Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

851N-Black-front-IMG_2279.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Oni uparcie te tandetne plastikowe przyciski/pokrętła stosują :( ale dobrze że strumieniowce wypuszczają :)

 

A tu całkowicie nowa seria CX!!

 

http://www.audiostereo.pl/cambridge-audio-cx-prezentacja-na-ces-2015_117211.html

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Stoje teraz przed wyborem wzmacniacza. Jestescie w stanie cos powiedziec o CA A1 V2.0 ? Ma szanse to ladnie zagrac z malymi monitorkami na glosnikach Audax AP100Z0 i Audax TM025F1 ? w podobnej cenie moge dostac HARMAN KARDON HK-6500 lub o polowe mniej Technics SU-700. Na co sie zdecydowac ? Czy na tym tanim wzmaku technicsa bedzie duza roznica w jakosci odsluchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoje teraz przed wyborem wzmacniacza. Jestescie w stanie cos powiedziec o CA A1 V2.0 ? Ma szanse to ladnie zagrac z malymi monitorkami na glosnikach Audax AP100Z0 i Audax TM025F1 ? w podobnej cenie moge dostac HARMAN KARDON HK-6500 lub o polowe mniej Technics SU-700. Na co sie zdecydowac ? Czy na tym tanim wzmaku technicsa bedzie duza roznica w jakosci odsluchu ?

 

CA jest chyba najmłodszy ze stawki

HK jest chyba najsolidniejszy

SU ma największą szansę by wkrótce wyzionąć ducha

 

Według mnie na żadnym z nich nie usłyszysz specjalnej różnicy przy tych monitorkach, w każdym razie nie takiej co by korekta barwy nie zmieniła ....

Edytowane przez bc_leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, z uwagi na klub CA, postanowiłem wpisać tutaj zapytanie. Przepraszam, ze tak może butem wchodzę, ale potrzebuje pomocy.

Jakiś czas temu trafił mi się w ręce wzmacniacz Cambridge Audio A1. Wszystko niby ok, ale zauważyłem że coś jest nie tak albo z potencjometrem albo problem tkwi głębiej... Mianowicie podczas zgłaśniania od zera leci tylko jedna kolumna i dopiero ok godz. 8 załącza się druga i wtedy wszystko już gra cacy. Może i nic wielkiego, ale na dłuższą metę może się okazać frustrujące jak ktoś będzie chciał posłuchać cicho w nocy (jedna kolumna :( ) Po przeszperaniu niejednego forum, uznałem że potencjometr wymaga wyczyszczenia (aczkolwiek nie było żadnego trzeszczenia). Zabieg wykonałem, ale problem z opóźnionym załączaniem drugiej kolumny dalej jest. Czy ktoś z forumowiczów miał może już taki problem w swoim wzmacniaczu (może właśnie w CA A1)?

 

Podpowiem, że w serwisie autoryzowanym wymienili mi potencjometr na nowy w modelu 840AV2 i ....nic się nie zmieniło. Oczywiście jak zadzwoniłem to powiedzieli, że u nich nie było takich objawów i sprawdzali przed wysłaniem itd. Witam więc w klubie "Kupiłeś, zapłaciłeś to się martw". Ciekawi mnie to, że nikt z branży odpowiedzialnej za Cambridga chyba tego nie czyta. Tutaj jeden z wątków http://www.audiostereo.pl/problem-z-potencjometrem-cambridge-audio-840a_104955.html#entry3108638

Jest tam sugestia, że lepiej od serwisu zna się kolega z Mielca ale jeszcze tego nie sprawdziłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Forumowiczów.

Mam dylemat w zakresie rozbudowy/zmiany swojego zestawu.

W tej chwili posiadam: CA 851E+851W jako transport słuzy mi CA Stream Magic 6v2 (wszystko poprzez XLR Audioquest Columbia) +CA 651BD/SACD (Coaxial AQ Forest).

 

Zastanawiałem się nad dołożeniem do tego co powyżej jeszcze jednej końcówki mocy CA Azur 851W. Zastanawia mnie jednak czy ma to sens i nie wpakuje się jedynie w koszty.

 

Była/jest też rozważana opcja zmiany wszystkiego na ARCAM'a, ale przyznam, że brzmienie CA całkowicie mi "leży".

Chciałbym jedynie dołożyć ciut więcej dynamiki.

Może wynika to z posiadanych zestawów głośnikowych? - Wharfedale Jade 7.

 

Za cenne rady i podpowiedzi z góry serdecznie podziękował.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jedynie dołożyć ciut więcej dynamiki.

