Skocz do zawartości
IGNORED

Powstanie Warszawskie


gutekbull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nie ma tu żadnego hejtu poza prywatnym poglądem na temat powstania.Obrzydliwe jest to że mieszasz różne fakty historyczne,nie powiązane ze sobą z powodu jakichś niezrozumiałych fobii.Z tego co pamiętam to miałeś podobne zdanie do mojego no chyba,że w tej kwestii też przeszedłeś na pozycje pisowskie.

To nie jest polemika z tym, co napisałem, ale próba narzucania komuś swojego punktu widzenia. Porównanie pustego i propagandowego rozczulania się kilku podrzędnych pracowników amerykańskiej ambasady z artykułem w "Przeglądzie" jest jak najbardziej na miejscu. Ale ty i inni adwersarze nie ustosunkowaliście się do tego ani słowem. Nie rozumiem też ciągłego zarzucania mi proPiSowskich sympatii. Nie mam też zamiaru udowadniać, że jest inaczej. Proponuję, abyś w końcu spuścił z tonu i przestał udawać mentora na Bocznicy. Nie chcesz rzetelnie dyskutować, to odpuść sobie.

 

Wracając do tematu. "Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas był jednym z gości obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szef niemieckiego resortu poprosił Polaków o wybaczenie: "Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oświadczenie to ma dużo większe znaczenie niż okolicznościowy klip made in usembassy. W polityce i dyplomacji takie gesty, jak ten niemieckiego ministra, nie są przypadkowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Zyzol napisał:

Wracając do tematu. "Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas był jednym z gości obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szef niemieckiego resortu poprosił Polaków o wybaczenie: "Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce".http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25048983,szef-msz-niemiec-przeprasza-w-75-rocznice-wybuchu-pw-czaputowicz.html

Oświadczenie to ma dużo większe znaczenie niż okolicznościowy klip made in usembassy. W polityce i dyplomacji takie gesty, jak ten niemieckiego ministra, nie są przypadkowe. 

Większe znaczenie w czym ? Czego konsekwencją jest nieprzypadkowy gest niemieckiego ministra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kazik-t napisał:

Większe znaczenie w czym ? Czego konsekwencją jest nieprzypadkowy gest niemieckiego ministra ?

Na początek uwaga. Nie ingeruj w moje wpisy - zastosowanie pogrubionej czcionki wbrew intencjom autora jest niedozwolone.

Taki gest może świadczyć np. o tym, że Niemcom mocno zależy na dobrych stosunkach  dwustronnych z Polską i utrzymaniu jej w kręgu UE, a nie USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Zyzol said:

Taki gest może świadczyć np. o tym, że Niemcom mocno zależy na dobrych stosunkach  dwustronnych z Polską i utrzymaniu jej w kręgu UE, a nie USA.

Niemcy wiedzą, że Polacy nie oduczyli się jeszcze mentalności "u cioci na imieninach" w polityce zagranicznej. Gesty niewiele kosztują, za to umacnianie montowniano - poddostawczych postkolonialnych porządków, przy pomocy prawa gospodarczego UE, idzie na całego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, Zyzol napisał:

Na początek uwaga. Nie ingeruj w moje wpisy - zastosowanie pogrubionej czcionki wbrew intencjom autora jest niedozwolone.

Taki gest może świadczyć np. o tym, że Niemcom mocno zależy na dobrych stosunkach  dwustronnych z Polską i utrzymaniu jej w kręgu UE, a nie USA.

By mieć uwagi, trzeba przed tym potrafić wyartykułować swoje oczekiwania.

Pisząc Niemcy, pisz konkretnie o kim piszesz, by można było się do tego odnieść. Taka uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krak_oN napisał:

że były podpisane dokumenty i były gotowe plany do eksterminacji narodu Polskiego w następnej kolejności po Żydach a jedyna różnica miała polegać na tym że miano wyselekcjonować  kilka procent ludności Polskiej do jak to ujęto hodowli rasy niewolników którymi mieli pozostać w przyszłych pokoleniach po wsze czasy.

