Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2015


Gość damboo

Rekomendowane odpowiedzi

te kolumny

 

 

Te kolumny mam okazję od czasu,do czasu,posłuchać u posiadacza większego pomieszczenia,i gra to genialnie,z dokładnie takim systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do pokoju DIY z roku na rok gra im lepiej bylo kilka pokoi na AVS gdzie calosciowo zagralo slabiej niz u DIY-owcow. Wiec gratulacje dla chlopakow, ale oczywiscie dluga droga przed nimi oj dluga.

Zgadzam się, że w pokoju DIY grało przyzwoicie. Ale nie podoba mi się protekcjonalny ton na końcu Twojego wpisu. No bo skoro Ty tę "długą drogę" już przeszedłeś, to zademonstruj wreszcie coś swojego... Forumowym teoretykiem to każdy może zostać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Zgadzam się, że w pokoju DIY grało przyzwoicie. Ale nie podoba mi się protekcjonalny ton na końcu Twojego wpisu. No bo skoro Ty tę "długą drogę" już przeszedłeś, to zademonstruj wreszcie coś swojego... Forumowym teoretykiem to każdy może zostać...

Hihihihi;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w pokoju DIY grało przyzwoicie. Ale nie podoba mi się protekcjonalny ton na końcu Twojego wpisu. No bo skoro Ty tę "długą drogę" już przeszedłeś, to zademonstruj wreszcie coś swojego... Forumowym teoretykiem to każdy może zostać...

Ale przeciez ja tego nie odnosze do siebie, tylko do poziomu grania innych sprzetow ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Te kolumny mam okazję od czasu,do czasu,posłuchać u posiadacza większego pomieszczenia,i gra to genialnie,z dokładnie takim systemem.

 

Takie wrażenie mialo pewnie wielu z AS. Ale to podobno norma. U kogoś gra genialnie na Show inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik marslo dnia 25.11.2015 - 12:24 napisał

system jeszcze nie byl gotowy na prezentacje.

 

 

 

Też tego nie rozumiem,dystrybutorzy mając tyle czasu przed Audio Show,nie mogą "sklecić" wygrzanego i przygotowanego systemu,

przecież tak było z wieloma firmami.

 

Po uprzejmej rozmowie dało się wejść ok. godz. 12 właśnie, ale w trakcie odsłuchu grała bodajże ...jednak kolumna :). Prezentujący się nie zorientowali, dopiero goście uświadomili, że coś jest nie tak. Pewnie system się nie wygrzał, ale generalnie to nie był dźwięk za te $$$, niezależnie od preferencji słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano ale wiadomo ze Reimyo to jest system jeden z lepszych jakie sa wogole na rynku, ja jednak jak wiesz jestem mocno krytyczny i jak juz raz slyszalem duzo lepiej grajace Reimyo, czy tez Living Voic-a z Kondo to jak przejde na nizszy poziom to juz tylko bede marudzil i wybrzydzal. Taka juz ze mnie maruda szukajaca idealnej barwy skrzypiec bez dodatku slodyczy Reimyo,

Stasiu, litości.:) Na AVS chcesz szukać tej idealnej? To już nie szybciej na YT?:))

 

Blad:)

Wiem:) Mimo tego, cieszę się, ze w ogóle byłem:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos sie orientuje jaka w systemie Reimyo na AVS byla zawartosc cukru w cukrze? ;)

Chodzi mi procentowo, ale w proporcji tez moze byc. ;)

 

37.894%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37.894%

To mnie wzrusza jestem ozywiony, to mnie pobudza, a pan? ;)

A ja stawiam wniosek o przesuniecie kolegi spiewaka do sekcji gimnastycznej...po trzecie tez co wazne, przestanie spiewac :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sly podobno cie nie bylo na AVS :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłam ....nigdy nie słuchałeś Bravo ;)

 

Jesteś pewien? Ostatnio dużo wiesz, wiesz że nie byłem w USA, wiesz że nie słuchałem Bravo. Co jeszcze wiesz?

 

Sly podobno cie nie bylo na AVS :D

 

To prawda ale mam dostęp do danych ze Zderzacza Hadronów i podano mi prawidłowy wynik, a o to przecież tobie chodziło... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Jesteś pewien? Ostatnio dużo wiesz, wiesz że nie byłem w USA, wiesz że nie słuchałem Bravo. Co jeszcze wiesz?

