Skocz do zawartości
IGNORED

Redaktor naczelny Audio-Video już nie używa odtwarzacza CD !


TUX

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie dalej pozostaje pytanie czy i po co,a nie kiedy :).

W dalszym ciągu widzę kilka problemów:

posiadam powiedzmy 3000 płyt CD,niech będzie,że ripuję przed słuchaniem,czyli dwie,może trzy płyty dziennie,to daje jakieś 3 lata zanim zripuję kolekcję do serwera,wakacje,lato słucham mniej,czyli ze 4 lata, nawet nie chce mi się póki co tego zaczynać :).

Czy pliki z płyt CD zagrają lepiej niż same CD,narazie szczerze wątpię,jeszcze tego nie słyszałem.

Co do plików najlepszej jakości,jak to się mówi "gęstych",ok,te są świetne,ale ile tego jest i z jaką muzyką,każdą?

Dla mnie to co najlepsze w muzyce zostało już dawno nagrane,więc pozostaje pytanie co z płytami jazzu lat 50 i 60tych,kiedy z nich będą pliki super jakości?

Pewnie nie będzie,więc mam w d....,te pliki ;).

Przez najbliższe lata będe wolał posłuchać "Kind Of Blue" na K2HD,ze złota,lub z winylu,gdzie żaden plik narazie się nie zbliża :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to takie jednoznaczne

 

1 mozna zripowac to co najczesciej sluchamy, oszczedzimy czas

2 jesli chodzi o jakosc to chyba jest juz porownywalna, pisze chyba , bo nie moge tego stwierdic majac to co mam, ale z tego co inni pisza, i ja slysze na tym co mam, to chyba jest naprawde niezle

3 sa tez stare edycje swietnie nagrane, czemu nie zrobic plikow, beda tez nowe rzeczy

4 zwsze to cos nowego, powinno isc do przodu

5 czyli moze jednak nie koniecznie do dupy:)

 

 

 

ps Kind Of Blue" na K2HD,ze złota,lub z winylu - mozna to zawsze zripowac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to takie jednoznaczne

 

1 mozna zripowac to co najczesciej sluchamy, oszczedzimy czas

2 jesli chodzi o jakosc to chyba jest juz porownywalna, pisze chyba , bo nie moge tego stwierdic majac to co mam, ale z tego co inni pisza, i ja slysze na tym co mam, to chyba jest naprawde niezle

3 sa tez stare edycje swietnie nagrane, czemu nie zrobic plikow, beda tez nowe rzeczy

4 zwsze to cos nowego, powinno isc do przodu

5 czyli moze jednak nie koniecznie do dupy:)

Ok,tylko po co?

Narazie nie "czuję tego" :).

Ktoś powie:łatwość dostępu.

5 sekund z zamkniętymi oczami zajmuje mi znalezienie konkretnej płyty w kolekcji,gdzie tu postęp?

Ktoś mówi:mogę znaleźć 50 nagrań ze swoim ulubionym standardem,i słuchać na okrągło.

Już to widzę,wygląda to tak samo,jak skakanie pilotem po kanałach TV :).

Wkładam plytę i chcę jej wysłuchać w całości,a nie za chwilę przeskakiwać na kolejną,łatwość tego powoduje,że przestajemy się skupiać na samej muzyce.

Widzę tu analogię do fotografii,kiedy przechodziło się na aparaty cyfrowe,w starym analogu człowiek zastanowił się na kadrem,parametrami,itd,dostał cyfrówkę do ręki,to jak japońscy turyści,pstryk 5000 zdjęć z jednego urlopu,bez pomysłu,bez sensu,bez emocji.

To samo tutaj,zbyt łatwo można przejść na kolejną,płytę,utwór,itp,zaczynamy pomijac to co najważniejsze...

oczywiście nie wszyscy,ale pokusa jest :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Swoja plytoteke przetrzebilem juz w zeszlym roku oddzielajac od niej plyty o charakterze czysto kolekcjonerskim (okolo 350 tytulow) te ktorych jeszce slucham ale szukam lepszych wydan (okolo 275 tytulow) te ktore kupowalem pod wplywem chwili dla jednego utworu ale nie specjalnie ciekawe podwzgledem realizacji sprzedalem hurtowo czlowiekowi , ktory ma sklep internetowy (246 plyt) i zaczalem szukac rozwiazania dla plyt kapel gdzie wydanie jest OK ale...z calego albumu slucham 4 max 6-7 utworow (ponad 245 sztuk). Bawic sie w modne zabawki dla audiofilnych nigdy mi sie nie chcialo a jednak sytuacja wymusza jakies rozwiazanie. Po przeanalizowaniu dostepnych sensownych rozwiazan wybor padl na profesjonalny cyfrowy rejestrator Korg MR-2000S. Poswiecilem troche czasu zeby takowe urzadzonko sobie najpierw w domowym zaciszu potestowac bo jego cena jednak do wyjatkowo atrakcyjnych nie nalezy (w porowmaniu do plikowych zabawek audio "wyczynowcow" to prezent 8-) ). Po tygodniu zapadla decyzja o zakupie. Nie eksperymentuje juz z wyborem najlepszej metody zapisu przegrywanego z CD materialu tylko wciaz szukam najlepszej metody na storage ale i z tym sie juz wkrotce uporam. Polansowalem sie troche wiec moge spokojnie jesc obiad i zachecac do podobnej dzialalnosci ludzi , ktorzy maja podobne klopotki z muzyka ktorej sie nie chca pozbyc ale nie maja juz sily utrzymywac poteznej plytoteki dla 30% jej zawartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, ja mam znacznie mniej płyt niż ty, bo tylko ok 1000, ale zgranie całości zajęło mi ok 3 tyg, więc nie przesadzajmy :)