Mógłbyś konkretnie wskazać jakie to dokumenty? Czy plany miały wagę państwową, czy bliską państwowej, czy były tylko rojeniami jednostek bez wpływu? Czy może były pojedynczymi głosami w dyskusji? Czy może przeginasz z "kilkoma procentami"

Ja w szkole uczyłem się np., że Niemcy w Oświęcimiu zagazowali 6 mln osób. Jak dzisiaj napiszę, że to nieprawda, to chyba za kłamstwo oświęcimski nikt mnie nie skaże (?)

W pośpiesznej próbie pobieżnego dokształcenia znalazłem coś takiego:

  • Cytat

    Niemcy oczywiście nie skupiali się tylko na sprawie polskiej, bo plan wschodni był znacznie szerszy. Pisał o nim doktor Wetzel w piśmie z 27 kwietnia 1942 roku. Polacy postrzegani byli jednak jako najbardziej wrogo usposobieni w stosunku do Niemców, liczebnie najsilniejsi, a wskutek tego najniebezpieczniejsi ze wszystkich obcoplemieńców, których wysiedlenie plan przewiduje – diagnozował Wetzel. Jego zdaniem, Polacy są też narodem, który najbardziej skłania się do konspiracji. Niemniej Wetzel odżegnywał się od rozwiązania kwestii polskiej w sposób ostateczny, czyli poprzez masową eliminację. Tego rodzaju rozwiązanie kwestii polskiej obciążyłoby naród niemiecki na daleką przyszłość i odebrałoby nam wszędzie sympatię, zwłaszcza, że inne sąsiednie narody musiałyby się liczyć z możliwością, iż w odpowiednim czasie potraktowane zostaną podobnie. Moim zdaniem, musi zostać znaleziony taki sposób rozwiązania kwestii polskiej, ażeby wyżej wskazane polityczne niebezpieczeństwa zostały sprowadzone do możliwie najmniejszych rozmiarów – postulował.

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Generalplan Ost został opracowany na zlecenie najwyższych władz III Rzeszy. Powstał w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy[1] pod kierunkiem Heinricha Himmlera w roku 1941[1]. Autorem planu był SS-Standartenführer, dr med. Hans Ehlich. GPO jako dokument ściśle tajny został skopiowany w kilku egzemplarzach, które zniszczono po II wojnie światowej.

Nigdy nie odnaleziono oryginału dokumentu. Treść planu odtworzono na podstawie zeznań Ehlicha i innych niemieckich funkcjonariuszy na procesach norymberskich, oraz komentarzy i ekspertyz m.in. dokumentu z 27 maja 1942

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less
z plany bywają różne. W USA był na przykład plan zbrojnego podboju Kanady.

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W czwartek obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Profesor Adam Leszczyński z Uniwersytetu SWPS podkreślał, że w ocenie historyków ocena zrywu z 1944 roku jest jednoznaczna. - Ono było spektakularną klęską na wielu poziomach. Politycznie: nie udało się przejąć władzy w Warszawie legalnemu rządowi; wojskowo: stolica nie została wyzwolona. Trzeba dodać też katastrofę humanitarną i w wymiarze substancji narodowej: zniszczono pamiątki, zabytki, archiwa. Powstanie skończyło się ogromna tragedią – podkreślał Leszczyński i dodawał: Z przemówień polityków nie sposób się dowiedzieć, że powstanie przegrało.

W tym kontekście Agata Kowalska, prowadząca "Analizy" TOK FM, przypomniała słowa prezydenta Andrzeja Dudy z środy. - Tutaj stały oddziały powstańców, które chciały nadal walczyć w Śródmieściu o wolną Polskę i wolną Warszawę (...) Dziś, tutaj, na tym placu, cztery pokolenia Polaków śpiewają "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie". To dzięki temu pierwszemu pokoleniu, które wtedy na ulicach Warszawy się krwawiło, walczyło z bronią w ręku o wolną Polskę (...) to dzięki jego odwadze, bohaterstwu, determinacji Polska jest – mówił prezydent przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Prof. Leszczyński mówił, że celów takich wypowiedzi, może być kilka. - To w pewnym sensie gloryfikacja czynu zbrojnego w pamięci narodowej. Tyle, że jest o manipulacja pamięcią historyczną. Powstanie zostało przegrane, a niepodległość odzyskaliśmy dzięki porozumieniu politycznemu w 1989 roku, a nie czynem zbrojnym – ocenił ekspert i dodał: Opowieść o Powstaniu Warszawskim, które było prawie zwycięstwem, to stawianie historii na głowie.

