Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

30 minut temu, Espectro napisał:

A tak nie jest. Wielokrotnie odwoływano się od restrykcji z myślą że wpis jest usuwany i użytkownik tak naprawde tego nei napisał a punkty dostał bezpodstawnie. Szkoda że dowód winy jest zawsze.

Styl moich wypowiedzi nie wykracza poza narzucone przez audiofili standardy, i choć ważę każde słowo, to ze względu na treść zostają uznane za troling. A audiofile za swoje pozbawione treści wyśmiewanie zbierają lajki. Tak to wygląda z mojej strony.

Ps. Fajny tytuł, na Forum brakowało shoutboxa.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Walczymy z tym ale najważniejsze aby chociaż tematyka była podforum oraz kultura słowa.

Na takim często przywoływanym przeze mnie forum ASR często prowadzący sam wchodzi na tematy poboczne, np. związane z uprawą ogródka. To normalne w momentach jak rozmowa w głównym temacie zaczyna się wypalać.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

treść zostają uznane za troling

Uznawane za trolling są wtedy gdy piszesz post ten sam po raz 10-20 i próbujesz nadal przekazać to co w pierwszym poscie.

Jest to męczące i traktowane jako trolling i brak poszanowania ludzkiego i moderacyjnego czasu.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Marcinus napisał:

Nie uważasz, że sam często jesteś zarzewiem tych "kablarskich" konfliktów?

Prawie każdy Twój wpis dotyczy tych nieszczęsnych kabli.

Nie. Gdy ktoś pyta to odpowiadam, taka jest idea forum dyskusyjnego. A, że ktoś pyskuje bo mu odpowiedź nie pasuje to nie moja wina.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Na takim często przywoływanym przeze mnie forum ASR często prowadzący sam wchodzi na tematy poboczne, np. związane z uprawą ogródka. To normalne w momentach jak rozmowa w głównym temacie zaczyna się wypalać.

Najlepiej aby takie tematy nie wchodziły w tryb tasiemca. Bo potem jest 5000 stron po 30 wpisów.

🙂 

Tak tylko mówię.

Łatwiej się czyta potem.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Jest to męczące i traktowane jako trolling i brak poszanowania ludzkiego i moderacyjnego czasu.

Całe tematy są na tym forum wielokrotnie powtarzane, to może to też jest trolling? 😉 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, Lech36 napisał:

Całe tematy są na tym forum wielokrotnie powtarzane, to może to też jest trolling? 😉 

Nie zaczynaj. Proszę. Pisanie o tym samym non stop w jednym temacie gdy już każdy przeczytał i uznał to o chciał jest zwykłym trollingiem lub brak podejścia merytorycznego to tematu. Nie można zamykać się tylko w jednym przekonaniu a należało by także spróbować czegoś innego i przynajmniej się zastanowić. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Espectro napisał:

Najlepiej aby takie tematy nie wchodziły w tryb tasiemca. Bo potem jest 5000 stron po 30 wpisów.

Jeżeli mowa o pierwszej części wątku o audio mitach to ten tasiemiec spowodowany został przez trolling audiofilski. I to jeszcze był trolling zupełnie nie merytoryczny. 

2 minuty temu, Espectro napisał:

Nie zaczynaj. Proszę.

O.K. zamykam dyskusję.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Jeżeli mowa o pierwszej części wątku o audio mitach to ten tasiemiec spowodowany został przez trolling audiofilski. I to jeszcze był trolling zupełnie nie merytoryczny. 

Tak. Ale samo założenie i temat był dość ogólny i rozwijał się wraz z wpisami i opiniami użytkowników forum.

Dlatego tez tasiemiec non stop sie powiększa ale kiedyś zostanie zamknięty. Ten owy tasiemiec istnieje tylko po to aby nie spamować wpisami ogólnymi w innych tematach. Zerknijcie sami co dzieje się w tamatch na forum a zobaczycie że jest dość uporządkowane to wszystko, tylko dlatego że wiele kontrowersyjnych tematów zostało poruszonych dokładnie tutaj.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Espectro napisał:

Tak. Ale samo założenie i temat był dość ogólny i rozwijał się wraz z wpisami i opiniami użytkowników forum.

Wydaje mi się że ten audiofilski trolling w tamtym wątku nikomu nie przeszkadzał, mi nie przeszkadzał, ale to spowodowało taki wzrost objętości wątku w którym jest naprawdę dużo rzetelnej informacji, ale niestety przez objętość trudno dostępnej.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, szpakowski napisał:

Niedpouszczalne natomiast mz jest dopuszczanie do sytuacji gdzie "techniczni" opanowują temat i sprowadzają go na z góry wiadome tory co od jakiegoś czasu jest bardzo częstym zjawiskiem. 

