Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle osoba często stołująca się w tym salonie napisała

Ostrożnie z nią jest bardzo mściwa tyle banów co od niej dostałem uświadomiło mnie o jego kompleksach

p.s. wpaść w poślizg na gładkiej suchej i prostej drodze między dwoma cmentarzami to na prawdę sztuka!

jednemu wolno innemu nie wolno no patrzcie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, ASURA napisał:

Tyle osoba często stołująca się w tym salonie napisała

Ostrożnie z nią jest bardzo mściwa tyle banów co od niej dostałem uświadomiło mnie o jego kompleksach

p.s. wpaść w poślizg na gładkiej suchej i prostej drodze między dwoma cmentarzami to na prawdę sztuka!

Klasyczny Raffael. Myślę, że od dwóch lat nie dostałeś ode mnie żadnego ostrzeżenia bana itd. W myśl zasady nie rusz…

Chciałem wejść szybko sprawdzić kiedy dokładnie dałem Ci ostani raz jakiś ban/ punkty. Tutaj lekka próbka Twoich ostatnich  postów, gdzie obrywasz „za niewinność” od moderacji. Wprawdzie nie ode mnie, ale widzę, że pokrzywdzony jesteś cały czas, biedaku i zwalasz to na karb „zemsty głuchego plastika”. Oczywiście Twoje wpisy merytoryczne i z zachowaniem kultury, tylko się na Ciebie uwzięli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Być może dostałeś od mnie jakieś punkty na którymś z Twoich innych kont-klonów…? Bo przecież jako filar wiedzy Hi-end w Polsce, musisz mieć kilkanaście różnych kont. Asura, Rafael, 7N fan, jajowaty głośnik i kilka innych…. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że audio hobby przyciąga też aż tylu czubków z poważnymi zaburzeniami psychiki, osobowości i często z ADHD. Mają też kilka wspólnych cech tzn przekonanie o wszechwiedzy w audio, chęć agresywnego pouczania innych, gadają na każdy temat takie bzdury że czytać i słuchać ciężko, bardzo szukają poklasku i uznania, nie mają żadnego sprzętu audio lub tylko taki podstawowy i nie mają też żadnych sukcesów w zakresie biznesu, nauki, ani jakichkolwiek osiągnięć, choć na sile okłamują otoczenie, że jest inaczej, ewentualnie za brak sukcesów winią wszystkich innych i cały świat dookoła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Rafalelu, takie rzeczy rozgrzebywać na forum, publicznym nie wypada... Jest to niesmaczne, ale (tu się z Tobą zgodzę), że raz na jakiś czas trzeba, chociażby po to by reszta ogółu wiedziała z kim ma doczynienia - myślę, że część z Nich po przeczytaniu tej historii zastanawiała by się pary razy, czy dopuścić Cię do skrzynki elektrycznej, a nawet przez próg do domu... Zresztą o tej sytuacji piszesz już chyba trzeci raz na przestrzeni paru lat, zawsze milczałem, ale teraz już się ustosunkuje, żebyśmy tą sprawę mieli załatwioną i nie musieli do niej wracać.  

To zacznijmy od początku, kilkanaście lat temu wiozłem Cię na odsłuch. Zastanówmy się czemu: wszyscy (mądrzejsi ode mnie) jak pytałeś się Ich o podwózkę mieli "pełne samochody", (później przyjechali w 2-3 osoby w aucie)...

Drugi powód dla którego wsiadłeś do mojej "mini terenówki" (jak próbujesz mnie ośmieszyć, to możesz nazywać go "małym czołgiem Grubera" z Allo Allo...), był taki, że pomimo potężnych sukcesów z hi-end kablami Raffels.cable, z historii z pracy w instytucie A-TO-MI-STY-KI (co powtarzasz średnio co pół minuty), kilku (przyszłych) nominacji do nagrody Nobla za odkrycie kabla odzyskującego prąd i wieku około 50 lat, jeszcze nie zdążyłeś się dorobić nawet Matiza... 

Więc skazany na 20 letniego studenta, głuchego plastika, wsiadłeś do jego małego czołgu Grubera i po drodze zahaczyliście o stację benzynową. I teraz szybkie wytłumaczenie, bo widzę, że nadal nie wiesz co tam się wydarzyło... Podjechaliśmy na najbliższą stację benzynową, która była całkiem po drodze by zatankować, a wysiadając, całkowicie kurtuazyjnie przeprosiłem Cię, że mam małą butlę i jak nie zatankuje teraz to wieczorem możemy wracać z paliwem na styk.

