Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, p0is0n napisał:

Spokojnie, Harbethy dadza rade

Harbethy może tak ale czy wzmacniacz da radę, w końcu to tylko 30W przy 8 Ohm, a do tych kolumn podobno dobrze mieć min. 100W przy 8 Ohm ale OK, jak będzie szansa gdzieś ich posluchać z podobnym wzmacniaczem albo wypożyczyć to na pewno spróbuję choć na AS mnie nie zachwyciły ale wiadomo -wystawa i nawet nie pamiętam z czym grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, audiofan01 napisał:

Harbethy może tak ale czy wzmacniacz da radę, w końcu to tylko 30W przy 8 Ohm, a do tych kolumn podobno dobrze mieć min. 100W przy 8 Ohm ale OK, jak będzie szansa gdzieś ich posluchać z podobnym wzmacniaczem albo wypożyczyć to na pewno spróbuję choć na AS mnie nie zachwyciły ale wiadomo -wystawa i nawet nie pamiętam z czym grały.

Udanych wyborów - coś mi mówi, że oczekujesz niemożliwego. Czy da sie lepiej napedzic Harbety?Pewnie tak, ale po coś tego Accu kupiłeś, więc musisz zdecydować, czy bardziej jesteś przywiązany do Accu, 36m2, pieniędzy, odsprzedawalności kolumn, ich dostępności na rynku wtórnym itd.

Wszystkiego mieć nie można.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, p0is0n napisał:

Udanych wyborów - coś mi mówi, że oczekujesz niemożliwego. Czy da sie lepiej napedzic Harbety?Pewnie tak, ale po coś tego Accu kupiłeś, więc musisz zdecydować, czy bardziej jesteś przywiązany do Accu, 36m2, pieniędzy, odsprzedawalności kolumn, ich dostępności na rynku wtórnym itd.

Wszystkiego mieć nie można.

Wzmacniacz mam na jakiś czas ostatecznie  z opcją kupna. Z moimi kolumnami (JBL 4429)nawet się lubią ale pewnie można lepiej stąd moje pytanie. 

Nie rozumiem tej uwagi o pieniądzach, co to ma do rzeczy? Jeśli jakieś kolumny zagrają świetnie to cena nie gra roli, a podany budżet jest maksymalny żeby zawęzić poszukiwania, a czym taniej tym oczywiście lepiej byle fajnie grało.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Parę słów o E-280. Dźwięk jest szybki, płynny a jednocześnie naturalny w brzmieniu, z dobrą rozdzielczością. Średnica ma bogatą tonację. Na początek tyle moich wrażeń, zobaczmy jak będzie brzmiał, gdy się wygrzeję. Na chwilę obecną jestem zadowolony.

Czy wymiana kabla zasilającego z Accuphase na inny spowoduje jeszcze jakąś poprawę czy jednak nie warto i oryginalny kabel jest wystarczający? 

Edytowane przez Sofokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sofokles napisał:

 

Czy wymiana kabla zasilającego z Accuphase na inny spowoduje jeszcze jakąś poprawę czy jednak nie warto i oryginalny kabel jest wystarczający? 

U mnie każda wymiana kabla  powoduje zmianę dźwięku  🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, apost napisał:

Tanie nie są,  ale może się mylę.

Czy to jest rozsądna cena?

Nowy E-380 kosztuje 34 tys., pewnie można dostać jakiś rabat, więc cena tego z OLX 27 tys. i chyba już po gwarancji moim zadaniem trochę zbyt wysoka, myślę, 24-25 to max co warto dać. Natomiast 370 za 21 tys. i pewnie tysiaka można urwać wydaje się sensowne.  Złóż ofertę i czekaj, one już dość długo wiszą więc to jest argument do poważnych negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 14:10, audiofan01 napisał:

Nowy E-380 kosztuje 34 tys., pewnie można dostać jakiś rabat, więc cena tego z OLX 27 tys. i chyba już po gwarancji moim zadaniem trochę zbyt wysoka, myślę, 24-25 to max co warto dać. Natomiast 370 za 21 tys. i pewnie tysiaka można urwać wydaje się sensowne.  Złóż ofertę i czekaj, one już dość długo wiszą więc to jest argument do poważnych negocjacji.

Dzięki,  wziąłem w końcu tą 370tkę. Coś urwałem,  ale nie chodzi o kasę,  nareszcie słucham muzyki. Miałem wcześniej Hegla H190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, feluś napisał:

witam. znalazłem DP78 uszkodzony na allegro. Warto pchać się w takie coś ?

czy naprawa będzie droga i wogóle dostępne sa lasery ?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/accuphase-dp78-aluminiowy-pilot-karton

 

Nie warto. Niedawno na olx były kolejno DP-78 i 77, po ok. 8 tys. do negocjacji, sprzedawały kobiety chyba nieświadome wartości. Na oba się spóźniłem, a pisałem po paru godzinach od ukazania się ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2009 o 21:42, metaljanek napisał:

odnośnie kondycjonera PS1210, czy nie przeszkadza Wam delikatny brum podczas pracy urzadzenia, mnie to trochę przeszkadza przy słuchaniu na słuchawkach, raz jest cicho a innym razem daje znac o sobie trafo o mocy 1kVa

Jak wygląda sprawa z nagrzewaniem się kondycjonerów Accu - można to wstawić do szafki z ograniczoną wentylacją ? Porównywaliście je może w swoich zestawach z odpowiednikami cenowymi typu właśnie Hydra, Burmester 948 czy wyższe PS Audio ? 