 

Zwykła płyta zgrywa się ok 3 minut, trochę gorzej z klasyką - często trzeba się pobawić w prawidłowe tagowanie, szczególnie gdy zgrywasz boxy - wtedy średnia wyjdzie powiedzmy 6 minut.

 

Do twojego setupu Aurender jak znalazł - podłączasz równolegle do transportu, do innego wejścia w DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, ja mam znacznie mniej płyt niż ty, bo tylko ok 1000, ale zgranie całości zajęło mi ok 3 tyg, więc nie przesadzajmy :)

 

Zwykła płyta zgrywa się ok 3 minut, trochę gorzej z klasyką - często trzeba się pobawić w prawidłowe tagowanie, szczególnie gdy zgrywasz boxy - wtedy średnia wyjdzie powiedzmy 6 minut.

 

Do twojego setupu Aurender jak znalazł - podłączasz równolegle do transportu, do innego wejścia w DACu.

Ok,dobry pomysł.

Ale co z płytami lat 50-60tych,"zagęszczą" je kiedykolwiek,czy z pustego to i Salomon nie naleje? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagęszczanie bym za bardzo nie liczył - zresztą dla Ciebie to i tak nie ma większego znaczenia, bo Reimyo i tak nie odtwarza plików powyżej 16/48 :)

 

Ale wszystkie swoje CD mógłbyś odtwarzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagęszczanie bym za bardzo nie liczył - zresztą dla Ciebie to i tak nie ma większego znaczenia, bo Reimyo i tak nie odtwarza plików powyżej 16/48 :)

 

Ale wszystkie swoje CD mógłbyś odtwarzać.

No tak,ale niektórzy właściciele DACa Reimyo,liczą na upgrade w przyszłości :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma tyle kasy co Sly, by sobie kupić haj-endy. Wyśmiewanie początkujących jest jednak głupie. Słucham z komputera i gramiaka i nie wstydzę się tego. Wstydzić powinni się szydercy :)

 

Kiedyś się odkuję i pośmieję się z takiego Sly30 :)))

 

Źle to odebrałeś!! To ty wyśmiałeś CD że jest jak silnik parowy a jednocześnie chwalisz używanie jeszcze bardziej archaicznych sprzętów jak choćby kaseciak!!!

Tu nie chodzi o kasę.Nie napisałem nic o graniu z kompa tylko że taki kaseciak to musi grać że..ho, ho...A CD jest gorsze niż kaseciak tak?

Nie rozśmieszaj mnie i nie wymiguj się gadką o kasie bo nie ma to tu znaczenia!!

A pośmiać się ze mnie i tak zawsze możesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale niektórzy właściciele DACa Reimyo,liczą na upgrade w przyszłości :).

 

To od razu ci powiem że jedynym upgradem będzie sprzedaż tego DACa. Część cyfrowa jest na jednej dużej płytce z częścią analogową. Upgrade wymaga wymiany input receivera na taki obsługujący 24/192, a to niesie za sobą konieczność przeprojektowania całego PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu ci powiem że jedynym upgradem będzie sprzedaż tego DACa. Część cyfrowa jest na jednej dużej płytce z częścią analogową. Upgrade wymaga wymiany input receivera na taki obsługujący 24/192, a to niesie za sobą konieczność przeprojektowania całego PCB.

To i super,nie będzie mnie korciła zabawa jakimiś plikami,tylko będę słuchał muzyki :).

No chyba,że "zagęszczą" dyskografię Milesa Davisa i Elli,hihihi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam sie wkopalem

przyznam,że czegoś nie rozumiem.Rzeczowy Aurender jest tylko transportem,grają przetworniki Aero-planu.Znaczy wypasiony cd-ek(z podmienionym transportem) jest lepszy od wypasionego gramofonu? Ergonomię pomijam -bo ta jest fantastyczna już na dużo nizszym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego przyjmujesz że zabawa z plikami = pliki HD ?

 

99,9% plików które słucham to ripy z CD. Z dobrym USB/SPDIF konwerterem gra to lepiej niż większość transportów, a przy tym wygoda jest nieporównywalna. Już nie muszę się zastanawiać gdzie mam ulubioną płytę, no i po raz pierwszy od 20 lat nie mam stosu płyt rozłożonego przed sprzętem. Pliki HD to na razie tylko bonus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

No chyba,że "zagęszczą" dyskografię Milesa Davisa i Elli,hihihi.