A powiedziałem to dlatego, bo nie chciałem, żebyś odebrał zabranie Cię i pojechanie na stację benzynową jako jakąś sugestię, że masz się dołożyć do paliwa, a przez chwilę wydawało mi się, że to chciałeś zrobić, więc szybko wtrąciłem Ci się w słowo, powiedziałem o małej butli, że jedziemy tylko 30km ale głupio jakbyśmy stanęli i że nie ma sensu się zrzucać na paliwo (byłem wtedy studentem, zrzutki na paliwo wśród znajomych były dla mnie normalne).

Ku mojemu zdziwieniu, Tobie nie chodziło o żadne dokładanie się, tylko lekko mnie opieprzyłeś, jak to można Jaśnie-Pana Rafalela wieźć nie zatankowanym autem... 😄 Ty nie masz czasu na to, po Ciebie jak się jedzie to auto ma być gotowe do jazdy 😄 

W lekkim szoku wsiadłem do auta i pojechaliśmy dalej. Płynnie od zrugania mnie, przeszedłeś do wyciągnięcia z kieszeni kawałka przewodu teflonowego z wtykami RYAN, co dumnie nazwałeś "Raffael.cable coś tam hi-end Reference" i próbowałeś mi to wcisnąć w super okazyjnej cenie 500zł... 😄

Dojechaliśmy na miejsce, każdy poszedł w swoją stronę. Do mnie podszedł kolega i zaczął się nabijać ze mnie kogo to przywiozłem z sobą... 😄 Chwilę później, już całkiem poważnie, dał mi radę. On miał wtedy Subaru WRX i też kiedyś wiózł Rafela. Rada brzmiała tak, (cytat): "jak już zacznie pierdoilić tak, że nie będziesz mógł wytrzymać, redukcja biegu, gaz do dechy i wejdź ostro w zakręt: w moim Subaru wtedy się zamyka". 

Wieczór mijał, grały jakieś sprzęty, spięte dosyć drogimi IC z wtykami WBT. Ty chciałeś zaprezentować swoje "Raffaels Reference" i o mało nie skończyło się to uszkodzeniem czyjegoś wzmacniacza i kabli... Jako wielki znawca kablarski, nie wiedziałeś nawet, że wtyk WBT trzeba odkręcić nim się go na siłę wyrwie z czyjegoś wzmacniacza...

Po podmianie kabla, nauszne każ∂y niedowiarek mógł usłyszeć, że kable grają, bo degradacja systemu była natychmiastowa 😄 Skomentowałeś to tylko słabą jakością wzmacniacza i nie wygrzaniem (a jakże!) Twojego Reference coś tam. Kabel szybko wrócił do Twojej Hi-endowej kieszeni, jeszcze kilka akwizytorskich podejść z Hi-endem za 500 zł, do innych uczestników odsłuchu i czas na powrót do Krakowa. 

Wsiadamy do auta, a Ty natchniony i naładowany energią, zaczynasz ze zdwojoną siłą wywody pseudo-naukowe. I tak przez następne 45 minut, czekał mnie monolog o fizyce kwantowej w hi-end, o tym że jak mierzysz swoje kable to Twój miernik wyłapuje pioruny, które uderzyły w promieniu 100km i setki innych bzdur, którymi również zalewasz forum. Jednak główna różnica między wpisami na forum, a siedzenie z Tobą w kabinie samochodu jest taka, że forum da się przewinąć bez czytania, a w aucie ciężko jest się wyłączyć... I wtedy przypominała mi się rada mojego kolegi od Subaru... 

