Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli nie mylę się pisząc....

Nie mylisz się ale tu trzeba się wyjątkowo postarać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli nie mylę się pisząc, że jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie bardziej zniekształcając sygnał,niż zwykły kabel hifi?

Bzdura. Weź popatrz tylko na parametry zwykłego dwużyłowego kabla i takiego o geometrii kabli Kimber. Było w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wywiadzie. Zwykły o przekroju 2mm i odległości żył 10mm będzie dla 20kHz miał impedancję Z=0,116R, ośmiożyłowy kabel kimber dla tej samej częstotliwości Z=0,019R. Różnica to rząd wielkości.

Jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie lepszości?

Czy kable Kimber są audiofilskie? Nie. To normalny przewód głośnikowy. Audiofilskie mają jeszcze lepsze parametry. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Idealny kabel prześle sygnał bez zniekształceń. Jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie zniekształcając sygnał. Tylko czy istnieje kabel idealny? A czy zwykły kabel hifi albo z rynku pro, zniekształca sygnał powyżej progu percepcji?

"Czy istnieje kabel idealny?"

Warto się nad tym pytaniem pochylić na chwilę.

Biorąc pod uwagę starania, próby, testy, mozół walczącej o to populacji "słyszących", brak jakichkolwiek regół, powtarzalności doświadczeń oraz sprzeczność w opisach doznań - takim kablem wydaje się tylko taki...którego nie ma w ogóle.

Zero szkodliwych, niestabilnych parametrów, zero degradujących wtyczek, złych geometrii splotów, fatalnych izolacji, brak dylematów co do prawidłowej "kierunkowości" oraz ułorzenia na podstawkach ...itp. itd.

Na to jest tylko jedna rada - urządzenia audio "all in one" a jeszcze lepiej, takie z wbudowanymi głośnikami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Czyli nie mylę się pisząc, że jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie bardziej zniekształcając sygnał, niż zwykły kabel hifi?

Coś w tym jest, ale jak wiesz hobbyści audio często nie lubią rzeczy zbliżonych do ideału technicznego. Wolą np. 2 harmoniczną w dużej obfitości (układy na lampach) albo koloryzacje wynikające ze współpracy impedancji kolumny głośnikowej (mocno zmiennej) z impedancją wyjściową wzmacniacza (duża impedancja wyjścia=duża koloryzacja) itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 10:01, szymon1977 napisał:

Nie w audiofilskich bajaniach - tam bezwartościowe obserwacje stawia się ponad wiedzą naukową.

szymon1977 - to przedstaw pelnie swojej naukowej wiedzy i raz na zawsze zakoncz audiofilskie bajhnia . Nic prostszego !. Tylko wowczas Audio-Mity na bocznice i o czym elektrycy beda bajac, jak zakres podrecznikow  technikum wyczerpany ?

W dniu 15.07.2020 o 13:25, Ma_ki napisał:

W zasadzie nie przeszkadza mi, że niektórzy wymyślają brednie. Kupują zbędne rzeczy. Udowadniają rzeczy nieistniejące.

Widze ze kolega po raz kolejny odwoluje sie do roznicy smaku gatunkow piwa.... ale to milo ze nie przeszkadza, dzieki

19 godzin temu, szymon1977 napisał:

Kabel trudno jest udoskonalić, i dlatego pozostaje marketing oparty często o idiotyzmy.

Stwierdzenie zawiera 2 prawdy, ale bez zwiazku.
1. Kabel trudno jest udoskonalic, choc sa ludzie ktorych to pasją jest (Stealth Audio, Ansuz, Schnerzinger...)
2. marketing oparty często o idiotyzmy - nie wymaga komentarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Zwykły o przekroju 2mm i odległości żył 10mm będzie dla 20kHz miał impedancję Z=0,116R, ośmiożyłowy kabel kimber dla tej samej częstotliwości Z=0,019R. Różnica to rząd wielkości

