Skocz do zawartości
IGNORED

Wezwanie do zaprzestania kupowania współcześnie produkowanych rosyjskich lamp.


Roman_66094
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ramach solidarności z zaatakowaną Ukrainą. Wzywam użytkowników audiostereo, do niekupowania współcześnie produkowanych lamp, produkowanych w Rosji. Z wyjątkiem zakupionych przez sprzedawców detalicznych wcześniej, przed rozpoczęciem wojny. Bo ponieśli by duże straty, gdyby pasjonaci lamp. Przestali ich kupowania a stany magazynowe by pozostały. Mam nadzieję że polscy importerzy, dystrybutorzy też nie będą ich już sprowadzać. Podziękują wam ukraińskie dzieci, te które zdołają przeżyć.        

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy apel w tym miejscu jest wstanie wywołać jakikolwiek odzew branży. Chodzi cenie ruskie lampy to życie ludzi jest bezcenne. Przyłącza się do apelu

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie się samo przez sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Rosji pasowałoby sąsiedztwo z Niemcami. Niezrealizowane plany z drugiej wojny światowej.

Miemcom chyba też by to pasowało, broni nie chcą przesłać Ukrainie. Mogliby bezproblemowo interesy prowadzić. 

Rosjanie to faszyści, uważają się za naród panujący, inne narody powinny im podlegać. Podobnie jak Niemcy w czasach wojny.  

Gotowi są podpalić świat, żeby osiągnąć swój cel. Ukraińcy, Polacy, znają ich o wiele lepiej, niż ludzie na zachodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają zrobić posiadacze wzmacniaczy na lampach KT120 i KT150? Odpowiedników zagranicznych nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jello napisał:

A co mają zrobić posiadacze wzmacniaczy na lampach KT120 i KT150? Odpowiedników zagranicznych nie ma. 

Zmienić wzmacniacz na tranzystorowy grający jak piece lampowe na w/w lampach 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jello napisał:

A co mają zrobić posiadacze wzmacniaczy na lampach KT120 i KT150? Odpowiedników zagranicznych nie ma. 

Przerobić je na KT88 i poczekać na koniec wojny.

Jakoś przeżyją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jello napisał:

A co mają zrobić posiadacze wzmacniaczy na lampach KT120 i KT150? Odpowiedników zagranicznych nie ma. 

Mogą przyjąć matkę z dzieckiem pod dach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Niestety z lampami jak nie ruskie to chińskie - też totalitarne. Może KR Audio - cena wysoka ale sumienie spokojne.

W dniu 4.03.2022 o 13:07, Roman_66094 napisał:

Mam nadzieję że polscy importerzy, dystrybutorzy też nie będą ich już sprowadzać

Przy obecnej sytuacji może być to bardzo utrudnione.

Ja wprawdzie słucham lamp rosyjskich ale zakupionych na Ukrainie - sumienie zagłuszyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej,popieram.
Powinnismy właczyć do apelu bojkot lamp:
ELROG (Niemcy-poprzez niepopieranie Ukrainy popierają rosję i zbrodniczy reżim)
Z systemu SWIFT dalej korzystaja dwa najwieksze ruskie baki-a niemcy kupuja od nich cały czas rope i płaca pieniedzmi,które zbrodniarz wykorzystuje do prowadzenia wojny)
Wogóle wszystkie niemiecnie towary powinny zostac objete zakazem kupowania w Polsce,a zwłaszcza samochody


Shuguang HiFi
Shuguang Treasure
Psvane Seria Acme
Psvane Seria Legend
Psvane Seria Art / Treasure Mk II
Mullard (obecnie produkowane w rosji)
Chiny popierają rosje i putina a więc powinny byc przedmiotem bojkotu,i objete zakazem kupowania wszystkiego od nich.

