Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lolek126 napisał:

Ja jestem z tych co uważają, że takie rzeczy nie spowodują, że nagle będę latał po suficie z wrażenia, ale coś to daje, a na pewno oczy cieszą, kiedy na to wszystko się patrzy.

Cześć. „Znajduję” się i ja w tym co piszesz. Mnie także oczy się cieszą, gdy patrzę na moje klamoty. Przypominam sobie, ile godzin/dni ciężkiej pracy w to włożyłem. Dobrze się wtedy czuję, doceniam siebie i patrzę z dystansem na przeszłość i ze spokojem na przyszłość.

Widziałem na jakimś zdjęciu Twój nowy audio rack, ale i Accuphase zestaw i chyba włoskie kolumny prawda?

Gratuluję, pozytywnie zazdroszczę, bo czasem myślę o tym „japończyku”.

Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tedi02 napisał:

Z równym powodzeniem można pod listwę dać  ,kolce ,podkladki i inne .U mnie slychac wplyw.

Oczywiście, każdy decyduje co mu pasuje i ile chce kasy na to przeznaczyć. Ja wolałem platformę za rozsądne pieniądze, patrząc na to co dzieje się w audio, jeśli chodzi o ceny.

38 minut temu, TubeAudioMusic napisał:

Cześć. „Znajduję” się i ja w tym co piszesz. Mnie także oczy się cieszą, gdy patrzę na moje klamoty. Przypominam sobie, ile godzin/dni ciężkiej pracy w to włożyłem. Dobrze się wtedy czuję, doceniam siebie i patrzę z dystansem na przeszłość i ze spokojem na przyszłość.

Widziałem na jakimś zdjęciu Twój nowy audio rack, ale i Accuphase zestaw i chyba włoskie kolumny prawda?

Gratuluję, pozytywnie zazdroszczę, bo czasem myślę o tym „japończyku”.

Pozdrawiam

 

 

To witaj w klubie, bo sampoczucie w audio jest wpisane, a gdy cieszy dźwięk, a do tego to coś cieszy oczy to pełny sukces i samozadowolenie z wydanej kasy. Tak kolumny mam SF Serafino Tradytion, które też oprócz dzwięku cieszą również oczy moje jak i tych, którzy mieli okazje słuchać tego zestawu i widzieć na oczy. Aczkolwiek zawsze da się lepiej, dobrze mieć dystans do tego co się posiada, choć Accu potrafi zmysły zadowolić na odpowiednim poziomie i życzę realizacji marzeń. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ASURA napisał:

Czy ja wiem? Jak to robi producent mebli to całkiem możliwe

Ale…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale młyn😁

11 godzin temu, kaviter napisał:

Moja listwa stoi na Nordost SortCone BC.

Mógłbyś kilka słów o nich napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Ale młyn😁

 

Mam filmik co mówi obsługa sklepu po tych różnych zmianach ale nie chce mi się robić wojenki, jedna nam starczy aż za nadto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ASURA napisał:

Mam filmik co mówi obsługa sklepu po tych różnych zmianach ale nie chce mi się robić wojenki, jedna nam starczy aż za nadto!

Jakiego sklepu, jeśli to nie tajemnica...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Jakiego sklepu, jeśli to nie tajemnica...

Nie przeprowadzisz dochodzenia…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dochodzenie...ale nie istotne... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2022 o 21:10, Ministerolnictwa napisał:
W dniu 11.03.2022 o 09:29, kaviter napisał:

Moja listwa stoi na Nordost SortCone BC.

Mógłbyś kilka słów o nich napisać?

