Jump to content
Rubcio

Gdzie zamówić transformator do DIY ?

Recommended Posts

Chciałbym zamówić dość niestandardowy transformator toroidalny do projektu audio. Do jakiej firmy produkującej transformatory mam się zwrócić, żeby wykonanie i cena były na przyzwoitym poziomie ?
Toroidy i Indel znam. Może jeszcze są w PL jacyś producenci godni zainteresowania ?
Z góry dzięki za pomoc !

Od niedawnego czasu zamawiam zalewane trafa w Badel ...w kontakcie można poprosić o wycenę wersji podstawowej i wycenę dodatkowych opcji ...np. 

Transformator w wersji podstawowej 

+ Ekran magnetyczny 

+ 10% więcej uzwojeń ( dla fanów Hi-Fi)

+ Zalanie w plastikowym kubku Weisser*

Proszę ...namiary na przemiłą Panią Agatę

Agata Słowik [email protected]

BADEL Elektronik Sp. z o.o.

ul.Składowa 3

58-100 Świdnica

TEL.: +48 74 852 20 45

dsc-0064_217124.jpg

16 hours ago, MARER said:

Od niedawnego czasu zamawiam zalewane trafa w Badel

A jak wyglądają ich ceny w stosunku do Toroidy?

xavian

Ja zamawiałem w Trafber 320 W do Naima ekranowane do audio cena była 155 zł brutto tylko, że to było 4 lata temu. Cisza jak makiem zasiał.

B. solidnie w Poltrafo tylko trzeba się do nich telefonicznie dobijać i najlepiej jakby już takie robili.

Niektórzy chwalą toroidy for audio, hmm.Mam pare ładnych lat w słuchawkowcu i jest cichutko.

Ed.

Bardzo ciekawe te Badel. Nie brumią? 🙂

Edited by pierote

ciągłe zmiany ...

15 godzin temu, januss73 napisał:

A jak wyglądają ich ceny w stosunku do Toroidy?

Napisz do Pani Agaty zapytanie z parametrami i w ciągu dnia masz odpowiedź ...ceny wychodzą podobnie 

, ale nie trafiłem jak na razie na buczące trafo

6 godzin temu, lukaszLDZ napisał:

A do lampy? 

Jak interesuje Cię zalewany toroid  ...zamawiałem W Badel do EAR843 

Najlepszy przyklad z wczoraj - transformator 100VA - 250V 0,4A i 30V 1,2A  w Badel 150zl, a w pewnej firmie juz wymienianej powyzej z przesylka 295zl  ( w obu firmach w wersji STANDARD )

W ubiegłym tygodniu zamawiałem w toroidy.pl zalewane 22-0-22v / 200VA

| Naim MuSo |

Obecnie w toroidy każą sobie płacić 40 zł za ekstra projekt, jeśłi uzwoje jest np. więcej niż dwa.

Sodówka do głowy im już uderzyła. 

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Ogonowskiego polecam. Bardzo elastyczny producent.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Ja do Vincenta jak padł w Toroidach mi nawinęli bez problemu. Za 180 zł mam lepszy niż jakiś chinol z którego się smiali.

To był już drugi trafo jaki u nich zamawiałem i odtąd jak kupuję coś z toroidem w środku to się zastanawiam kiedy padnie. Zresztą podobnie jak z laserami w Nadach, człowiek czeka żeby już padł by wymienić na oryginalny japoński.

Nie wiem. Kupowałem w różnych firmach łącznie z Noratel spod Szczecina. Nie wiem, czy są skłonni przyjmować jednostkowe zamówienia. 

Nigdy nic nie brumiło. Jakość uzwojenia podobna. A były to tak ekstremalne konstrukcje jak 6 identycznych uzwojeń większej mocy (6 końcówek) i dwa pomocnicze... 

Jak zlecałem ekranowanie to była to porażka. Jak ekranować toroida było w moim wątku sprzed lat ale nie jest już dostępny na AS.

Poniżej jakaś fotka zaekranowanego elektrostatycznie toroida. Od razu zasygnalizuję abyście nie pytali o tzw. "zwarty zwój" bo go tu nie ma. Opisywałem szczegółowo jak to się robi. Zlecałem uzwojenie pierwotne i odesłanie. Realizowałem ekranowanie i wysyłałem do dalszego uzwajania abo robiłem je sam.

1802505651_post-21293-0918921001294268865_thumb.jpg.dc29dc8ec417b1e3a27e90e8aced9993.jpg

Druga fotka to jeden z ekranów magnetycznych jakie swego czasu stosowałem na toroidy.

post-21293-0-15542600-1365625755_thumb.jpg.44e174b0bfe7e91de471ddeb5b86c524.jpg

Edited by Grzegorz7

27 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Nie wiem. Kupowałem w różnych firmach łącznie z Noratel spod Szczecina. Nie wiem, czy są skłonni przyjmować jednostkowe zamówienia. 

Nigdy nic nie brumiło. Jakość uzwojenia podobna. A były to tak ekstremalne konstrukcje jak 6 identycznych uzwojeń większej mocy (6 końcówek) i dwa pomocnicze... 

Jak zlecałem ekranowanie to była to porażka. Jak ekranować toroida było w moim wątku sprzed lat ale nie jest już dostępny na AS.

Poniżej jakaś fotka zaekranowanego elektrostatycznie toroida. Od razu zasygnalizuję abyście nie pytali o tzw. "zwarty zwój" bo go tu nie ma. Opisywałem szczegółowo jak to się robi. Zlecałem uzwojenie pierwotne i odesłanie. Realizowałem ekranowanie i wysyłałem do dalszego uzwajania abo robiłem je sam.

1802505651_post-21293-0918921001294268865_thumb.jpg.dc29dc8ec417b1e3a27e90e8aced9993.jpg

Druga fotka to jeden z ekranów magnetycznych jakie swego czasu stosowałem na toroidy.

post-21293-0-15542600-1365625755_thumb.jpg.44e174b0bfe7e91de471ddeb5b86c524.jpg

Tak z ciekawości. Z jakiej grubości lub jakiej stali wykonywałeś .

Pytam bo zastanawiam się nad wykorzystaniem stali nierdzewnej , wysoki połysk do wykonania kubków toroidowych (do ekranowania transformatorów toroidalnych , coś podobnie jak Toroidy w wersji Supreme). Gdzieś wyczytałem,  że przy stali nierdzewnej (kwasówce) należy zastosować stal klasy 400 o małej zawartości węgla? Poprawcie  jeśli się mylę bo nie chcę wprowadzać innych w błąd.😉

Te kubki są fabryczne z jakiegoś stopu o dużej przenikalności. 

Ładnie wyglądają (precyzyjny kształt) ale nie są do estetycznego przykrycia tylko do rzeczywistego ekranowania gdzieś w trzewiach urządzeń. W tle jest druga "połówka" wchodząca w ten klubek na pierwszym planie o dwóch ściankach. Ścianki mają ok. 2-3mm. Są naprawdę efektywne.

Tobie prawdopodobnie chodzi o osłonę na trafo jak np. we wzmacniaczach lampowych, bardziej estetyczną?...

Takie pokrywki są nieporównywalnie mniej efektywne. To stale, a stal przy odpowiednim domieszkowaniu może być niemagnetyczna... Mniej węgla poczyni najczęściej stal bardziej miękką fizycznie i magnetycznie.  

7 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Te kubki są fabryczne z jakiegoś stopu o dużej przenikalności.

Może to mumetal?

Tu troszkę o ekranowaniu:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.