Skocz do zawartości
IGNORED

dac do ok 50k (nowy lub s/h)


xsnailx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, p0is0n napisał:
W dniu 3.02.2023 o 07:57, Seyv napisał:
Nieśmiało zaproponuje do odsłuchu DACa muzgAudio naszego forumowego kolegi [mention=20270]Muzg[/mention]. Na pewno jest po tej analitycznej stronie i posiada regulację głośności. Co prawda marka bardziej kojarzy się z DiY niż hi-end ale nie powinno być problemu z pozyskaniem egzemplarza na odsłuch. Kwotowo w połowie zakładanego budżetu więc i strata przy ewentualnej odsprzedaży mniejsza a tak jak pisał [mention=57596].:Gerard:.[/mention] jeśli trafisz w dźwięk i synergię w systemie urządzenie może pozostać na długo w systemie.

Strata mniejsza?nie tworzmy mitów-poza forum to urzadzenie jest nieznane i niesprzedawalne.Takie uroki DIY-dozywotni mariaz albo wieczna kolejka odsluchowiczów, którzy daja 20% wartości sprzętu,jeśli w ogóle.

A gdyby ten "nieznany" wpasowałby sie w system i tworzył niesamowitą synergie i efekty, to wolałbyś się męczyć z tymi znanymi okrzyczanymi na forum tylko z powodu sprzedaży w przyszłości z małą stratą ?

Zwróć tez uwagę ze "znany" jest o kilka do kilkunastu razy droższy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje synergii i mozliwosci wpasowania sie,a jedynie argument o mniejszej stracie przy odsprzedazy.Czytanie ze zrozumieniem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, p0is0n napisał:

Strata mniejsza?nie tworzmy mitów-poza forum to urzadzenie jest nieznane i niesprzedawalne.Takie uroki DIY-dozywotni mariaz albo wieczna kolejka odsluchowiczów, którzy daja 20% wartości sprzętu,jeśli w ogóle.

Stąd też cena na tyle niska, że bez żalu oddałbym go na elektrozłom lub sprzedał za 10% nowego - pewnie ktoś by się skusił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, p0is0n napisał:

Ja nie neguje synergii i mozliwosci wpasowania sie,a jedynie argument o mniejszej stracie przy odsprzedazy.Czytanie ze zrozumieniem..

Dokładnie o to samo mi chodziło, jak pisałem w podobnym tonie, kilka postów wcześniej. 
 

Nie wiem czemu ludzie tak się obruszają jak doradza im się kupić coś co jest droższe, nie po to żeby wydać więcej, albo się tym popisywać (co to za argument w ogóle…) ale po to właśnie żeby finalnie wydać MNIEJ pieniędzy, bo przy odsprzedaży się to odzyska. A jak wszyscy wiemy w tym hobby bardzo często się sprzętami miesza. Jeśli ktoś faktycznie kupuje coś na 10-20 lat to ten argument nie ma takiej siły, ale praktyka pokazuje że zazwyczaj raz na rok jakieś zmiany w systemie się robi. Więc, moim zdaniem warto jednak brać pod uwagę ile co kosztuje i ile będzie kosztowała ewentualna zmiana tego elementu w przyszłości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jeśli kupujesz nowe urządzenie powiedzmy za 50 tyś to za ile w miarę szybko je sprzedasz? za 50%-60% ceny bo wątpię, że za więcej. Więc przy sprzedaży jesteś stratny 20-25 tyś. Jeśli masz urządzenie nie markowe z którym jesteś w stanie osiągnąć tę samą synergię i radość słuchania i możesz je kupić za 20 tyś to już na starcie możesz być 5 tysięcy do przodu. Myślę, że bez problemu sprzedasz je za 5 tyś więc jesteś już 10 tyś do przodu. Zaoszczędzone na zakupie pieniądze wkładasz na lokatę co przy obecnym oprocentowaniu daje kolejny zysk. Sytuacja zmienia się gdy kupujesz używane markowe urządzenie bo w tej sytuacji możesz nawet zyskać jeśli dobrze kupisz i sprzedasz. Choć zapewne ta sama zasada dotyczyła by nie markowego tyle, że w mniejszych pieniądzach. Dlatego mając wyrobioną markę urządzenia możesz sprzedawać znacznie drożej niż nie mając marki - to jest właśnie wartość marki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, plastik1989 napisał:

Dokładnie o to samo mi chodziło, jak pisałem w podobnym tonie, kilka postów wcześniej. 
 