 

 

 

To prawda ale mam dostęp do danych ze Zderzacza Hadronów i podano mi prawidłowy wynik, a o to przecież tobie chodziło... :-)

Ostanio odpisywałeś ze Stanów o 3,00 ichniejszego czasu ... straszny Jet Lag ...

Nigdzie nie opisałem ,że tam nie jesteś ...

Za to Ty , napisałeś , że nigdzie nie byłem i nic nie widziałem , licytujjmy się dalej ...?

 

I po raz kolejny napiszę ....humor masz niemiecki .....:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Deutschland, Deutschland uber alles!!... :-)

To straszny suchar ....:(((

 

Mam coś lepszego , choć też suchar ...

 

 

 

Jesteś pewien? Ostatnio dużo wiesz, wiesz że nie byłem w USA, wiesz że nie słuchałem Bravo. Co jeszcze wiesz?

 

 

 

To prawda ale mam dostęp do danych ze Zderzacza Hadronów i podano mi prawidłowy wynik, a o to przecież tobie chodziło... :-)

Poker ...gram w pokera ;)))

Blef...

 

Żartowałem ...przepraszam .

post-59766-0-36049500-1448459451_thumb.jpg

post-59766-0-33128400-1448459515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Blad:)

Błąd ...;) fliatelitsto , korepetytor mnie podpowiedział .

A moźe było humanisto ?

 

Audio Tekne mnie wkurza juz drugi rok z rzedu. W ubieglym roku ok 11 w niedziele nie moglem wejsc , bo bylo do 12 zamkniete , tylko dla mediow.

W tym roku az do ok 12 w sobote system jeszcze nie byl gotowy na prezentacje.

Hari przysyla zaproszenia, a potem nie da sie posluchac. Nie ma czasu wracac kilka razy , kiedy sa 3 obiekty do zwiedzenia.

Mariusz ...jak dla kpiarza .

Wychwyciłem 7 błędów ortograficznych .

Za Twoją namową mam korepetytora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignor dla ..Cybant , Milimetr , Sly , Masza , Jarek i Ania , Szymon , Atlon , Artuku , Squad , Tomkly , i ten Stary Neomammut, Witold , Rafaell, Piano .

Wspieram Lampizatora i kable Sułek , Wile też .

Poczucie humoru Diogenesa. Tęga głowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie zamykanie pokoi to kpina (wielkie gwiazdy) i na dzień dobry odpycha.

 

"proszę przyjść za pol godziny ale nie później bo może zabraknąć miejsc, pokaz będzie trwał 45 minut"

bo ja .... nie mam co robić tylko czekać, pchać się, siedzieć w tłoku i słuchać opowiadań.... zamiast muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Poczucie humoru Diogenesa. Tęga głowa...

Jafi to nie poklasku ...naprawdę ...to dla perspektywy dla każdego z nas ...

Dziękuję szanuję.

 

Inteligencja jak to tutaj + 10 ( 176;)

 

Poczucie humoru w skali Monty Pythona ...101 ...i tylko przed śmiercią ....om jak kto woli ....

 

Pozdrawiam

 

cybant albo diogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox-Olympian-Kondo.jpg

''Najbardziej rozreklamowana prezentacja tegorocznego AVS, a zarazem najdroższy system wystawy: wart 7 mln zł – kombinacja zestawów głośnikowych Living Voice Vox Olympian z modułami basowymi Vox Elysian (połowa ceny całego systemu) i elektroniki Kondo. Efekt? Odwrotny do zamierzonego – tak najłagodniej można określić to brzmienie.'' - Filip Kulpa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... ciąg dalszy w Audio-Video 12/2015

 

Na czym u siebie słucha Pan F. Kulpa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym u siebie słucha Pan F. Kulpa ?

 

Kolumny Zoller Temptation

Linn Sneaky,Audionet,Linn Akurate,Bryston,Audio Aero.

 

Znajdziesz na audio video :)

 

Filip Kulpa jako jeden z niewielu,a może nawet jedyny z recencentów,ma przygotowane pomieszczenie,

podobno,bo sam nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym przypadku napisał prawdę, co jest niesamowite i godne podkreślenia;-)

Chociaż szczerze, to pastwimy się prawie wszyscy nad tą prezentacją (ja też, bo byłem, choć krótko - dłużej się nie dało...) bo nie była udana, a to wcale nie znaczy, że te urządzenia nie potrafią świetnie zagrać - oczywiście po spełnieniu wielu, niby podstawowych, a jednak nieosiągalnych w przypadku wystawy - warunków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym przypadku napisał prawdę, co jest niesamowite i godne podkreślenia;-)

 

Tak , swoją redakcyjną prawdę! dla tego warto się było na AS pofatygować osobiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Zoller Temptation

Linn Sneaky,Audionet,Linn Akurate,Bryston,Audio Aero.