Tu należałoby porównać przewód przynajmniej o tym samym przekroju. Czyli jak się nie mylę linki 2x6mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 09:54, Lech36 napisał:

Jest coś takiego jak test różnicowy robiony na muzyce który odpowiada bardzo dokładnie czy są różnice możliwe do wychwycenie na ucho

I tu widze docieramy do zlotego graala Audio-Mity.... NARESZCIE.
Pan prelegent-elektryk, wlasnie udowadnia ze roznice nie widziane na oko na jakims pomiarowym ustrojstwie nie moga byc slyszane. Zatem proszę o jakiś prosty, jednoznaczny algorytm konwersji zależności:
WIDAĆ (na omomierzu,oscyloskopie) = SŁYCHAĆ z mojego systemu audio.
Tylko proszę bez frazesów, ze jak się R powiększy, to będzie grało ciszej….albo ze wogóle to bzdura, bo wartości o których mówimy są pomijalne i NIE MOŻE BYĆ TEGO SŁYCHAĆ

UPRZEJMIE PROSZĘ O ODPOWIEDŹ (może to bedzie pierwsza na iele pytan które tu zadałem):
jeżeli powiększy się C ( gdziekolwiek, np. w kablu czincz) o wartość 10mF, to o jaka wartość ja usłyszę ZMIANE w miejscu gdzie słucham muzyki z mojego audio? (Zakładam że jednostki to dB)
Akurat  temat TESTU ROZNICOWEGO tego filma  z rozkosza rozwine  na łamach czcigodnego forum, To doskononały anty-dowód tezy, ktora tu miała byc objawioina swiatu pogietych audiopatów ?Niestety audio to ino hobby moje i nie mam czasu na zorganizowanie na predce anty-testu (zwłasza z takim rozmachem jak prelegent, który z tego elektro voo-doo żyje). A mam pomysł już na 2.
Będe musial zrobic z tego serial. Zwłaszcza, ze analizuje "prawdy dowiedzione" w tym filmiku minuta po minucie i nie nadążam notowac kwiatuszków, ktore tam rozkwitaja w tempie serii z kałacha ?
Poza tym na A-M niechętnie przyjmuje się wypowiedzi w formie pełnych zdan (przecież wystarczy: „hehehe”) Dlatego sadze, że mój kilkustronnicowy wywód, zostałby zmoderowany per definitionem.
Ale zeby juz było za co na mnie pomyje lac, zaczne natychmiast.
Podziwiam ludzi wiele-wiedzących ale nienawidzę tych, którzy mi mówią co POTRZEBUJĘ wiedzieć
1:08 „…tell us everything WE NEED TO KNOW, including wires”
No nareszcie! To on powie (a jego test udowodni) co POTRZEBUJEMY WIEDZIEĆ !  Może chodzi mu o to co ONI (testerzy) potrzebują wiedzieć, żeby nam całą prawdę podarować.…. Proszę filologów angielskich o pomoc. Tylko po co on to mówi, skoro my np. możemy chciec wiedzieć więcej? …może nie powinnismy…? Bo jakbysmy się dowiedzieli i tez powiedzieli, ad vocem do filmiku, to by się coś z dowodem porobiło…oj oj…
Widać ma świetnych mentorów: Hitler, Lenin, szefowie setek kamapanii wyborczych…. Oni tez mówili wszystko co potrzebowaliśmy wiedzieć, żeby WSZYSTKO było jasne. a nam było dobrze.
Ale, czy nasz guru powie coś czego nie potrzebujemy (nie powinnismy, o zgrozo!)  wiedzieć? POWIE !!!!! ale o tym po tym….zapraszam na kolejne odcinki ?
Na zachete Kwiateczek nr 1. Już w zalozeniach do opowieści magika elektryka:
1:17-22 „wires are simple to mesure, becouse wires CAN’t add noise. Wires CAN’t create distortion, either”…
Czy ja to mam skomentować, czy wystarczy ze zwróciłem na to uwagę Czcigodnym Czytelnikom w technikach wyuczonym?
Jasne, możemy wejść w polemikę co pan uważa za „wires” i  „create”, Tez się zgodze, że wyciągnięty na cienko pręt miedziany CAN CREATE NOTHING BY ITSELF.