Nie wiem czemu ludzie tak się obruszają jak doradza im się kupić coś co jest droższe, nie po to żeby wydać więcej, albo się tym popisywać (co to za argument w ogóle…) ale po to właśnie żeby finalnie wydać MNIEJ pieniędzy, bo przy odsprzedaży się to odzyska. A jak wszyscy wiemy w tym hobby bardzo często się sprzętami miesza. Jeśli ktoś faktycznie kupuje coś na 10-20 lat to ten argument nie ma takiej siły, ale praktyka pokazuje że zazwyczaj raz na rok jakieś zmiany w systemie się robi. Więc, moim zdaniem warto jednak brać pod uwagę ile co kosztuje i ile będzie kosztowała ewentualna zmiana tego elementu w przyszłości. 

To ja tobie podam przykład,
szukając DACa testowałem takie "znane" po 30k€, wybralem "nieznany" za 10k€,
dzisiaj te znane na rynku wtórnym kosztują polowe 15k€ wiec mój "nieznany" będę sobie mógł wyrzucić do śmietnika i wraz będę miał mniejsza stratę 

Możesz mi wierzyć, gdyby któryś z tych "soulnote" czy "EMM Labs" po 30k€ mi przypasował to bym go kupił

 

Czarny za 13.900€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Jeśli kupujesz nowe urządzenie powiedzmy za 50 tyś to za ile w miarę szybko je sprzedasz? za 50%-60% ceny bo wątpię, że za więcej. Więc przy sprzedaży jesteś stratny 20-25 tyś. Jeśli masz urządzenie nie markowe z którym jesteś w stanie osiągnąć tę samą synergię i radość słuchania i możesz je kupić za 20 tyś to już na starcie możesz być 5 tysięcy do przodu. Myślę, że bez problemu sprzedasz je za 5 tyś więc jesteś już 10 tyś do przodu. Zaoszczędzone na zakupie pieniądze wkładasz na lokatę co przy obecnym oprocentowaniu daje kolejny zysk. Sytuacja zmienia się gdy kupujesz używane markowe urządzenie bo w tej sytuacji możesz nawet zyskać jeśli dobrze kupisz i sprzedasz. Choć zapewne ta sama zasada dotyczyła by nie markowego tyle, że w mniejszych pieniądzach. Dlatego mając wyrobioną markę urządzenia możesz sprzedawać znacznie drożej niż nie mając marki - to jest właśnie wartość marki. 

Znam wiele przykładów urządzeń, które kosztowały powiedzmy 40tys, były produkowane przez powiedzmy 5 lat. Przez te 5 lat produkcji, co roku delikatnie cena rosła i pod koniec produkcji kosztowało powiedzmy 45tys. Ktoś kto kupił ten sprzęt w miarę na początku produkcji z 40 tys dostał rabat na 35. Po 5-6 latach go sprzedaje, a one kosztowały pod koniec 45 tys i od tej ceny ustala się cenę używki. Za sprzęty tej klasy, uznanych marek raczej bierze się 60-75% kwoty nowego. Czyli w wariancie optymistycznym, w takim przykładzie można wziąć prawie 34tys za używkę, gdy za nówkę płaciło się 5 lat temu 35… Znam takich transakcji sporo i piszę o praktyce, a nie teorii. Warunkiem koniecznym jest idealny stan urządzenia, pełna dokumentacja, zakup krajowy, znana i potwierdzona przez sklep historia, no i przede wszystkim urządzenie uznanej marki. 
 

W przypadku mniej uznanych marek, jest to nie możliwe. Ponadto te mniej uznane marki się ciężko sprzedaje i prędzej czy późnej znajdzie się desperat który wystawi sprzęt za 20% nowego. Wtedy historia takiej aukcji, ogłoszenia komplikuje innym sprzedanie za rozsądna kwotę i koło się zamyka. 
 

