBL 4367 Studio Monitor, to zdecydowanie nie ten pułap cenowy, a wyższy. Używane najtaniej 38 500 zł w Zachodniopomorskiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - są zdjęcia. Za ten sam używany model, ktoś w Łódzkiem, chce 49 000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe $16,500.00 w USA; w Holandii 17 980 € 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałeś ''4367 (trochę ciężko będzie w tej kasie)'' :)

Fajny bas i fajny bogaty nasycony przestronny dźwięk z dużym hornem HDI. Najlepiej grały z Mark Levinsonem No 534. Wilson Audio z Dan D'Agostino podobnie i podobnie nasycone brzmienie, ale bas w JBL lepiej kontrolowany.

 

JBL 4365 Studio Monitor z dużym hornem i driverem, także powyżej pozostałych i również nie w tej cenie. Pułap brzmieniowy kolumn Blumenhofer Genuin FS 1 (Mk1) z TADem TL-1601.

4365 w Pomorskiem za 32 000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ''Proponuję studio monitor JBL 4365 kupiony od dystrybutora JBL na Polskę.'' Czyli może mieć od nowości. W ogóle pierwszy raz w PL do kupienia. Nigdy ich nie było w PL do kupienia. Jakoś tanio, może to za sztukę ;) od Tamary 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Topowe drivery 476Mg z 4'' magnezową membraną na zawieszeniu diamond surround, to lepsze niż D2430K z 3'' pierścieniowymi polimerowymi membranami (w 4367 Studio Monitor), i 2440 z 4'' alu na zaokrąglonym zawieszeniu (w 4350), jak i 2441 z 4'' alu na diamond surround (w 4355). Nie mówiąc już o 2420 z 1-3/4'' alu na tangential surround (w 4343B). 2420 w starych Westlake Audio TM-2 (z 1974 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) gra jako wysokotonowy 5.5kHz~16kHz, a duży 2440 jako średnio-wysokotonowy dla zakresu 800Hz~9.5kHz. Bas 2 x 15'' 2215B.

tm-2.JPGtm-2(1).JPG

Cytat

4 maj 2023

These Speakers, from the American manufacturer Westlake Audio, are the TM-2 Model and are the first Westlake System installed in Europe by Tom Hidley Himself, Studio Chateau d'Hérouville (near Paris) in Autumn 1975. The Horn (TAD in Olive Hood) on the 1'' Driver has been installed later, in 1985 by a professional Musician.

From Top to Bottom:

CD Player: Marantz CD63B (1982)

Tuner: Accuphase T-101 (1974 - 1978)

Preamplifier: Accuphase C-200 (1973 - 1977)

Active Filter: Pioneer SF-700 (1970 - 1972)

Medium/High Amplifier: McIntosh MC250 (1961 - 1971)

Bass Amplifier: Phase Linear 400 (1972 - 1977)

Camera: Canon 70D

Song: L' homme qui vient

Artist: Feu ! Chatterton

Album: Palais d'argile (2021)

Trochę nowsze TM-2 z wooferami Gaussa, papierowe membrany na tzw. harmonijce. Oni wstawiali jakie im pasowały spośród dostępnych przetworników w latach produkcji kolumn i ew. u nich na magazynie.

Cytat

10 gru 2020

These Speaker are the TM-2 Model and are the first Westlake Audio System installed in Europe by Tom Hidley Himself, Studio Chateau d'Hérouville (near Paris) in Autumn 1975. The Horn (TAD in Olive Hood) on the 1'' Driver has been installed later, in 1985 by a professional Musician.

From Top to Bottom:

Tuner: Accuphase T-101 (1974 - 1978)

Preamplifier: Accuphase C-200 (1973 - 1977)

CD Player: California Audio Labs Delta (Transport) + Sigma (DAC)

Active Filter: SCV Model 222 Medium/High

Amplifier: Hiraga 20W (1979)

Bass Amplifier: Phase Linear 400 (1972 - 1977)

Camera: Iphone 5 SE

Song:

Petite fille princesse · Les Rita Mitsouko 

Marc & Robert

W wymienionym przedziale cenowym były JBL-e 4338 Studio Monitor z 15'' wooferem, driverem z 3'' membraną aluminiową, i mniejszym driverem z 1'' membraną tytanową. Z Azji takie można było kupić za 598000 ¥ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

