Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ha, ha ...forum powinno pomagać ....dobre, w czym chyba w leczeniu kompleksów i dowartościowaniu swojego ego lub rozładowaniu frustracji..

 

Tę funkcję forum spełnia znakomicie. Zauważ jaki się dziś ruch zrobił. Od wielu dni nic się nie działo a nagle taka zawierucha;-) A największą radość ma administrator forum. Nieważne czy piszą na temat, ale ruch w interesie jest;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ile tutaj "nowych twarzy" - stare forum nie działa? A może nic się tam nie dzieje? Pewnie słabo klepią :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly Ty chyba jednak masz poczucie humoru:)))

 

Nie znam ciebie.Możliwe, że Tobie forum jest potrzebne do leczenia kompleksów lub wyładowania frustracji. Ja dzięki pewnym osobom na forum mogłem znacząco poprawić swoje audio i jestem im za to wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę funkcję forum spełnia znakomicie. Zauważ jaki się dziś ruch zrobił. Od wielu dni nic się nie działo a nagle taka zawierucha;-) A największą radość ma administrator forum. Nieważne czy piszą na temat, ale ruch w interesie jest;-)

 

Umarłbyś z nudów w tym "raju utraconym" w którym panuje powszechna zgoda. To działa tylko w teorii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ile tutaj "nowych twarzy" - stare forum nie działa? A może nic się tam nie dzieje? Pewnie słabo klepią :)

 

No chyba sam widzisz jak stare forum działa. Tylko gdy jest zadyma... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Możliwe, że Tobie forum jest potrzebne do leczenia kompleksów lub wyładowania frustracji.

 

Przecież sam się do tego przyznał, że aż mu brzuch od czytania i picia piwa urósł;-)

Jak już rozmawiamy na serio, to mnie akurat forum w niczym nie pomogło ale może dlatego, że na dobre zacząłem pisać jakieś 3 lata temu. A wcześniej cały czas eksperymentowałem i uczyłem się na bazie swoich doświadczeń. Jak się już czegoś nauczyłem to postanowiłem się podzielić zdobytą wiedzą. Czy się to komuś przydało to już ocena każdego z czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nowy Salonik miał być oazą spokoju - a tam taki spokój, że tutaj trza pościć - ale jeszcze się rozkręci, to tylko kwestia paru klepnięć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Nie znam ciebie.Możliwe, że Tobie forum jest potrzebne do leczenia kompleksów lub wyładowania frustracji. Ja dzięki pewnym osobom na forum mogłem znacząco poprawić swoje audio i jestem im za to wdzięczny.

Tak masz rację panie Doktorze:)) dlatego już tutaj nie pisuję i z tamtego też się wypisałem:)))

Ale faktycznie miło , że dbasz o moje zdrowie psychiczne:))

Dlaczego traktujesz mój wpis osobiście ? Nie pisałem ad personam;)

Poprawieś swój system dzięki forum?

Szczęściarz jesteś.

Idę poczytać bloga Twojego ulubieńca;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie jak to w końcu jest? Gra czy nie gra? Ma tego hajenda czy nie ma?

Jeżeli w tak zrobionym pokoju (nie ważne czy z pomiarami czy bez) coś jest nie tak, to moim zdaniem jest to wina sprzętu a nie akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec te pomiary aby wyliczyc sobie na ile procent teraz gra a na ile moze docelowo

zawsze ciekaw byłem tego algorytmu który umozliwia takie wiarygodne obliczenia , zapewne jak zawsze w hiendzie nigdzie nie da sie o tym przeczytac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się całkiem sie już w tym pogubiełem....

 

Przy czym, dla mnie kluczowe pozostaje pytanie, czy w końcu były tam jakieś pomiary przed, w trakcie i po, czy nie? Ew. jakie? Co, czym i jak mierzono? Jak to zinterpretowano. Były jakieś wnioski, zdefiniowano jakieś problemy, cele do rozwiązania?