nalezy także wykluczyć tematy związane z ruskimi:
Kompozytorami:
wykonawcami
zawodnikami
książkami (zwłaszcza SF,jak bracia strugaccy,bilenkin,dostojewski,bułhakow,bułyczow,ale także puszkin)

proponował bym tez włączyc zakaz kupowania lamp NOS starej produkcji ZSRR-ze względu na to,że był to zbrodniczy reżim i nie tylko Ukraina ale i Polska cierpiała bo obydwa kraje były w zasadzie pod ruska okupacją.

osobiscie zaprzestaje tez kupowania wszelkich towarów z wielkiej brytanii,bo to,że nic nie robią,i pozwalają bandycie zabijac cywili to skandal na miare światową


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pseudodrummer

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 00:37, Pseudodrummer napisał:

proponował bym tez włączyc zakaz kupowania lamp NOS starej produkcji ZSRR-ze względu na to,że był to zbrodniczy reżim i nie tylko Ukraina ale i Polska cierpiała bo obydwa kraje były w zasadzie pod ruska okupacją.

Czuję się pacyfistą. I już kiedyś miałem dylemat, czy mogę nosić wojskową parkę. Odnośnie lampek, to zracjonalizowałem sobie to tak, że przecież zastosowanie militarnych przedmiotów zmieniam  do szlachetnych celów, czyli tutaj do kultywowania muzyki.

Rosyjskich współczesnych oczywiście nie kupię, ani innych rosyjskich wyrobów.

Radzieckie artykuły mam, ale od Putlera ich nie kupowałem i w żaden sposób nie wspierałem imperialistycznych zapędów i reżymów jakichkolwiek.

Z czytania wielkich pisarzy rosyjskich nie rezygnuję, bo to byłby taki sam absurd jak deklaracja, np. że Białegostoku czy Przemyśla nie odwiedzam bo grasują tam ohydne typy kibolsko - faszystowskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rosyjskim aluminium, z którego powstają obudowy do elektroniki produkowanej w Niemczech, Anglii, Holandii czy Bułgarii? Też bojkotujemy? A co z rosyjskimi surowcami energetycznymi? Wyłączamy prąd? Zapasy ropy? Samochód na parking i przesiadka na rower?  Gdyby wszyscy naokoło nie wchodzili Putinowi w dupę, nie pozwoliłby sobie na rozpętanie tej wojny. Tak więc w pierwszej kolejności rozliczyć politykę  Merkel i spółki (na co z racji członkostwa w EU mamy jakiś wpływ) a dopiero potem bawić się w takie śmieszne akcje jak bojkotowanie lamp i inne działania rodem z podstawówki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek7, ta rezygnacja z kupowania ruskich rzeczy to raczej demonstracja naszej dezaprobaty. Ale takie światowe embargo na aluminium, czy co tam jeszcze mają, to byłby "smutek w kopalni cynku" ogromny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bojkotujemy ruskie produkty, nie bezpośrednio z ich rynku tylko te które są juz dawno zakupione opłacone i są w Pl, to tak naprawdę strzelamy sobie nie im w nogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Фома napisał:

Jeśli bojkotujemy ruskie produkty, nie bezpośrednio z ich rynku tylko te które są juz dawno zakupione opłacone i są w Pl, to tak naprawdę strzelamy sobie nie im w nogę.

Oczywiście że tak to nie ma sensy. Chodzi o bojkot tych produktów z których Rosjanie, obecnie mogą czerpać zyski. 

Lampy Rzedzieckie, czy nawet współczesne ale będące już w obiegu, na które np. sklepy z lampami wyłożyli pieniądze. Nie ma sensu bojkotować bo stratę na pewno nie Rosjanie odczują. Mam nadzieję ze ich fabryki produkujące lampy upadną. To nie jest naród z którym powinniśmy mieć cokolwiek wspólnego. Żadnej współpracy gospodarczej, żadnej wymiany handlowej. Naprawdę chciałbym, żeby głód i nędza zajrzała im w oczy. Za ich zbrodnie które są udziałem prawie całego narodu.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Naprawdę chciałbym, żeby głód i nędza zajrzała im w oczy. Za ich zbrodnie które są udziałem prawie całego narodu

Najpierw kremlowska wierchuszka i partyjniacy od Putina.