Tylko, że jest różnica z byciu "technicznym" od bycia zakutą pałą do której nic nie dociera. Nawet jak wskazujesz na pomiary czy inne obserwacje mogące być jak najbardziej wiarygodne to robią z Ciebie wariata bo skoro nie potwierdzasz jedynej słusznej teorii to na pewno się mylisz.

 

13 minut temu, Espectro napisał:

Od tematów nie związanych z Audiostereo jest bocznica. I nie mówie tu o tematach polityka i pochodnych a jest wiele bardzo ciekawych typu nurkowanie, kawa, czy tez alkohole.

Osobiście jestem przeciwny istnieniu bocznicy, często dyskusje tam prowadzone poróżniają userów i później te niesnaski przechodzą na inne działy i kłótnia gotowa.

23 minuty temu, Lech36 napisał:

Nigdy z niczym nie walczyłem

Może niezbyt właściwie to określiłem (lub może nie bezpośrednio do Twojej osoby) bo akurat Twojej kulturze wypowiedzi nie można nic zarzucić.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, Lech36 napisał:

Wydaje mi się że ten audiofilski trolling w tamtym wątku nikomu nie przeszkadzał, mi nie przeszkadzał, ale to spowodowało taki wzrost objętości wątku w którym jest naprawdę dużo rzetelnej informacji, ale niestety przez objętość trudno dostępnej.

No dokładnie o tym mówię. Z faktycznej zawartości 20 stron robi się 500. Nie zawsze każdemu się chce czytać tyle. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, Seyv napisał:

Osobiście jestem przeciwny istnieniu bocznicy, często dyskusje tam prowadzone poróżniają userów i później te niesnaski przechodzą na inne działy i kłótnia gotowa.

Fakt ale to tylko w tematach dość skrajnych i to zawsze w tych samych co przy niedzielnym obiedzie z rodzina. Polityka i Kościoły. 🙂  Sama rozmowa na temat typu: "Nurkowanie" nie tworzy nienawiści do innego użytkownika gdy jeden jest za takim aparatem tlenowym a drugi za innym.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Espectro napisał:

No dokładnie o tym mówię. Z faktycznej zawartości 20 stron robi się 500. Nie zawsze każdemu się chce czytać tyle. 

Ja przez wątek o magnetofonach szpulowych, również bardzo "tłusty" przebiłem się w całości, ale to było dawno, niemniej do dzisiaj czytam go na bieżąco.

2 minuty temu, javor napisał:

Lechu, którą grupę nazywasz hobbystami, bo się pogubiłem? 

Wszystkich którzy interesują się audio głębiej niż tylko przez pryzmat prostej eksploatacji sprzętu. 

5 minut temu, Espectro napisał:

Fakt ale to tylko w tematach dość skrajnych i to zawsze w tych samych co przy niedzielnym obiedzie z rodzina. Polityka i Kościoły. 🙂  Sama rozmowa na temat typu: "Nurkowanie" nie tworzy nienawiści do innego użytkownika gdy jeden jest za takim aparatem tlenowym a drugi za innym.

Nienawiść to choroba która czasem może być groźna. Należy z nią walczyć choć zdaje sobie sprawę że nie wszystkim u których ona wystąpiła się to uda. Ja np. mogę spierać się w wątkach politycznych ale nie przenoszę tego sporu na wątki techniczne. Nienawiść jest mi obca, czasem może wystąpić u mnie jakaś niegroźna forma niechęci, ale też bardzo rzadko.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Bycie technicznym to nie jest antypasja, a inne podejście do pasji. 

Zgadza się, pasji technicznym nie mogę odmówić.

Niemniej w wydaniu spotykanym na AS jest to pasja do tego by podważać cudze pasje i je ośmieszać a poprzez to dążąc do ośmieszenia i poniżenia danego pasjonata.

Dlatego uważam, że techniczni swoje pasje powinni kultywować poza Audiostereo.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Espectro napisał:

No dokładnie o tym mówię. Z faktycznej zawartości 20 stron robi się 500. Nie zawsze każdemu się chce czytać tyle. 

 

Wystarczy objąć wątek audio mity ochroną przed antyaudiofilskim spamem i po kłopocie, zostanie sam soundchaser 😉

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Seyv napisał:

Tylko, że jest różnica z byciu "technicznym" od bycia zakutą pałą do której nic nie dociera. Nawet jak wskazujesz na pomiary czy inne obserwacje mogące być jak najbardziej wiarygodne to robią z Ciebie wariata bo skoro nie potwierdzasz jedynej słusznej teorii to na pewno się mylisz.

