Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Złapanego Króliczka


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

 

W moim rozumieniu wszystkie te streamery, odtwarzacze plików, głośniki bluetooth itp, jakieś multiroomy, yntelygentne domy to jakas forma gadżetu, nowoczesności, odbiegającej od znanej formy stereo.

Po prostu. Mam znajomego, co ma zegarek, którym może sterować muzykę, odczytywać smsy, mówić do niego. Podpięte to pod komputer, tam serwis Spotify, wszystko połączone, smartfonem sobie myk myk, potem coś tam, dla mnie to są gadżety.

Ja nauczony jestem, że mam odtwarzacz CD albo winyl, siadam, włączam, siedzę aż się płyta nie skończy, wstaję, wyłączam, odkładam na pólkę. Biorę następną, wybieram, oglądam. Cały rytuał nawet kiedy słucham trochę mniej w skupieniu.

A nowe czasy niosą nam chaos, wyrwane z kontekstu utwory, pojedyncze, tworzenie playlisty, zmiany, cuda niewidy. Niech sobie ludzie tak robią, ja nie muszę. :)

Ja tak mam i mam taki zegarek :) tez go używam jako pilota. Rzadko plyta jest na tyle ciekawa, ze mam ochote na całą. Ale mając streaming mogę całych płyt słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A żeście mnie w nostalgiczny nastrój tym tematem wpędzili :-)! Hehe.

Bardzo fajny klimat w tym wątku panuje, takie zupełne inne spojrzenie na to nasze hobby, bez spin, szarpaniny i kłótni. Jest refleksyjnie.

Ja w tej chwili swojego skromnego króliczka złapałem ( klamoty mam wypisane w " o mnie " ). Nie jest to żaden nadmierny wypas, ale złapałem swój dźwięk. Udało mi się zebrać do kupy elementy, które się nie gryzą, wręcz przeciwnie współpracują przedstawiając mi brzmienie, jakiego zawsze szukałem.

Nie mogę nie spojrzeć w przeszłość. Jak to się zaczęło, ile to już lat, ile razy powątpiewałem i zawieszałem to hobby...Ile klamotów przewinęło się przez moje życie, mieszkania. Każdy z nich łączy się z jakimiś innymi wydarzeniami z mojego życiorysu. Praktycznie od..niech policzę...28 lat interesuję się sprzętem, poszukuję. Widzę teraz progres, jaki dokonał się w moim sprzęcie. Ten wątek spowodował, że spojrzałem na to wszystko, na siebie,na swoje bardziej lub mniej udane zakupy łagodniej :-). Kurcze, człowiek to jednak wytrwała małpa. Nie poddałem się. Wy się nie poddaliście. Wszyscy zwyciężyliśmy:-) Fajna sprawa.

Gonienie króliczka w moim przypadku zawsze było obarczone stosunkowo skromnym budżetem, jaki mogłem na to hobby przeznaczyć. Dosyć szybko zrozumiałem, że raczej nie znajdę się w sytuacji, w której będę mógł kupić sobie, co tylko zapragnę, więc jak ktoś wyżej napisał, trzeba było przyjąć filozofię : "jak najlepsze granie, za jak najmniejsze pieniądze". Oczywiście głównie "używki" :-).

Jest to jedna z możliwych dróg, obarczona jednak dość sporą ilością zmian, takim robieniem dwóch kroków do przodu, aby zaraz cofnąć się o jeden. Sztuka cierpliwości jednak pozwoliła mozolnie dojść do punktu, w którym jestem teraz, czyli punktu zadowolenia.

Jestem tu od 2005 roku. Odchodzę na jakiś czas, znudzony ciągłymi waśniami, kłótniami, ale jakoś zawsze wracam. Dziwne :-).

Czasami natknę się na jakiś swój wpis sprzed np. 10 lat i to jest podróż w czasie :-))))). Wracam myślami do tego co było, kiedy to pisałem, do tej konfiguracji systemu na jakiej wtedy grałem, do pewnej opcji, którą penetrowałem i widzę upływ czasu. Widzę, jak to życie pędzi.