Czy pokój był sam z siebie już prawie idealny? Co udało się rozwiązać, a czego nie, lub trochę mniej niż teoretycznie zakładano? Co ew. pozostało do zrobienia? Jakie są propozycje ew. poprawek? Itd, itp...

 

Pomijam kwestie estetyczne i w przeciwieństwie do przedmówcy, osobiście kompletnie nie interesują mnie subiektywne odczucia słuchaczy i ich ew. opisy.

Dzięki za ew. rzeczową i merytoryczną odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tak zrobionym pokoju (nie ważne czy z pomiarami czy bez) coś jest nie tak, to moim zdaniem jest to wina sprzętu a nie akustyki.

Ba! To widać na pierwszy rzut oka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wtedy zapraszam Witka i Yoachima ...

 

Nie wiem co do Joachima, ale od momentu zaproszenia Witka moze tak byc, ze bedziesz musial zalozyc, iz realizacja odwiedzenia Cie z jego strony moze nastapic nawet po paru latach... On jest bardzo zapracowany i naprawde nie ma czasu na wyjazdy w celach towarzysko-odsluchowych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja już wyleczyłem się z zapraszania " kolegów audiofili" .

Zawsze tak to się kończy ...najpierw klepanie po pleckach , a za pleckami obgaduchy...:)))

Oczywiście nie dotyczy to wszyskich :)))

 

No wlasnie... nie dotyczy to wszystkich i nie zawsze tak sie konczy. Ja natomiast nadal chetnie zapraszam i w ciagu wielu lat nie przypominam sobie aby jak w trakcie wizyty bylo " poklepywanko " i wyrazanie bardzo dobrych opinii o poziomie grania, to aby pozniej inaczej pisano w watkach. Za plecami nie inaczej...Ciekawe, ze zadnej specjalnej adaptacji akustycznej nie mam (pokoj dzienny), a kto przyjedzie, to zachwycony jakoscia dzwieku . No chyba, ze wsrod tych juz chyba ponad stu osob, ktore mnie odwiedzily nie bylo takich, ktore by slyszaly na jakim dopiero poziomie moze byc dzwiek w pomieszczeniu zaadaptowanym akustycznie w sposob profesjonalny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale od momentu zaproszenia Witka moze tak byc, ze bedziesz musial zalozyc, iz realizacja odwiedzenia Cie z jego strony moze nastapic nawet po paru latach... On jest bardzo zapracowany i naprawde nie ma czasu na wyjazdy w celach towarzysko-odsluchowych :-)

Wiem,wiem - nie mogę do Ciebie dojechać, ale Ty do mnie też nie....a w Bydgoszczy bywasz - życie, Panie;-)

Czasu faktycznie mało, ale siem staram siem, a do Mirka mam "rzut beretem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy będę mówił, ze Rafał na odsłuchu dostał ode mnie info co mi przeszkadzało i co jest do poprawy ... problemy z czytaniem?

 

Szkoda gadać to jak się ludzi w h...a robi za ciężkie pieniądze.

Ile razy będę mówił, ze Rafał na odsłuchu dostał ode mnie info co mi przeszkadzało i co jest do poprawy ... problemy z czytaniem?

 

Szkoda gadać to jak się ludzi w h...a robi za ciężkie pieniądze.

 

artuku

 

Użytkownicy

979 postów

Rejestracja: 04.07.2007

Napisano 17.07.2016 - 21:31

Panie i Panowie jestem po odsłuchu systemu kolegi Rafała M ... GRATULACJE !!! za przepiękny pokój audiofilski urządzony ze smakiem, za robiącą niesamowite wrażenie adaptację akustyczną, za system znakomicie zestrojony, Amplifon WM300 z Twoimi kolumnami S16Hz Ethos Ultimo (mam nadzieję że coś nie poprzekręcałem) zagrał fantastycznie, brak kompresji, niesamowita dynamika, separacja, rozdzielczość bez ostrości, na ok 18 m2 ... to bez dwóch zdań rewelacja ... oczywiście zawsze można coś poprawić, ale ten poziom to już bardzo wysoka półka. Jakby ten system dostał 30-40 m2 to była by tz "miazga" :))))

