Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2022 o 11:44, dzarro napisał:

Chyba nie za bardzo jesteś na czasie. Pattinson już dawno pozbył się łatki aktora Zmierzchu i - słusznie - uchodzi za najbardziej charyzmatycznego aktora swojego pokolenia. Wystarczy wymienić reżyserów, którzy z nim pracują - Nolan, Cronenberg, Eggers itd. Tym bardziej, że - oględnie mówiąc - nie grywa w ich filmach ogonów i tworzy role, które się zapamiętuje. Rola Batmana mi osobiście nie przypasowała ale obiektywnie jest bardzo dobra i konsekwentnie stworzona. To po prostu Batman dla innego pokolenia niż moje. 

Ostatnio coraz mniej ogladam filmów, bo robią straszny szajs i szkoda czasu i oczu, więc możliwe co piszesz. Ale i tak mi jakoś do roli Batmana nie pasuje. Do takich filmów jak Woda dla słoni, jak najbardziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Furioza" - dobry film, polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 21:38, il Dottore napisał:

Obejrzałem "Gierka". Nie dam tego do tematu "dobre polskie kino" bo to nie jest dobre polskie kino. 🙂

Natomiast dla jednej rzeczy warto ten film obejrzeć: tytułowa rola Miśka Koterskiego! Coś wspaniałego! Bardzo mi się Misiek podobał i od dziś jako aktora będę go szanował. Dał radę.

Dno to mało napisane, jak można tak ciekawy temat sprowadzić do kompletnego dna

O Koterskim szkoda nawet wspominać

Układy rodzinne nie tłumaczą udziału tego dziwadła w tym filmie

Szkoda, temat fascynujący

Efekt, sięgający ścieku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę w łóżku, bo mnie zmogło to jest czas na seriale i filmy. Obejrzałem Gierka i powiem, że warto poświęcić 2 godz. , a tym bardziej dla tych jak ja, którzy nie pamiętają tamtych czasów z oczywistych względów. Aktorsko Misiek naprawdę świetnie, sam siebie przeszedł.. Nie mówiąc, że dobre kilkanaście kilo musiał przytyć do roli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Rue de l'Humanité (2021)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W przezabawny sposób przedstawiony pandemiczny kretynizm.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie starszy - bo z 2018- z Forestem W. How IT ends - i co? I na Foreście W. się nie zawiodłem - beznadzieja, że szkoda gadać. 5/6 filmu to test na czerń, ale zakończenie przerosło moje wyobrażenia. Nie będę jednak spojerował. Otwarcie mówiąc - nie polecam! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gierek" - no żesz, co to miało być, farsa, komedia czy apologia?

I jeszcze uwaga do towarzyszki scenografki - telewizor turystyczny Vela w roku 1973 jeszcze nie istniał, więc nie mógł stać na półce w mieszkaniu Gierka. Jego produkcję WZT rozpoczęły dopiero w 1977!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wytchnienie - Netflix. 

Francuski kryminał "z dystansem" ;). Fajna rozrywka. Końcówka zbyt dramatyczna ale globalnie dobrze się ogląda.

8/10

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter New Blood.

Dla fanów "starego" Dextera pozycja właściwie obowiązkowa, choć trzeba przygotować

się na inne klimaty, dosłownie i w przenośni. Jednak mz warto.

...czy będzie New Blood sezon 2?

Jeśli bedzie, ja w to nie wchodzę.

Nie napiszę dlaczego, bo to już byłby "spoiler".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, broniasz napisał:

Schody.Dokument na Netfliksie,niestety aż 12 odcinków,ale mnie za ryło złapał.

Przeczytałem opis wlasnie, u mnie pozycja obowiązkowa  na święta zamiast kewina 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Przeczytałem opis wlasnie, u mnie pozycja obowiązkowa  na święta zamiast kewina 👍

5 maja premiera na HBO serialu inspirowanego historią pana pisarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 16:42, frank1 napisał:

Dno to mało napisane, jak można tak ciekawy temat sprowadzić do kompletnego dna

O Koterskim szkoda nawet wspominać

Układy rodzinne nie tłumaczą udziału tego dziwadła w tym filmie

Szkoda, temat fascynujący

Efekt, sięgający ścieku 

Obejrzałem pierwsze 45 minut i wyłączyłem. Znam dekadę rządzenia Gierka na pamięć, bo się tym swego czasu mocno zainteresowałem i podzielam pogląd, że ten film to dno, a Koterski do tej roli kompletnie nie pasuje i chociaż starał się ją dobrze odegrać, to niestety słabo mu to wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałem pierwsze 45 minut i wyłączyłem. Znam dekadę rządzenia Gierka na pamięć, bo się tym swego czasu mocno zainteresowałem i podzielam pogląd, że ten film to dno, a Koterski do tej roli kompletnie nie pasuje i chociaż starał się ją dobrze odegrać, to niestety słabo mu to wyszło.
Aż tak? Hmm. Na dziś Gierka mam w planie obejrzeć. Nie chce mi się wierzyć, że tak źle zrobiony. Zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aż tak? Hmm. Na dziś Gierka mam w planie obejrzeć. Nie chce mi się wierzyć, że tak źle zrobiony. Zobaczymy...
No rzeczywiście szału nie ma. Taki fajny temat zepsuć to też talent trzeba mieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zle recenzje ale nie nastawialem sie negatywnie. Naprawde chcialem dac szanse temu ,, obrazkowi "....

No ale też wymieklem.... pewnie nigdy nie dowiem się co dzieje się w drugiej i trzeciej pół godzinie filmu...   wytrzymałem tylko pierwsze pół...   i nawet nie chodzi o Koterskiego,który na swój  sposób pewnie się starał.... w tym filmie nic ,, nie zazarlo". Jest nudny,  bez życia,  bez polotu, zle zamontowany, dialogi nietrafione . A aktorzyna,  który gra Jaruzelskiego? Co to ma być?  Nie chce znać i pamiętać nazwiska tego filmowego petaka. 

Tak dla porównania,  proszę obejrzeć serial ,,pajęczyna ". Ta sama epoka . Jak tam Grabowski zagrał gierka!!!!  To samo dotyczy Jaruzelskiego- mroczna, posepna postać,  która jeszcze wiele złego zrobi dla tego kraju ...

Tak czy siak o gierku zapominam .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytałem zle recenzje ale nie nastawialem sie negatywnie. Naprawde chcialem dac szanse temu ,, obrazkowi "....
No ale też wymieklem.... pewnie nigdy nie dowiem się co dzieje się w drugiej i trzeciej pół godzinie filmu...   wytrzymałem tylko pierwsze pół...   i nawet nie chodzi o Koterskiego,który na swój  sposób pewnie się starał.... w tym filmie nic ,, nie zazarlo". Jest nudny,  bez życia,  bez polotu, zle zamontowany, dialogi nietrafione . A aktorzyna,  który gra Jaruzelskiego? Co to ma być?  Nie chce znać i pamiętać nazwiska tego filmowego petaka. 
Tak dla porównania,  proszę obejrzeć serial ,,pajęczyna ". Ta sama epoka . Jak tam Grabowski zagrał gierka!!!!  To samo dotyczy Jaruzelskiego- mroczna, posepna postać,  która jeszcze wiele złego zrobi dla tego kraju ...
Tak czy siak o gierku zapominam .
 
 
To wszystko prawda co napisałeś. Dodam tylko, że zabrakło dramaturgii w tym obrazie. Odniosłem wrażenie, że służby bezpieczeństwa to jakieś ciepłe kluchy. Aktorsko totalna porażka ale i sam scenariusz do bani. Bardzo to smutne co się dzieje teraz z polskim kinem. Ten film wstyd pokazać światu - taka jest prawda. Stać nas na dużo więcej.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piorasz napisał:

To wszystko prawda co napisałeś. Dodam tylko, że zabrakło dramaturgii w tym obrazie. Odniosłem wrażenie, że służby bezpieczeństwa to jakieś ciepłe kluchy. Aktorsko totalna porażka ale i sam scenariusz do bani. Bardziej to smutne co się dzieje teraz z polskim kinem. Ten film wstyd pokazać światu - taka jest prawda. Stać nas na dużo więcej.
 

No jest jednak duzo produkcji , które błyszczą pod każdym względem.  Właśnie w kontrapunkcie do ,,gierka" jest przytoczony przeze mnie serial ,,pajeczyna". To pelnokrwiste kino przez zajebiscie duże K. Świetnie oddane tło geopolityczne, polityczne, społeczne. Tam wszystko robi ,, właściwą robote".  Zostajesz wciagniety w ten świat czy niemalże,,wessany". I chcesz tam być. 