Potem się zobaczy...

Zatkać im gęby coca-colą i żuwaczką - zaraz pokochają Zachód.

Jan Niemiaszki i Japońce w 45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2022 o 22:14, Roman_66094 napisał:

Naprawdę chciałbym, żeby głód i nędza zajrzała im w oczy. Za ich zbrodnie które są udziałem prawie całego narodu.    

Za dużo TV oglądasz przyjacielu. Nie życz innym źle, skup się na pomaganiu poszkodowanym. Nienawiść, rasizm, ksenofobia prowadzi jedynie do większej liczby poszkodowanych.

Decyzje podejmuje nie naród, a jednostki i to często nie te ze świecznika, tylko szare eminencje działające za kulisami, w imię celów, o których maluczcy nie maja pojęcia i nigdy mieć nie będą. Rosyjski naród, to naród od dawna gnębiony przez rządzących. Stalin wymordował najwięcej ... Rosjan, a co ciekawe w aparacie bezpieczeństwa, który prowadził akcję eksterminacji, naród Żydowski miał bardzo duży udział (nie jestem antysemitą, bardzo współczuję narodowi Żydowskiemu, podaję jedynie fakty publikowane choćby przez IPN), więc nie do końca można powiedzieć, że sami sobie to zrobili. 

Nie ma sensu karać rosyjskich przedsiębiorców (poza tymi, którzy ewidentnie mają swój udział w wojnie), tak samo jak nie ma sensu karać amerykańskich za zbrodnie popełnione przez ich kraj. Przecież to USA w ostatnim stuleciu prowadziła najwięcej wojen poza swoim terytorium. Zniszczyli Irak i Libię, próbowali Syrię. Husajn nie nie chciał sprzedawać ropy za dolary, wolał euro, to zmyślili pretekst i zniszczyli cały kraj. Według raportu zamieszczonego w piśmie Lancet w wojnie z Irakiem zginęło 655 tysięcy ludzi w tym większość cywili i bardzo dużo dzieci. Kadafi chciał ustanowić arabską złotą walutę i sprzedawać za nią ropę i błyskawicznie Libia z kraju miodem i mlekiem płynącym zamieniła się w ruiny i zgliszcza. Można by było tak wymieniać i wymieniać. Dzięki aparatowi propagandy, który na zachodzie jest nie gorzej rozwinięty niż na wschodzie, większość społeczeństwa amerykańskiego popierała te wojny. Nawet polscy żołnierze bez sprzeciwu polskiego społeczeństwa zabijali irackich patriotów. Nikt się u nas tym za bardzo nie przejmował, bo wystarczyło w mediach ofiary określać mianem terrorystów.

Trzecie Rzesza też pokazywała sukcesy swoich oddziałów w walce z polskimi bandytami i naród niemiecki w kinach klaskał. My w szkołach teraz uczymy się, że ci bandyci to sól naszej ziemi, bohaterowie i patrioci, ale gdyby Niemcy wygrały wojnę, to pozostaliby bandytami. 

Nic nie jest czarne i białe. Ludzie są bardzo różni bez względu na narodowość. Duże zło czynią wąskie grupy ludzi wspierane medialno-propagandowymi machinami. Nie dajmy się ty machinom wkręcać w spiralę nienawiści. Wyłączmy te cholerne telewizory budujące podziały, wiecznie podjudzające i szczujące na siebie różne grupy społeczne, czy narodowościowe. Pomagajmy tym najbardziej poszkodowanym, którymi zawsze są zwykli ludzie. 

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja to kraj niewolników. Jak pokazuje historia oni nigdy nie walczyli o wolność. Szukali słabszego kraju, na który mogliby napaść, okraść, nałożyć podatki i wykorzystywać.  Sami są uciskani są niewolnikami, to się zgadza. Ale też, kochają swoich oprawców, tych którzy nimi rządzą. W zamian za poparcie dla władzy, mają udział w łupach z podbitych terytoriów. 