 

Jeszcze raz dziękuję za przyjęcie, poświęcony czas ... a w sprawie sufitu to my jeszcze będziemy się nie raz konsultować :) ... mam już "pomysła" co u mnie zrobić :)))

 

 

PS. A dla tych co uważają, że wszystko gra tak samo, albo prawie tak samo i wystarczą budżetowe zabaweczki ... to nie macie pojęcia o czym gadacie .... aby grało na takim poziomie, to niestety, trzeba wydać dużą furmankę talarów: na odpowiedniej jakości sprzęt, kolumny, okablowanie, zrobić pełną akustykę i trzeba wiedzieć jak to wszystko zestroić ... tylko tyle i aż tyle :)

 

Napisano 17.07.2016 - 22:33

Kompromis to wielkość pokoju, to jest największe ograniczenie dla tego systemu ... ale to też dobra wiadomość dla wielu z nas, że w małym pokoju, można postawić duże kolumny podłogowe i przy dobrej akustyce wydobyć z nich piękne dźwięki, bez buczącego basu, niesamowitą energię, bez kompresji, itd. ... ale ta zabawa kosztowna, tu nie ma drogi na skróty.

Użytkownik artuku edytował ten post 17.07.2016 - 22:35

 

 

Coś z Tobą chłopie jest nie tak, masz chyba rozdwojenie jaźni.

 

I właśnie dlatego warto było zrobić tą intrygę, ażeby zdemaskować taką patologię. Nie przypominam sobie abyś mi cokolwiek sugerował odnośnie adaptacji, wręcz przeciwnie byłeś nią zachwycony. Wiesz mało mnie interesuje to czy Tobie się podobało czy też nie. Przecież nie stałem nad Wami , nie starałem się narzucać wam własnego repertuaru , mieliście wolną rękę . Co ty ciągle z tą kasą ,prawie w każdym poście o tym wspominasz , przecież to nie Twój wydatek. Poziom jaki reprezentujesz pozostawię bez komentarza.

Jeszcze raz to powtórzę nigdy nie mówiłem o jakichkolwiek brakach brzmieniowych w adaptacji. Dla mnie jest to system idealny. I jak Ty to zwykłeś pisać ,,tylko tyle i aż tyle.

 

Ps. Mam nadzieję że w niedługim czasie jak to się odgrażałeś przedstawisz mi u siebie , ,,SCENĘ 3D''

Czekam na zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś poprawić, u mnie również. Życzę Rafałowi, by osiagnął super granie i był zadowolony z systemu oraz pokoju. Ale nie życzę nikomu by został delikatnie mówiąc... wprowadzony w wydatki na akustykę bez koniecznych pomiarów! Można nawtykać ustrojów i tak na oko poprawić akustykę w kwestii dyfuzji i będzie lepiej może o 20%. Dobre i to. Ale robiąc poważny pokój audio za poważne pieniądze mamy prawo od specjalisty wymagać wiedzy i fachowości by poprawić akustykę chociaż o te 70%. To chyba uczciwe podejście?

Ale bez profi pomiarów nie można tego zrobić. Nie ma takiej możliwości. I o to mi cały czas chodzi. Może teraz Rafał jest trochę niezadowolony sytuacją ale tak na prawdę to powinien być niezadowolony właśnie z faktu, że zapłacił za super akustykę, a dostał...nie to za co zapłacił. Z czasem to zrozumie i perspektywy czasu może doceni ten zimny prysznic. Sam wiele razy w audio miałem wylany na łeb kubeł zimnej i dziś jestem tym osobom za to wdzięczny.

 

Nie znam Ciebie,nie rozmawiałem z Tobą, u mnie też nie byłeś, a już na pewno nie słyszałeś mego systemu.

To czemu odnoszę wrażenie że znasz go lepiej ode mnie,masz tak dużo do powiedzenia.

