Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja ostatnio zastanawiałem się nad wzmacniaczem do moich Classiców 20 i w końcu trafiła się okazja na Jolide JD502BRC. Jestem nią zachwycony muzykalna, neutralna i dynamiczna. Może troszkę dołu brakuje ale być może to kwestia kabli bo gram na bardzo tanich i długich (9m) Qedach (niedługo zmiana na coś lepszego). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla odradzam, mialem u mnie h200 i przegrał na calej lini z dużo tańszym Creekiem Destiny. Bylo plasko, wąsko, sterylnie, sucho, jedynie bas lepiej kontrolowany. Testowałem z Tempo VI, ale ze Sparkami może być podobnie

A z ciekawosci jaka reszta toru ? Brat ma tempo VI gra na H200 z cd hegla cdp2 na okablowaniu transparenta jest barwnie zachaczajac bardziej o tłuste granie o zadnej suchosci nie ma mowy scena jak to w heglu znakomita separacja i holografia , bardzo szeroko . Hegel gra neutralniej Creek ociepla wiec sama podmiana tych wzmakow nie wystarczy do Hegl trzeba dobrego zrodla creek ociepli swoim brMieniem nawet slabe suche zrodlo . Brat wlasnie zmienil creeka na Hegla do VI ze wzgledu na lepsza scene i ze jest bardziej uniwersalny radzi sobie w każdym gatunku .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawosci jaka reszta toru ? Brat ma tempo VI gra na H200 z cd hegla cdp2 na okablowaniu transparenta jest barwnie zachaczajac bardziej o tłuste granie o zadnej suchosci nie ma mowy scena jak to w heglu znakomita separacja i holografia , bardzo szeroko . Hegel gra neutralniej Creek ociepla wiec sama podmiana tych wzmakow nie wystarczy do Hegl trzeba dobrego zrodla creek ociepli swoim brMieniem nawet slabe suche zrodlo . Brat wlasnie zmienil creeka na Hegla do VI ze wzgledu na lepsza scene i ze jest bardziej uniwersalny radzi sobie w każdym gatunku

 

Cd to Rotel 971, tutaj mógł rzeczywiście być problem bo jest analityczny, transparentny. Przewody IC i głośnikowe Melodiki sugar brown i purpurowe. Akustyki raczej bym nie obwiniał (pokój przygotowany, panele z wełny, rozpraszacze itd, ale może za mały - 19m). Słyszałem tego Hegla w innym systemie i było znakomicie (choć mi za ostro). U mnie coś się nie zgrało, sam byłem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko

 

Jestem w klubie , i jako że zmiany zachodzą u mnie dość rzadko , więc w tym klubie chyba już "na zawsze"

 

 

sparki z "dziubkiem"

 

:P

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość budżetowe okablowanie jak na taki sprzęt towarzyszący

 

Na razie muszą starczyć, chcę odpocząć od ładowania pieniędzy w audio. Gram na Tempo VI, a samochód to Opel Corsa 96r. który się sypie :) Niedawno narzekałem na zbytnią ostrość, okazało się, że przewody głośnikowe Melodika których używam są kierunkowe i miałem oczywiście odwrotnie wpięte. Przełożyłem i jest bardziej gładko, spokojnie i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie

czy któryś z szanownych kolegów mógłby coś skrobnąć na temat Virgo III. Ogólnie mało o tych kolumnach. Obecnie posiadam Dali Mentor 6 i jestem bardzo zadowolony ale wspomniane Virgo 3 chodzą mi po głowie. Jak myślicie czy taka zmiana będzie stanowić upgrade systemy? Napędzać miałby je Primare I22, który to fajnie radzi sobie z Dali. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Lepiej' zależy tutaj od akustyki i Twoich preferencji... Moim zdaniem nawet z końcówką a31/a33 może być za słabo ( nie pod kątem mocy, a klasy brzmienia ).

Druga sprawa to dziwnym trafem Virgo III akurat nie są tak chwalone jak II i I....

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Lepiej' zależy tutaj od akustyki i Twoich preferencji... Moim zdaniem nawet z końcówką a31/a33 może być za słabo ( nie pod kątem mocy, a klasy brzmienia ).

Druga sprawa to dziwnym trafem Virgo III akurat nie są tak chwalone jak II i I....

właśnie oto mi chodzi ale czy produkt za 20tyś może być słaby? Czy to już kwestia gustu? Different słuchałeś Mentor 6 albo Virgo 3 albo Primare I22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrać zagrają i ze wzmacniaczem za 200 zł tylko pytanie jak?