Nie poruszyliście tu chyba jednego ważnego aspektu. Poza wiedzą, doświadczeniem i intuicją trzeba mieć jak we wszystkim innym..szczęście. Chyba też umiejętność ( co nie jest łatwe ) pójścia czasami na przekór, nie przyjmowania opinii innych za jedyną prawdę objawioną. Zbyt często pojawiają się na forum skrajnie złe opinie o jakimś sprzęcie ( bije się w piersi, też mi się to zdarzało ), a jednak warto iść pod prąd.

A jeśli chodzi o temat, czy króliczka warto gonić w nieskończoność, czy raczej złapać i już trzymać, to wydaje mi się, że warto nie dawać zasypiać rozsądkowi. Mówię o pieniądzach. Jak wszyscy wiemy - zawsze można lepiej, dosłownie zawsze, ale trzeba zadać sobie pytanie, czy aby na pewno wydanie 10 tys. złotych na 10 % poprawienie w brzmieniu ma sens. Ja nie krytykuję, ja tylko zaznaczam, że każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć. Ja w swoim przypadku odpowiedź na to znam i jest ona negatywna. Jeśli kogoś stać i to spowoduje, że będzie szczęśliwszy, to hulaj dusza.

Ktoś wyżej dobrze napisał, że stopuje, bo nie przeskoczy warunków lokalowych, w jakich mieszka i to uważam bardzo trafna uwaga. Myślę, że złotym kluczem jest wyłapanie równowagi między kasą, jaką wydaliśmy na sprzęt, oczekiwaniami, a tym co możemy poprawić wymieniając kolejne graty, czyli jednym słowem realne podejście do tematu.

Czy już nic więcej w systemie nie wymienię ? Nie da rady nie wymienić. Mam jak widzicie nie najmłodszy sprzęt, on nie będzie działał wiecznie i ja sobie zdaję z tego sprawę. Właściwie teoretycznie połowa mojego systemu już teraz nie ma prawa działać, a działa ciesząc mnie każdego dnia :-)))))). Pozostaje mi więc cieszyć się tym co mam, co osiągnąłem na drodze "audio samozadowolenia" i patrzeć z otwarta przyłbicą w przyszłość. Kurcze...to było naprawdę fajne 28 lat...:-))))))). :Pozdrawiam Wszystkich :-)

Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już zlapalem swojego króliczka, dalej już nie gonie bo mnie nie stać, musiałbym zrobić skok cenowy w kwocie 20tysiecy, nie stać mnie, a gdyby nawet to chyba byłoby mi szkoda tyle wydać, bo potem spadek wartości jest zbyt duży, gonienie króliczka zajmuje sporo czasu i pieniędzy, chcemy usłyszeć coś co jest niesłyszalne, ale realność jest zgoła inna, poza tym możemy potem żałować i zepsuć coś co mieliśmy już dobrze dobrane i grało bardzo dobrze, gonienie króliczka to trochę paranoja, co więcej podczas tej gonitwy jesteśmy robieni w balona przez branże i producentów ktorzy karzą sobie płacić wysokie kwoty za co? No właśnie, często gęsto za nic :-) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gonię ale rozsądnie. Mam takie założenie, że póki słyszę duży progres, to idę do przodu. Warunek jest taki, że nie rujnuje to mojego budżetu. Jest nagroda, bo od dwóch lat mimo braku zmian, cieszy mnie bardzo to, w jaki sposób mój system częstuje mnie muzyką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli oswajam się z myślą że to już to.

Sprzęt mam za który wywaliłem już kupę kasy. I uważam że to jest już powoli to.

Oczywiście można więcej można lepiej tylko trzeba zadać sobie pytanie czy będzie lepiej. Otóż odpowiedz brzmi nie.

Nie chodzi o sprzęt ale o ułomność mojego pomieszczenia.

Na tę chwilę nie ma sensu wstawiania niczego lepszego bo nie będzie przyrostu jakościowego.