 

Znajdziesz na audio video :)

 

Filip Kulpa jako jeden z niewielu,a może nawet jedyny z recenzentów,ma przygotowane pomieszczenie,

podobno,bo sam nie widziałem.

 

Mam nadzieję, że u Filipa lepszy pazur/wyrazistość i otwartość niż z tych stonowanych Living Voice Vox Olympian z przesłodzoną/przegrzaną niższą średnicą i mocno stonowanym wygładzonym detalem - blasku tam brakowało.

 

Z góry... ,po tych driverach/hornach, tweeterach, okablowaniu i elektronice, ...wiedziałem że tak będą grały.

 

Stary angielski aluminiowy vitavox s2 na średnicy nie toż ze sam w sobie jest przyjemny/kolorowy to jeszcze go podgrzali i stonowali drewnianymi hornami. Wyżej berylowe tady td-2002 i et-703 którym brakowało blasku i wykończenia wyższej góry. Jak to wszystko jeszcze okablowano srebrnymi maksymalnie wygładzonymi/wyczyszczonymi/stonowanymi kabelkami kondo to już w ogóle brak ataku na transjentach.

 

Takim brzmieniem jak z Vox Olympian to Kevin S. może urabiać amatorów :-) ...którzy nie wiedzą co w trawie piszczy, i najlepiej tych u siebie w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszędzie trąbili o tym systemie, nadmuchali 7 mln zł. – a żeby to chociaż (za oferowane brzmienie) ułamek tego było warte.

 

Ten cały system z AVS (łącznie z elektroniką i okablowaniem) maksymalnie wart tyle co podają na higherfi za same Vox Olympian $289,000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a że później inni zwiększali cenę, to za kolumny, to za co innego, i jakimś cudem uzbierali sobie 7-em baniek.

 

Za 7-baniek pln, to powinno wymiatać w całym paśmie bez najmniejszego załamania, stonowania, tak, że detale przeszywałyby na wylot. A że nie wymiatało, to Kevin za te $289,000 powinien oddawać cały system w komplecie.

 

Tak ogólnie one nie grały źle, może nawet gdzieś na 3+/4- i to maksymalnie, nie wiem czy nie za dużo, przez te ich braki w otwartości, wyrazistości detali, blasku, jak i słabym atakiem transjentów.

 

Kolumny i tak zostały docenione i sprawiedliwie ocenione w kategorii Referenz-Klasse – tylko dla najlepszych, bo jakieś tańsze i przeważnie słabsze, aby miały równe szanse trzeba oceniać w odpowiednich im klasach; High-End-Klasse, Spitzenklasse, Oberklasse, Mittelklasse, Standardklasse, Unterklasse.

 

Ogólnie/całościowo Vox Olympian / Vox Elysian były trochę lepsze od Gauder Akustik (Isophon) Berlina RC 9 (na 3+) które z Vitusem Masterpiece MP-S201 od czasu do czasu gubiły/dławiły się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrzę, Niemieccy recenzenci kolumnom z własnego kraju dają handicap, czyli oceniają je wyżej niż powinni:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od Vox Olympianów to ja wolę 4367 Studio Monitor. Nie mówiąc już o Everestach DD67000 które ze swym ogromnym potencjałem, są poza zasięgiem wszystkiego, kolumny jak z innej planety w porównaniu do wszystkich pozostałych (nie wliczając 4367) na całym AVS 2015 ..., które to grały różnymi stylami/charakterami (pod jedną lub druga muzykę) i im więcej różnej muzyki i dłuższego porównywania tym bardziej wychodziłyby ich ograniczenia na tle Everestów DD67000.

Bardzo łatwo rozwiać wszelkie wątpliwości w realu podłączając Everesty DD67000 w Bi-ampingu z jakimiś świetnymi monoblokami – wymiatałyby maksymalnie :-) ...a pozostałe kolumny (w większym lub mniejszy stopniu) byłaby przy nich skompresowane i stonowane.

 

One wszystko ukazują mega-realistycznie, spójnie/równo, bez kompresji żadnych podbarwień i zniekształceń, świetne całe pasmo od basu po samą górę. Tych ich mega realistycznych/wiernych dźwięków nie da się złamać na żadnej muzyce. Do tego mistrzowska scena i stereo. Nie mają limitu, nie mają ograniczeń, nie mają kompresji.