JBL Model S4800 w Zachodniopomorskiem za 35 900 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stan bliski ideałowi, oryginalne opakowania. Dowód zakupu z Sun Audio w 2009r. Przywiozłem je osobiście od pierwszego właściciela z Monachium w 2019r. Zamiast zdjęć, wrzucił nagrania:

Simaudio Moon Andromeda RS / Line Magnetic LM-512CA + LM-503PA / JBL K2 S4800 ~ ZZ Top - La Grange

4 gru 2023

Muzyka z płyty ZZ Top - Tres Hombres, utwór nr 8 - La Grange. Wszystkie prawa do muzyki należą się ich twórcom. Recorded only with a Xiaomi 12 smartphone, so don't expect miracles :)

======

Simaudio Moon Andromeda RS / Line Magnetic LM-512CA + LM-503PA / JBL K2 S4800 ~ Bob Dylan

4 gru 2023

Muzyka z płyty Boba Dylana - Oh Mercy, utwór nr 5 - Man in the Long Black Coat. Wszystkie prawa do muzyki należą się ich twórcom. Recorded only with a Xiaomi 12 smartphone, so don't expect miracles :)

======

Audio Research CD8 / Line Magnetic LM-219 IA / JBL K2 S4800 ~ The Aristocrats - Furtive Jack

10 cze 2022

Muzyka z płyty The Aristocrats - 2011 - Aristocrats, utwór nr 5 - Furtive Jack. Wszystkie prawa do muzyki należą się ich twórcom. Recorded using only a OnePlus Nord 2 smartphone, so don't expect miracles :)

======

Audio Research CD8 / Line Magnetic LM-219 IA / JBL K2 S4800 ~ Marillion - She Cameleon

5 paź 2023

Muzyka z płyty Marillion - 1984 (rem.1998) - Fugazi, utwór nr 5 - She Cameleon. Wszystkie prawa do muzyki należą się ich twórcom. Recorded using only a Xiaomi 12 smartphone, so don't expect miracles :)

23 godziny temu, pmcomp napisał:

Widzę, że Naborowski ma do sprzedania jedną parę 4343: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U Naborowskiego, pewnie od ok. 50 000,00 zł, a może i z 60 000,00 zł. On se liczy ekstra, tak że pójdziesz goły :D od Naborowskiego (z Warszawy, jak podane w ogłoszeniu przy 4343)Nabor-handlarz z Piaseczna.

 

Kiedyś takie 4343B mi proponowano za 9000 zł lub za 11000 zł i nie chciałem, bo wolałem droższe i lepsze. 4365 wtedy jeszcze nie istniały, a S4800 już wtedy były jako nowe do kupienia za 17 000 €.

 

Zadzwoń do Jarka Naborowskiego i zapytaj jaka cena, bo ja bez dzwonienia wiem, że drożej niż od ''Moniki'' ;)... Model 4343B za 39 000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z Warszawy.

5 lis 2023

23 godziny temu, pmcomp napisał:

A jak masz warunki lokalowe to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grubo przekroczyłeś budżet. W pierwszym linku, 4350 z Reggio di Calabria za EUR 15 000,00. W drugim, 4350 z Wilna za 18 000 €.

No i ogólnie grubo, tak że musiałbyś jemu (dla @jaszcze1) pomagać wysterować/napędzić 4350. Po przejściu z małych na tak duże, to byłoby w ogóle co innego.

23 godziny temu, pmcomp napisał:

@Marek.S zakupił takie ostatnio. Może już mu się znudziły? 😉 

Coś tam jemu gdzieś w Holandii na basie nie zagrało. I żeby nie ich wartość historyczna, to już dawno w 4350A byłaby 2 x 15'' ceramika na basie (z kibelków jak powiadał Szymcio), tylko że ceramicznych 15''-ek nie robią wg tego, który chciałby 15'' ceramiki na basie.

A z PL najlepsze egzemplarze 4350B grają całościowo od basu po samą górę, aż właścicieli wciska w fotele. I powiem, że nie są na Miflexach czy Jensenach PiO Cu - a na ich przeciwieństwie. Pierwsza literka to J.

Może user Marek.S lubi basy jak z 14''-ki w L250, nowszych 250-ach Ti, aż do 250Ti Jubilee. W 1400 Array podobny, ale jeszcze głębszy bas z 14''-ki, a wyżej cały zakres z Hornów lepszy - ten ich najlepszy zakres z hornów możesz spokojnie konfrontować z 4343B.

