Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bogus18 ok , tak jak pisałem u mnie Atoll 100 był cichy. Zależy od instalacji. Sol II też przy włączeniu walił w kolumny dość mocno. Taki niski dźwięk. Wiele osób może to zniechęcić. Ale gra zajebiście.

Tak to prawda Haiku SOL II w przy włączaniu ma taki efekt puknięcia w głośniki i jest to jego cecha związana z konstrukcją .

Jeśli to komuś przeszkadza ? To charakter tego wzmacniacza nie wada tak jest.

Ja w ATOLU 200 słyszałem buczenie w glośnikach wysokotonowych CO przy cichym słuchaniu degraduje dźwięk i to dla mnie był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komuś przeszkadza ?

 

Niestety tak. Mnie akurat mnie.

 

Ja w ATOLU 200 słyszałem buczenie w glośnikach wysokotonowych CO przy cichym słuchaniu degraduje dźwięk i to dla mnie był problem.

 

Reklamowałeś? Pytam bo w egzemplarzu którego jak odsłuchiwałem tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziłem się ze ma się ułożyć i będzie dobrze a poza tym duże transformatory,

wysokoefektywne kolumny i t p.

z innymi wzmacniaczami w tym systemie na tym samym zasilaniu wszystko jest Ok.

Co do pukania w głośniki .puka ale przy włączaniu nie degraduje i nie ma wpływu

na dźwięk . wzmacniacz nie szumi ma niesamowitą separacje kanałow i słuchać

Muzykę najwyższej próby przez d u ż e M.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z produktów ATOLa jak i ja byłem zadowolony

z ATOLa IN 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, sama precyzyjna, szeroka i w miaaare gleboka ale bez szalu scena z Hegla H90 nie zmieni calosciowego obrazu, ze ten wzmacniacz brzmi jakby muzyke przepuscic przez komputer, brzmi syntetycznie, plastikowo, sztucznie, nie angazuje, wysokie tony wlasnie podkolorowuje, wokale nie maja glebi, soczystosci, sa suche, meskie wokale brzmia jakby wszyscy faceci byli spiewajacymi kastratami, i to ciagle uczucie dzwieku suchego, syntetycznego.

Adam, ja nie odczuwałem syntetyczności, powiedziałbym raczej brak podkolorowania jakie funduje Atoll.

Za wiele zmiennych, napewno u każdego inaczej to zagra, największy na to wpływ niestety ma akustyka, później kolumny, okablowanie itd.

Wiesz że u mnie jest i zasilanie i podkładki i akustyka itd.

Hegla zasilałem Enerrem Holograph Hybrid, bezpiecznik SR RED, resztę toru znasz :)

P.S.

Miałeś wygrzany egzemplarz?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wygrzany i caly czas gra i nie przekonam sie do Hegla. Moze z innym torem bedzie lepiej, ja za takie granie podziekuje. To co pokazywaly u mnie wzmacniacze z przedzialu cenowego Hegla nijak ma sie do tej suszarki H90, tak spierdzielic wysokie w Dyniach to tylko Heglowi sie udalo. Jak dobrze, ze nie sprzedalem jeszcze atoll-a hahaha

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p><p>Wypozycz haiku SOL 2, bedziesz w szoku ile tracisz z Heglem, powaga. A jezeli jeszcze masz ten DAC o ktorym ostatnio pisales to bedzie z naszymi dyniami pieknie. Zniknie heglowy plastik a pojawi sie materializacja wokalistwow i instrumentow w pokoju, a jakie barwy, jakie roznicowanie basu i dynamika...H90 to zabawka a nie wzmacniacz przy SOL2.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, sa jednak pewne granice finansowe i in 300 poza zasiegiem, zycie. Sprawa sie klaruje, zostala Rega elex -r i Cyrus 8-2. Akurat do wiosny ogarne temat i potem game over, tak jak sobie zalozylem.

 

Skoro wiele aspektów Atolla Ci się podoba, ale IN300 jest za drogi to czy nie najprostszym rozwiązaniem byłoby pójść w IN200 ?

A z jakich powodów nie bierzesz Sola II, którego mocno chwalisz albo Dayensa, o którym również dużego dobrego pisałeś ? Co jednak skreśliło te dwa wzmacniacze ?

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Cedek atolla je skreslill, przy tak rowno grajacych piecach cedek, ktory jest "ustawiony" barwowo pod in 100se nie wypada tak jak bym chcial z rowniejszymi od in100se wzmakami. Moglbym go sprzedac ( cd 100se mk2) ale tu strata kasy bylaby ogromna a chetnych raczej brak.Do tego dochodzi barwa Dynek i to wszystko musze jeszcze pogodzic z akustyka pokoju.