 

Jedyne co może je ograniczyć, to pozostałe komponenty systemu z elektroniką na czele, zaraz za elektroniką kable, i na końcu przeróżne akcesoria.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

by Mark Henninger on November 22, 2015

 

''The 2015 holiday shopping season is upon us, and new speakers are sure to be on many AV enthusiasts’ wish lists. Here are several speaker systems that recently impressed me with their fidelity as well as the value they represent.

 

Cost No Object: JBL Synthesis Everest DD67000 ($75,000 - $90,000 per pair, USA)

AVS-Holiday-Gift-Guide.jpg

If cost were truly no object and I could have any speaker I wanted, my choice would be the Everest DD67000s from JBL. I spent last weekend listening to a pair that belong to Harry Weisfeld of VPI Industries, powered by a McIntosh MC303 amplifier. Harry was pegging the VU meters on the amp, and the Everests were turning all that electricity into some of the most dynamic sound I have ever heard come from any pair of speakers. They look as good as they sound, which is to say they are awe-inspiring.''

 

Na AVS 2015 w SkyBox108, 4367 Studio Monitor & Project Everest DD67000 (Polar White) grały w następująco skonfigurowanym systemie :

- kable zasilające do wzmacniacza ML No.585 i odtwarzacza ML No.512 - Cardas Clear Beyond Power Cord 1,5m

- listwa zasilająca ISOL-8 PowerLine 6Way

- kabel głośnikowy Cardas Clear Beyond Speaker 2x2,5m na wtykach bananowych

- kabel cyfrowy koaksjalny Cardas Parsec Digital 1m

- kabel USB WireWorld Silver Starlight USB 1m

- komputer MacBook z oprogramowaniem do odtwarzania plików Audirvana Plus 2.2.4

- stolik Rogoz Audio 3RP3/BBS + platformy antywibracyjne pod kable Rogoz Audio 3T1/BBS

097.jpg

12122895_1052750241442413_8656636547998400765_n.jpg?oh=a76d4274c760e4e232943efdb385262d&oe=56F236FF

 

Szkoda, że w tym samym czasie nie można być w dwóch miejscach ;-) , bo w tych samych dniach (6-8.11.2015) w Japonii odbywała się 25th. Osaka High End Audio Show 2015 (OHAS 2015)

11703158_451192951709479_5620888171061126961_n.jpg?oh=d2a6350550242573705a2e23cc220623&oe=56EA10EB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... gdzie grały dwa różne systemy z Everest DD67000

 

W 1-pierwszym systemie:

- drewniane podstawy pod kolumny

- monofoniczne wzmacniacze mocy ML No.536

- dzielony przedwzmacniacz ML No.52

- odtwarzacz ML No.512 CD/SACD

- zintegrowany wzmacniacz ML No.585 - tym razem w roli statysty, przy tak znamienitych dzielonych urządzeniach ML-a.

- dwa drewniane stoliki audio, i dwie platformy antywibracyjne - po jednej dla No.512 i No.52

- kable, jakieś z niebieską siateczką, pewnie Siltech

25.jpg

29.jpg

standy czekały na 4367

27.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2-drugi system z Everest DD67000 w takiej oto konfiguracji :

- Clarex SWB-5001EV - podstawy na bazie żywicy polimetakrylanu metylu (PMMA)

- monobloki Accuphase M-6200

- przedwzmacniacz Accuphase C-3850

- przetworniki C/A i odtwarzacze; MSB Diamond DAC V + MacBook, Luxman D-08u CD/SACD Player, Accuphase DP720 SACD Player

- gramofony Bergmann Magne, Luxman PD-171AL + Luxman EQ-500 vacuum tube phono preamplifier

- kable głośnikowe Nordost Odin 2

 

To nie cała elektronika, bo w górnym-lewym rogu rack wypchany po brzegi.

 

Sam nie wiem który system bym wybrał, 1-pierwszy, czy 2-drugi? Ale raczej pierwszy z Levinsonami, które pewnie poradzą sobie z japońskimi klockami Accuphase'a i Luxman'a, a tym bardziej ze zamulonym Kondo przy Vox Olympian'ach. Z Levinsonami (w zależności od urządzeń ML-a i ich umiejętnego okablowania/połączenia kablami zasilającymi, interkonektami i głośnikowymi) można uzyskać brzmienie ekstremalnie neutralne i dokładne w całym pasmie, albo trochę cieplejsze i bardziej analogowe, bez utraty detalu.