Przez dziesięciolecia okradali Polskę i inne kraje. Ukróciło się to, boleją nad tym i szukają ofiary. Padło teraz na Ukrainę, Ruskie ludzie się cieszą, że łupić Ukrainę będą i wzbogacą się. Ale tym razem połamią sobie zęby na Ukrainie.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darekbo napisał:

Za dużo TV oglądasz przyjacielu. Nie życz innym źle, skup się na pomaganiu poszkodowanym. Nienawiść, rasizm, ksenofobia prowadzi jedynie do większej liczby poszkodowanych.

Decyzje podejmuje nie naród, a jednostki i to często nie te ze świecznika, tylko szare eminencje działające za kulisami, w imię celów, o których maluczcy nie maja pojęcia i nigdy mieć nie będą. Rosyjski naród, to naród od dawna gnębiony przez rządzących. Stalin wymordował najwięcej ... Rosjan, a co ciekawe w aparacie bezpieczeństwa, który prowadził akcję eksterminacji, naród Żydowski miał bardzo duży udział (nie jestem antysemitą, bardzo współczuję narodowi Żydowskiemu, podaję jedynie fakty publikowane choćby przez IPN), więc nie do końca można powiedzieć, że sami sobie to zrobili. 

Nie ma sensu karać rosyjskich przedsiębiorców (poza tymi, którzy ewidentnie mają swój udział w wojnie), tak samo jak nie ma sensu karać amerykańskich za zbrodnie popełnione przez ich kraj. Przecież to USA w ostatnim stuleciu prowadziła najwięcej wojen poza swoim terytorium. Zniszczyli Irak i Libię, próbowali Syrię. Husajn nie nie chciał sprzedawać ropy za dolary, wolał euro, to zmyślili pretekst i zniszczyli cały kraj. Według raportu zamieszczonego w piśmie Lancet w wojnie z Irakiem zginęło 655 tysięcy ludzi w tym większość cywili i bardzo dużo dzieci. Kadafi chciał ustanowić arabską złotą walutę i sprzedawać za nią ropę i błyskawicznie Libia z kraju miodem i mlekiem płynącym zamieniła się w ruiny i zgliszcza. Można by było tak wymieniać i wymieniać. Dzięki aparatowi propagandy, który na zachodzie jest nie gorzej rozwinięty niż na wschodzie, większość społeczeństwa amerykańskiego popierała te wojny. Nawet polscy żołnierze bez sprzeciwu polskiego społeczeństwa zabijali irackich patriotów. Nikt się u nas tym za bardzo nie przejmował, bo wystarczyło w mediach ofiary określać mianem terrorystów.

Trzecie Rzesza też pokazywała sukcesy swoich oddziałów w walce z polskimi bandytami i naród niemiecki w kinach klaskał. My w szkołach teraz uczymy się, że ci bandyci to sól naszej ziemi, bohaterowie i patrioci, ale gdyby Niemcy wygrały wojnę, to pozostaliby bandytami. 

Nic nie jest czarne i białe. Ludzie są bardzo różni bez względu na narodowość. Duże zło czynią wąskie grupy ludzi wspierane medialno-propagandowymi machinami. Nie dajmy się ty machinom wkręcać w spiralę nienawiści. Wyłączmy te cholerne telewizory budujące podziały, wiecznie podjudzające i szczujące na siebie różne grupy społeczne, czy narodowościowe. Pomagajmy tym najbardziej poszkodowanym, którymi zawsze są zwykli ludzie. 

Pozdrawiam. 