 

To ma byc ostatni zakup klamota, kupe kasy na to przeznaczone, ma byc idealnie tak jak chce. Stad mozliwe, ze zostane z in 100se a kasa pojdzie na jakies mebelki jak dwa ostatnie piece nie dadza dokladnie tego czego chce. Nie mam zamiaru siedziec na forum pol zycia i ciagle isc w drozszy sprzet audio. I tak juz za duzo na to wszystko wydalem ( jak tak trzezwo na to z boku spojrzec).

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam

Hegel nie gra plastikowo, skoro tak masz to popraw akustykę.

Suche i techniczne granie to było z CA Azura 540, ale nie z Hegla.

Ja podłączyłem Hegla HD12 z H90 i było O.K. na srebrnych kablach Albedo i ProAcach Response D2.

 

Znowu Atoll IN300 gra też podobnie pod względem separacji, lokalizacji, ale cieplej i troszkę bliżej zaraz za linią kolumn Hegel pod tym względem potrafił więcej zwłaszcza w głąb sceny, a taka prezentacja bardziej mi odpowiada. Jest kontrola i naturalność plus powietrze przy tym nie drażniąca góra jak np. w H190 powrót do AM100 jest troszkę bolesny, gra plamami, bas miękki i mniej konturowy, jakby mniej kontroli nad nim było, a przecież na papierze mocniejszy od H90 ;)

 

Znowu IN300 na początku jako pierwszy ze wzmacniaczy jakie testowałem po AM100 zrobił ogromne wrażenie, moc, kontrola basu, a zwłaszcza tym jak wyciął z tła poszczególne instrumenty to jednak po osluchaniu H90, H190 i Rogue Audio Sphinx v2 już takiego wrażenia nie robił kiedy jeszcze raz go wziąłem na koniec.

Jest bardzo dobrze, ale jakoś mi czegoś brakuje, jakoś dziwnie i ten wokal prawie, że na linii kolumn.

Ale gdybym miał wybierać to chyba między IN300, a Heglem H90.

Może poczekać i zobaczymy, czy zrobią nam AM300

;)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel jako jedyny zagral plastikowo, z zapiaszczona gora. Mam nadzieje, ze go kupisz, posluchasz dluzej i porozmawiamy. Akustyka to ciezki temat, nie wystarczy kupic na pale rozne dyfuzory i pochlaniacze (z wlasnego doswiadczenia to pisze bo sporo tego mam, duuuzo kasy kosztowalo i ostatecznie poza binarnymi cala reszte wynioslem z pokoju), trzeba sporego doswiadczenia i wiedzy, zeby pouczac w sprawie poprawy akustyki. I na koniec, kazdy slyszy inaczej, inaczej opisuje brzmienie, nie mam zamiaru wracac do hegla, za 4kzl. tez bylby lichym wyborem, on nie gra muzyki. Z mojej strony koniec tematu hegla h 90.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie ma co się spinać.

Nie wszystkim musi się podobać to samo.

A czytając recenzje nie ma co się nagrzewać, trzeba by było w tym samym zestawieniu, okablowaniu i warunkach posłuchać, a to niemożliwe.

Stąd zazwyczaj odmienne wrażenia, ja np. wolę obraz muzyczny, który nie jest podkolorowany i upiekszany na siłę.

Może jeszcze uda mi się posłuchać Moona 240i, ale to jak dojdę do siebie ;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem doświadczenie Heglem HD25.Wychwalanym w ich klubie pod niebiosa. Użyje innego słowa, jak dla mnie grał Dziwnie. Bezbarwne wokale, bardzo dobra separacja, scena i plastikowy zawsze taki sam bas. Ten bas był jak dla mnie nie do zniesienia. O kuchwa a jednak plastikowy))

 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wygrzany i caly czas gra i nie przekonam sie do Hegla. Moze z innym torem bedzie lepiej, ja za takie granie podziekuje. To co pokazywaly u mnie wzmacniacze z przedzialu cenowego Hegla nijak ma sie do tej suszarki H90, tak spierdzielic wysokie w Dyniach to tylko Heglowi sie udalo. Jak dobrze, ze nie sprzedalem jeszcze atoll-a hahaha