Np. sly30 miał od groma papieru (tzn. papierowych membran), a nie był zwolennikiem winyli. Przy tamtych jego papierach, jemu bas z Focal Grande Utopia EM (nie Evo) był jak z kina. Ceramiki jemu były szare dźwiękowo; a dla mnie stonowane, nudne i gładkie; jak to mówią ''gładkie jak pupcia niemowlaka''.

Ceramika z kibelków (i że ceramika nadaje się na kibelki, a nie na membrany) jak powiadał Szymon, którego zawiodły kolumny Wilson Audio Chronosonic XVX - szczególnie za wolny, przepotężny niższy bas i subsoniczny bas, które nie nadążały za wyższym basem i źle wpływały na wszystkie pozostałe zakresy pasma. Góra cierpi na przeciążeniu dźwięku i brakuje jej tak doskonałej lotności i otwartości jak w niższych modelach firmy. O basie, że Tak olbrzymia masa może przyda się w najdroższych zestawach kinowych. Za duży litraż modułu niskotonowego:

Cytat

BRZMIENIE:

Wilson Audio Chronosonic XVX 

Jak udoskonalić brzmienie Alexx czy Alexx V żeby uzasadnić skokowy wzrost ceny? Producent musi zaoferować produkt większy o jeszcze większej skali dźwięku. Tutaj jednak czai się pułapka, w którą moim zdaniem właśnie Wilson wpadł z modelem Chronosonic. Przejdę zatem do meritum. Chcąc uzyskać większą potęgę i skalę brzmienia należy rozbudować moduł niskotonowy. Dołożenie kolejnych wielkich przetworników zwiększyłoby i tak monstrualną konstrukcję więc producent postanowił dołożyć jeden przetwornik średniotonowy, kopułkę promieniującą w sufit i powiększyć litraż modułu niskotonowego. Ten ostatni zabieg spowodował zmianę charakterystyki niskich składowych, kolumny osiągają wyższą skuteczność przy bardzo niskich częstotliwościach ale kosztem szybkości i konturu. Te same układy magnetyczne i membrany muszą tym razem przepompować większe masy powietrza co skutkuje spowolnieniem zwłaszcza niskiego i średniego basu. Można próbować zrekompensować to mocą wzmacniacza jednak pozostaje jeszcze granica wytrzymałości materiałowej samych membran i cewek. Poświeciłem się i słuchałem tych kolumn z 6 parami mocarzy. Począwszy od Ypsilona, poprzez 2 serie Gryphona Mephisto i Apex, mocarnych Karanów a na topowych lampach VTLa i Amplifona skończywszy. Efekt niestety zawsze był podobny, lepszy lub gorszy ale określonego charakteru nie udało się uniknąć. Niskie składowe zwłaszcza z zakresu subsoniczego i niskiego nie nadążają po prostu za tempem narzucanym przez szybkie i wyrywne revelatory pracujące w zakresie basu wyższego. 18-stki Revelatora dobrze znacie, to szybkie, konturowe i punktowe granie. Przepotężny ale niezbyt szybki najniższy bas, zwłaszcza w symfonice miał trudności w oddaniu właściwego tempa i faktury niektórych instrumentów. Na tle Alexxów i Alexx V aż się prosi żeby powrócić do tego strojenia, to jest po prostu dużo bardziej prawdziwe granie. Tak olbrzymia masa może przyda się w najdroższych zestawach kinowych ale trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś zakupił tak kosztowny produkt do tego celu.

Charakter basu próbują bronić 18-stki Revelatora i faktycznie gdy zdejmiemy korektorem część najniższych składowych to równowaga tonalna jest o wiele lepsza. Podejrzewam, że ten model mógł być tworzony z zamysłem pracy w amerykańskim budownictwie szkieletowym. W takich domach bardzo duża część energii niskich tonów jest wypromieniowywana poza budynek i odczucie przeciążenia może nie występować. W szczelnych budynkach murowanych jest ewidentnie problem. Szkoda, bo energetyka wyższego basu jest bardzo dobra. Dźwięk od wyższego basu w górę jest selektywny i w miarę klarowny. Jedynie góra cierpi na przeciążeniu dźwięku i brakuje jej tak doskonałej lotności oraz otwartości jak w niższych modelach firmy. Znając ten charakter można jednak kompensować niedostatki i walczyć z nadmiarem. Jeżeli posiadasz dom w konstrukcji lekkiej, olbrzymią salę odsłuchową to możesz spróbować się zmierzyć z tymi kolumnami.