Niestety doszło do kuriozalnej sytuacji gdzie na forum o technicznych podstawach określenie "techniczny" nabiera negatywnego wyrazu, dlatego też pisałem to słowo w cudzysłowie ... powinno się chyba używać określenia "pseudotechniczni" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
6 minut temu, szpakowski napisał:

Niestety doszło do kuriozalnej sytuacji gdzie na forum o technicznych podstawach określenie "techniczny" nabiera negatywnego wyrazu, dlatego też pisałem to słowo w cudzysłowie ... powinno się chyba używać określenia "pseudotechniczni" 

 

Użycie cudzysłów jest już delikatnym sarkazmem w stosunku do tego słowa. I ośmieszeniem owych technicznych. Osobiście po pierwszym takim użyciu myślałem że bijecie do mnie jako administratora technicznego. 🙂

30 minut temu, Lech36 napisał:

Ja np. mogę spierać się w wątkach politycznych ale nie przenoszę tego sporu na wątki techniczne. Nienawiść jest mi obca, czasem może wystąpić u mnie jakaś niegroźna forma niechęci, ale też bardzo rzadko.

Tego oczekujemy. Aby nie przenosić poglądów lub innych ponad treść wypowiedzi w tematach AS.

Nie sortujcie sie nawzajem to nigdy nic nie przyniosło dobrego. Jest 21 wiek.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Fajny tytuł, na Forum brakowało shoutboxa.

1.  Funkcję wyszalni pełni kilka tematów w zakładce: bocznica. Cytatu z Lema użyłem, bo mi ogromnie pasuje.

|||

2. Grupy zainteresowań na FB zajmują się bieżącymi obrazkami.

To za duży wysiłek aby tam wrócić do zagadnienia sprzed kilku lat - tu jest znacznie prościej.

Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz do Ciebie @szymon1977. Wczoraj wzięło mnie na chwilę refleksji i choć jesteś trochę namolny i upierdliwy (ja z pewnością wzorem użytkownika tego forum również nie jestem), spróbowałam zrozumieć Twoje podejście do sprzętu audio. Jeśli napisałeś prawdę, że dźwięk z Twoich budżetowych B&W podoba Ci się, oczywiście w przedziale cenowym na jaki pozwala Ci zasobność Twojego portfela i nie zataiłeś innej prawdy, tzn. że to raczej shit, ale niestety na lepsze mnie nie stać, to szczerze Cię rozumiem. Lepsze takie jak żadne. Przyklepałem Ci lajka, bo w sumie radość ze słuchania muzyki jest najważniejsza. Teraz zastanawiam się gdzie są lajki od Twoich kompanów, którzy tak Ci lajkują kiedy jedziesz po „kablarzach”. Czy nie zasłużyłeś na lajki, pisząc takie mądre zdanie: „Po prostu w ograniczonym budżecia kupiłem coś, co dla mnie grabfajnie”. Pomiarowo- techniczni koledzy mają chyba głęboko Twoją radość. Otrzymasz serducho, kiedy po raz kolejny z setek razy napiszesz anty-kablarski tekst. Tak działa to forum. Jesteś z nami albo przeciwko nam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Espectro napisał:

Nie sortujcie sie nawzajem to nigdy nic nie przyniosło dobrego. Jest 21 wiek.

Do mnie nie trzeba pisać takich uwag, nie mam z tym problemu.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, javor napisał:

Tak działa to forum. Jesteś z nami albo przeciwko nam? 

Nie.

Ta forma stadnej reakcji byłaby zachowaniem sekty, której tu nie ma.

Nie - tak z pewnością  nie działa to forum.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

głównie Ci, co słyszenie kabli uznają za przejaw "audiofilstwa", i na tym swoim "audiofilstwie" wynoszą się ponad niesłyszącymi.

I vice versa. Frakcja przeciwna również wywyższa się ponad słyszących kable uznając to za przejaw głupoty a nawet upośledzenia umysłowego. Więc przyganiał kocioł garnkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 minut temu, McGyver napisał:

I vice versa.

Niestety to taka samo nakręcająca się sprężyna. "Audiofile" uważają, że im bardziej słychać wpływ kabla czy innej pierdoły w systemie tym sprzęt lepszy , "Antyaudiofile" wręcz przeciwnie a kiedy dodamy do tego aspekt ekonomiczny to kłótnia gotowa. Najlepsza była by chyba wzajemna ignorancja. Nie interesują mnie kable nie dyskutuję z drugiej strony też nie ma co kogoś przekonywać, że to gra skoro mu nie gra.

Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

Nie.

Ta forma stadnej reakcji byłaby zachowaniem sekty, której tu nie ma.

Nie - tak z pewnością  nie działa to forum.

