Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Panowie taki dylemat co zagra lepiej z 400xi,

Krell Sacd mk3 czy 280?

Jeśli są, to jakie różnice w brzmieniu tych dwóch cd-eków?

Pozdrawiam serdecznie

Sacd jest ponadprzecietnie awaryjny i choc brzmieniowo to bardzo dobry odtwarzacz to jednak zdecydowanie odradzam zakup. 280 jest juz zupełnie bezpieczna pod tym względem . Nie jestem pewien jednak czy pasuje do konca do 400xi.U mnie nie grało to idealnie choc wiele aspektów było na bardzo wysokim poziomie. Wszystko zależy od kolumn i kabelków jakie podepniesz do tego i oczywiscie od Twoich preferencji. Podkreslona srednica która u mnie była postzregana jako wada dla Ciebie może być zaletą. Polecam Ci odwtarzacz CEC 51XR . U mnie spisuje się z 400xi rewelacyjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i zwracam się uprzejmie z pytaniem do byłych i obecnych użytkowników krella kav 500i, czy ten wzmacniacz jest wzmacniaczem z bezgłośnym trafem?. Wiadomo o jak potężnej mocy ma toroid na pokładzie i w związku z tym interesuje mnie informacja, czy w trybie "stand by" lub trybie "on" (włączony, ale bez podawania sygnału, krótko mówiąc, gdy muzyka jeszcze nie gra) nie słychać w kolumnach przydźwięku, brumienia o niskiej częstotliwości, przy założeniu że wszystko jest dobrze podłączone i sprawne (np. interkonekty). Trudno byłoby mi zaakceptować wzmacniacz, którego cena liczy się w tysiącach PLN, a który brumi, daje przydźwięk gdy nie gra. A podczas słuchania muzyki (np. cichych fragmentów muzyki poważnej) takie brumienie przeszkadzałoby jeszcze bardziej. I druga kwestia interesująca mnie, czy przy normalnym, przeciętnym czasie codziennej pracy tego wzmacniacza (powiedzmy przesłuchanie 1-2 płyt), zauważalna będzie różnica w rachunkach za prąd w stosunku do pracy wzmacniacza, który tak potężnego (2KW) trafa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb pisał już kiedyś że SACD MkIII jest poprawiony i można kupować.

 

Na moich oczach zepsuł się MkIII w salonie dystrybutora w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej. Rozgryzłem temat kilka lat temu. Bardzo bowiem chciałem kupić SACD MkIII i ,,zmusiłem" pracowników sklepu do prezentacji, mimo tego, że w dwóch ich salonach odradzano mi ten sprzęt. Powiedziałem, że jednak chcę go posłuchać. Przygotowano dla mnie prezentację. Sprzęt wrócił z serwisu bo wcześniej już był z nim problem. Miało być super...i po włączeniu zasilania...klapa...

W SACD nie tylko problemem był transport ale i inne sprawy...w sumie jest to jedna wielka mina...

 

280 Krella to IMO jeden z najlepszych i najmniej awaryjnych ,,starych dobrych" CD jaki można kupić w cenie ok 4500 PLN. Warunek: musi grać po XLR z odpowiedniej klasy wzmacniaczem. Polecam wyższe modele Cardasa lub najlepiej XLR MIT Magnum MA do 400xi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 Krella to IMO jeden z najlepszych i najmniej awaryjnych ,,starych dobrych" CD jaki można kupić w cenie ok 4500 PLN. Warunek: musi grać po XLR z odpowiedniej klasy wzmacniaczem. Polecam wyższe modele Cardasa lub najlepiej XLR MIT Magnum MA do 400xi.

Jakie XLR do taliego zestawienia? Nie dlatego że mam zamiar kupić ale z ciekawości doty. kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź, tylko strasznie trudno trafić 280, cała reszta jest prócz niej.

400xi już mam a tej diablicy nie mogę trafić, na Hifi shark są ale w jakichś chorych cenach.

8k to trochę za dużo, za taką cenę można kupić już Bat vkd5 se albo Ayona 2 na bb1704 i podwójnych 6h30.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź, tylko strasznie trudno trafić 280, cała reszta jest prócz niej.

400xi już mam a tej diablicy nie mogę trafić, na Hifi shark są ale w jakichś chorych cenach.

8k to trochę za dużo, za taką cenę można kupić już Bat vkd5 se albo Ayona 2 na bb1704 i podwójnych 6h30.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

 

Spokojnie...poczekaj...w zeszłym roku w Wawie sprzedano 280 za 4500 PLN...dobra cena to nie więcej niż 5000 PLN... ideał z 5500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko przykład,cena jest z tych realnych.bywał nawet na allegro.

 

no tak ale co niektórych może odstraszać fakt, że to leciwe klocki

jeżeli serwisować i dbać-to przeżyją wiele współczesnych hi-endów

 

Panowie,

trzymajcie od QUOKA i KALAYDO z daleka. Nie podajcie nawet linków bo jakis napalony się nabierze i będzie problem.

najlepiej gdyby to był handlarz...lol..

 

warto popatrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=aJCqxhMcTek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, a co sądzisz o Sacd Mkiii Krella?

Moge kupić za 7300. Albo jeszcze jeden jaki wpadł mi w oko Bat Vk D5 Se, albo Ayon cd2 wszystkie w podobnej cenie.

Masz może jakąś wiedzę, który byłby optymalny?

 

Ja bym Krella SACD nie kupił nawet i za 3000 po prostu szkoda mi nerwów... czekając na to kiedy się zepsuje i stanie się przyciskiem do papieru.

 

Ayona CD2 kiedyś słuchałem i brzmiał całkiem ok. On też ma DAC na 1704 tak jak i Krell 280... ale ja nie lubię bawić się lampkami...poza tym Ayon CD2 nie czyta z tego co wiem płyt CD-R...dla niektórych może to być minus...

 

BATa nie znam za bardzo...kiedyś słuchałem w cały systemie tej firmy i generalnie dźwięk BATa jako całego systemu mnie zawiódł...nie moja bajka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam omijać Krella?

Pozdrawiam

 

 

Ja na własne oczy widziałem jak przy trasie zepsuł się mercedes, mój kolega miał VW golfa i cały czas coś się działo i był u mechanika, wujek ma skodę również dramat odpalił silnik i pękł pasek rozrządu, znajomy z klatki w bloku ma Toyotę i w zimę nie odpala silnik też coś nie tak, Byłem kiedyś w serwisie BMW i się załamałem ile tych samochodów było na kanale, SAB drogie części i też się psuje itp. Zastanawiam się nad samochodami AIXAM którymi można jeździć bez prawa jazy do 45km/h nigdy ich nie widziałem uszkodzonych ani u mechaników moi koledzy ani sąsiedzi nie narzekają podejrzewam że są bezawaryjne więc sobie kupię na dodatek są tanie mówiąc krótko same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest forum audio a nie auto....czytaj ze zrozumieniem :)

jednak do tej serii krella przywarła łatka awaryjności....i nic jej nie odlepi :)

ktoś pisał, że w trakcie odsłuchów w top hifi też padł....i sprzedawca stwierdził " że tak się dzieje" niestety

 

A ten esoteric x03?

Ma także przystępna cenę?

ładna maszyna....i dodatkowo ładnie gra...czyściutko aż miło

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.