Skocz do zawartości
IGNORED

Faktyczny postęp techniczny w audio


Gość discomaniac71

Postęp techniczny w audio  

343 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz że w przeciągu ostatnich 20 lat dokonał się znaczący postęp w audio?

    • Tak
    • Nie
    • Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać
  2. 2. Czy w związku z tym jakość brzmienia dzisiejszej "budżetówki' oceniasz na poziomie wysokiej jakości klocków sprzed lat?

    • Tak
    • Nie
    • Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W przypadku muzyki jest identycznie. Minimalny nakład pracy, płytkość i schematyczność przekazu, zastąpienie formą treści, brak czegokolwiek do powiedzenia i masz 90% "produktów" tzw. sztuki współczesnej. Wg mnie muzyki też to dotyka.

 

To raczej sprawa talentu, jak ktoś jest zdolny to napisze perełkę za darmo! Przykład z podobnej artystycznej działalności dawni malarze Vincent van Gogh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tyle, że teraz są inne czasy ....

 

z tym sie musze zgodzic, nastal kapitalizm i wszystko co bezinteresowne peklo... dlatego coraz wiecej paki i plastiku nas otacza bo gdy nastal kapitalizm to zaczeto sie zastanawiac co zrobic zeby jak najmniej wydac a jak najwiecej zarobic, jakosc sie posypala, bezinteresownosc sie posypala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast dużo daje do myślenia dotychczasowy wynik ankiety;

 

 

Czy uważasz że w przeciągu ostatnich 20 lat dokonał się znaczący postęp w audio?

Tak (87 głosów [39.01%]

Nie (116 głosów [52.02%]

Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać (20 głosów [8.97%]

 

Czy w związku z tym jakość brzmienia dzisiejszej "budżetówki' oceniasz na poziomie wysokiej jakości klocków sprzed lat?

Tak (33 głosów [15.00%]

Nie (175 głosów [79.55%]

Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać (12 głosów [5.45%]

 

Wynika z niej (z ankiety) że wielu użytkowników opowiedziało się jednak za brakiem postępu, a zdecydowana większość jest zdania że ... no właśnie, że co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niej (z ankiety) że wielu użytkowników opowiedziało się jednak za brakiem postępu, a zdecydowana większość jest zdania że ... no właśnie, że co ?

Szkoda, że z tej ankiety nie można się dowiedzieć kto czego z czym gdzie i kiedy słuchał, żeby mieć jakieś pojęcie o postępie lub jego braku,

poza tym nie bardzo rozumiem co na przykład miałoby wynikać z porównywania dzisiejszej budżetówki z topowymi klockami sprzed lat?

Moim skromnym zdaniem, żeby takie porównanie miało jakikolwiek sens albo chociaż ręce i nogi, to raczej należałoby ze sobą porównać

dzisiejszą budżetówkę do budżetówki sprzed lat, a następnie dzisiejsze topowe klocki z topowymi klockami sprzed lat,

najlepiej tego samego dnia, na tym samym materiale muzycznym i w tych samych warunkach lokalowo sprzętowych

i dopiero później klikać w odpowiedzi na pytania z ankiety, a nie na podstawie zasłyszanych opowieści z forum i własnego widzimisie,

bo jestem gotów postawić miesięczne zarobki przeciwko zeszłorocznym liściom, że zdecydowana większość głosujących za brakiem postępu

nigdy w życiu takich porównań nie przeprowadzała, ale jest zdania bo ... no właśnie, bo co? Bo tak i już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niej (z ankiety) że wielu użytkowników opowiedziało się jednak za brakiem postępu, a zdecydowana większość jest zdania że ... no właśnie, że co ?

 

Pomimo tego ze postępu nie ma, to jednak postęp jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy postęp to jest w cenach dychawicznych gruchotów na allegro :)

A tak poważniej nieco, to zapytaj u siebie na parkingu pod blokiem czy nowe mercedesy są lepsze od starych,

to kolejną pensję mogę w ciemno postawić, że na 10 ankietowanych 9 odpowie NIE bo... "bo panie kiedyś to były mercedesy".