Mały czołg Grubera, to był mój pierwszy fajny samochód, kupiony za pierwsze zarobione pieniądze -> Jeep Cherokee V6 3.7L, miał szperę i napęd na tył, ponad 200KM, jako pierwsze auto po studiach na prawdę był niezłą furą. Oczywiście w porównaniu do ego Rafaella był mini, nie to co jego niedoszły Matiz... 😄 

Gdy już na prawdę widziałem, że doszedłem do kresu wytrzymałości i już nie dam rady dłużej, spiąłem napęd na tył, wcisnąłem gaz do dechy i mając przed sobą dwa zakręt po 90 stopni, weszliśmy w nie bokiem. Przy drugim zakręcie jak skontrowałem, nadkonstruktsor wyrżnął łbem o słupek A i prawdopodobnie zobaczył wszystkie Hi-endowe gwiazdy. W każdym razie, rada kolegi okazała się niezwykle skuteczna, bo resztę drogi spędziliśmy w błogiej, cudownej ciszy...

Tak więc każdemu kto zamierza wchodzić w jakiekolwiek interakcje z Rafaelem, bardzo polecam samochód z napędem tył i mocą powyżej 200KM. Ta rada okazała się dla mnie bardzo cenna i chciałabym przekazać ją dalej, może komuś się przyda. 

 

----

 

Epilog historii jest taki:

-wzmacniacz który miał czelność nie zgrać się z kablem Rafelel-reference, był przez niego obśmiewany na forum jako straszny szmelc, przez następne lata

-kabel który mierzył się w szrnaki z kablem Rafelel-reference, również był przez niego obśmiewany

-gospodarz tego odsłuchu, który nie raz, nie dwa tolerował Jego obecność i akwizytorstwo, w ramach podziękowania został przez Niego obsmarowany na forach,

-ja za wożenie Jego tyłka też oberwałem, np. telefony o 3 w nocy z zastrzeżonego numeru z ciągiem typu "Ty ch**, k**," i tak przez 30 sekund, następnie rozłącznie się. Masa maili PW itp, w podobnym tonie.

Znana też jest w Krakowie historia sklepu audio, do którego konstruktor przyszedł ze swoim kablem i niestety nie znalazł tam chętnych na handlowanie Jego produktem. W ramach "rewanżu" do dziś dnia, każdy ich produkt na tym czy innymi forum jest przez imć Pana Rafaela komentowany jako szmelc.

I wiele innych historii, które tylko potwierdzają, że albo go unikać albo auto z napędem na tył... 

fajnie jest poznać historię z drugiej strony medalu

dlatego dzięki za opis.

ubawiłem się setnie , jeszcze raz dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie, już wiem skąd te nerwy. Rafael pisze o sobie: "Niektórych bardzo denerwuje to, że w wielu dziedzinach mam dużą wiedzę..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stream napisał:

Panowie, już wiem skąd te nerwy. Rafael pisze o sobie: "Niektórych bardzo denerwuje to, że w wielu dziedzinach mam dużą wiedzę..."

No przecież!

Jak się było o włos od Nobla, za sieciówkę "odzyskującą energię" to chyba jasne, że i "wiedza" być musi!

Zawistnicy tylko się denerwują, oni tak mają. 😂😂😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stream napisał:

 Panowie, już wiem skąd te nerwy. Rafael pisze o sobie: "Niektórych bardzo denerwuje to, że w wielu dziedzinach mam dużą wiedzę..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czytając historię kariery zawodowej nie wzięła się ona z próżni;  polecam jednak przeczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Skoro już wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, to wracamy do dyskusji o audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Seyv napisał:

Skoro już wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, to wracamy do dyskusji o audio.

Nie, Sylwek nie wrzucił na YT filmiku jak mu gra system bez a jak z Transparentami za tym nie ma co o audio pisać bo ogół nie zazna a nawet ciut nie liźnie wypasu😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, plastik1989 napisał:

miernik wyłapuje pioruny, które uderzyły w promieniu 100km

?

W dniu 28.03.2023 o 11:19, plastik1989 napisał:

wydały mi się (prawie?) doskonałymi kolumnami

Takimi właśnie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, ASURA napisał:

Nie, Sylwek nie wrzucił na YT filmiku jak mu gra system bez a jak z Transparentami za tym nie ma co o audio pisać bo ogół nie zazna a nawet ciut nie liźnie wypasu😉

A co Ci (lub komukolwiek innemu) da filmik z YT? W ten sposób jesteś w stanie ocenić jakość kabla...?

Jak chcesz mogę Ci wkleić filmik moich starych Reference, cyfrowy Reference XL i do tego Powerlink.