 

Na środku pomieszczenia, po miedzy M-6200, stereofoniczny wzm. mocy Accuphase P-7300 czekał na Magico S7

 

6_1.jpg

 

Magico S7 to niech Elb lepiej zabiera, bo co niektórzy przez nie śpią :-)

12.jpg

 

Wracając do Vox Olympian / Vox Elysian, one nie są warte swojej ceny - bo za co tam tyle płacić. Ale może dla tego podbijają/zwiększają ich cenę, aby jakoś zwrócić uwagę - i kilku jeleni zawsze się znajdzie.

 

Za ułamek ich ceny można mieć Classic Audio Loudspeakers T-1.5 Ref. (field-coil), lub Classic Audio Loudspeakers Hartsfield Reference (field-coil). W porównaniu do Vox Olympian, to one mają śmiesznie niską cenę, a jakie komponenty/przetworniki/drivery 6475 z 4'' berylem - toż to field-coil jak stary WE-594A, tylko na 10-cm berylu :-), tweeter Fostex T500A mkII, woofer 15''-sto calowy, i (dla T-1.5 Ref.) 18''-owy woofer od spodu obudowy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

John Wolff stosował wszelkie TAD-y Alnico (m.in. takie jak w Vox Olympian na HF i UHF), ale to było na samym początku, dopóki (z upływem lat) nie zaczął zmieniać na coraz lepsze :-)

 

Na średnicy (MF) Vitavox S2 (Alnico) z 3''-ową membraną aluminiową, nie ma szans z dużo większym driverem Classic Audio Loudspeakers 6475 (field-coil) na 4''-owym Berylu.

 

Takie paczki widziałbym u obu Marcinów z Amare Musica, najlepiej jedne i drugie. Dostroiliby swą elektrownię do tych kolumn i byłoby granie :-)

classic-loudspeaker-2030.jpg

classic-loudspeaker-2032.jpg

classic-loudspeaker-2040.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6dbc6cd88d7b8a6558aea29e440b5417.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów 126 zdjeć jbli....do zrzygania. Moźna by sądzić, że w USA taki JBL to będzie ceniony. Ale prawda jest inna. Przekonałem się o tym tydzień temu. Byłem w aglomeracji Chicago, gdzie mieszka ok 12 mln.ludzi. Chciałem posłuchać tych Everestów ale ku mojemu zaskoczeniu tam nikt tym specjalnie zainteresowany nie jest. Marka JBL w USA to marketowa masówka, coś jak u nas Fiat. Drogich modeli nawet nie biorą do marketów bo po co komu drogi Fiat. A salony audio nie chcą mieć nic wspólnego z tą marką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniam post atlona z tyloma zdjeciami i komentarzami. Zadal sobie wiele trudu i zaprezentowal znane nam juz wczesniej swoje zdanie o wyzszosci JBL nad innymi konstrukcjami. Ja rowniez bylem na prezentacji na SN i podobalo mi sie srednio. System byl wyprany z emocji, co szczegolnie bylo slychac na muzyce Raya Charlesa i Norah Jones. Wystarczylo przejsc obok do pokoju z Cary Audio i Blumehoferami , zeby uslyszec to, czego JBL brakowalo.

Juz kolejny rok przedstawiciel Harmana z Danii prowadzil prezentacje w bardzo profesjonalny i sympatyczny sposob.

Tlumaczyl , dlaczego takie a nie inne fragmenty puszcza i co chce nimi zobrazowac.

Lubie tam zagladac , ale nie uwazam JBL za bezdysksyjnie najlepsze kolumny swiata, co nie znaczy, ze dla kolegi atlona nie moga takimi byc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dz01NTAmaD0zNjY=_src_38439-voice_cabasse_pacific_3sa_fot1.jpg

Dla Sly nowe Cardasy 'koszmarnie' zamulały w jego systemie - nie wiem jak zmuloną trzeba mieć elektronikę aby było tak tragicznie jak on pisał.

 

Cabasse Pacific 3 SA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) grały z Cardas-ami i nic nie muliło!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchałem zestawu, na którym stoją porcelanowe pieski i papużka - dokładnie to ten sam pokój co na zdjęciu wyżej. Nie chciałbym mieć takiego systemu stereo w domu - słabo! Słabo dżwiękowo i słabo dizajnersko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.