A co rozumiesz pod pojęciem "dołożenia" dynamiki?

Piszesz, że

brzmienie CA całkowicie mi "leży". a zdrugiej strony poszukujesz "dynamiki". Jeżeli chodzi Ci o niskie partie basowe to dobrze wiesz, że CA podchodzi do tego zagadnienia inaczej. Dodatkowo, o ile nie błądzę" masz zacne W Jade7, które są w klimacie słuchacza CA. Kontrola bez podbić i podbarwień, dla niektórych odczytana jako "brak dynamiki". Specjalnie używam "..", bo tak do końca nie znam Twojej definicji tejże dynamiki. Chcesz dołożyć drugiego 851W...

Zastanawia mnie jednak czy ma to sens i nie wpakuje się jedynie w koszty.

Już sobie odpowiedziałeś. Zachowujesz zdroworozsądkowe myślenie, które toczy bój z potrzebą pogoni i zmian w systemie. Chcesz zrobić z 851 monobloki. Twoje pieniądze, ale dla mnie jak masz za dużo pieniędzy, to 10% tej kasy wrzuć do któregoś hospicjum.

Ponad to, czasami nasze odczucia braku tego i owego w brzmieniu to niestety (lub stety) akustyka pomieszczenia. Może najpierw skieruj się w tym kierunku? Szukałeś brzmienia poprzez zmianę ustawienia kolumn?

Wiem jak to boli wtedy kiedy wyda się masę pieniędzy na sprzęt i coś jest nie tak. Trudno nam się przyznać do wtopy i wtedy piszemy

brzmienie CA całkowicie mi "leży"

Czy aby na pewno? Sam (uczciwie) opowiedz sobie na to pytanie.

Wracając do tematu. Szukasz czegoś innego? Masz tyle pieniędzy aby wymienić system i marzą Ci się monobloki? To idź w tym kierunku. Nie rób z pary 851 monobloków, bo nie o prąd tu chodzi. Dla Wharfedale prądu z 851W jest wystarczającą dużo. Na pewno nie ma zadyszki. Może ktoś zaneguje wszystko to co napisałem, dlatego podkreślam, że jest to MOJA SUBIEKTYWNA ocena. To co napisałem nie jest ani radą, ani też podpowiedzią. To zwykłe ble, ble od obcego dla obcego. Zrobisz i tak jak chcesz, ale dla mnie dodanie drugiego 851W to wtopa, która kompletnie nic nie wniesie (z wyjątkiem różnicy w opłacie za zużycie energii elektrycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy Cambridge Audio Stream Magic 6 v.2 to ma w końcu to Spotify w tym momencie, czy nie ma?

 

Na forum nic o tym serwisie z tym klocku nie piszą (bynajmnej nie widzę), ale w opisach producenta i u dystrybutorów wspominają o wprowadzeniu Spotify w v.2.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotr Seb dziękuję za dosyć długi, ale rzeczowo przedstawione mysli.

Przyznam szczerze, że nie żałuję wydanych środków na CA, tym bardziej w porównaniu do wczesniejszych zestawów…które nie brzmiały "lepiej" (rzecz subiektywna)

W kwestii dynamiki, może brak mi umiejętności Pacuły w opisywaniu dźwięku, ale u mnie deski do krojenia mięsa przemarkowane na audiofilskie nie powodują, że coś gra lepiej. Tutaj w dynamice chodziło mi bardziej o "punktowanie" smaczków jakie dostawałem np. z KEF Q40.

Wiem, inna szkoła brzmienia i całkowicie inny przekaz. Ale chciałem zblizyć się swoim zestawem na ile to możliwe do własnie podkreślania pewnych elementów muzycznych.

 

Dziękuję za dobrą radę w kwestii dodatkowej końcówki. Każda rada oparta o rzetelne rozeznanie w temacie jest cenna.

Potwierdziłeś przy tym opinię pewnego sprzedawcy. A w przypadku 2 zgodnych opinii warto nad nimi zatrzymać się ciut dłużej ;)

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy Cambridge Audio Stream Magic 6 v.2 to ma w końcu to Spotify w tym momencie, czy nie ma?

 

Na forum nic o tym serwisie z tym klocku nie piszą (bynajmnej nie widzę), ale w opisach producenta i u dystrybutorów wspominają o wprowadzeniu Spotify w v.2.

 

Jest Spotify, nie korzystam jednak z niego - więc co do funkcjonalności się nie wypowiem.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiałem się nad dołożeniem do tego co powyżej jeszcze jednej końcówki mocy CA Azur 851W. Zastanawia mnie jednak czy ma to sens i nie wpakuje się jedynie w koszty.