Tylko może najpierw wrzuć film z topowym okablowaniem RaffelelsCable... Musimy złapać jakiś punkt odniesienia, do Youtubowego porównania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, plastik1989 napisał:

A co Ci (lub komukolwiek innemu) da filmik z YT? W ten sposób jesteś w stanie ocenić jakość kabla...?

Jak chcesz mogę Ci wkleić filmik moich starych Reference, cyfrowy Reference XL i do tego Powerlink.

Tylko może najpierw wrzuć film z topowym okablowaniem RaffelelsCable... Musimy złapać jakiś punkt odniesienia, do Youtubowego porównania. 

Link do filmiku jest w zakładce o mnie jak byś nie wiedział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Posty ja ukrywam. Jeśli są w narodzie rachunki krzywd nie wyrównane tu tego nie załatwimy.

W dalszej dyskusji zostają posty tylko o audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Musimy złapać jakiś punkt odniesienia, do Youtubowego porównania. 

było sporo , dostalem do oceny nawet na PW ... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowe kolumny Equilibrium od Audiothlon. Ring tweeter w falowodzie, średniak Seas z odwróconego polipropylenu, bas Scan Speak Revelator 10 cali i 2 membrany bierne, jedna jest z tylu. Do tego dobre elementy zwrotnic jak Mundorfy i Alumeny. No a jeśli ktoś zażyczy sobie np Ambery i Duelundy CAST PP, to też nie ma problemu, za niedużą dopłatą. Bierne membrany są tak dobrane, że kolumny mogą stać bliżej ścian, co jest plusem w większości naszych pokoi. No i cena? Przy dzisiejszej drużynie….tylko 60 tys.pln!…zachodnia konkurencja, zwykle na słabiutkich elementach zwrotnic….setki tysięcy.

I ważna kwestia. Na froncie, wszystkie drivery i bierna membrana są chronione specjalnymi, mało widocznymi siatkami, co zwiększa bezpieczeństwo przy imprezach, znajomych, dzieciakach czy zwierzakach, a także podczas sprzątania pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

56188264-DA80-4211-A166-528BA2C5CE3B.jpeg

DE462043-9866-4014-8262-EF5C257D4766.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nowe kolumny Equilibrium od Audiothlon. Ring tweeter w falowodzie, średniak Seas z odwróconego polipropylenu, bas Scan Speak Revelator 10 cali i 2 membrany bierne, jedna jest z tylu. Do tego dobre elementy zwrotnic jak Mundorfy i Alumeny. No a jeśli ktoś zażyczy sobie np Ambery i Duelundy CAST PP, to też nie ma problemu, za niedużą dopłatą. Bierne membrany są tak dobrane, że kolumny mogą stać bliżej ścian, co jest plusem w większości naszych pokoi. No i cena? Przy dzisiejszej drużynie….tylko 60 tys.pln!…zachodnia konkurencja, zwykle na słabiutkich elementach zwrotnic….setki tysięcy.
I ważna kwestia. Na froncie, wszystkie drivery i bierna membrana są chronione specjalnymi, mało widocznymi siatkami, co zwiększa bezpieczeństwo przy imprezach, znajomych, dzieciakach czy zwierzakach, a także podczas sprzątania pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
56188264-DA80-4211-A166-528BA2C5CE3B.thumb.jpeg.1f956fb29658e5428c51e60b5e6d767b.jpeg
DE462043-9866-4014-8262-EF5C257D4766.thumb.jpeg.33815dc4c774281e64dd65ce5ddb3488.jpeg

Sporo cech wspólnych widzę z twoimi o których pisałeś ale twoje chyba bez membrany biernej? . Twoje już grają ? Jak wypadły ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Sporo cech wspólnych widzę z twoimi o których pisałeś ale twoje chyba bez membrany biernej? . Twoje już grają ? Jak wypadły ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, moje OZ, bez membran, ale bardziej skomplikowana obudowa. Grają dobrze ale na razie nie mają jak rozwinąć skrzydeł, bo nie mam jeszcze systemu kinowego. Póki co grają sygnałem cyfrowym z dekodera TV. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland CTA 407 
Cena £6500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) coplandcta4072.thumb.jpg.ada86d1e378033bda459e1a3a14b3d23.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xniwax napisał:

Copland CTA 470 
Cena £6500

Nie ważne, że w środku nic, cena jednak za niska na haj.