 

O samych podstawkach, było już sporo pisane. Ja mam je pod większością sprzętu. Dla mnie ich największą zaletą jest to że mają najmniej "coś za coś". Wiele z podstawek które testowałem powodowało większe otwarcie dźwięku ale np. kosztem basu. Nordosty w pierwszej chwili wydają się "mniej dawać" niż konkurencyjne produkty, jednak niczego nie zabierają. Z perspektywy czasu trochę żałuję że nie kupiłem TC, wtedy wydały mi się o wiele zbyt drogie na to co oferują ponad BC, teraz żałuję ale to coś jak z kablami. Testujesz nie wiem AQ Wel i Wild, bierzesz Wilda bo Wel wydaje się absurdalnie drogi ale potem żałujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kaviter napisał:

Nordosty w pierwszej chwili wydają się "mniej dawać" niż konkurencyjne produkty

A jaką konkurencję próbowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

A jaką konkurencję próbowałeś?

 

Różną FrancAudio, Stilpoints, Finite Elemente, Iso Acoustic, Kulky.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

U mnie zawitał cały set Stillpoints, zastąpił wcześniejsze Pro Audio Bono.. Zmiany na plus można podciągnąć, pod wymianę okablowania na wyższej klasy!! Już nie ma powrotu do słuchania bez tych podstawek..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

P1050463.JPG

P1050458.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillpoints są bardzo dobre, ale Pro Audio Bono równie dobre, tylko inne w charakterze. Fajny masz system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję.. Tak, Pro Audio Bono są również dobre, odnoszę się do modelu 7SN..

Stillpoints wypromował mi mój znajomy, który ma go pod każdym elementem systemu..  U mnie Stillpoints wniósł jeszcze coś więcej, dlatego przemeblowałem Pro Audio Bono właśnie na niego.. Ale nie będę ukrywał, że polskie podstawki też miały coś, czego nie daje set z U.S.A.. Jednak całościowo, amerykański komplet jeszcze korzystniej wpisał się w mój system..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo jak słusznie zauważasz, zależy dużo od systemu. W gęstym, soczystym systemie, myśle że Stillpoints może się lepiej wpasować. W szybkim, selektywnym i rozdzielczym systemie, lepiej moim zdaniem wypada PAB 7SN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, mariush74 said:

A dziękuję.. Tak, Pro Audio Bono są również dobre, odnoszę się do modelu 7SN..

Stillpoints wypromował mi mój znajomy, który ma go pod każdym elementem systemu..  U mnie Stillpoints wniósł jeszcze coś więcej, dlatego przemeblowałem Pro Audio Bono właśnie na niego.. Ale nie będę ukrywał, że polskie podstawki też miały coś, czego nie daje set z U.S.A.. Jednak całościowo, amerykański komplet jeszcze korzystniej wpisał się w mój system..

Stillpoint jest bardzo dobry, choć mam doświadczenia jedynie z ultra 5 i 6 i nie znam mniejszych modeli.

Natomiast w swoim systemie, od kilku już lat uzywam jedynie podstawek Ansuz starego modelu DTC.

Stillpoint ultra 6 sobie zostawiłem, bo sa dość ciężkie i na pięciu kulkach wolframowych sprawdziły się położone na górze listw, zegarów i switchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Seth_A_Rider napisał:

Stillpoint jest bardzo dobry, choć mam doświadczenia jedynie z ultra 5 i 6 i nie znam mniejszych modeli.

Podobno, czytałem lecz nie odsłuchiwałem, że ultra 5 i 6 są przeznaczone do urządzeń o bardzo dużej masie. Natomiast do bardziej przyziemnej masy wzmacniaczy, ultra ss a do Cd, Dac, itp. ultra mini..

Tyle teorii.. Natomiast buszując po necie, da się zauważyć, że ultra 5 są podkładane, pod listwy zasilające, Cd, a nawet pod lekkim Luminem widziałem.. Tak że można i tak, wariacji na ten temat jest wiele.. Natomiast z jakim skutkiem, nie wiem..

Mi się zarówno w Pro Audio Bono, jak i Stillpoints, podoba to, że nie kastrują basu, jak to ma miejsce w innych tego typu gadżetach..  Gdzie w raz z oddaniem niuansów na basie, traci się trochę jego wypełnienie, lub zejście.. Ciekawe rezultaty u siebie osiągałem też, podkładając pod urządzenia, mosiężne podkładki Acoustić Revive SPU-8.. Są one dedykowane pod kolce w kolumnach, ale naprawdę dobrze się spisywały pod elektroniką..