Przepraszam Was, nie będę opisywał poszczególnych partii oraz rozbierał dźwięku na osobne elementy ponieważ wiem, ze całość będzie obarczona w/w wadą wrodzoną. Bas po prostu spowodował wiele nieodwracalnych szkód i wpływa na wszystkie pozostałe zakresy. Nie zachwyciło mnie ani budowanie sceny, ani znakomite znikanie zestawów ani doskonała barwa znana z moich Alexxów czy tym bardziej perlista, lotna i krystalicznie czytelna góra pasma.

Może spodziewałem się zbyt wiele? Szczerze to miałem nadzieję, że usłyszę model moich przyszłych kolumn. Czasem w życiu tak bywa jak ze złamanym sercem, chciałeś miłości a zostałeś z ręką w… Nocniku.

Pozdrawiam Wszystkich czytelników i przy okazji życzę Wielu radości w nadchodzące Święta.

Obiektywizm oceny musiał znaleźć ujście co czynię z wielkim bólem serca ponieważ Wilson Audio to jedna z moich ulubionych marek kolumn. Mam nadzieję, że to pojedynczy acz wielki wypadek przy pracy i będzie mi jeszcze dane usłyszeć nowe doskonałe modele tego producenta.

Opublikowane przez Szymon dnia 9 grudnia, 2023

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sly30 grubo by się zdziwił, bo myślał, że Szymon, produkty od tego dystrybutora będzie zawsze wychwalał. I że, jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. A tu drugi model od góry i :

Cytat

Szczerze to miałem nadzieję, że usłyszę model moich przyszłych kolumn. Czasem w życiu tak bywa jak ze złamanym sercem, chciałeś miłości a zostałeś z ręką w… Nocniku.

A może wymagały przedwzmacniacza i monobloków Dan D'Agostino Relentless;) - dynamika, moc i potęga brzmienia. Duże Wilsony Audio z Dan D'Agostino Relentless, zaczynają robić się jak duże Westlake Audio.

W teście kolumn Wilson Audio Chronosonic XVX macie tam powykręcane przetworniki do zdjęć. A w komentarzach na jego stronie, ktoś tam się nabija, że komplet przetworników za 20 tys. zł. I że: ''Za 2 mln zrobilby suby po 4 sztuki field coilow 15 calowych na kolumne, srednica na Voxativach tez field coil, MTM dwa razy po 8 cali a tweeterki RAALA po 2 na kolumne'' - mieszanka z różnej mańki średniawych, mało neutralnych i specyficznych przetworników. Jakiś marzyciel już sobie wyobrażał co by nie zrobił, gdyby. Otwarty bafel4, czy kto tam.

W dniu 17.02.2024 o 22:49, Marek.S napisał:

Technicznie papier to taki sobie materiał, a już na pewno ze względu na podatność na warunki atmosferyczne. Jeśłi już to jakieś kevlary, plecionki albo ceramika.

Zwolennicy papieru to trochę jak zwolennicy winyli. W tym przypadku nie gra sama membrana a całość - geometria, cewka, magnes, spider itp.

JBL to papier-ale-nie-papier, w modelach z białą membraną jest gruba warstwa twardego lakieru/pianki i taka membrana nie rwie się a pęka jak ceramika. Już od modelu L100/4310/11/12 tak jest,

W dniu 17.02.2024 o 23:03, Marcin Wielgus napisał:


Marek .... A w twoich 4350 to co ? Kervlar ? Ten papier - ale -nie- papier super gra . Oczywiście to nie materiał na głośniki do drzwi w samochodzie.

W dniu 18.02.2024 o 10:23, Marek.S napisał:

4350 sluchalem raz w sklepie i basu nie bylo, tzn kartonowe pudloale pewnie cos pomieszali ze zwrotnica. Nie wiem czy bede na nich gral bo koszt remontu chalupy okazal sie wrecz idiotyczny, narazie stoja juz 3 msc zafoliowane w komorce.

