Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do czasu jak się pojawi Audiolab 6000CD

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mocy jest sporo, tak jak sporo wyciąga z gniazdka. Za to w temacie barwy...subiektywna rzecz. Nie jest to potęga jakości, raczej dobre granie ze sporym zapasem mocy kompletnie nie przekładającym się na barwność.

 

zapas mocy owszem jest, natomiast nie zgodzę się z brakiem barwności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapas mocy owszem jest, natomiast nie zgodzę się z brakiem barwności.

 

 

zapas mocy owszem jest, natomiast nie zgodzę się z brakiem barwności.

 

Napisałem wyraźnie o subiektywnym odbiorze. W 90% tam, gdzie kończą się możliwości CA w temacie prezentacji muzycznej większość dobrej klasy wzmacniaczy zaczyna dopiero grać.

Kiedyś ktos dobrze porównał CA z Arcam’em. Tam gdzie CA kończy się brzmieniem, Arcam zaczyna dopiero pokazywać możliwości dobrego brzmienia.

Jedno co jest pewne, CA robi o niebo lepsze sieciowe odtwarzacze od większości w tej cenie konkurentów pod względem obsługi, możliwości i jakości wykonania.

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie o subiektywnym odbiorze. W 90% tam, gdzie kończą się możliwości CA w temacie prezentacji muzycznej większość dobrej klasy wzmacniaczy zaczyna dopiero grać.

Kiedyś ktos dobrze porównał CA z Arcam’em. Tam gdzie CA kończy się brzmieniem, Arcam zaczyna dopiero pokazywać możliwości dobrego brzmienia.

Jedno co jest pewne, CA robi o niebo lepsze sieciowe odtwarzacze od większości w tej cenie konkurentów pod względem obsługi, możliwości i jakości wykonania.

 

nie wiem, może trafiłeś na kiepski egzemplarz albo nie takie kolumny. Zanim kupiłem 851 słuchałem bardzo wielu producentów i nadal uważam , że w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych chociaż wokal mógłby brzmieć lepiej bo jest dla mnie trochę płaski i suchawy. Słuchałem też wspomnianego Arcama i nie powalił mnie na kolana. Ale rzeczywiście każdy odbiera muzykę subiektywnie i szuka czegoś innego w brzmieniu. Dla jednego będzie to szczyt a inny będzie kręcił nosem nawet na sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy. Jak wiemy audiofilizm to bardzo droga w leczeniu choroba i gdy wydaje man się , że jest remisja nagle następuje jej nawrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem, może trafiłeś na kiepski egzemplarz albo nie takie kolumny. Zanim kupiłem 851 słuchałem bardzo wielu producentów i nadal uważam , że w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych chociaż wokal mógłby brzmieć lepiej bo jest dla mnie trochę płaski i suchawy. Słuchałem też wspomnianego Arcama i nie powalił mnie na kolana. Ale rzeczywiście każdy odbiera muzykę subiektywnie i szuka czegoś innego w brzmieniu. Dla jednego będzie to szczyt a inny będzie kręcił nosem nawet na sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy. Jak wiemy audiofilizm to bardzo droga w leczeniu choroba i gdy wydaje man się , że jest remisja nagle następuje jej nawrót.

 

Właśnie, brzmienie jest/bywa suche. Ale to nie powód do negowania przyjemności innych.

Miałem, chwaliłem, wiem tez - można lepiej. To nie znaczy, ze każdy musi chcieć inaczej, bo wcale nie oznacza to dla innych lepiej.

Szanuje poglądy innych i potrzeby względem muzyki. Nie jestem przeciwnikiem CA, ale można lepiej

Posłuchaj kiedyś Cyrus Lyric, zaskoczy Cię.

Pozdrawiam.

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

Właśnie, brzmienie jest/bywa suche. Ale to nie powód do negowania przyjemności innych.

Miałem, chwaliłem, wiem tez - można lepiej. To nie znaczy, ze każdy musi chcieć inaczej, bo wcale nie oznacza to dla innych lepiej.

Szanuje poglądy innych i potrzeby względem muzyki. Nie jestem przeciwnikiem CA, ale można lepiej

Posłuchaj kiedyś Cyrus Lyric, zaskoczy Cię.

Pozdrawiam.

 

Wszystko zależy od zestawienia z kolumnami i akustyki.Ja niedawno przesiadłem się z dużo droższego wzmacniacza lampowego na wzmacniacz cambridga i nieżałuje.Pisanie że coś jest lepsze nie ma sensu

wszystko zależy od preferencji słuchacza , i zestawienia sprzętu.Można mieć Cyrusa Lyric ale co z tego

jak akustyka będzie do bani.Nie wykorzystasz go nawet w 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie o subiektywnym odbiorze. W 90% tam, gdzie kończą się możliwości CA w temacie prezentacji muzycznej większość dobrej klasy wzmacniaczy zaczyna dopiero grać.