To na tyle Drodzy Radioelektroczytelnicy, musze iśc do fabryki, zapracować na nowe, kierunkowe bezpieczniki do MasterClocka - pińćset za sztuke, a potrzeba aż 8, niestety ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rivage napisał:

jeżeli powiększy się C ( gdziekolwiek, np. w kablu czincz) o wartość 10mF, to o jaka wartość ja usłyszę ZMIANE w miejscu gdzie słucham muzyki z mojego audio? (Zakładam że jednostki to dB)

Kolego obejrzyj jeszcze raz uważnie ten film, tam słucha się tylko różnicy którą jest w stanie wytworzyć porównywana technika, jak słychać szum tak jak na filmie to znaczy że różnic nie ma. Ten człowiek który prezentuje na filmie ten test wzmacnia nawet bardzo mocno ten sygnał różnicowy i nic. To normalne w przypadku kabli, ale może są jakieś wybitne kable na których różnica będzie słyszalna. Myślę że jakbyś mu wysłał kabel do sprawdzenia to by to zrobił tak jak robią to to na portalu ASR. Ludzie podsyłają im sprzęty a oni je mierzą bardzo precyzyjnym sprzętem a wyniki publikują na swojej stronie.  

20 minut temu, rivage napisał:

Proszę filologów angielskich o pomoc.

Filolodzy są niepotrzebni wystarczy oglądać obraz. Chyba że są jakieś kłopoty ze zrozumieniem obrazu i techniki na nim omawianej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rivage napisał:

To na tyle Drodzy Radioelektroczytelnicy, musze iśc do fabryki, zapracować na nowe, kierunkowe bezpieczniki do MasterClocka - pińćset za sztuke, a potrzeba aż 8, niestety ;(

To już Twoja sprawa że lubisz wyrzucać kasę w błoto ? Ale nie przejmuj się nie tylko w audio są naciągacze. Ostatnio czytałem o pudełeczku za więcej niż "pińćset" które wrzucone do bagażnika oszczędza paliwo i poprawia osiągi auta! Oczywiście tylko w odczuciach kierowcy, bo realnie nie robi nic, ale jak ktoś chce niech kupuje, a co mi do tego, byleby tylko nie opowiadał głupot na forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, malikali napisał:

byleby tylko nie opowiadał głupot na forum

Opowiadać może, ale to tylko świadczy o opowiadającym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rivage napisał:

szymon1977 - to przedstaw pelnie swojej naukowej wiedzy

Ale dlaczego niby miałbym jakąkolwiek swoją wiedzą naukową posiadać? Nie mogę się opierać na wiedzy naukowej zdobytej na przestrzeni tysięcy lat przez człowieka?

-----

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Coś w tym jest, ale jak wiesz hobbyści audio...

Ale ja nie pytam o czyjeś subiektywne poczucie satysfakcji, tylko o fakty naukowe. Bo chyba nie jest problemem wziąć np interkonekt, zmierzyć sygnały na jego początku i końcu, porównać i ocenić w jakim stopniu się różnią?

 

 

3 godziny temu, Lech36 napisał:

...hobbyści audio często nie lubią rzeczy zbliżonych do ideału technicznego. 

Niektórzy lubią wsadzić palec w wentylator, dlatego nie zamierza oceniać jakości czegokolwiek przez pryzmat tego, czy ktoś to lubi czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ale ja nie pytam o czyjeś subiektywne poczucie satysfakcji, tylko o fakty naukowe. Bo chyba nie jest problemem wziąć np interkonekt, zmierzyć sygnały na jego początku i końcu, porównać i ocenić w jakim stopniu się różnią?