Proszę odnoś się do faktów sprawdzonych a nie zasłyszanych. Jeżeli dla Ciebie ARTUKU jest wzorem wrażliwości muzycznej to pogratulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups cos poszło nie tak....

Albo zrobiłeś adaptacje nie z tym z kim trzeba albo trzeba było sie po prostu cieszyć w wąskim gronie swoich przyjaciół, a nie pseudo userow.....

Ale ciesz sie tym co juz masz, skoro Tobie gra fajnie. I nie słuchaj bełkotu, ze za takie pieniadze to powinno byc 110% Nie ma takiej opcji w akustyce, tym bardziej w pomieszczeniu adoptowanym....w tworzonym na desce kreślarskiej możny by sie pokusić o referencje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Artuku jako zaproszony gość zrobiłeś oborę jakich mało. Szczerze to nie podejrzewałem Cię o taką zawiść i obrabianie doopy za plecami. Wiem, boli Cię że ktoś ma a ty nie. Ileż to razy wspominałeś o wysokiej cenie systemu.

Oceniasz system Rafała ze swojego punktu widzenia, słuchasz z głośnikami wykonanymi przez Henia skierowanymi w sufit i subwooferem, Do tego wzmacniacz do subwoofera Velodyne (oczywiście zakupiony od Sly30 tak jak woofer).

Całość spięta Mitami i połączona z GMką Amplifona.

Fajowy z Ciebie gość, jak pożyczałem Ci kable za darmola to byłeś przyjaciel a teraz…

Twierdzisz, że nie potrafię złożyć systemu to po kiego diabła kupowałeś gro urządzeń, które miałem u Siebie? Po co Ci Amplifon, kable Mita, Auralic, Audiomeca Mephisto II. Wszystko papugowane, łącznie z chęcią podrobienia sufitu, o której sam wspominałeś.

Jeśli masz twarde dowody na brak pomiarów i resztę bredni, o których pisałeś to przedstaw je teraz albo zamilknij!

Zasadą w firmie, której pracuje od lat jest ochrona własnych rozwiązań technologicznych a przede wszystkim danych dotyczących inwestorów i ich systemu. Wszystkie dane techniczne są do wglądu wyłącznie dla INWESTORA i naszych pracowników. Żadne kłapanie ozorem ani chęć dowiedzenia się za darmola „jak to jest zrobione” tego nie zmieni. Jeśli jesteś taki mistrz czytania z pomiarów to wkleję kilka wybranych a Ty powiesz nam jak dany system gra. Mogę nawet prościej wkleję pomiar kolumn a Ty na tej podstawie opiszesz jak grają, wchodzisz w to?

 

Mam jednak inny sposób na sprawdzenie skuteczności adaptacji. Jak wszyscy wiedzą pomiar wykorzystywany jest w 90% do ustalenia i zlikwidowania rezonansów w zakresie basu.

Sam słuchasz w pustym dudniącym pokoju i w rozmowie telefonicznej stwierdziłeś, ze u Rafała jest mało niskiego basu! Mówiłeś, że to pewnie wina pułapek i walców w narożnikach. Jak Ci powiedziałem, że zakres poniżej 50Hz w ogóle nie wymagał korekty i nie jest tłumiony to zrobiłeś wielkie oczy i zacząłeś wymyślać o scenie 3D żeby tylko dowalić Szymonowi. Przyzwyczajenie ze swojego buczenia próbujesz przenosić na innych.

Główne mody u Rafała leżą w zakresie 80-130Hz i tam uderza najmocniej moje rozwiązanie.

Czy jest skuteczne już słyszałeś, puść Cohena, Dianę Krall, Patricię Barber lub dowolny trudny kawałek z uciążliwym basem u Rafała a później u Siebie.

Byłeś i słuchałeś, czy bas w jakimkolwiek zakresie się wzbudza lub dudni? Nie musisz odpowiadać.

Rozumiem, że z 18cm głośników spodziewasz się trzęsienia ziemi jak w KD.