Do tego kapitalne,  światowego formatu kreacje. Grabowski, lubos, Baka i wielu innych.

Polecam😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aryman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, aryman napisał:

A aktorzyna,  który gra Jaruzelskiego? Co to ma być?  Nie chce znać i pamiętać nazwiska tego filmowego petaka. 

Antoni Pawlicki. Aktor młodszego pokolenia, ale już z dość sporym stażem. Grał m.in. Janka w dobrym moim zdaniem serialu: "Czas Honoru".
Ale faktycznie odwzorowanie postaci Jaruzelskiego też kompletnie nietrafione.
Myślę, że słabość tego filmu to pokłosie marnych scenarzystów i reżysera. Ten ostatni to w zasadzie debiutant.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 01:30, szymon1977 napisał:

"Furioza" - dobry film, polecam.

Nie wiem czy dobry. Jest momentami przerażający brutalnością i skalą zezwierzęcenia.
Vega wysiada. Ten film to kolejny krok w kierunku pokazywania coraz większego okrucieństwa i przemocy na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobry. Jest momentami przerażający brutalnością i skalą zezwierzęcenia.
Vega wysiada. Ten film to kolejny krok w kierunku pokazywania coraz większego okrucieństwa i przemocy na świecie.
Tak. Ja też zacząłem w ten sposób postrzegać niektóre filmy od kilku tygodni.
Bierze mnie na wymioty. Fajnie się kiedyś to oglądało dopóki człowiek nie uświadomił sobie, że całe to zło może wkrótce zapukać do twoich drzwi. Obserwując ludzi czasem nawet myślę, że te filmy mogą być inspiracją dla tych którzy do tej pory byli "normalni".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj spokój , rodzimy serial, może być, ale bez szaleństw..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarownica:Bajka ludowa z Nowej Anglii.Takie małe arcydziełko.Tym bardziej apetyt na Wikinga coraz większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czarownica:Bajka ludowa z Nowej Anglii.Takie małe arcydziełko.Tym bardziej apetyt na Wikinga coraz większy.
Byłem. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 21:17, soundchaser napisał:

Nie wiem czy dobry. Jest momentami przerażający brutalnością i skalą zezwierzęcenia.
Vega wysiada. Ten film to kolejny krok w kierunku pokazywania coraz większego okrucieństwa i przemocy na świecie.

Nie wiem jak wpadłeś na pomysł porównywać Furiozę do Vegi, a już jakim cudem wyszło Ci, że pod wzgędem brutalności i zezwierzęcenia Vega wysiada to już nie mam pojęcia. Fakt, Furioza jest dość brutalna, ale biorąc pod uwagę brutalną otoczkę, to raczej się ją przed widzem ukrywa niż eksponuje i jest to tylko dodatek do fabuły. To totalne przeciwieństwo Vegi, gdzie brutalność gra pierwsze skrzypce, a fabuła jest tylko pretekstem by tę brutaność widzowi pokazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Furioza jest dość brutalna, ale biorąc pod uwagę brutalną otoczkę, to raczej się ją przed widzem ukrywa niż eksponuje i jest to tylko dodatek do fabuły. To totalne przeciwieństwo Vegi, gdzie brutalność gra pierwsze skrzypce, a fabuła jest tylko pretekstem by tę brutaność widzowi pokazać.

Nieprawda. Celem obydwu reżyserów jest epatowanie brutalnością i niepohamowaną przemocą, by osiągnąć maksymalny zysk finansowy. To jest jedyny cel realizacji tego typu, przerysowanych filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, że nieprawda, ale skoro Twoim zdaniem Furioza przebiła brutalnością Vegę, to po prostu nie wiesz o czym mówisz. Sorry kolego.

Ps

Żeby nie było, że to tylko moje zdanie:

"...w przeciwieństwie do produkcji Vegi film Cypriana Olenckiego ma wyrazistych bohaterów, bardzo solidną obsadę (świetny jest Łukasz Simlat jako nieustępliwy gliniarz rozpracowujący gang) i w miarę spójną narrację."

"Choć reżyser Cyprian T. Olencki nie robi zbyt wiele, by zrzucić krępujący gorset konwencji, gangsterską bajkę z morałem opowiada z przekonaniem godnym większej sprawy. Będę się upierał, że w tego rodzaju kinie to rzadkość. I najwyższa cnota. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.