To spłycanie zagadnień. Nic nie kumasz normalnie. Niby czytasz o naukowych faktach, a nie dociera do ciebie o co w tym przesyłaniu sygnałów audio chodzi. Przeczytaj może pierwszą wypowiedź Majkela z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wątku innego forum. Oddał sedno naukowego ujęcia zagadnienia literackim językiem. Może zaskoczysz, że dwa interkonekty mogą "zagrać" inaczej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 20:15, Huberto1984 napisał:

zworki z czego

odczepy na sekcje na poszczególne pasma są zwykle  z tego samego przewodu

 

8 godzin temu, szymon1977 napisał:

jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie bardziej zniekształcając sygnał,niż zwykły kabel hifi

poczytaj że "kabel" jest gdzie indziej 

Znaczy :

"wyrób przemysłowy składający się z jednej lub większej liczby żył izolowanych, w powłoce, ewentualnie w osłonie ochronnej i pancerzu. W elektroenergetyce przyjmuje się, że kabel jest przewodem do zastosowań zewnętrznych"

Drodzy poprzednicy: @Ma_ki, @Lech36, @malikali, @iro III, przecież konkretnymi nazwami, o konkretnym znaczeniu się posługujemy.

Tylko @MariuszZ. zaprzeczył. Pewnie, że bzdurne jest przypuszczenie @szymon1977

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, iro III napisał:

wbudowanymi głośnikami.

Architekci w ścianach je w fazie projektowej umieszczają. Tylko, że o wnętrzu  teściowa decyduje  i jest kaszana. Hehe.

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

wziąć np interkonekt, zmierzyć sygnały na jego początku i końcu, porównać i ocenić

Jaką metodą ?

Pamiętaj, że inaczej działa przewód w obwodzie i poza nim.

Inaczej - obwód rozwarty i obwód zapięty (po czesku to lepiej brzmi, po naszemu zamiast wpinania jest łączenie).

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Majkela

Pozdrów go - też fan Ultrasone.

Ja tam rzadko piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Przeczytaj może pierwszą wypowiedź Majkela z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wątku innego forum.

Nie po raz pierwszy na to trafiam. Z pozoru ciekawe, ale nawet laik zauważy, że rozważanie jest mocno ogólne, niepoparte praktycznymi doświadczeniami, ani chociaż teoretycznymi obliczeniami. No i pozbawiane jakiejkolwiek wartości wrażenia konsumentów, bo nadal nie wiadomo gra kabel czy psychoakustyka. No i w żaden sposób nie podważa się do tego co pisałem.

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Może zaskoczysz, że dwa interkonekty mogą "zagrać" inaczej ? 

Nie zaskoczy mnie, bo przecież sam o tym pisałem. Istotne zrozumienie dlaczego zagtmrały inaczej... tylko najpierw trzeba zrozunieć po co w systemie kabel, żeby nie oczekiwać od niego czegoś, czego zrobić nie może.

-----

25 minut temu, xetras napisał:

...bzdurne jest przypuszczenie @szymon1977

Jest bzdurne bo napisałeś, że jest bzdurne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ma_ki napisał:

Tu należałoby porównać przewód przynajmniej o tym samym przekroju. Czyli jak się nie mylę linki 2x6mm.

Przepraszam, ale po co porównywać przewody różniące się impedancją na 20kHz o 0,1oma? To jest 0,1dB spadku na 20kHz, helou? ?

 

Jużnie wspominając o tym, że to 0,1dB to przy założeniu, że impedancja zestawu na 20kHz wynosi nadal 8 omów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malikali napisał:

Twoja sprawa

Dodam, że z nim dialog jest nieefektywny, bo ma założenie aby wciągać innych w jego absurd. Ignoruję go. To jedyny sposób.

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

niepoparte praktycznymi

Robi wzmacniacze  earstream

5 minut temu, szymon1977 napisał:

bzdurne bo napisałeś, że jest bzdurne?

Posługujesz się nieznanymi Ci terminami i (zbyt często) mieszasz.

Za dużo uprzedzeń masz.