 

Bardzo mądrze napisane... ale niestety ludzi tak myślących jak Ty jest może tylko 5% w społeczeństwie, reszta tylko łyka propagandę z głupiej TV i nic nie myśli, nie wyciąga żadnych wniosków... co jest smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 18:02, Darekbo napisał:

Nie ma sensu karać rosyjskich przedsiębiorców (poza tymi, którzy ewidentnie mają swój udział w wojnie)

Chcą czy nie to mają udział w tej wojnie. Sankcje wkonomiczne to dość skuteczny oręż w walce z miltarnymi zapędami i w porówaniu z działaniami miltarnymi bardzo "humanitarny" 

 

W dniu 10.03.2022 o 18:02, Darekbo napisał:

Przecież to USA w ostatnim stuleciu prowadziła najwięcej wojen poza swoim terytorium. Zniszczyli Irak i Libię, próbowali Syrię... 

Wybacz ale twój wpis dziwnie mi się zbiega z oficjalną propagandą Kremla. USA są winne tej wojnie, tak my troszkę pstrzelamy do cywili ale Amerykanie byli znacznie gorsi. Tylko co mają wspólnego niewinni ludzie ginący w swoich domach, czy  szpitalach na Ukraninie z niewątpliwie takimi samymi ofiarami w Iraku? Nic poza ogromem cierpień. Czy gdyby ktos  z twojej rodziny zginął  w otrzelanym rakietami przez tchórzy szpitalu analiowałbyś wojny USA i to jak Husajn chciał sprzedwać rope? 

Protestowanie przeciwko ludobójstwu uprawianemu przez Rosjan nazywasz spiralą nienawiści i  chowasz się za fasadą socjologiczno - politycznych  analiz, które tak na prawdę niczego nie tłumaczą. Podobnie Niemcy sie tłumaczyli ze swoich zbrodni w II wojnie światowej. To Hitler i wąskie grono nazitów było złe , a my naród niemiecki nie. Niestety naród niemiecki tak jak teraz naród rosyjski był i jest sprawczy i kliku tak zwanych przywódców bez niego niczego nie zdziała. Rosjanie popierają tę wojnę i popierają Putina i są tak samo winni temu co się dzieje na Ukrainie tak jak i on . W  tym równiez biedni przediębiorcy handlujący lampami. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2022 o 18:02, Darekbo napisał:

Nic nie jest czarne i białe. Ludzie są bardzo różni bez względu na narodowość. Duże zło czynią wąskie grupy ludzi wspierane medialno-propagandowymi machinami.

To jest to. Ostatnio czytałem statystyki, że rosyjski majątek ukryty w rajach podatkowych co do wartości odpowiada PKB Rosji. IHMO to wiele mówi o samej strukturze kraju. 

Tylko bądź tu mądry i powiedz jak to rozwiązać... 

Kochajmy ich aż nas pokochają? Tylko nie można dawać kasy do ręki żeby granata nie kupili 😞 Trudny temat. Ciekaw jestem jak myślą dzisiejsi rosyjscy 20-30 latkowie. Bo wydaje mi się że tu musi pokolenie przejść..

Przecież od 30 lat Rosja robi sobie wojenki za poparciem plebsu. Czeczenia, Krym, teraz Ukraina. Co kilka lat. A ultrabogaci rządzący mają poparcie ultrabiednego społeczeństwa... Nie woleliby zamiast nowego czołgu mieć wyremontowane kilkanaście kilometrów drogi? Ja nie mogę tego za nic pojąć. 

Chociaż Ruscy i u nas skutecznie prowadzili kampanie propagandowe. Ostatnio stało się dla mnie oczywiste (po zajściach w Przemyśli) że te wszystkie Bąkiewicze, czy jak tam się nazywają te ludki z niskimi czołami w brunatnych koszulach z PW na piersi i ich bojówki w dresach z lampasami są sponsorowani przez Ruskich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z czytania wielkich pisarzy rosyjskich nie rezygnuję, bo to byłby taki sam absurd jak deklaracja, np. że Białegostoku czy Przemyśla nie odwiedzam bo grasują tam ohydne typy kibolsko - faszystowskie."