A już myślałem ( po twoim wcześniejszym poście) ,że Hegel jest faktycznie dobry w swojej klasie cenowej nie tylko w "testach gazetowych". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa "testy" w stereolife i w AV.test nie za bardzo opisuja brzmienie a skupiaja sie jednym tescie na szukaniu usprawiedlwienia, ze mimo iz chyba slysza braki to jednak dajmy mu ten znaczek hi-end a w drugim. A zeby jeszcze dystrybutor byl zadowolony i hegel sie sprzedawal napiszmy - wart kazdej wydanej na niego zlotowki hah. Druga recka skupia sie na pisaniu, ze h90 jest pod kazdym wzgledem lepszy od H80, na zasadzie tamten byl dobry a ten jeszcze lepszy ale juz rozwiniecia opisu tych samych lepszosci brak. I na koniec, zeby dystrybutor byl zadowolony a ludzie kupowali - i nie mowcie (konkurencjo), ze w tej cenie nie da sie zrobic taaaakiego wzmaka....Powinno byc to poprzedzone napisem - a teraz oplacona reklama.... Ps. Nie dajcie sie nabrac na te pierdy, urzadzenie nie jest udane brzmieniowo a jego poziom trzyma lichy dac w nim siedzacy i tej samej klasy wyjscie sluchawkowe.

 

Znowu u konkurencji gazetkowej o dziwo znajduje sie cos lepszego od h90 i to kto, denon 1600ne, hmmm, taka pomylka w tescie grupowym, gdzie nawet nadziak nie okazal sie gorszy od h90...

 

Znowu u konkurencji gazetkowej o dziwo znajduje sie cos lepszego od h90 i to kto, denon 1600ne, hmmm, taka pomylka w tescie grupowym, gdzie nawet nadziak nie okazal sie gorszy od h90...

Mam cicha nadzieje, ze kiedys Stempur popelni recke hegla h90, facet ma odwage pisac nie tylko w samych superlatywach o klamotach, chociaz jemu zapewne Hegel nie wysle nic na testy, za to zaraz Pan Ludwik Hegel odleci przy H90...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Atolla, jestem na kupnie IN100se i tak czytam ten dział od pierwszego postu dowiedziałem sie sporo ale mam tez pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi: chciałbym tą integre zastosować rownież do napedzania frontów jako pre amp w KD i tu mam pytanie czy wersje które są na nasz rynek posiadają trigger port, chciałbym jak żonka bedzie włączać TV z KD to aby integra startowała automatycznie a widze w opisie w necie że jedne maja a drugie nie, od czego to zależy?

 

Jeżeli chodzi o wywalanie bezpieczników to przy zasilaczach toroidalnych stosuje się bezpieczniki z charakterystyką C (toroidy szczegolnie te >200W maja duży prąd startowy i niektórzy nawet maja teb problem stosujac te trafa przy halogenach), a bezpiecznik C nie ma nic zwiazanego z ewentualnym nie dotrzymaniem umowy ubezpieczenia na to ma tylko wpływ wartość prądowa czyli 16 nie wolno zastapić 20A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Atolla, jestem na kupnie IN100se i tak czytam ten dział od pierwszego postu dowiedziałem sie sporo ale mam tez pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi: chciałbym tą integre zastosować rownież do napedzania frontów jako pre amp w KD i tu mam pytanie czy wersje które są na nasz rynek posiadają trigger port, chciałbym jak żonka bedzie włączać TV z KD to aby integra startowała automatycznie a widze w opisie w necie że jedne maja a drugie nie, od czego to zależy?

 

 

Ja w swoim triggera nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Atolla, jestem na kupnie IN100se i tak czytam ten dział od pierwszego postu dowiedziałem sie sporo ale mam tez pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi: chciałbym tą integre zastosować rownież do napedzania frontów jako pre amp w KD i tu mam pytanie czy wersje które są na nasz rynek posiadają trigger port, chciałbym jak żonka bedzie włączać TV z KD to aby integra startowała automatycznie a widze w opisie w necie że jedne maja a drugie nie, od czego to zależy?

 

Jeżeli chodzi o wywalanie bezpieczników to przy zasilaczach toroidalnych stosuje się bezpieczniki z charakterystyką C (toroidy szczegolnie te >200W maja duży prąd startowy i niektórzy nawet maja teb problem stosujac te trafa przy halogenach), a bezpiecznik C nie ma nic zwiazanego z ewentualnym nie dotrzymaniem umowy ubezpieczenia na to ma tylko wpływ wartość prądowa czyli 16 nie wolno zastapić 20A.

 

Trigger mają końcówki mocy w wersji SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.