Oczywiście nie mają one tego wyrafinowania co Pro i Still, aż tak dobrze nie ma, ale warto spróbować, zważywszy na cenę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 23:46, sly30 napisał:

W gęstym, soczystym systemie, myśle że Stillpoints może się lepiej wpasować. W szybkim, selektywnym i rozdzielczym systemie, lepiej moim zdaniem wypada PAB 7SN.

Myślę że tak jest, ale jak zwykle, najlepiej wypróbować u siebie w systemie.. Bo wiadomo jak to bywa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, mariush74 napisał:

Podobno, czytałem lecz nie odsłuchiwałem, że ultra 5 i 6 są przeznaczone do urządzeń o bardzo dużej masie. Natomiast do bardziej przyziemnej masy wzmacniaczy, ultra ss a do Cd, Dac, itp. ultra mini..

Tyle teorii.. Natomiast buszując po necie, da się zauważyć, że ultra 5 są podkładane, pod listwy zasilające, Cd, a nawet pod lekkim Luminem widziałem.. Tak że można i tak, wariacji na ten temat jest wiele.. Natomiast z jakim skutkiem, nie wiem..

Mi się zarówno w Pro Audio Bono, jak i Stillpoints, podoba to, że nie kastrują basu, jak to ma miejsce w innych tego typu gadżetach..  Gdzie w raz z oddaniem niuansów na basie, traci się trochę jego wypełnienie, lub zejście.. Ciekawe rezultaty u siebie osiągałem też, podkładając pod urządzenia, mosiężne podkładki Acoustić Revive SPU-8.. Są one dedykowane pod kolce w kolumnach, ale naprawdę dobrze się spisywały pod elektroniką..

Oczywiście nie mają one tego wyrafinowania co Pro i Still, aż tak dobrze nie ma, ale warto spróbować, zważywszy na cenę..

Z ciekawosci spytam … co masz pod kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu, ostatnio przełożyłem podkładki spod kolumn i użyłem ich pod monoblokami. Wytrzymałem kilka godzin i nie bede tego nigdy więcej probowac. Nie zmienia faktu, ze tak pod głośnikami, jak i wzmacniaczami chciałbym spróbować innych opcji.

1 hour ago, mariush74 said:

ultra 5 i 6 są przeznaczone do urządzeń o bardzo dużej masie

5 raczej tak, 6 często widzę pod lżejszymi komponentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pmcomp napisał:

Z ciekawosci spytam … co masz pod kolumnami?

Pod kolumnami mam standy.. 😉 ...a pod standami, jeżeli o to chodzi, mam podłożone właśnie, mosiężne podkładki pod kolce Acoustic Revive SPU-8.  Pomiędzy kolumną a standem mam podklejone kawałki korka naturalnego o grubości 1mm. Właśnie powinien być jak najcieńszy. Taki z Obi o grubości 3mm, już się nie sprawdza..

W moim odczuciu, wypada on najkorzystniej od tych żelowych punktów dołączanych do standów, czy też podkładek z gumy, jak i blu tack..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam mam pytanie do kolegów co zastosować pod stolik audio czy kolce czy inne podkładki bo prześledziłem temat ale odpowiedzi nie znalazłem .Szukam rozwiązania które przyniesie pozytywne efekty w całym paśmie ,osobiście posiadam pod kolumnami  AR sp8 miałem wypożyczone stillpoints mini i model wyżej ,tak że wiem ile mogą wnieść do systemu. Waga stolika ze sprzętem na pewno powyżej 100kg, na chwilę obecną jest coś w ofercie  Nordost Sort Fut SF1 w sieci ogólnie pozytywne opisy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale Twoje pytanie świadczy o tym, że wiesz do końca, czego oczekujesz, co z automatu uniemożliwia podanie jakiejkolwiek propozycji. Niestety każdy produkt działa nieco inaczej. Mało tego. Jak w jednym aspekcie świetnie, zawsze musisz oddać coś w innym. Często o to chodzi, jednak zadałeś pytanie o poprawę w całym paśmie, tylko nie wiadomo, co to według Ciebie oznacza. Jak wspominasz, sprawdziłeś empirycznie dwa typy w moim odczuciu całkowicie inaczej wpływających na dźwięk produktów, to może choć na tym przykładzie powiedz, w którą stronę oczekujesz potencjalnych zmian. Inaczej to będzie strzelanie dla samego strzelania. I to dodatkowo w ciemno, co ostatecznie nic Tobie nie da. I bez znaczenia będzie fakt wygłoszonych za moment setek propozycji, gdy nie wiadomo od czego startujemy i czego sam oczekujesz. Jak to. określisz, ja Tobie nie podam konkretnych propozycji z przyczyn obiektywnych, ale ktoś z pewnością sensownie pomoże.