Kabla w systemie nie ma. O innym elemencie tu jest mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

Robi wzmacniacze  earstream

I w tym wątku po raz kolejny zasługuje na uznanie!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22.jpg

23.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki będziesz z uprzedzeniem używać haseł i sugerowanych gotowców to będziesz błądził w "psychoakustyce", jak Ty to nazywasz.

 

To do szymona 1977

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xetras napisał:

Robi wzmacniacze  earstream

No i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie je robi sam.

Koniec - muszę posłuchać szarpidrutów, którzy nie czują bluesa.

Wyłączam się z wątku, bo tu też absurd się robi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rivage napisał:

jeżeli powiększy się C ( gdziekolwiek, np. w kablu czincz) o wartość 10mF, to o jaka wartość ja usłyszę ZMIAN

Usłyszysz ciszę.

Nauka już ci nie pomoże.

Idź słuchać kabli i nie pisz bzdur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden aspekt.

Mówimy tu przeważnie o impedancji. Bo rezystancja nie jest szkodliwa - powoduje tylko w efekcie mniejsze wysterowanie. Co daje mniejszą moc. Korekcja to pokręć gałką. ? A to co słyszą Ci co słyszą rzeczy niesłyszalne to jest różnica w reaktancji czyli urojonej części impedancji. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xetras napisał:

Praktycznie je robi sam.

Ja też swoje urządzenia robię sam, praktycznie i teoretycznie. I tak nie wyglądają. 

A nie mają w środku transformatora sieciowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xetras napisał:

...będziesz błądził w "psychoakustyce"...

Zbłądzić to może ktoś, kto z zbyt pochopnie traktując pmylne poszlaki jako dowody, stanie po niewłaściwej stronie. A ja, tak ze swoim system jak i z życiem, jestem przed tym momentem, w którym poświęca się czas na słuchanie kabli. Jeszcze nie błądzę, bo jestem przed podjęciem decyzji.

34 minuty temu, przemak napisał:

I w tym wątku po raz kolejny zasługuje na uznanie!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22.jpg

23.jpg

A co to? 

24 minuty temu, xetras napisał:

Praktycznie je robi sam.

No i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...analogicznie do tego czym sie zajmuje, jakby cos takiego mialoby byc owocem wielu lat mojej pracy to by mnie wypi.....lili z roboty na ryj. I nie czekaliby kilku lat. 

"Po pierwsze, układ jest maksymalnie uproszczony - zarówno wzmacniający, jak i zasilający. To wynik wielu lat pracy. Początkowo układ był bardzo skomplikowany, jednak wraz z czasem ewoluował."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, przemak napisał:

Przepraszam, ale po co porównywać przewody różniące się impedancją na 20kHz o 0,1oma? To jest 0,1dB spadku na 20kHz, helou? ?

Tamże jest, że to na metr przewodu. Czyli x6 dla 3m? Zrobi się 0.6R itd. Dla układu wzmacniacz, przewód i głośnik szerokopasmowy bez zwrotnicy ma znaczenie czy nie? 

Poza tym nie chodziło o spadki dB tylko o jakość przewodu. 

Ciągle uogólnianie zagadnień nie ułatwi komunikacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obiektywny- mam obsesję co do syntetycznego łomotu, takie bity mi gładko wchodzą. Nie czuję bluesa.

Nikomu absurdów osobistych nie wmuszam.

To ta różnica w szukaniu - tego, co odświeża dźwiękowo.

Inna droga.

Aha - obrazkami i wyglądem nie wpłynie się na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Ja pier...analogicznie do tego czym sie zajmuje, jakby cos takiego mialoby byc owocem wielu lat mojej pracy to by mnie wypi.....lili z roboty na ryj. I nie czekaliby kilku lat. 

"Po pierwsze, układ jest maksymalnie uproszczony - zarówno wzmacniający, jak i zasilający. To wynik wielu lat pracy. Początkowo układ był bardzo skomplikowany, jednak wraz z czasem ewoluował."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co chcesz, wtórnik na opa134 za 5900PLN, drogo? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.