Tak więc złapałem króliczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ktoś kiedyś rozpocznie ingerencję w swój "ostateczny i najlepszy" system :)

 

Często tą „pomocną” dłoń oferują osoby z zewnątrz umożliwiając komuś osiągnięcie „prawdziwej” nirwany czy może ostateczny kontakt z świętym gralem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tą „pomocną” dłoń oferują osoby z zewnątrz umożliwiając komuś osiągnięcie „prawdziwej” nirwany czy może ostateczny kontakt z świętym gralem :)

Ta szczególnie jak sie czyta zakładkę Kluby ...np Electrocompaniet :)( nie tylko )

 

granica finansowa to jest chyba największy problem ....a kiedys wystarczył magnetofon Thompson

 

 

618759765_1_644x461_magnetofon-kasetowy-unitra-zrk-b303-b302-mk1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szczególnie jak sie czyta zakładkę Kluby ...np Electrocompaniet :)( nie tylko )

 

Chyba mnie źle zrozimiałeś. Ja nigdy nikomu nie mówię, że jego system jest słaby, gdzieś coś słyszałem lepszego, czy ma coś zmieniać. Wręcz przeciwnie. Zawsze podkreślam, że mam więcej poważania do osób głównie interesujących się muzyką, a sprzętem jak dodatkiem do tematu, a nie odwrotnie :) Lubię sprzęt Vintage i za pare tys można kupić zestaw i więcej człowiekowi do szczęścia w sumie w tym temacie nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie źle zrozimiałeś. Ja nigdy nikomu nie mówię, że jego system jest słaby, gdzieś coś słyszałem lepszego, czy ma coś zmieniać. Wręcz przeciwnie. Zawsze podkreślam, że mam więcej poważania do osób głównie interesujących się muzyką, a sprzętem jak dodatkiem do tematu, a nie odwrotnie :) Lubię sprzęt Vintage i za pare tys można kupić zestaw i więcej człowiekowi do szczęścia w sumie w tym temacie nie potrzeba.

Z przymrużeniem oka mój wpis był i tak nie odebrałem Twego ... ja jak i bardzo wielu z tego co zauważyłem nie pisze ze "jego"jest naj

a poważnie to czytając Innych w Klubach i nie tylko dowiaduje sie masę rożnych ciekawych spraw

które może przydadzą się i mnie (innym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szczególnie jak sie czyta zakładkę Kluby ...np Electrocompaniet :)( nie tylko )

 

granica finansowa to jest chyba największy problem ....a kiedys wystarczył magnetofon Thompson

 

 

618759765_1_644x461_magnetofon-kasetowy-unitra-zrk-b303-b302-mk1.jpg

Słuchałem go u kolegi pod nazwą MK125, teraz wracam do tych nagrań i jest bosko, ogromna przepaść, np. Friday Night In San Francisco słuchane obecnie z BSCD2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go u kolegi pod nazwą MK125, teraz wracam do tych nagrań i jest bosko, ogromna przepaść, np. Friday Night In San Francisco słuchane obecnie z BSCD2

Później były inne ale tego zapamiętałem że grał bez awaryjnie

 

 

 

i wiecie co wtedy był prostszy wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Złapałem futrzaka w poniedziałek 4 marca 2019 roku.

Wiem, że jest jeszcze co poprawiać, ale to jak już gra satysfakcjonuje mnie w tak dużym stopniu, że nie mam już potrzeby dalszego grzebania w systemie.

Licznik nowy, bezpiecznik topikowy zwykły 16A, bez różnicówki.
Kabel w ścianie zwykła miedź.
Gniazdko naścienne zwykłe.
Sieciówka komputerowa 6 gniazdek z wymienionym kablem.
Transport: LG BlueRay + zasilacz trafo+SBYV'y+Mundorf M-lityc
DAC: na 4497, wersja na bogato + Stacatto
Pre: Pass B1 z Audyn True Copper i Alumen + zasilanie salas/SBYV/M-lytic 
+cyfrowa regulacja głośności DS + zasilanie salas/SBYV/M-lytic
Power: Shure 2x250W na bogato + przetwornica 750W
Kable IC: moje dzieło
Kable zasilające: moje dzieło
Kable głośnikowe: Supra
Kolumny: moje dzieło na przetwornikach z SABA 1300 Professional + zaprojektowane i wykonane przeze mnie zwrotnice
Standy: 45cm

Dedykowany pokój pod audio z pełną adaptacją akustyczną.
Fotel: IKEA Poang

Jestem szczęśliwy i mam ogromną satysfakcję, że jedyne co jest firmowe i nie modyfikowane to kable głośnikowe. Czekałem na tą chwilę od założenia wątku ?