Popatrz sobie na ceny tych wszystkich DAĆ  denafrips, LKS 2-3 lata temu były bardzo popularne i standardowo grały lepiej niż kilka razy droższe urządzenia uznanych marek. Teraz pojawiły się na sprzedaż przeanalizuj ich ceny. Straty sa bardzo duże. 
 

Zreszta nikogo do niczego na siłę nie namawiam, pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakt wartości urządzenia przy odsprzedaży, bo moim zdaniem w hobby gdzie sprzętem się rotuje cały czas to równie ważny czynnik jak każdy inny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, plastik1989 napisał:

Ktoś kto kupił ten sprzęt w miarę na początku produkcji z 40 tys dostał rabat na 35. Po 5-6 latach go sprzedaje, a one kosztowały pod koniec 45 tys i od tej ceny ustala się cenę używki. Za sprzęty tej klasy, uznanych marek raczej bierze się 60-75% kwoty nowego. Czyli w wariancie optymistycznym, w takim przykładzie można wziąć prawie 34tys za używkę, gdy za nówkę płaciło się 5 lat temu 35

Masz rację taki wariant może być. Ale również może być wariant, że ktoś kupuje model pod koniec produkcji (bo nie wie kiedy jest początek a kiedy koniec produkcji) i po kilku latach za stary model weźmie 30% ceny. Jest spora liczba osób która lubi zmieniać sprzęt i do której być może Ty się zaliczasz. Wiesz kiedy i co kupić by jak najmniej stracić ale przeciętny audiofil kupuje sprzęt który będzie używał kilka lat po których nie będzie ani pudełka ani dokumentacji tylko klocek stojący na szafce, który żona co sobotę przecierała ścierką i takich osób jest całkiem sporo.

Co do jednego pewnie jesteśmy zgodni przy wyborze urządzenia należało by zadać sobie pytanie jak szybko będę chciał je zmienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Co do jednego pewnie jesteśmy zgodni przy wyborze urządzenia należało by zadać sobie pytanie jak szybko będę chciał je zmienić?

Tak, to ważne kryterium i faktycznie trzeba przeanalizować jak często się sprzęty zmienia. Ja bawię się w audio 15 lat i w tym czasie miałem pięć całkowicie różnych systemów audio. Czyli średnio raz na 3 lata cały system, złożony z kilku komponentów, a więc rotacyjnie ale jednak co krócej niż rok, coś sprzedawałem. A przecież kupując sprzęty o żadnym nie myślałem ze będę sprzedawał. Zawsze kupowałem z nastawieniem, że to sprzęt na lata… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 02:14, .:Gerard:. napisał:

mówią ze tak grającego McIntosha w życiu nie słyszeli
 

Nie chodzi ze ja szukam najtaniej, szukam coś specjalnego, jak mi pasuje to człowiek tworzył dla mnie i płaciłem czy place tyle ile sobie zażyczy, nawet nie pamiętam ile mnie już to kosztowało, am to gdzieś i na pewno nie myślę czy będę to kiedyś sprzedawał

''mówią ze tak grającego McIntosha w życiu nie słyszeli" gdy usłyszeli MC1.25KW z K2 S9900

ULTIMA2 poległa przy K2 i poszła w odstawkę.

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

to sprzęt na lata… 

JBL Project K2 S9900 Polar White  - w Norwegii (od pierwszego właściciela, stan idealny) za 300 000 kr (kwota obniżona o 25%). Wartość rynkowa ugruntowana. Nie tracicie, możecie zyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe (w standardowym wykończeniu kolorystycznym) 649.995,00 kr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W DE i to już kilka lat temu: Standard 48k€; Premium Finish 60k€. W U.S.A. najtańsza wersja (w Wood Grain i Zebra Wood) $48,400.00 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

JBL K2 S9900 Polarhvit

Beskrivelse av varen

Vurderer å selge JBL K2 S9900 høyttalere. Disse har bare hatt 1 eier og fremstår som nye. De er i polarhvit, noe som øker verdien på disse høyttalerne. Høyttalerne er bestillingsvare hos de fleste forhandlere, men nå har du muligheten til å skaffe disse uten å måtte vente.