Pozdro. J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Finite Elemente Cerapuc, one są super pod ciężkimi rzeczami, u mnie stolik też grubo powyżej 100kg. Nordosta podstawki są bardzo dobre, mam większość urządzeń na Sort Kone BC i TC, Sort Fut pod kolumnami to chyba najlepsze podstawki jakie miałem u siebie, jedynie że są dość wysokie i drogie.

 

WLqWUjn.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka  nie obraz się ale ja wiem czego szukam potrzebuje takiej rzeczy która nie popsuje aktualnej równowagi systemu a pchnie  go do przodu szeroko rozumianej  jakości  .Tak jak wcześniej koledzy pisali że jest dużo produktów które wnoszą do systemu coś kosztem czegoś ,a ja tak nie chcę .Stillpoints  sprawdzałem parę lat temu ale w konfiguracji już nieaktualnej ,poza tym pod poszczególnymi elementami a ja szukam  pod stolik zdaje sobie sprawę że niema idealnego produktu ale pojawiają się rzeczy uniwersalne nie wybitne ale takie, które warto posiadać np jak gniazdko ścienne do audio pomaga nie psuje ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zombi23 napisał:

ale pojawiają się rzeczy uniwersalne nie wybitne ale takie, które warto posiadać np jak gniazdko ścienne do audio pomaga nie psuje ..

Czy ja wiem, że gniazdka są takie uniwersalne. Znam bardzo dobrze dwie osoby, które dzieli przepaść w odbiorze gniazdek rodowanych vs złoconych. I co wtedy? Taka sama sytuacja jak ze stopkami. Każde działa inaczej. Ale spoko. Jak seria ogólnych pomysłów na akcesoria antywibracyjne jednak coś do Twojego pytania coś wniesie, to ok. Już się nie wtrącam. 

Pozdro. J. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Finite Elemente Cerapuc, one są super pod ciężkimi rzeczami, u mnie stolik też grubo powyżej 100kg.


Na jakiej zasadzie bazuje to absorbcyjne dzialanie tych Cerapuc, skoro to nic innego jak dwa krazki metalu rozdzielone ceramiczna kulka?

Jak to jest mozliwe, ze takie ustrojstwo dziala absorbcyjnie w zakresie 10-80kG?

To tak, jak bys uzyl tego samego amortyzatora w motocyklu i w ciezarowce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zadnego rozwiazania w przemysle, czy w jakiejkolwiek branzy/dziedzinie (poza audiofilskimi gadzetami), w ktorej ceramika jest uzyta jako element absorbujacy wibracje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ale tego typu podstawki nie absorbują drgań, tylko działają na zasadzie "mechanical grounding". Jak czytasz po angielsku to możesz zobaczyć to, w sumie marketingowy materiał ale z grubsza wyjaśnia o co chodzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja to jestem praktykiem, stawiam i słucham co się dzieje. Szczególnie, że jeżeli chodzi o podstawki ogromne znaczenie ma to w których miejscach są podstawione, u mnie to chyba pod DACkiem ma to największe znaczenie dosłownie kilka centymetrów kompletnie zmienia to jak działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.