Nie ten wątek 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiEnd Coplanda wyżej już nic nie ma póki co.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xniwax napisał:

HiEnd Coplanda wyżej już nic nie ma póki co.
 

Fakt, to jest jakaś definicja hajendu.

Najdroższy model danej firmy. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

Fakt, to jest jakaś definicja hajendu.

Poprzedni model moim zdaniem w pewnych aspektach potrafił zawstydzić Accu A70, ale o tym ani mru mru bo będzie draka 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może chodzi o to, że są takie marki jak Copland czy Bryston, które funkcjonują na rynku oferując bardzo dobrej jakości produkty za względnie rozsądną cenę. A są też firmy, które podobnej jakości produkty oferują za pół miliona, milion. Z czego to wynika? Bo one nie sprzedają sprzętu audio ale prestiż kupującego i jego poczucie wyjątkowości. Absurdalnie drogie zabawki dla dużych chłopców, którzy chcą mieć zabawkę jakiej nie ma nikt inny  

Cena przeważnie nie jest wyznacznikiem jakości

Coraz częściej jest wyznacznikiem strategii marketingowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 13:47, sly30 napisał:

Transparent Magnum Opus gen.6

W dniu 28.03.2023 o 13:47, sly30 napisał:

Zacząłem przypominać sobie jak grał topowy Siltech Triple Crown 3m.

W dniu 29.03.2023 o 13:06, iro III napisał:

Jeszcze jednno, czy w tej rozbuchanej, za wszelką (nomen omen) cenę "transparentności" nie uwiera Cię ta PUCHA (20 kg ...really!?) po drodze, wcale, nic a nic?

Nie pytałeś, po cóż ten złom tam wpierniczyli? 

Całkiem poważnie pytam, bez złośliwości czy iro-nii.

@sly30 jak w porównaniu do Cardas Clear Beyond?

Cały system z Cardas Clear Beyond / Beyond XL  - wszystkie kable zasilające, wszystkie interkonekty i wszystkie głośnikowe.

vs. tak samo po całości w całym systemie wszystko z powyższymi Magnum Opus gen.6

i vs. po całości wszystko z Triple Crown

beyond_speaker_for_site.png650px_Clear%20Beyond%20Speaker.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego tak ocenić, bo nie miałem XLR-ów Opus Magnum. Triple Crown miałem głośnikowe, XLR i AC. Cardas Clear Beyond miałem głośnikowe i XLR. I ten XLR był dobry ale głośnikowy trochę pompował bas, robił bulę, nie był szybki. Taki średni. Triple Crown to inna liga, ale też i cena znacznie wyższa. Opus Magnum to topowa klasa, ale inna estetyka niż Siltech. Wszystko opisałem w porównaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2023 o 11:08, sly30 napisał:

Nowe kolumny Equilibrium od Audiothlon. Ring tweeter w falowodzie, średniak Seas z odwróconego polipropylenu, bas Scan Speak Revelator 10 cali i 2 membrany bierne, jedna jest z tylu. Do tego dobre elementy zwrotnic jak Mundorfy i Alumeny. No a jeśli ktoś zażyczy sobie np Ambery i Duelundy CAST PP, to też nie ma problemu, za niedużą dopłatą. Bierne membrany są tak dobrane, że kolumny mogą stać bliżej ścian, co jest plusem w większości naszych pokoi. No i cena? Przy dzisiejszej drużynie….tylko 60 tys.pln!…zachodnia konkurencja, zwykle na słabiutkich elementach zwrotnic….setki tysięcy.

I ważna kwestia. Na froncie, wszystkie drivery i bierna membrana są chronione specjalnymi, mało widocznymi siatkami, co zwiększa bezpieczeństwo przy imprezach, znajomych, dzieciakach czy zwierzakach, a także podczas sprzątania pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

56188264-DA80-4211-A166-528BA2C5CE3B.jpeg

DE462043-9866-4014-8262-EF5C257D4766.jpeg

BR, OZ, MB, odgrody

papier, ceramika, polipropylen na średnicy

 

oni robią wszystko 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sporo im dała współpraca ze @sly30żeby przetestować wiele rozwiązań doświadczalnie 😉. Fajnie jak polskie firmy się rozwijają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.