Høyttalerne er en del av et Hi-Fi-anlegg og kan selges sammen med det også om ønskelig.

Anlegget består av: JBL K2 S9900 Polar hvit. Hegel P30 forforsterker. 2stk. Hegel H30 effektforsterker. Hegel Mohican CD-spiller. Nordost Heimdall 2 høyttalerkabler 2x4m. Nordost Quantum Base QB8 8-Way strømfordeler. 4stk. Nordost Heimdall 2, 1m strømkabler.

Så lenge høyttalerne ikke er solgt, ønsker jeg ikke å selge enkelt anleggsdeler.

Kom gjerne med bud.

Beliggenhet

Kristiansand

105_1682739537.jpg105_1081587368.jpg105_928606588.jpg105_1847897431.jpg105_105382319.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 31.01.2023 o 14:21, p0is0n napisał:

spl raczej nie ten poziom

Może i nie, bo nie słuchałem tych droższych urządzeń. Natomiast spl director mk2 miałem u siebie i moim zdaniem po prostu wart sprawdzenia, zwłaszcza, jeśli chodzi o muzykę, której słuchasz, ponieważ zarówno dac jak i pre są naprawdę energetyczne, do tego rozdzielcze, nigdy przejaskrawione. Sama niższa cena nie musi tego urządzenia dyskwalifikować, imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 31.01.2023 o 14:21, p0is0n napisał:

spl raczej nie ten poziom

Może i nie, bo nie słuchałem tych droższych urządzeń. Natomiast spl director mk2 miałem u siebie i moim zdaniem po prostu wart sprawdzenia, zwłaszcza, jeśli chodzi o muzykę, której słuchasz, ponieważ zarówno dac jak i pre są naprawdę energetyczne, do tego rozdzielcze, nigdy przejaskrawione. Sama niższa cena nie musi tego urządzenia dyskwalifikować, imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 01:40, plastik1989 napisał:

Kupowanie sprzętu to też lokata kapitału, dla mnie wartość rynkowa s/h oraz łatwość/trudność odsprzedaży jest ważnym czynnikiem.

Jak dzieła sztuki. System głośnikowy EVEREST DD66000 (RW) ktoś zakupił z myślą m.in. o wspomnianej przez Ciebie lokacie kapitału. Taniej nie będzie, może być drożej.

W ogłoszeniu było coś, że zakupione z Japonii, gdzieniegdzie drobne ryski, kolor Rosewood. 

Na początku emisji ogłoszenia, widniało 31 tys. €, a później przy tym samym ogłoszeniu na giełdzie hi-fi już było 33 tys. € (~155 861,36 PLN) i po jakimś czasie ogłoszenie zniknęło.

33k€ to niemalże jak jak cena nowego wkładu w ten system głośnikowy. Drivery, woofery i wszelkie komponenty, łącznie z obudowami.

JBL-Project-EVEREST-DD66000-Roosewod-RW-

JBL-Project-EVEREST-DD66000-Roosewod-RW-

W 2007 r. w U.S.A. (nowe) EVEREST DD66000 :

Maple (MA) $70,000.00

Cherry (CH)

Ebony (EB)

Rosewood (RW) $60,000.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Coś mi się namieszało, że dwa razy to samo poszło, przepraszam.

Celem trochę poszerzenia horyzontów poza uznane i drogie marki, proponuję przyjrzeć się temu rządzeniu:

https://www.schiit.com/products/yggdrasil

firmy schiit audio z USA.

U nas się tego nie posłucha w sklepie, bo sprzedają tylko direct - także poprzez jednego przedstawiciela w Europie, w Niderlandach bodaj. Natomiast jest prawo zwrotu przy zakupie przez net. Poczytajcie, kto robi te urządzenia w Schiit Audio.