Tyle że z tych 9 może dwóch w ogóle siedziało w jakimkolwiek nowszym mercu, a i tak na 99% był to 15-letni okular z taksówki,

ale kogo gdzie i kiedy nie zapytasz, to każdy wie lepiej, bo każdy się zna i obowiązkowo każdy zna kogoś kto zna kogoś kto miał.

A że z tych "każdych" żaden nigdy niczym lepszym jak używana vectra (ewentualnie nowy fiat panda) nie jeździł, to pikuś i małe miki,

on i tak wie swoje, koniec i basta, bo jeden kuzyn znajomego brata szwagra miał i ciągle mu się psuł, no ale to ciągle tylko się psuł i psuł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy postęp techniczny w audio przejawia się tylko w lepszych kablach.

Sprzęt się niestety cofnął...

Uzasadniam cytatem z innego wątku:

Wydanie 43 tysięcy na wzmacniacz tak słaby, że trzeba go ratować kablami za 20k, to drugi.

Trzeci, faktyczna próba reanimowania słabego wzmacniacza kablami za 20k :)

Sprawdź, może cię stać na nowe uszy albo co.

Chodziło o bardzo uznany na Forum wzmacniacz.

 

Więc jak to jest?

Jakość klocków drastycznie spada, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej rośnie, ale cena bardziej i to w postępie geometrycznym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy postęp to jest w cenach dychawicznych gruchotów na allegro :)

A tak poważniej nieco, to zapytaj u siebie na parkingu pod blokiem czy nowe mercedesy są lepsze od starych,

to kolejną pensję mogę w ciemno postawić, że na 10 ankietowanych 9 odpowie NIE bo... "bo panie kiedyś to były mercedesy".

Tyle że z tych 9 może dwóch w ogóle siedziało w jakimkolwiek nowszym mercu, a i tak na 99% był to 15-letni okular z taksówki,

ale kogo gdzie i kiedy nie zapytasz, to każdy wie lepiej, bo każdy się zna i obowiązkowo każdy zna kogoś kto zna kogoś kto miał.

A że z tych "każdych" żaden nigdy niczym lepszym jak używana vectra (ewentualnie nowy fiat panda) nie jeździł, to pikuś i małe miki,

on i tak wie swoje, koniec i basta, bo jeden kuzyn znajomego brata szwagra miał i ciągle mu się psuł, no ale to ciągle tylko się psuł i psuł...

 

jakis negatrywny stosunek masz do polskich obywateli, no i motoryzacja a audio to jednak co innego nitiryzacja sie rozwija caly czas bo to dziedzina popularna, nie wszystko dobre co ladnie czy nowoczesnie wyglada i jest wygodne... ale estetyka dla oczu i wygoda na pewno lepsza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to jest?

Jakość klocków drastycznie spada, czy nie?

Powtarzam po raz enty, że to zależy co i z czym porównamy. To że jakiś tam wzmacniacz sobie kosztuje 43 tysiące i nie gra,

bo być może siedzą w nim bebechy żywcem wyprute z marketowego amplitunera kina domowego za tysiaka czy półtora,

to nie jest żaden dowód na brak postępu w audio, a raczej na brak elementarnej wiedzy o audio jego "konstruktora"

który w wolnej chwili wpadł na pomysł jak wydoić z kasy dzianych audiofili, zamawiając w Chinach gotowe układy,

wymyślne obudowy i prawdopodobnie montaż tego do kupy, żeby wszystko ładnie się zmieściło w jednym kontenerze.

Mogło tak być? No oczywiście że mogło, bo znakomita większość producentów hajendu nie ma zielonego pojęcia o jego budowie,

a podstawa biznesu, to (kolejność dowolna) dobry bajer, cudaczna obudowa z egzotycznym logo na froncie i oczojebna cena z kosmosu.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten wzmacniacz poległ w konfrontacji z jakimś popularnym i cztery razy tańszym japońcem.

Ale wracając do postępu, to weźmy na przykład kolumny głośnikowe. Od jakiegoś czasu powraca moda na stare i wielkie skrzynie,

obowiązkowo na 30cm wooferach, najlepiej w OZ, bo podobno tylko taka konstrukcja ma szanse zagrać dobrym basem itp. itd.