Zdjęcie dodam jak posprzątam wszystkie większość elementów, które nie załapały się do systemu.

Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Acoustic Lab napisał:

: LG BlueRay + zasilacz

Brawo Mirek ...

Uchyl proszę trochę rąbka tajemnicy na temat tego setu, najlepiej na priv ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
58 minutes ago, revers said:

Tak goniłem te króliczki, że dorwałem parke. Uwięziłem w króliczej norze. Teraz bedą sie namnażac ?

 

kn1.jpg

Tak sobie chwile pomyslalem, ze jeden kroliczek to na pewno by mi nie wystarczyl. W muzyce jak i zyciu potrzebne jest urozmaicenie. Moj cel to haremik króliczków. Z parki, kilku parek ... bo w sumie to dwa niezalezne tory ze zrodlem analogowym i drugi z dwoma zrodłami cyfrowymi. Tak dla hecy zamieniam czasem im koncowe przetworniki ? ... moze teraz zrodza sie jakieś niebanalne monitorki ? ... albo kolejny wmacnacz, bo tak chytrze sobie mysle, zeby kolejne dwa monobloki i wtedy jeden monoblok napedzalby niskotonowca w ATC a drugi sekcje srednio-wysokotonowa kolumny ? ... ale będzie moc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem o Twoim zestawie, ale jest on przykładem jak zestawić dobry, urozmaicony system. Naim z ATC i Naim z Monitor Audio to połączenia ikoniczne. Z drugiej strony brzmienie tych kolumn jest tak różne, że przepinając kable głośnikowe, możne sobie całkowicie przemodelować brzmienie. Faktycznie, długo można się bawić w Twoim pokoju bez znużenia. Gratulacje!

 

Edytowane przez EmilioE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 

Ciekawy wątek, jeszcze nigdy na niego nie trafiłem.

Ciekawe spostrzeżenia (ale dla mnie troszkę dziwne) kol. Theriona, te z 1 str. po usłyszeniu syatemu kol. McGywera.

Dla mnie dziwne napisałem, bo znam taki efekt od 16 lat, czyli od czasu gdy postawiłem w swojej komnacie Quadral Montan mk1 - wtedy "pełnoletnie", dziś maja lat 34 - efekt jak był tak jest nadal i brak najmniejszej myśli o ich (kolumn) wymianie, sprawia ze wpis mój jak najbardziej w tym wątku merytorycznym jest ?

Jak dołączyłem (już też parę lat temu) na zaciski tych kolumn wyjście ASR Emitter ...

 

Troszkę nie zgadza mi się teoria McGywera, czy też może wysnuta przez Theriona po usłyszeniu systemu McG. ze głównym powodem jest źródło (CD) - w każdym razie u mnie praktycznie dowolne źródło CD nie robi aż takiej różnicy.

 

 

Może by tak AKTUALIZACJA wcześniejszych wpisów szanownego zgromadzenia? ?

Minęło 10 lat od założenia wątku...i jak jest dzisiaj? Nadal "króliczek złapanym" jest?

Zacytowałem swój wpis sprzed co prawda tylko 4 lat (tyle, że "staż" ze złapanym króliczkiem u mnie znacznie dłuższy).

Nic się nie zmieniło.

Właściwie tylko jedna sprawa ale raz - że potwierdza to co pisałem wcześniej, dwa - "nowe", tymczasowe źródło jest stare i pochodzi z zapasów awaryjnych.