 

Widziałem, że te urządzenia pojawiają się w Polsce. Może ktoś akurat słuchał, ma to urządzenie?

Edytowane przez pantagruel
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pantagruel napisał:

Coś mi się namieszało, że dwa razy to samo poszło, przepraszam.

Celem trochę poszerzenia horyzontów poza uznane i drogie marki, proponuję przyjrzeć się temu rządzeniu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

firmy schiit audio z USA.

U nas się tego nie posłucha w sklepie, bo sprzedają tylko direct - także poprzez jednego przedstawiciela w Europie, w Niderlandach bodaj. Natomiast jest prawo zwrotu przy zakupie przez net. Poczytajcie, kto robi te urządzenia w Schiit Audio.

 

Widziałem, że te urządzenia pojawiają się w Polsce. Może ktoś akurat słuchał, ma to urządzenie?

Miałem bifrosta multibit, dobre granie, na pewno lepsze niż wszystkie chinczyki za 4/5k, dobre wykonanie rozsądnie wycenione ale to raczej nie pułap Hi end

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pantagruel napisał:

Coś mi się namieszało, że dwa razy to samo poszło, przepraszam.

Celem trochę poszerzenia horyzontów poza uznane i drogie marki, proponuję przyjrzeć się temu rządzeniu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

firmy schiit audio z USA.

U nas się tego nie posłucha w sklepie, bo sprzedają tylko direct - także poprzez jednego przedstawiciela w Europie, w Niderlandach bodaj. Natomiast jest prawo zwrotu przy zakupie przez net. Poczytajcie, kto robi te urządzenia w Schiit Audio.

 

Widziałem, że te urządzenia pojawiają się w Polsce. Może ktoś akurat słuchał, ma to urządzenie?

Niestety brak w nim pre / regulowanego wyjścia 😞

20 godzin temu, Sovereign napisał:

Jak dzieła sztuki. System głośnikowy EVEREST DD66000 (RW) ktoś zakupił z myślą m.in. o wspomnianej przez Ciebie lokacie kapitału. Taniej nie będzie, może być drożej.

W ogłoszeniu było coś, że zakupione z Japonii, gdzieniegdzie drobne ryski, kolor Rosewood. 

<ciach>

Cherry (CH)

Ebony (EB)

Rosewood (RW) $60,000.00

panowie to nie temat o kolumnach 🙂

W dniu 5.02.2023 o 19:27, .:Gerard:. napisał:

To ja tobie podam przykład,
szukając DACa testowałem takie "znane" po 30k€, wybralem "nieznany" za 10k€,
dzisiaj te znane na rynku wtórnym kosztują polowe 15k€ wiec mój "nieznany" będę sobie mógł wyrzucić do śmietnika i wraz będę miał mniejsza stratę 

Możesz mi wierzyć, gdyby któryś z tych "soulnote" czy "EMM Labs" po 30k€ mi przypasował to bym go kupił

 

Czarny za 13.900€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czarny 😞 

ps. avm-a raczej dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł pożyczyć - w tym się nie wyrobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiit DAC only manages 58 dB or less than 10 bits of resolution! Did you read that? 10 bits! So even when playing ordinary 16-bit CD, you are sacrificing the low order 6 bits.

xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/31/2023 at 5:33 PM, xsnailx said:

znam temat akurat tego ogloszenia, wałek - mieszkam  na granicy z cz. probowalem sie umowic na odbior i kolega czech tez 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klient nie wysyła poza UK ale może masz kogoś w Londynie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klient nie wysyła poza UK ale może masz kogoś w Londynie. 

Akurat mam w UK dobrego znajomego 🙂 wygląda to dobrze. Będę kombinować.

Dziękuje za podpowiedź 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 11:52, xsnailx napisał:

ps. avm-a raczej dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł pożyczyć - w tym się nie wyrobie

Ja jednak nie będę testował AVM, rozmawiałem z ludźmi gdzie mieli przedstawicielstwo AVM, podobno gra po chłodniejszej i analitycznej stronie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duzymi Denafripsami chyba jest cos nie tak konstrukcyjnie...moze przypadek, ale?