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie w tej akurat materii, gdyż miałem wątpliwą przyjemność posiadania ośmiu par takich kolumn

w tym "kultowych" i "legendarnych" konstrukcji uchodzących za wzór niedościgniony dla współczesnych wąskich pierdziawek,

kosztujących jakieś zawrotne kwoty, a grających jak głośniczki efektowe kina domowego bla bla bla, ple ple ple...

Tylko jakoś nigdzie nie mogę doczytać z jakimi to współczesnymi pierdziawkami, przez kogo i w jakich warunkach te stare kapelusze

były porównywane, a wydaje mi się, że to akurat dałoby znacznie większe pojęcie o postępie w audio lub jego braku

niż jakaś dziwna ankieta z której niby coś dla kogoś wynika. Dla mnie na przykład nic nie wynika, dopóki nie postawię obok siebie

dwóch modeli obojętnie czego, co w znanych mi warunkach akustycznych, na znanym mi systemie grającym oraz znanym materiale muzycznym

mogę bezpośrednio porównywać do woli o różnych porach dnia i nocy, bez ciśnienia na zakup lub czyjegoś brzęczenia za uszami.

A tutaj (na tym forum) najwięcej można spotkać opinii o sprzętach słuchanych "kiedyś tam" najczęściej "u kogoś tam" i "z czymś tam"

i jakieś dziwne porównania do "wielu innych" których nawet na oczy się nie widziało, po czym powstają różne ankiety, z których niby coś wynika...

jakis negatrywny stosunek masz do polskich obywateli...

A jaki mam mieć jak już ręce, oczy i uszy człowiekowi opadają od czytania i słuchania ciągłego jęczenia jakie dzisiaj wszystko jest drogie i do dupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie oferta jest bardzo szeroka i kazdy moze znalezc jakosc odpowiednia dla siebie zarowno wsrod vintage jak i wspolczesnych klockow. Z tym naciaganiem klientow na drogie wspolczesne klocki to roznie bywa, bo z jednej strony pewnie takie przypadki maja miejsce. Z drugiej jednak strony czesto dobre wyroby audio trafiaja w rece ludzi, ktorzy nie potrafia wylowic i zestawic dobrze calego systemu. A w audio niestety czesto drobiazgi maja znaczenie, bo roznice w dzwieku tez nie sa kolosalne. Ta zabawa opiera sie na niuansach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

jestem gotów postawić miesięczne zarobki przeciwko zeszłorocznym liściom, że zdecydowana większość głosujących za brakiem postępu

nigdy w życiu takich porównań nie przeprowadzała,

Nie głosowałem.

Ale, jeśli koniecznie chcesz - to możesz na mnie liczyć. Pieniądze są potrzebne do życia:)

Poszukam tylko zeszłorocznych liści i możemy się umawiać...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast dużo daje do myślenia dotychczasowy wynik ankiety;

Czy uważasz że w przeciągu ostatnich 20 lat dokonał się znaczący postęp w audio?

Tak (87 głosów [39.01%]

Nie (116 głosów [52.02%]

Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać (20 głosów [8.97%]

Czy w związku z tym jakość brzmienia dzisiejszej "budżetówki' oceniasz na poziomie wysokiej jakości klocków sprzed lat?

Tak (33 głosów [15.00%]

Nie (175 głosów [79.55%]

Nie wiem, mam za małą wiedzę żeby się wypowiadać (12 głosów [5.45%]

Wynika z niej (z ankiety) że wielu użytkowników opowiedziało się jednak za brakiem postępu, a zdecydowana większość jest zdania że ... no właśnie, że co ?

 

Dla mnie wyniki tej ankiety są zabawne. ;) Od chyba 5 lat przebojem na tym forum są firmy (jedziemy po kolei):

 

Sony, CA, H/K, Onkyo, Nad, Rotel, Denon, Yamaha, chińska lampa, DIY + eksponaty muzealne (niektóre trafione, ale tylko niektóre) sprzed 20-30 lat. Na tym bazuje chyba 70% osób, które do znudzenia zakładają bliźniacze wątki i piorą w nich mózgi osobom początkującym. Wiele sklepów z zestawami budżetowymi oraz ludzie na allegro radośnie zacierają ręce, bo biznes się kręci aż miło. Człowiek nieobeznany z tematem zakłada wątek zestaw do 6k i padają te same propozycje.