Ale gdyby nie ich wartosc historyczna do juz dawno bylaby ceramika na basie, tylko takich nie robia :)))

W dniu 18.02.2024 o 15:37, Marcin Wielgus napisał:


Jak wiesz bas tam jest poza zwrotka więc albo dsp albo bi-amp. Zapewniam bas jest i to mega a co najważniejsze ma być i jest równowaga tonalną bo nie mówimy o disco boom box.
Mam kolegę który przerzucił przez swoje życie dziesiątki kolumn, nie handlując tylko słuchając, no i 4350 jest dla niego and game. Trochę żałuję że swoje po remoncie sprzedałem ale takie było założenie . Szkoda bonów mały pomieszczeniu grają .

Remonty, budowy wiem coś o tym. Zabija mnie również. Jak możesz nie sprzedawaj swoich 4350 do czasu jak będziesz miał kasę i czas żeby jest pod siebie ustawić. A papier na basie nie zawiedzie jeśli badzie prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, 1_3_15 napisał:

Ostro negocjuj te smoki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawa jak je wycenił. Gdyby ktoś rozmawiał z Panem Jarkiem to dajcie znać. 

4343 to raczej ze 40 tysi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że z tych 43xx, w przedziale do 30tys, najbardziej wpadają mi w oko 4315 i L300. 4343 poza zasięgiem. Chyba żeby skromniutko 4311 ale klimatycznie i fajnie wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jaszcze1 napisał:

Wygląda na to, że z tych 43xx, w przedziale do 30tys, najbardziej wpadają mi w oko 4315 i L300. 4343 poza zasięgiem. Chyba żeby skromniutko 4311 ale klimatycznie i fajnie wyglądają.

Jeszcze masz kultowe 4312.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo troche ich w historii było. Warto poczytać o tych najstarszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 godzin temu, 1_3_15 napisał:

Ostro negocjuj te smoki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tzn. tak ostro, jak ostro ktoś sobie woła za ww. ''4345 Studio Monitor, Stan gabinetowy (65 000 zł)'' w Dolnośląskiem we Wrocławiu.

Może wcześniej zakupione, odrestaurowane i wycenione tak jak widać.

Drivery 2421B z 1-3/4'' membraną aluminiową z diamond surround, to jeszcze lepsza i wyżej rozciągnięta góra. W firmowej dokumentacji (na Lansing Heritage) dla 4345 z 1981 r., podają, że z driverem 2421B 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na Audio Database, że z driverem 2420 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak już to tylko najstarsze egzemplarze 4345. 2420 z 1-3/4'' membraną aluminiową z tangential surround - do klasycznej dobre.

Np. 4344 z wczesnej produkcji mają 2421B, a z nowszej 2425J z 1-3/4'' membraną tytanową z diamond surround.

18'' 2245H z zawieszeniem piankowym na basie w 4345, jak w subwooferze JBL B460, i w systemach głośnikowych Westlake Audio SM-1 Series - dopóki nie skończyły się zapasy wooferów 2245H.

4344(4).jpgpage09.jpgJBL_B-460-Prospekt-3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Wygląda na to, że z tych 43xx, w przedziale do 30tys, najbardziej wpadają mi w oko 4315 i L300. 4343 poza zasięgiem. Chyba żeby skromniutko 4311 ale klimatycznie i fajnie wyglądają.

A wiesz ze duze Studio Monitor czyli 4343, 4344, 4345 czy 4350 to potrzebuja pomieszczeń tak 40mk2 wzwyż?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

A wiesz ze duze Studio Monitor czyli 4343, 4344, 4345 czy 4350 to potrzebuja pomieszczeń tak 40mk2 wzwyż?

 

Mam z 60m z czego połowa jeszcze z większą niż standardową wysokością, więc kubatura jest. Ale i tak nie słucham zbyt głośno. Żona w prawdzie uważa inaczej ale się myli. W sumie to nie wiem czy potrzebuję coś więcej niż moje Tannoye Cheviot. Tak się zacząłem zastanawiać. Chyba z nudów. Podobają mi się l300. Z wyglądu,  bo nie słuchałem. Wyglądają poważnie. Boję się tylko, że tuba przy średnim może brzmiec ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, jaszcze1 said:

Żona w prawdzie uważa inaczej

Myślę, że to jest prawdziwy problem, a nie to czy kupimy sobie taki czy inny model bbl 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.