Dawno temu sprzedalem Terminatora+, po pol roku zaczal szumiec i znieksztalcac, 3 msc temu sprzedalem rocznego T2 i pare dni temu facet poprosil o dowod zakupu - identyczny problem jak z T+. Znieksztalcenia na wszystkich wejsciach, tak jakby wysypywal sie w nich DSP

Oba wysiadly w okresie ok. 1-1.5 roku po zakupie i mialy bardzo malo godzin na liczniku. Wydaje mi sie ze tryb standby w ktorym dalej praktycznie wszystko jest pod napieciem je zabija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że jakąś część odłącza od zasilania bo na standby temperatura obudowy spada. Ale wolał bym całość.

Ja mam Pontusa i czasami zniekształcał ale b rzadko. Trochę to denerwujące było bo poza tym bardzo mi pasuje.

Były opisy w sieci tego. Na szczęście wydali poprawkę i po upgrade spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminatory sa 24/7 cieple z kablem w gniazdku. Powinny miec z tylu glowny wylacznik sieciowy ale niestety nie maja.

Pontusa 2 tez mialem, ten grzal sie o wiele mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten co założył temat ma jakieś pojęcie o technice i o dźwięku i nie robi joke i rozmawiamy o wspomnianych pieniądzach to tylko Lampizator. Tam jest bardzo dużo doświadczenia, bardzo dużo wiedzy i bardzo dużo research. IMHO jak chodzi o takie really good DAC to tylko Lampizator. Wiem co mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 09:34, Marek.S napisał:

Oba wysiadly w okresie ok. 1-1.5 roku po zakupie i mialy bardzo malo godzin na liczniku. Wydaje mi sie ze tryb standby w ktorym dalej praktycznie wszystko jest pod napieciem je zabija.

To raczej swiadczy o oszczedzaniu gdzies w urzadzeniach i uzywaniu kiepskich komponentow.

Rok czy poltora to jest zaden "przebieg"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 19:04, plastik1989 napisał:

Nie wiem czemu ludzie tak się obruszają jak doradza im się kupić coś co jest droższe, nie po to żeby wydać więcej, albo się tym popisywać (co to za argument w ogóle…) ale po to właśnie żeby finalnie wydać MNIEJ pieniędzy, bo przy odsprzedaży się to odzyska. A jak wszyscy wiemy w tym hobby bardzo często się sprzętami miesza. Jeśli ktoś faktycznie kupuje coś na 10-20 lat to ten argument nie ma takiej siły, ale praktyka pokazuje że zazwyczaj raz na rok jakieś zmiany w systemie się robi. Więc, moim zdaniem warto jednak brać pod uwagę ile co kosztuje i ile będzie kosztowała ewentualna zmiana tego elementu w przyszłości. 

Myślę, że @Seyv to dobrze opisał. Większość moich klientów swoje wcześniejsze urządzenia miała w cenach 2-3x większych i przy odsprzedaży liczą się ze stratą na poziomie równowartości mojego urządzenia. Nie ma co mamić ludzi procentami, bo finalnie do stracenia mają więcej właśnie kupując urządzenie za 50tys. w sklepie. Z moich informacji, żaden z moich klientów nie myśli o sprzedaży urządzenia. Sprzedaż bezpośrednia daje też dużo lepszy stosunek cena/jakość urządzenia - odpadają dwie marże po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Muzg napisał:

Myślę, że @Seyv to dobrze opisał. Większość moich klientów swoje wcześniejsze urządzenia miała w cenach 2-3x większych i przy odsprzedaży liczą się ze stratą na poziomie równowartości mojego urządzenia. Nie ma co mamić ludzi procentami, bo finalnie do stracenia mają więcej właśnie kupując urządzenie za 50tys. w sklepie. Z moich informacji, żaden z moich klientów nie myśli o sprzedaży urządzenia. Sprzedaż bezpośrednia daje też dużo lepszy stosunek cena/jakość urządzenia - odpadają dwie marże po drodze.

Che ,che ,każdy tak mówi  urządzenie docelowe. 🤣 Nie ma raczej takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.