 

Jeśli macie na myśli postęp w takim wydaniu to objawił się on chyba tylko w obudowach urządzeń i to nie jestem do końca przekonany czy na pewno tak jest. ;)

 

O postępie można mówić porównując np. Altus i Harbeth - tu ten postęp widać i dodatkowo wyraźnie słychać. Elektroniki nie będę dotykał, bo na pisanie straciłbym zbyt dużo czasu. Pora późna i czas iść spać.

 

Tym samym jak gadacie tutaj o postępie to określcie jednoznacznie w stosunku do czego chcecie te porównania robić. Jeśli porównywać mamy jakiegoś wiekowego Denona, który w środku ma trafo 0.4kW i współczesne produkty firm, które wymieniłem na początku to macie rację mamy do czynienia z regresem.

 

Niestety na ww. firmach audio się nie kończy. Mogę wręcz napisać, że zaczyna się w momencie, kiedy już się je przetestowało i człowiek zaczyna szukać zdrowej alternatywy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyniki tej ankiety są zabawne. ;) Od chyba 5 lat przebojem na tym forum są firmy (jedziemy po kolei):

 

Sony, CA, H/K, Onkyo, Nad, Rotel, Denon, Yamaha, chińska lampa, DIY + eksponaty muzealne (niektóre trafione, ale tylko niektóre) sprzed 20-30 lat. Na tym bazuje chyba 70% osób, które do znudzenia zakładają bliźniacze wątki i piorą w nich mózgi osobom początkującym. Wiele sklepów z zestawami budżetowymi oraz ludzie na allegro radośnie zacierają ręce, bo biznes się kręci aż miło. Człowiek nieobeznany z tematem zakłada wątek zestaw do 6k i padają te same propozycje.

 

Jeśli macie na myśli postęp w takim wydaniu to objawił się on chyba tylko w obudowach urządzeń i to nie jestem do końca przekonany czy na pewno tak jest. ;)

 

O postępie można mówić porównując np. Altus i Harbeth - tu ten postęp widać i dodatkowo wyraźnie słychać. Elektroniki nie będę dotykał, bo na pisanie straciłbym zbyt dużo czasu. Pora późna i czas iść spać.

 

Tym samym jak gadacie tutaj o postępie to określcie jednoznacznie w stosunku do czego chcecie te porównania robić. Jeśli porównywać mamy jakiegoś wiekowego Denona, który w środku ma trafo 0.4kW i współczesne produkty firm, które wymieniłem na początku to macie rację mamy do czynienia z regresem.

 

Niestety na ww. firmach audio się nie kończy. Mogę wręcz napisać, że zaczyna się w momencie, kiedy już się je przetestowało i człowiek zaczyna szukać zdrowej alternatywy. ;)

 

Tekst o zdrowej alternatywie jak najbardziej trafiony jednak... Ów Denon z trafem 0,4kW to konkurencja dla współczesnych wyrobów spod znaku Yamaha, Pioneer, Nad, Onkyo czy HK. Nie dla Krella, Accuphase, Linna czy nawet Musical Fidelity. I jeszcze jedno: wiele firm z grona tzw. budżetówki miało kiedyś aspiracje dołączenia do najlepszych (choćby Technics z pamiętnej serii 1000).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A tak poważniej nieco, to zapytaj u siebie na parkingu pod blokiem czy nowe mercedesy są lepsze od starych,

to kolejną pensję mogę w ciemno postawić, że na 10 ankietowanych 9 odpowie NIE bo... "bo panie kiedyś to były mercedesy".

Tyle że z tych 9 może dwóch w ogóle siedziało w jakimkolwiek nowszym mercu, a i tak na 99% był to 15-letni okular z taksówki,

ale kogo gdzie i kiedy nie zapytasz, to każdy wie lepiej, bo każdy się zna i obowiązkowo każdy zna kogoś kto zna kogoś kto miał.