 

2700 to zdecydowanie za mała kwota na rozsądne wzmocnienie dla tych kolumn.

Za ile możesz je mieć?

Bo może okazać się, że sumaryczną kwotę lepiej rozłożyć na kolumny i wzmacniacz w innych proporcjach żeby końcowo wycisnąć więcej.

 

A jeśli już to trzeba szukać raczej czegoś o wybitnym stosunku jakości do ceny. Wydaje mi się też, że o innym charakterze grania niż i22 (choć tu zależy co kto lubi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli AP nie nadają się. Dziś gram na Dali Mentor 6 i jest dobrze. Mówicie, że AP będzie kiszka. Hmmm ostatnio był u mnie właściciel denona pma1520. Był zaskoczony stereofonią, ale brakowało mu kopa na basie. Denon ma regulatory barwy i on słucha na podkręconym basie. Mi na początku Primare też nie podobało się z taka prezentacją.Chciałem go sprzedać dziś uwielbiam I22 za to że nie kopie jak budżetowy amplituner. Panowie mam nadzieję, że intencje macie szczere i chcecie tylko pomóc. Ja bardzo dziękuję. Szczerze, ale niestety doświadczenie z audio nauczyło mnie jednego. Sam muszę posłuchać. Inaczej nie uwierzę, że 100W piec nie napędzi kolumn. Mi chodziło o porównanie Mentor do Virgo 3. Opinie ludzi którzy w swoim życiu słyszeli wiele, nie przez godzinkę gdzieś w sklepie albo u znajomego ale u siebie w domciu :) Dzięki chłopaki z pomoc. Jak uda mi się nabyć Virgo 3 opiszę swoje wrażenia.

 

Pytanie pomawiam.

Czy ktoś miał do czynienia z Virgo 3 i mógłby opisać brzmienie tych kolumn.

P.S.

I22 można powiedzieć, że również nie daje rady z Mentorami, ale wszystko zależy od płyty. Są takie np męskie granie gdzie bas schodzi tak nisko że czuć to na sobie, oraz takie gdzie go nie ma-praktycznie. Ja jest nagrany to jest punktowy, szybki. Ja uważam,że I22 robi co chce z Mentorami ale ktoś inny może mieć inne zdanie. Nie wiem Panowie jak wiele sprzętu słuchaliście ale ja np robiłem porównania I22 vs H160, Yaqin, CA cx60, denon pma720. Wiem że I22 to dobry wzmacniacz wam sie nie spodobał. Rozumiem macie prawo. O gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że I22 to dobry wzmacniacz wam sie nie spodobał. Rozumiem macie prawo. O gustach się nie dyskutuje.

 

Kolegom raczej nie chodziło o niedopasowanie elektryczne kolumn i wzmacniacza tylko o dysproporcje cenowe AP Virgo 3 i Primare I22.

 

Oczywiście możesz je wypróbować z tym wzmakiem ale raczej nie poznasz ich możliwości bo do tego jest potrzebna droższa elektronika.

 

Kolumny mają największy wpływ na dźwięk ale nie są jedyne w torze audio i nawet jak kupisz takie za 100kzł do wzmacniacza za 10kzł

to nie zagrają tak jak kolumny za 50kzł ze wzmacniaczem za drugie tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom raczej nie chodziło o niedopasowanie elektryczne kolumn i wzmacniacza tylko o dysproporcje cenowe AP Virgo 3 i Primare I22.

 

Oczywiście możesz je wypróbować z tym wzmakiem ale raczej nie poznasz ich możliwości bo do tego jest potrzebna droższa elektronika.

 

Kolumny mają największy wpływ na dźwięk ale nie są jedyne w torze audio i nawet jak kupisz takie za 100kzł do wzmacniacza za 10kzł

to nie zagrają tak jak kolumny za 50kzł ze wzmacniaczem za drugie tyle.

Panowie skończmy już temat wzmacniacza. W przyszłości planuje wymienić I22 na H200 lub lampę cayin cs55. Czy z tymi wzmocnieniami Virgo zagraja lepiej od Mentor. Żeby była jasność. Dziś Mentor dostaniemy za ok5tyś ale ten dzwięk w nowych ładniejszych paczkach kosztuje dziś ok 17-20tyś (Dali Rubicon). Jakość dźwięku ta sama, a spotkałem się z opiniami, że Mentor zagrają lepiej. Rozumiem, że I22 już nie napędzi Rubicon.