 

Zaproś do Siebie sprawdzimy jakie są zalety głośników skierowanych w sufit. Czy jest spójność grania przy połączeniu suba z KD i wzmacniacza lampowego, barwa instrumentów, właściwa lokalizacja na scenie, dostateczne ogniskowanie źródeł dźwięku, naturalna wielkość instrumentów i wolalistów, analogowy przekaz, odpowiednia uniwersalność i granie live czy plumkanie jak z radyjka kuchennego albo kołchoźnika.

Masz odwagę puścić duże składy symfoniczne czy testy wykonujesz wyłącznie na własnym pobrzdękiwaniu aby nie słyszeć totalnej katastrofy. Wróciłeś do domu, włączyłeś system i zauważyłeś gdzie jesteś w audio. Taka jest smutna prawda.

 

 

Jak widać Rafał definitywnie ukrócił wszystkie Twoje ploteczki. Przytakującym Ci klakierom nawet do głowy nie przyszło, żeby porozmawiać z Rafałem lub posłuchać systemu, bo i po co?

Przodują oczywiście lwy salonowe ze znawcą analogu na czele.

Jak do tej pory chętnych do porównań i pokazania jak powinien grać system audio brak. Nie mam pojęcia dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Właśnie tego się obawiałem,żal dupsko ścisnął paru zaproszonym i zaczął się hejting,jak zwykle po polsku....

Rafał ciesz się tym co masz,na zdjęciach wygląda to przepięknie i zapewne tak gra!

Dużo miłych chwil z muzyką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem,żal dupsko ścisnął paru zaproszonym i zaczął się hejting,jak zwykle po polsku....

Rafał ciesz się tym co masz,na zdjęciach wygląda to przepięknie i zapewne tak gra!

Dużo miłych chwil z muzyką!

Dziękuje Serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly weźmiemy z Rafałem hokery i wpadniemy do Ciebie na odsłuch. Pomysł ze stalaktytami bardzo innowacyjny, idealny do jaskini.

Rafał musisz założyć zeszyt z poradami chłopaków z południa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomkly weźmiemy z Rafałem hokery i wpadniemy do Ciebie na odsłuch. Pomysł ze stalaktytami bardzo innowacyjny, idealny do jaskini. Rafał musisz założyć zeszyt z poradami chłopaków z południa.

 

Szymon, nie podejmuję krotochwilnej ani zaczepnej dyskusji. Możesz sobie pisać co chcesz i prowokować jak chcesz, na mnie to nie działa. Tak jak napisał Artuku, dałeś ciała na całej linii a teraz usiłujesz swoimi makiawelistycznymi sztuczkami retorycznymi zaklinać rzeczywistość. Na mnie Twoje zaczepki nie działają, swój pogląd na profesjonalizm Twoich działań mam wyrobiony od lat i niestety nie zmienia się on ani trochę na korzyść. Więc wydaje mi się, że będzie lepiej dla Ciebie, jeśli nie będziesz wchodził w niepotrzebne dyskusje ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artuku

 

Użytkownicy

979 postów

Rejestracja: 04.07.2007

Napisano 17.07.2016 - 21:31

Panie i Panowie jestem po odsłuchu systemu kolegi Rafała M ... GRATULACJE !!! za przepiękny pokój audiofilski urządzony ze smakiem, za robiącą niesamowite wrażenie adaptację akustyczną, za system znakomicie zestrojony, Amplifon WM300 z Twoimi kolumnami S16Hz Ethos Ultimo (mam nadzieję że coś nie poprzekręcałem) zagrał fantastycznie, brak kompresji, niesamowita dynamika, separacja, rozdzielczość bez ostrości, na ok 18 m2 ... to bez dwóch zdań rewelacja ... oczywiście zawsze można coś poprawić, ale ten poziom to już bardzo wysoka półka. Jakby ten system dostał 30-40 m2 to była by tz "miazga" :))))

 