To tylko skrót myślowy. Wszyscy techniczni sobie lajkują, bo jakoś uwiera ich, jeśli ktoś bez przeprowadzenia prawidłowo technicznie testu, stwierdzi, że jago nowy wzmacniacz gra lepiej od poprzedniego. Także jeśli ktoś się z tej grupy wyłamie i napisze, że „słyszał” u kolegi jak fajnie coś tam gra to wypad z naszego klubu. Uszy są tylko do zaczepiania okularów, żeby nie spadały, ewentualnie do noszenia kolczyków 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Seyv napisał:

"Audiofile" uważają, że im bardziej słychać wpływ kabla czy innej pierdoły w systemie tym sprzęt lepszy

Nie wszyscy, wrzucasz do jednego wora. 

 

7 minut temu, Seyv napisał:

Najlepsza była by chyba wzajemna ignorancja.

Toż właśnie to sobie nawzajem zarzucają. Ignorancję czyli nieuctwo. 

 

9 minut temu, Seyv napisał:

nie ma co kogoś przekonywać, że to gra skoro mu nie gra.

Bo nie ma co przekonywać że mu gra, skoro gołym okiem widać że mu gra. Tyle że na nerwach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

Najlepsza była by chyba wzajemna ignorancja. Nie interesują mnie kable nie dyskutuję z drugiej strony też nie ma co kogoś przekonywać, że to gra skoro mu nie gra.

Dokładnie. Tak jak ja kiedyś wtrącałem się do „słyszących” kable. Oberwałem kilka słownych kabli po grzbiecie i zacząłem to ignorować. Kable, sieciówki itp. W sumie co mnie obchodzi czy ktoś je „słyszy” czy mu się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, McGyver napisał:

Toż właśnie to sobie nawzajem zarzucają. Ignorancję czyli nieuctwo. 

Chodziło mi o ignorowanie wzajemnych postów. 

1 minutę temu, javor napisał:

Kable, sieciówki itp. W sumie co mnie obchodzi czy ktoś je „słyszy” czy mu się wydaje. 

I to jest zdrowe podejście.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Espectro napisał:

Uznawane za trolling są wtedy gdy piszesz post ten sam po raz 10-20 i próbujesz nadal przekazać to co w pierwszym poscie.

Jest to męczące i traktowane jako trolling i brak poszanowania ludzkiego i moderacyjnego czasu.

Jeśli poruszenie po raz 100 tej samej kwestii nie jest trolingien, to skomentowanie tej kwestii po raz 100 też nie jest trolingiem.

2 godziny temu, Espectro napisał:

Najlepiej aby takie tematy nie wchodziły w tryb tasiemca. Bo potem jest 5000 stron po 30 wpisów.

Ale to userzy decydują gdzie, co i o czym chcą pisać. Jeśli wątek tak ogólny jak Audio-mity ma 5000 stron to dobrze, choć dyskusja dawno odeszła od pierwotnych założeń. BTW wystarczy przeczytać kilka ostatnich aby zorientować się o czym dziś rozmowa.

2 godziny temu, Espectro napisał:

Nie można zamykać się tylko w jednym przekonaniu a należało by także spróbować czegoś innego i przynajmniej się zastanowić. 

Tyczy się to także tych, co negują istnienie krzywych FM czy psychoakustyki.

-----

55 minut temu, McGyver napisał:

I vice versa. Frakcja przeciwna również wywyższa się ponad słyszących kable uznając to za przejaw głupoty a nawet upośledzenia umysłowego. Więc przyganiał kocioł garnkowi.

Jak się ktoś wywyższa to go zgłaszam, a wzmacniacz odpowiada za kontrolę basu niezależnie od tego, czy kable grają czy nie.

-----

Godzinę temu, javor napisał:

Jeśli napisałeś prawdę, że dźwięk z Twoich budżetowych B&W podoba Ci się, oczywiście w przedziale cenowym na jaki pozwala Ci zasobność Twojego portfela i nie zataiłeś innej prawdy, tzn. że to raczej shit, ale niestety na lepsze mnie nie stać, to szczerze Cię rozumiem.

Wielokrotnie pisałem, że mój sprzęt to low-end, aby podkreślić jak daleko mu do Waszych hi-end a nawet hi-fi.

Godzinę temu, javor napisał:

Teraz zastanawiam się gdzie są lajki od Twoich kompanów...

Nie wiem i guzik mnie to obchodzi.

Godzinę temu, javor napisał:

...kiedy po raz kolejny z setek razy napiszesz anty-kablarski tekst.

Z tego wyrosłem zanim moderatorem został McGyver.

Godzinę temu, javor napisał:

Jesteś z nami albo przeciwko nam? 

Nie jestem ani z Wami ani z Nimi - ja mam swoje zdanie na pewne tematy.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.