Kilkunastoletni (12lat) napęd w Vincencie (CD S1) wyzionął ducha i gram sobie teraz na rezerwowym Denonku (DCD 735) i ...nie odczuwam wielkiego brzmieniowego dyskomfortu - płyty genialnie nagrane dalej genialnie grają, dobrze, średnio lub słabo nagrane dalej dobrze, średnio lub słabo grają.

Różnica (raczej "różniczka") jakaś jest ale da się z tym żyć.

Przyjdzie czas, reanimowany Vicek odeśle Denonka na ławkę rezerwowych.

P.S. wcześniej nie napisałem o gramofonie - ten*** (na dzisiaj) pracuje u mnie 11 lat, ta sama wkładka od początku, jedynie w międzyczasie (co zrozumiałe) nowa igła.

*** Project Xpression1, wkładka Grado Silver, igła Grado Prestige Gold.

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.03.2010 o 14:52, Therion napisał:

Mój system:

Wzmacniacz lampowy Yaqin MS 6V6

kolumny AA Hyperion III LUX

Marantz CD 6002

gramofon CEC 6200 z Shure V15 MKIII

magnetofon Marantz SD 4050

Słuchawki Sennheiser HD555

kable głośnikowe: no name lub Transparent The Wave

IC: Transparent The Link 100

 

Brzmienie ciepłe, z b.mocnym, snującym się basem i zjawiskową sceną. Po zmianie kabli głośnikowych zrobił się ciut bardziej szczegółowy, ale w zakresie jaki toleruję i jeszcze mnie bawi. Zbytniej analityczności nie lubię. Chłodu również. Cena całości... - może jakieś max 7.000PLN. Pokój 24m2 o słabej raczej akustyce, otwarty na wiekszą przestrzeń. Muzyka - fantastycznie sobie radzi z małymi składami, w muzyce filmowej wręcz fajerwerki, metalu słucham tylko w słuchawkach i jest ok.

Co ciekawe, mój system... toleruje źle nagrane płyty. Nie wiem jak to robi, ale płyty ktorych na innych zestawach nie da się słuchać, on jakoś "wygładza" i podaje w zjadliwy sposób. Każda z osób, która go słuchała była pod wrażeniem.

Pozdrawiam!

 

OK, ktoś prosił o aktualizację, zatem proszę bardzo:

Wzmacniacz lampowy Yaqin MS 6V6 - zmieniłem go ok. 8 lat temu na Integrę Phast 6L6 - ten sam charakter brzmienia, ta sama scena, zatem zmiana polega tylko na większym "wykopie". Zabawne jest jednak to, że ten Yaqin tak mi siedział w głowie, że lika lat temu go kupiłem ponownie (ten sam egzemplarz). Niestety, poprzedni właściciel zrobił mu tuning i wzmacniacz stracił swoje najpiękniejsze cechy. Sprzedałem ze smutkiem.

kolumny AA Hyperion III LUX - mam je nadal i nie bardzo mam na co zmienić, by zachować podobne cechy brzmienia i rozmach. Rozglądam się.

Marantz CD 6002- zmieniłem lata temu na Audiolab CDQ8200. Niewiele słucham CD.

gramofon CEC 6200 z Shure V15 MKIII - zmieniłem na Transrotora Max z wkładką Ortofon Rohmann. Dopiero to mi pokazało, że CD nie ma szans z winylem.

magnetofon Marantz SD 4050 - mam nadal. 

Słuchawki Sennheiser HD555 - obecnie mam HD606 i K702, ale wcześniej miałem jeszcze HD600, 650, 880ki, Grado K1000. HD606 zostają. AKG również.

kable głośnikowe: no name lub Transparent The Wave

IC: Transparent The Link 100 - Transparenty nadal mam, choć leżą nieużywane. 

 

W sumie: kolumny te same od 10 lat, wzmacniacz od ok. 8-9 lat, CD od jakichś 6 lat... Transrotor ponad 2 lata... Najmłodszy jest preamp, ma ok. roku, to Gold Note PH-10. Też zostaje. 

 

Ps. Zmiana jest tylko jeszcze taka, że w czasie tych 10 lat przestałem słuchać metalu ?

Teraz słucham jazzu, muzyki filmowej, muzyki poważnej, arii itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.