Jeszcze raz dziękuję za przyjęcie, poświęcony czas ... a w sprawie sufitu to my jeszcze będziemy się nie raz konsultować :) ... mam już "pomysła" co u mnie zrobić :)))

 

 

PS. A dla tych co uważają, że wszystko gra tak samo, albo prawie tak samo i wystarczą budżetowe zabaweczki ... to nie macie pojęcia o czym gadacie .... aby grało na takim poziomie, to niestety, trzeba wydać dużą furmankę talarów: na odpowiedniej jakości sprzęt, kolumny, okablowanie, zrobić pełną akustykę i trzeba wiedzieć jak to wszystko zestroić ... tylko tyle i aż tyle :)

 

Napisano 17.07.2016 - 22:33

Kompromis to wielkość pokoju, to jest największe ograniczenie dla tego systemu ... ale to też dobra wiadomość dla wielu z nas, że w małym pokoju, można postawić duże kolumny podłogowe i przy dobrej akustyce wydobyć z nich piękne dźwięki, bez buczącego basu, niesamowitą energię, bez kompresji, itd. ... ale ta zabawa kosztowna, tu nie ma drogi na skróty.

Użytkownik artuku edytował ten post 17.07.2016 - 22:35

 

 

Coś z Tobą chłopie jest nie tak, masz chyba rozdwojenie jaźni.

 

I właśnie dlatego warto było zrobić tą intrygę, ażeby zdemaskować taką patologię. Nie przypominam sobie abyś mi cokolwiek sugerował odnośnie adaptacji, wręcz przeciwnie byłeś nią zachwycony. Wiesz mało mnie interesuje to czy Tobie się podobało czy też nie. Przecież nie stałem nad Wami , nie starałem się narzucać wam własnego repertuaru , mieliście wolną rękę . Co ty ciągle z tą kasą ,prawie w każdym poście o tym wspominasz , przecież to nie Twój wydatek. Poziom jaki reprezentujesz pozostawię bez komentarza.

Jeszcze raz to powtórzę nigdy nie mówiłem o jakichkolwiek brakach brzmieniowych w adaptacji. Dla mnie jest to system idealny. I jak Ty to zwykłeś pisać ,,tylko tyle i aż tyle.

 

Ps. Mam nadzieję że w niedługim czasie jak to się odgrażałeś przedstawisz mi u siebie , ,,SCENĘ 3D''

Czekam na zaproszenie.

Artuku masz rozdwojenie jaźni? Dopiero był ideał z doskonałą akustyką i tylko wielkość pokoju była ograniczeniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze normalny dzień w zakładce hi-end

szumne wpisy o usuniecie konta jak zawsze kierujcie do admina , moderacja nic do tego nie ma

posty usuniete /akurat nie ja / ale wdze ze nic nie wnosiły poza stwierdzeniem ze druga strona pieprzy głupoty a chyba nie na tym polega dyskusja

na tym forum jak wiadomo kazda okazja jest dobra to ataku na druga strone , pozostana jedynie wpisy w temacie watku z komentarzami jaka podła jest moderacja zapraszam na to drugie najlepsze forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze normalny dzień w zakładce hi-end

szumne wpisy o usuniecie konta jak zawsze kierujcie do admina , moderacja nic do tego nie ma

posty usuniete /akurat nie ja / ale wdze ze nic nie wnosiły poza stwierdzeniem ze druga strona pieprzy głupoty a chyba nie na tym polega dyskusja

na tym forum jak wiadomo kazda okazja jest dobra to ataku na druga strone , pozostana jedynie wpisy w temacie watku z komentarzami jaka podła jest moderacja zapraszam na to drugie najlepsze forum

 

Usunięto mój post dotyczący konieczności pomiarów w akustyce i ich olewania w przypadku akcesoriów gdzie tylko ODSŁUCH ma decydować. Myślę, że był równie bliski tematowi jak 90% wpisów w tym wątku, których nie usunięto. Ale cóż są równi i równiejsi tak ja wczoraj w finale keirin. Smutne i znamienne zarazem:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.