Zdaniem prof. Leszczyńskiego politycy prawicy mijają się z prawdą historyczną. - Pokazuje się, że wzorem prawdziwej patriotycznej postawy jest wykrwawianie się na barykadzie, co jest w istocie zaprzeczeniem tych postaw, które w istocie odniosły sukces – mówił dalej przedstawiciel Uniwersytetu SWPS.

Jak podkreślał, to także element "delegitymizacji III RP". - Pokazanie, że właściwym patriotyzm polski, to ten beznadziejny zryw przeciwko dwóm totalitaryzmom, z czego ten czerwony sowiecki, był dla Polaków groźniejszy. To często element przesłania polityków PiS. W takim tonie mówił mniej więcej w zeszłym roku senator Jan Żaryn. Sens jego wypowiedzi był taki, że co prawda powstanie upadło, ale uniemożliwiło skomunizowanie polskiej duszy – wyjaśniał ekspert.

Prof. Leszczyński przekonywał, że politycy prawicy "przyciskani" popadają w argumentacyjne "mitotwórstwo". - Opowiadają, że to była bariera przeciwko mentalności komunistycznej czy, że narodów uratował swoją tożsamość. Warto pamiętać, że lekcją Powstania Warszawskiego dla "Solidarności" było to, żeby wyrzec się właśnie walki z bronią w ręką – podsumowywał prof. Adam Leszczyński.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mówiąc krótko, dopóki Powstanie Warszawskie będzie elementem bieżącej polityki, polityki historycznej czy rusofobii - nigdy nie będzie jego rzetelnej oceny. Zresztą ten problem nie dotyczy tylko tego powstania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Pewnie już było w tym wątku, ale nie zawadzi przypomnieć

Cytat

Generałowie na emigracji nie chcieli powstania! Anders domagał się sądu nad dowódcami AK za "ciężką zbrodnię"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kazik-t napisał:

Pisząc Niemcy, pisz konkretnie o kim piszesz, by można było się do tego odnieść. Taka uwaga.

Inteligentny człowiek zrozumiałby, że pisząc Niemcy, miałem na myśli państwo niemieckie, tym bardziej, że odnosiłem się do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych tego państwa.

12 minut temu, kazik-t napisał:

By mieć uwagi, trzeba przed tym potrafić wyartykułować swoje oczekiwania.

Nie jesteś o tego, aby poprawiać kogokolwiek. Pilnuj własnej poprawności.

 

11 minut temu, Less napisał:

Mógłbyś konkretnie wskazać jakie to dokumenty? Czy plany miały wagę państwową, czy bliską państwowej, czy były tylko rojeniami jednostek bez wpływu? Czy może były pojedynczymi głosami w dyskusji? Czy może przeginasz z "kilkoma procentami"

Bez przesady. Potrafiłbyś wskazać konkretny dokument nakazujący np. Holocaust? Niemcy mieli w tyle głowy porażkę i rozliczenie za zbrodnie.

15 minut temu, Less napisał:

Ja w szkole uczyłem się np., że Niemcy w Oświęcimiu zagazowali 6 mln osób. Jak dzisiaj napiszę, że to nieprawda, to chyba za kłamstwo oświęcimski nikt mnie nie skaże (?)