A tak technicznie, jakie parametry musi mieć piec aby dał radę tym Virgo? Bo rozumiem, że ampli kina domowego za 1000zł ale 200W na kanał wysteruje je odpowiednio? Sorry za tą złośliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom raczej nie chodziło o niedopasowanie elektryczne kolumn i wzmacniacza tylko o dysproporcje cenowe AP Virgo 3 i Primare I22.

 

Oczywiście możesz je wypróbować z tym wzmakiem ale raczej nie poznasz ich możliwości bo do tego jest potrzebna droższa elektronika.

 

Kolumny mają największy wpływ na dźwięk ale nie są jedyne w torze audio i nawet jak kupisz takie za 100kzł do wzmacniacza za 10kzł

to nie zagrają tak jak kolumny za 50kzł ze wzmacniaczem za drugie tyle.

 

100% racji

 

Od siebie dodam jeszcze, że napędzenie kolumn do jedno, wyciśnięcie z kolumn tego co najlepsze przez wzmacniacz to drugie (i to zupełnie inna sprawa niż samo mocne ruszenie membran, "rozbujanie" kolumn i tu trzeba odpowiedniej klasy wzmaka), dopasowanie charakteru kolumn i wzmacniacza to trzecie, a idąc dalej ważne są jeszcze preferencje słuchającego, akustyka jego pokoju, pozostała reszta toru (być może akustyka albo jakiś element toru - np. źródło, realizacje, cokolwiek będzie i tak ograniczało kolumny-wzmak i nie będzie dużych różnic).

 

Szczerze, ale niestety doświadczenie z audio nauczyło mnie jednego. Sam muszę posłuchać.

 

Pełna zgoda.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie raczej ważniejszy jest stabliny zasilacz niż następne waty.

dzieki za odpowiedź. Co to znaczy "stabilny zasilacz" jestem elektrykiem, a na polibudzie podstawy elektroniki też miałem chyba zrozumiem :) Tylko technicznie proszę, będzie łatwiej.

P.S.

Mam na imię Bartek. Adams84 to mój nick nie mający nic wspólnego z nazwiskiem btw.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,myślę poważnie nad wymianą kabli głośnikowych na Nordost Red Dawn. Czy może któryś z forumowiczów miał do czynienia z tymi kabelkami bo nie ukrywam, że nie chcę się rozczarować gdyż do najtańszych nie należą (nie mam możliwości pożyczenia do odsłuchu). Gram na AP Classic 20 i Jolida JD502BRC. Podobno Nordost lubi lampę ale czy w muzyce rockowej się one spiszą? Jeżeli macie jakieś inne typy to również jestem na nie otwarty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,myślę poważnie nad wymianą kabli głośnikowych na Nordost Red Dawn.

To dlaczego akurat Nordost Red Dawn, skoro ich nie slyszales? A poza tym bez sensu jest kupowac kable, ktore kosztuje polowe wartosci kolumn. Z tego co widze, to najkrotszy odcinek to 4700 zl za komplet, a AP Classic kosztuja jakos kolo 10 kzl za pare. To sie nijak w dzwieku nie zwroci. Lepiej sprzedac paczki, dorzucic cos do lepszych i miec to, co sie lubi. No ale kazdy pragnie czego innego, dla kablowych fetyszystow moze i ma to sens.

Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu jest kupowac kable, ktore kosztuje polowe wartosci kolumn. Z tego co widze, to najkrotszy odcinek to 4700 zl za komplet, a AP Classic kosztuja jakos kolo 10 kzl za pare. To sie nijak w dzwieku nie zwroci. Lepiej sprzedac paczki, dorzucic cos do lepszych

 

Pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyśleliście, że można kupić używane, które są o wiele tańsze? Raczej to jest logiczne, że nikt nie wyda połowy kwoty głośników na kable.

No okay, co nie zmienia faktu, ze rynkowa cena "Nordostow" do "Audio Physicow Classic 20" ma sie jak 1:2. Pytanie tez, dlaczego akurat Nordosty, skoro nie miales okazji ich posluchac, a przeciez ten typ powinien z czegos wynikac. Nie umiem pozbyc sie wrazenia, ze gazetkowe laurki polaczone z ladnym wygladem produktu, jego cena wywoluja w ludziach chec posiadania, choc nie do konca wiedza dlaczego. Nie napisales co chcesz osiagnac, czego Ci w dzwieku brakuje, co jest fajne, a co wg Ciebie mogloby ulec poprawie. Wtedy latwiej cos doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.