 

 

Ryzykowne dowodzenie. To, że współczesne samochody są generalnie mniej trwałe i często nawet mniej wygoidne od wozów sprzed 10-20 lat jest dość powszechną wiedzą. Mój obecny Land Rover (Discovery I) ma silnik wysokoprężny bardziej trwały, mniej wybredny i zużywający mniej paliwa (!!), niż modele II, III oraz IV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego postęp w motoryzacji z postępem w audio(nie mam namyśli wyposażenia w sprzęt grający)?

Kontynuując offa to Discovery to samochód idealny na wyprawy po bezdrożach jednak nieco nieporęczny jako podstawowe auto dla każdego.

 

Ups.

Pomyliłem modele, chodziło mi o Defendera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja wyłącznie osobista dygresja . Nie uważam się za osobę kompetentną serwować górnolotne opinie ale wydaje mi się że główny postęp w audio nastąpił w tym , że w miarę przyzwoity sprzęt prafia pod strzechy , już do osób niekoniecznie nazywającymi siebie audioflami . Wzrost zamożności społeczeństwa powoduje że nie ma już prawie w Polsce domostwa gdzie nie ma płaskiego telewizora . Sprzęt stereo nie każdy ma potrzebę posiadać ale cenowo jest to dostępne niemal dla każdego . Czy w dziedzinie audio jest postęp , myślę że mały jest a że to trudno dostrzec to jest sprawa że producenci już dwadzieścia, trzydzieści lat temu swoje dobre urządzenia wyśrubowali do granic percepcji słuchowej ludzkiego ucha . Osoby uczestniczące w tym forum zarzucają obnieżenie jakości i krok w stecz temu badziewiu marketowemu , kompletnym zestawą za 1000 zł . To faktycznie jest antyreklama dla pewnych firm , ale taki jest rynek. Śmiejemy się Polsce z sieci Biedronki a rozwijają się jak plaga stonki a przed sklepami nie ma gdzie zaparkować . A BOMI padło . .Ja postęp w audio dostrzegam przez to że osoby które na to stać zaspakajają swoje ego urządzeniami bardzo drogimi , o wyrafinowanych konstrukcjach . Czy one faktycznie tak dużo lepiej grają jak kosztują to już musi ocenić każdy z nas . Czas upływa , konstruuje się ciekawe klocki , ale jak dotąd nie powstał jeden wzorzec dżwięku tz. idealnego . Są różnice w brzmieniu a dodatkowo my , niby osoby o jakimś wyrobionym guście dźwiękowym wyrażamy o tych samych zestawach wyjatkowo skrajne opinie . Odwiedzam Audio Show od kilku lat , weryfikuje swoje spostrzeżenia z waszymi opiniami i widzę jak oceny potrafią być rozbierzne . Tu spotykam też takie opinie że te hi-endowe klocki sprzed lat grały lepiej od wspólczesnych , nie wiem w jaki sposób to porównywać , ja też czasmi łapie się na tym że czuję sentyment do Radmora i Altusów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu spotykam też takie opinie że te hi-endowe klocki sprzed lat grały lepiej od wspólczesnych , nie wiem w jaki sposób to porównywać , ja też czasmi łapie się na tym że czuję sentyment do Radmora i Altusów

 

Jak porównywać?

Normalnie - uszami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był autentyczny wybór , to chyba nie miałbym opinii że 90 % forowiczów trawi audiofilska choroba .

 

Autentycznie - uszami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niewątpliwie postęp jest w audio. Uważam, że teraz jakość brzmienia tańszych zestawów jest lepsza niż podobnych zestawów z przed lat. I nie piszę to jako onanista który rozkręci obudowę i mu staje bądz nie, bo już wie jak to będzie grało. Nie liczy się też obudowa, jak została wykonana w nowych zestawach. Liczy się tylko brzmienie i tu jest postęp bo za tańsze pieniądze można kupić lepsze brzmienie niż to co było w przeszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

A ja mysle ze panie kocopoly piszesz. Wez np na warsztat takiego starego Denonka PMA-300V (podstawowy model sprzed 90r) i nowego PMA-520AE. Ja wiem co brzmi lepiej. O wykonaniu nie wspomne, bo nie o tym chciales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.