Nie tylko Ty. Tylko, że nigdy od prawdziwego historyka. W moim przypadku była to wychowawczyni  polonistka. W tamtych czasach Oświęcim był symbolem całości zbrodni niemieckich w Polsce. Stąd tego rodzaju skróty myślowe. Zresztą to od tej samej nauczycielki pierwszy raz usłyszałem, że AK stała z bronią u nogi - co mnie kiedyś oburzało. Teraz słyszę od historyków i publicystów, że AK zostawiła Wołyń nie przeciwstawiając się ukraińskiemu ludobójstwu. Owa nauczycielka najpierw uciekała za Bug prze Niemcami, a potem zza Buga przed Ukraińcami. 

 

52 minuty temu, misiomor napisał:

Niemcy wiedzą, że Polacy nie oduczyli się jeszcze mentalności "u cioci na imieninach" w polityce zagranicznej. Gesty niewiele kosztują, za to umacnianie montowniano - poddostawczych postkolonialnych porządków, przy pomocy prawa gospodarczego UE, idzie na całego.

Ale też pozwalają wyciszać konfrontację, dają okazje do rozpoczęcia dialogu i przynoszą korzyści. Jest stara szkoła dyplomacji. Nie obarczałbym za to obcych, a swoich. Po 1989 roku do genów wasalizacji dołożyli brak zdrowego rozsądku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Zyzol napisał:

Inteligentny człowiek zrozumiałby, że pisząc Niemcy, miałem na myśli państwo niemieckie, tym bardziej, że odnosiłem się do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych tego państwa.

Nie jesteś o tego, aby poprawiać kogokolwiek. Pilnuj własnej poprawności.

Cóż, z twoją inteligencją wiele nie zawojujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zyzol napisał:

z przesady. Potrafiłbyś wskazać konkretny dokument nakazujący np. Holocaust?

1. To nie ja stwierdziłem, że były gotowe plany i podpisane dokumenty.

2. Prawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aby słowo „morderstwo” czy „likwidacja” nie pojawiło się w stenogramach, używano terminu „ewakuacja”.

Czytaj więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

24 minuty temu, Zyzol napisał:

Ale też pozwalają wyciszać konfrontację, dają okazje do rozpoczęcia dialogu przynoszą korzyści

A to już zdecydowanie nie jest po myśli misiomora.

Zamiast montowni lepsze były nasze rdzenne wytwórnie koszyków wiklinowych, krasnali ogrodowych i innych produktów ala Cepelia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Less napisał:

Czytaj

Czytałem też "Mein Kampf"...

9 minut temu, Less napisał:

A to już zdecydowanie nie jest po myśli misiomora.

Zamiast montowni lepsze były nasze rdzenne wytwórnie koszyków wiklinowych, krasnali ogrodowych i innych produktów ala Cepelia

To, że lubię czytać oryginalne wypowiedzi misiomora i z niektórymi zgadzam się, to jeszcze nie znaczy, że przejąłem jego sposób myślenia. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Zyzol napisał:

Mówiąc krótko, dopóki Powstanie Warszawskie będzie elementem bieżącej polityki, polityki historycznej czy rusofobii - nigdy nie będzie jego rzetelnej oceny. Zresztą ten problem nie dotyczy tylko tego powstania. 

Ale wszystko co można powiedzieć o Powstaniu Warszawskim napisano choćby w tym wątku. Nie ma co dodawać.

Mamy wszystkie klocki. Natomiast chcemy z tych klocków układać co innego. I nigdy nie będzie w tym  pełnej jednomyślności, bo i nie może.

W końcu każdy kij ma kilka końców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Less napisał:

Mógłbyś konkretnie wskazać jakie to dokumenty? Czy plany miały wagę państwową, czy bliską państwowej, czy były tylko rojeniami jednostek bez wpływu? Czy może były pojedynczymi głosami w dyskusji? Czy może przeginasz z "kilkoma procentami"

Widziałem kilka wystąpień w tv zarówno prezydenta jak i premiera w których twierdzili że znają takie dokumenty które mówią o zatwierdzonych planach eksterminacji większości narodu Polskiego,  na pewno nie wszystko jest udostępnione w internecie i nie każdy ma do nich dostęp, w każdym razie ja o tym słyszałem kilkakrotnie i głównie w różnych wywiadach z ludźmi badającymi ten temat i którzy mieli dostęp do takich dokumentów i tak jak napisałem na początku.