Kiedyś ktos dobrze porównał CA z Arcam’em. Tam gdzie CA kończy się brzmieniem, Arcam zaczyna dopiero pokazywać możliwości dobrego brzmienia.

Jedno co jest pewne, CA robi o niebo lepsze sieciowe odtwarzacze od większości w tej cenie konkurentów pod względem obsługi, możliwości i jakości wykonania.

 

Dobrze, że dodałeś "subiektywnie". Subiektywnie mam dokładnie odmienne zdanie od Twojego. Wrzucanie wzmaków CA (wszystkich jak mniemam po Twoim poście) do jednego wora, uważam za spore nadużycie. No ale co kto woli.

 

Pytanie z innej beczki, wymieniał ktoś laser w CA CD4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie wzmaków CA (wszystkich jak mniemam po Twoim poście)

 

Wystarczyło mi chęci na 3 zestawienia. Ostatnie jakie grało u mnie to 2 końcówki 851W z dedykowanym PRE analogowym CA oraz 851N jako plikograj.

I jak napisałem - subiektywnie było słabo (jak za te pieniądze).

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo gram na CD Cambridge Audio Azur 740 c

i jestem zadowolony .

CD bez awaryjne bardzo przezroczyste , równe pasmo

od basu poprzez środek naturalny do wysokich ,

które są detaliczne ale nie osrtre .

Dac na kościach Wolfsona .Solidna konstrukcja

pilot z górnej półki. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam problem ze sterowaniem głośniścią z poziomu pilota w Cambridge Audio A500. Wina pewnie leży po stronie motoru, bo go po prostu słychać, problem jak poniżej :

 

https://www.avforums.com/threads/cambridge-audio-a500-volume-motor.2078909/

 

Czy faktycznie oryginalnie był montowane silniczki mabuchi ? Ktos wie gdzie najlepiej je zakupic ? potencjometr wydaje mi sie, ze moze zostac tylko sam silniczek bym wymienil w zwiazku ztym chyba jakis chinski produkt nie bedzie sprawwial problemow i zle gral ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem kiedyś 851W

Niestety do kolumn Kefa R700 nie pasowało.

To takie kastrowanie z dynamiki. Na dodatek bardzo się grzało i żarło straszne ilości prądu.

Ale coś w tym musi być, kiedyś cena to 8999zł. Teraz po 5500 widzę na allegro i jeszcze się proszą, żeby ktoś to wziął.

Choć nie odradzam, warto spróbować samemu. Bardzo ciężkie, solidne i wzorowo wykonane. Imponujące wnętrze.

Natomiast sama muzyka... po prostu trzeba lubić strojenie wzmacniaczy Cambridge'a. Do mnie nie przemawia, ani integry, ani końcówki.

 

 

Natomiast ze streamerów wygrywa 851N

Wybitne urządzenie!

 

 

P.S. Srebrny podobno gra lepiej ;)

Edytowane przez Ri.3236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest zainteresowany zakupem wzmacniacza CA CXA 80 dwuletni w cenie niższej niż cxa60.

http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-cxa80-nie-cxa-60-i7176159192.html

Stan idealny jak ze sklepu. Sprzedaję bo kupiłem inny.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

CA851N otrzymało w końcu dużą aktualizacje , teraz można przewijać utwór w Spotify , działa płynniej i dodano obsługę Tidal :) . Testuję właśnie oba konta, Spotify słucham na nim już 4 miesiące , Tidal zaczynam drugi dzień .

 

Spore trafo ale przynajmniej jest zapas na szybsze ruszenie membran głośników.

Strasznie ca ciągnie watów z sieci

 

Sporo to mój Bladelius ciagnie , w spoczynku ponad 200W ( zmierzone 0,9A ) dlatego wyłączam całkiem na noc, natomiast przy mocnym łupaniu mój wzmacniacz potrafi wziąśc z sieci 1150W RMS ( 4,5A zmierzone przy 241V AC ) . Z resztą trafo 1800VA wielkie jak pól wiadra . To z CA851 którego miałem w zeszłym roku było o ponad połowę mniejsze .

 

Wracając do aktualizacji oprogramowania CA851N eksploatacja jego jest bardzo przyjemna zwłąszcza iż nie trzeba mieć zadnego telefonu czy innego urzadzenia aby odpalić Spotify lub Tidal - wszystko mozna wybrac z pilota lub frontu odtwarzacza na czym mi najbardziej zależalo .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.