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2023 o 11:24, audiofan01 napisał:

Nie warto. Niedawno na olx były kolejno DP-78 i 77, po ok. 8 tys. do negocjacji, sprzedawały kobiety chyba nieświadome wartości. Na oba się spóźniłem, a pisałem po paru godzinach od ukazania się ofert.

Bardzo wiele osob korzysta albo celowo wykorzystuje konto żony aby stworzyć wrażenie „nie-handlarza”. Już naprawde z wieloma pisałem w sprawie aukcji i na koncu podpis brzmiał Ryszard lub kobieta pisała , ze „nie miałem z nim problemów”😀  A co do okazji to tylko odbior osobisty, wiele z nich to scamy. Na Allegro jakoś wyłapują, na OLX oraz giełdzie HiFi czasami z opoznieniem na Sprzedajemy to nawet nie ma po co wchodzic. Poza tym polecam dogadanie na koncu, ze „ok kupuje” jak bede mogl otworzyć i sprawdzić czy wszystko jest nieruszane. Te padalce to czesto urządzenia jakich serwisy nie podjęly się naorawy ze względu na nieudolne tuningi lub bardzo rozległe uszkodzenia lub to urządzenia po jakiś niemieckich serwisach, gdzie w środku brakowało płytek ( szczególnie jezeli nie ma znaczków producenta, gałek czy frontu tacki CD) Wiera niestety tylko gory przenosi😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem
Dołączam do klubu.
Mój świerzy zakup to napęd DP-90 i dac DC-61.
Zakupione w Polsce. Historia raczej barwna. Stan wizualny świetny. Ogólny stan techniczny bardzo dobry - ale nikt głowy nie da. W szczegółach to dopiero będę temat zgłebiał.
Zakupiłem takze dac DC-91. Jedzie domnie, jak dojedzie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2023 o 11:24, audiofan01 napisał:

Nie warto. Niedawno na olx były kolejno DP-78 i 77, po ok. 8 tys. do negocjacji, sprzedawały kobiety chyba nieświadome wartości. Na oba się spóźniłem, a pisałem po paru godzinach od ukazania się ofert.

Może coś takiego co jest opisane w tym ogłoszeniu ?

olx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, gabler napisał:

No to grubo zaszalałeś,złota era 🙂

Jakieś wrażenia?

Cześć
Do wrażeń byłem przygotowany, bo na bazie (pomyśle) DC91 zrobiłem swoje MMB, i to trzy różne. Stąd jestem przygotowany na to co daje MMB.
A po zakupie obu DACów Accu słyszę , co dodali od siebie wzgledem tego co można zrobić samemu.
Selekcjonowane przetworniki to największe dobro tych daców.
Połączone razem dają wyjątkowy dzwięk.
MMB nie zmienia brzmienia filtra, czy przetwornika.
Wg mnie tak MMB jak i staranność producenta jak i selekcjonowane elementy dają dzwięk bardziej szlachetny i poukładany. Chociaż to dalej dobry PCM63. Kto go polubi to wie. Kto go ma to też wie co ma.
Obsługa gęstych formatów jest narazie w formie downsamplingu na pleyerze. Grubo, ale na chwile  musi wystarczyć. Do gęstych mam mój PCM63x16 i jest ok.
Widziałem już dwie modyfikacje starych daców pozwalające na obsługę nowości. I głeboko rozważam coś takiego u siebie. Lecz wcześniej będę musiał go dokładnie "zbadać" - pomierzyć i odpowiedziec na kilka pytań konstrukcyjnych.
Tyle o dacu.
Para DP90/DC91 gra jak się spodziewałem a może jeszcze bardziej czarnym tłem i mniejszą iloscią przydasiów u góry.
Może dla wielu to obraza ale ten papęd gra jak dobrze ustawiony CDPro2, którego też posiadam od wielu lat dzięki pomocy RICK'a. Wiem, że to inne napędy, ale efekt sonicznie jest podobny. Mówię o wyjściu SPDIF z CDPro2 z zastosowaniem WM8804.
DAC nie był grzebany. Nie był przelutowywany. Jest jak go fabryka stworzyła. Przetworniki ani płytki nie były przelutowywane. nawet śruby nie były kręcone.
Ale mój napęd DP90 już jest po głębszej regeneracji. I jest czysty w środku. Nieprzyzwoicie. I nie mam pojecia ile czasu będzie działał. Narazie gra i to sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.