Ale znalazłem coś takiego :

''Opierając się na doświadczeniach związanych z Holokaustem (początkowo Niemcy również planowali jedynie wysiedlenie Żydów, dopiero z czasem podjęli decyzję o ich całkowitej eksterminacji), można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w podobną stronę ewoluowałaby ich koncepcja dotycząca Słowian, którzy na liście grup etnicznych znienawidzonych przez Hitlera plasowali się tuż za narodem wybranym. Mając ogromne doświadczenie w budowie i funkcjonowaniu przemysłu zagłady, hitlerowcy ostatecznie wybraliby raczej ludobójstwo niż skomplikowane logistycznie przesiedlenia na Wschód. Tezę tę potwierdzają m.in. dość liczne komentarze do GPO przygotowane przez nazistowskich „specjalistów", w których pojawiają się głosy, że wysiedlenie tak dużej liczby Polaków na Syberię nie rozwiąże problemu. Znając upór naszych rodaków, zakładano bowiem, że mogą oni tam przetrwać, zorganizować się i z czasem nękać tysiącletnią Rzeszę, tak jak przed wiekami koczownicy z azjatyckich stepów nękali Europę. Biorąc pod uwagę teoretyczne założenia GPO, oznaczało to (wliczając straty wojenne) fizyczną eliminację około 19–20 mln Polaków. Jako naród przestalibyśmy istnieć.

''Główne założenia GPO przygotowano w 1941 r. Plany te powstały w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy i w Komisariacie ds. Umocnienia Niemieckości. Projekt nie był dziełem prymitywnych siepaczy Himmlera, ale osób z tytułami naukowymi, związanych przede wszystkim z Uniwersytetem Berlińskim (obecnie Uniwersytet Humboldta). Wspieraniem tego rodzaju badań zajmowała się m.in. Niemiecka Wspólnota Badawcza (Deutsche Forschungsgemeischaft, DFG). Inna rzecz, że ci pseudonaukowcy byli wiernymi wyznawcami nazistowskiej ideologii, często wysoko postawionymi nie tylko w strukturach uniwersyteckich, ale także w strukturze SS. Z ramienia Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy plan przygotował dr med. Hans Ehlich. Jego pomysły zaopiniowali i rozwinęli Erich Wetzel i Konrad Meyer-Hetling. W kolejnych latach ich projekty były jeszcze kilkakrotnie zmieniane i dopracowywane.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

warto obejrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że poza blokadą Leningradu nie było chyba drugiej takiej hetakomby cywilów w II wojnie. Hiroszima, Tokyo, Drezno, Stalingrad, Berlin, Wołyń - w każdej z tych masakr ginęło góra 50% liczby cywilów zamordowanych w Warszawie. Biorąc pod uwagę marginalne znaczenie Powstania dla przebiegu i wyniku wojny była to cena absurdalna. Straty w ludności cywilnej były na poziomie strat aliantów na froncie zachodnim.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie o 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zadał Donaldowi Trumpowi Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Dziennikarz zapytał, jakie przesłanie ma do Polaków prezydent USA z okazji tej symbolicznej daty.

Odpowiedź Trumpa dla niektórych będzie zaskakująca, bowiem o powstaniu warszawskim przywódca nie wspomniał ani słowem. – Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią, a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski – przypomniał Trump.

Ale na tym nie koniec. Ostatnie zdanie z jego wypowiedzi pokazuje nie tylko to, że nie miał nic do powiedzenia na temat daty 1 sierpnia. Prezydent wymownie wskazał, co tak naprawdę o nas myśli. – Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100 procentach – powiedział Trump w odniesieniu do Polaków. "

Tyle w temacie.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Mamy wszystkie klocki. Natomiast chcemy z tych klocków układać co innego. I nigdy nie będzie w tym  pełnej jednomyślności, bo i nie może.