 

To nie ma sensu, bo w cenie dwóch 851W są już dużo lepsze wzmacniacze. Ma sens bi-amping na bas tak jak u mnie, ale ja dołożyłem Crowna xti 1002 za 2700PLN. To ma duży sens i 851W przestanie się "gubić" przy wyższych poziomach głośności.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

Mam dylemat w zakresie rozbudowy/zmiany swojego zestawu.

W tej chwili posiadam: CA 851E+851W jako transport słuzy mi CA Stream Magic 6v2 (wszystko poprzez XLR Audioquest Columbia) +CA 651BD/SACD (Coaxial AQ Forest).

 

Zastanawiałem się nad dołożeniem do tego co powyżej jeszcze jednej końcówki mocy CA Azur 851W. Zastanawia mnie jednak czy ma to sens i nie wpakuje się jedynie w koszty.

 

Była/jest też rozważana opcja zmiany wszystkiego na ARCAM'a, ale przyznam, że brzmienie CA całkowicie mi "leży".

Chciałbym jedynie dołożyć ciut więcej dynamiki.

Może wynika to z posiadanych zestawów głośnikowych? - Wharfedale Jade 7.

 

Za cenne rady i podpowiedzi z góry serdecznie podziękował.

Wymieniłem 851W na Denona 2020ae i nie żałuję. Jeszcze wygrzewam sprzęt i oswajam swój słuch, ale chociażby sam dół jest prowadzony wzorowo.

Podobna szkoła brzmienia, więc taki przeskok na pewno by cię zadowolił. Dół prowadzony znacznie lepiej niż w 851W! Nie warto dublować końcówek, sam zestaw i tak jest już bardzo drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ( zdania podzielone) jeśli chcesz zaszaleć- to możesz Suprę ;)

.Już na moje możliwości zaszalałem wzmacniacz + kolumny i kable i tak musiałem przekonać drugą połowę do zmiany sprzętu .Chciałem kupić autolaba 8200 ale zdaniem drugiej połowy był za brzydki i taki jakiś cieniutki więc musiałem iść na kompromis ale jestem i tak bardzo zadowolony CA jest super.A w jakiej cenie Supra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klub nie powinien nazywać się Cambridge ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klub nie powinien nazywać się Cambridge ?

 

Jeszcze nie, ale zapewne w ciągu tego roku zmieni sie na Cambridge.

 

Wymieniłem 851W na Denona 2020ae i nie żałuję. Jeszcze wygrzewam sprzęt i oswajam swój słuch, ale chociażby sam dół jest prowadzony wzorowo.

Podobna szkoła brzmienia, więc taki przeskok na pewno by cię zadowolił. Dół prowadzony znacznie lepiej niż w 851W! Nie warto dublować końcówek, sam zestaw i tak jest już bardzo drogi.

 

Ja właśnie pozbyłem się całego zestawu na rzecz Arcam'a.

I …jestem zaskoczony pozytywnie w kwestii dźwięku. Zdecydowanie lepsza stereofonia i poprawiła się góra wraz z dołem.

Niestety: CDS27 to porażka jako sieciowy player :( AIFF tylko z USB, zero gapless.

 

Miałem też w domu Cyrus'a Lyric 09…kapitalna sprawa! Ale to chyba na inny dział.

Dziękuję wszystkim za rzeczowe wypowiedzi.

 

p.s.

Czekam na 851N!

Edytowane przez Ar3cky

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś tego "topowca" CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N ?

W ostatnia sobote sluchalem, mialem mozliwosc porownac go w sklepie z SM6 i wg mnie roznica jest taka jak miedzy Sonata NP30 a SM6...czyli dosc spora na korzysc 851N. Korzystalismy ze wzmacniacza 851A i zestawow glosnikowych Audiovector Ki3 Signature.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za posrednictwem swojego telefonu z systemem operacyjnym iOS, aplikacje stream magic obslugiwalem 851N ( na codzien aplikacja wspolgra z SM6) . Nie wiem czy sa jakies dodatkowe funkcje i czy lepiej dziala ale na pewno aplikacja jest wspolna dla wszystkich strumieniowcow CA. Z mojego doswiadczenia wiem ze android jest do d.... jesli chodzi o obsluge aplikacji stream magic, najlepiej wypada iOS. Sklep ktory pozwolil mi posluchac 851N prowadzi tzw. "pre-order"tego urzadzenia i pierwsze modele zaczna sprzedawac w tym lub przyszlym tyg.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.