Żyję sobie spokojnie 62 lata w Białymstoku i czegoś takiego nie widziałem, ba poparłem i brałem udział w "słynnym" marszu równości i nic wielkiego się tam nie działo. 

Ot grupki nieustabilizowanych emocjonalnie ludzi niszczących swoje gardełka, parę przepychanek i nic więcej

Dwa przypadki podpalenia drzwi i malowanie kretyńskich napisów

Tyle tylko, że to się dzieje praktycznie w każdym mieście, w skali nie mniejszej niż w Białymstoku

Ale nie dziwię się takim wnioskom, współczesne media potrafią naprawdę namieszać w głowie

Z pisarzami racja, Dostojewski, Gogol, Tołstoj, Sołżenicyn nie cierpieli Polski, ale to tak wielka literatura, że wstyd jej nie znać

 

Co do lamp, wszyscy będą bojkotować ich zakup, ale też wszyscy będą je po "cichu" kupować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę rosyjskie lampy dostępne w sklepach się w większości wysprzedały. Ale to są lampy które były w magazynach sklepów internetowych zakupione przed wojną z Ukrainą. Wiadomo że ludzie mają sporo tych lamp w swoich domach, sam też mam trochę. Ale nikt z nas nie był świadomy wcześniej co Rosja szykuje. Nawet jak te wojska stały przy granicy to wszyscy myśleli ze Putin straszy i nie odważy się napaść na Ukrainę. 

Produkcja lamp nie jest jakąś istotną gałęzią gospodarki rosyjskiej. Nie ma też co przesadzać i wyrzucać rosyjskie lampy wyprodukowane przed rozpoczęciem wojny. Ruscy kasę już i tak za nie wzięli. Ważne żeby teraz, zaprzestać kupowania obecnie produkowanych lamp, ale też i innych produktów rosyjskich. Żeby nie wspierać machiny wojennej Putina. Gdybyśmy tak całkowicie chcieli zbojkotować zakup rosyjskich towarów to powinniśmy nie używać gazu z swoich domach, nie tankować samochodów i wyłączyć prąd. Bo to są właśnie towary które przede wszystkim napędzają gospodarkę rosyjska. No nie jest to możliwe, przy najlepszych chęciach. Do tego doprowadziły nas rządy, wielu nieodpowiedzialnych polityków. 

Także wszystko z rozsądkiem, na tyle na ile to możliwe, nie ma sensu działać na własną szkodę. Liczę na to, że nasze sklepy sprzedające lampy, nie będą już ich sprowadzać z Rosji. Ale te które jeszcze są na stanie, nie widzę powodu żeby nie kupować. One są już kupione i zapłacone i tego już nie odkręcimy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej jestem za pełnym bojkotem Rosji i izolacją ich od reszty świata.
Chciałbym tylko zauważyć, że Electro-Harmonix, (a więc i Tung-Sol, Genalex, Mullard, Svetlana, Sovtek) to firma amerykańska, tyle że lampy produkują w Rosji. Pytanie więc, co to da i komu zrobimy kuku bojkotując te marki? Najprędzej sobie samym, bo to jednak dobre lampy. Najwyżej EH przestanie produkować w Rosji i co dalej? Myślę, że świata nie zbawimy nie kupując kilku lamp. 

Natomiast jak na wstępie, życzę ruskim aby ta wojna odbiła im się czkawką. Oby ją przegrali i to jak najszybciej, a świat na dekady zapomniał o Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez happy83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, happy83 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ciekawe stwierdzenie w tym artykule 

Trudno powiedzieć jakimi zapasami dysponuje Electro-Harmonix jak również inni producenci wzmacniaczy i efektów wykorzystujący lampy marek należących do EHX? Czy należy spodziewać się utrudnionego dostępu do wzmacniaczy lampowych lub wzrostu cen albo „przesiadki” poszczególnych firm na lampy produkowane w Chinach? Czas pokaże…

PS Pozostają do wyboru lampy z Chin Shuguang, Psvane oraz JJ Electronic z Europy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.