W końcu każdy kij ma kilka końców

To zasługa romantyków - wieszczów narodowych, wspomaganych przez romantycznych historyków i najgłupszych polityków świata - przypominających samobójców (- A.Eden). Nie tak łatwo to zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jezz napisał:

Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100 procentach – powiedział Trump w odniesieniu do Polaków. "

Trump przyjedzie sprawdzić na jakim etapie są prace twórcze nad tą instalacją wojskową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Zyzol said:

Ale też pozwalają wyciszać konfrontację, dają okazje do rozpoczęcia dialogu i przynoszą korzyści.

Ja na razie widze dyktat i monolog, korzyści też są mocno jednostronne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ktoś spodziewał się po Trumpie czegoś innego? Przecież facet nie ukrywa swoich poglądów.

Owszem, reżimowa propaganda opowiadała różne historyjki, ale fakty są banalne.

Trump to osobnik skrajnie narcystyczny i to, jak przywitano go w Polsce zrobiło na nim duże wrażenie. Drugą rzeczą która robi na nim wrażenie to pieniądze więc dopóki kupować będziemy (i najprawdopodobniej przepłacać) amerykańskie uzbrojenie tak długo będzie nas "lubił". Niebezpieczeństwo jest oczywiste - co będzie gdy skończy się nam kasa albo ktoś inny zaproponuje lepszy interes?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, misiomor napisał:

Ja na razie widze dyktat i monolog, korzyści też są mocno jednostronne.

Czy można się temu w ogóle dziwić? Już Anthony Eden porównał polskich polityków do samobójców. Po 1989 roku ten typ polityka dominuje w polskiej polityce.

Najlepszych polityków Polska miała w okolicach Wielkiej Wojny. Nie jest to jednak zasługa samych Polaków. Ci politycy zostali ułożeni przez zaborców. Dzisiaj szlag mnie trafia, jak jakiś uznany historyk udowadnia, ze to Piłsudski był w kraju i on miał rację, a nie ci, którzy toczyli dyplomatyczną walkę w czasie Paryskiej Konferencji Pokojowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni i drudzy byli potrzebni.Bo w ten sposób obstawialiśmy obie opcje.W 44 i 45r. takiej możliwości już nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy zakładnikami naszej narodowej memetyki.

Rozsądnym podejściem do kwestii polskiej pamięci historycznej byłoby propagandowe wyeksponowanie Bitwy Warszawskiej - Łuk Tryumfalny tejże zamiast Muzeum Powstania. No ale w odróżnieniu od uczestników Bitwy, nieliczni żołnierze Powstania jeszcze żyją i nie można robić z nich wstydliwie ukrywanych "niewygodnych".

Więc mamy dalsze propagandowe łączenie polskości z frajerstwem i przegrywstwem, z czym wielu nie chce mieć nic wspólnego, aż do sytuacji że w Wolnym Mieście Gdańsku zaczynają organizować radosne marsze na cześć przywołania do porządku unter-europejczyków przez uber-europejczyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sam ma żałosne i zdaje się nieuleczalne kompleksiki a wygłasza takie historiozoficzne pouczenia.

Coś jakbym czytał antygejowskie tyrady kryptogeja.

Ja np. nie czuję się żadnym "unter" i nikt mi tego nie wmówi. Co do jednego się zgodzę - zamiast w kółko pier...ć o przegranych bitwach trzeba się wziąć do roboty. I do wychowania również - dlaczego np. na lekcjach historii nie uczy się o genialnych polskich inżynierach tylko o niedorobionych politykach i dowódcach przegranych kampanii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unter-europejskość to nasz wybór.Ja nim też się nie czuję .Jeśli misiomor tak to jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

Unter-europejskość to nasz wybór.Ja nim też się nie czuję .

To nie jest nasz wybór. Naszym wyborem jest albo porzucić nasze wartości i aspiracje i przyjąć dyktat niemiecki jako swój (co oznacza podporządkowanie do właśnie statusu najwyżej kreoli), albo stawiać się i przegrać, chyba że zmądrzejemy.

Na razie w Europie karty rozdają Niemcy, na czym wszyscy naokoło tracą, łącznie z nami. Dlatego przytakiwanie im jest zgodzeniem się na status untermenschów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.