 

"Zageszczanie" da podobny efekt jak modne ostatnio "remastery" => w 85% oryginaly brzmia lepiej , pozostale 25 to plyty wydane przez Victor Japan i MFSL ale one nie sa zageszczone. Temat mialby ew. sens gdyby material by nagrywany w tej domenie ale...wiekszosc dobrych realizacji jest 1 bit'owa ze wzgledu na jak to mowia realizatorzy " naturalnie ludzki" charakter brzmienia takiego materialu tzn. nie audiofilnie tylko jednak na miare mozliwosci neutralnie i naturalnie. Na wersje "Star Wars" mozna liczyc u Stockfisch'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz tego odtwarzacza najlepiej obrazuje sytuację płyt CD na wystawie w Monachium - 'No Disc' :)

 

orpheusr.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak było nie mało CD Playerów w tym nowości.

Myślę że z czasem w każdym domu bedzie taki czy inny odtwarzacz plików ale w wielu będą też CD Playery czy gramofony.

Poza tym bedzie coraz wiecej tanich płyt CD więc będzie to dalej egzystować przez kolejne wiele lat.

Co bedzie za 20 lat to nie wie nikt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście były nowe playery, ale 100% miało wejścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do prawidłowo zbudowanego serwera z właściwie zaimplementowanym oprogramowaniem?

 

 

czy kolega sluchal, porownywal cos takiego z ww., czy jedynie teoretyzuje?

 

pytam, bo moze bym nabyl, i po co mam wydawac krocie jak mozna taniej i lepiej?

 

opis kolegi marslo wydaje sie miec sens, no chyba ze kolega przekona ze mozna lepiej, wtedy moznaby pomyslec o innej, tej lepszej opcji, prosilbym o jakies szczegoly, porownania, opis setupu, itd itp

 

Bez obrazy ale jak wskoczysz na odpowiedni poziom to pogadamy na priv. Nie chcę nikomu robić reklamy jak Adaś z Aurenderem :) Ja nie z takich. Dodam jedynie, że serwer na bazie karty AES jest póki co nie do pobicia. Wydatek min 25-30kzł. O Brystonie z modyfikowaną Julią na pokładzie (za kilka stówek) nawe nie wspomnę bo to jakaś kpina jest.

 

No sam sie wkopalem :) Sluchalem Musy , kompa z Jplayem na Windows 7 Prof. w najbardziej ekstremalnych ustawieniach, porownywalem z gramofonem ( te same plyty - winyl i rip ze cd) no i tak mi wyszlo, ze Aurender jest the best. Mialem jeszcze opcje serwera DIY ale za kilka miesiecy, moze bylby lepszy sonicznie od Aurendera, ale mialby 3 oddzielne elementy.

Ja mam miejsce odsluchu na innym pietrze ,niz polka z plytami . Marzylem o tym ,zeby sobie przy biurku ripowac plyty, przesylac je siecia domowa na serwer , zeby serwer zmiescil sie na istniejacej polce ( mialem 10,5 cm wysokosci obok phono stage'a i zasilacza do gramofonu ) no i zeby to sie dobrze sterowalo z tabletu albo komorki.

Sonicznie Arender przemowil do mnie bardziej niz Musa ( szczegolnie na Flac), a jej gabaryty i koniecznosc ustawien , ktore mozna latwo pogubic ( sam ja odpalilem i uzylem funkcji restore, no i poszlo sie gwizdac) ulatwily decyzje. Mam jeszcze problemy ze zgraniem usb Aurendera i AudioAero, ale mysle ,ze czas przyniesie rozwiazanie. Wiem ,ze wg Adama Musa jest lepsza , ale pisal mi rowniez,ze bylby gotow poswiecic te 5% przewagi na rzecz fantastycznego GUI Aurendera. Ja tej przewagi sonicznej Musy w moim systemie nie stwierdzilem, a pozostale aspekty Aurendera to po prostu inna liga ( obudowa, jakosc wykonania, ekran amoled , obsluga - np aktualizacja on line, odpowiedzi z Korei na pytania w ciagu 24 godzin , po prostu hiend obsluga , w przeciwienstwie do np AudioAero - na maila odpowiadaja od tygodnia, jak dzwonie to mnie zbywaja)

O przejsciu na pliki myslalem tak od polowy ubieglego roku, na Audio Show La Fontaine z Musa mnie nie zachwycil , ale zaczalem odsluchy w domu no i dobrnalem do konca, dla mnie szczesliwego. Filip Kulpa pisal, ze Aurender jest najlepszy przez usb, ale to co slysze z dobrych plyt przez AES/EBU przy uzyciu Fadel Art Reference Two, przechodzi moje wczesniejsze oczekiwania. No i Chris Connaker z Computer Audiophile uwaza Aurendera za najlepszy poki co serwer muzyczny. Jak chcesz - mozna to nazywac moda, ale nie ma juz pytania ,czy wszyscy przejda na pliki, pozostalo tylko pytanie - kiedy?

 

Jeżeli nie słyszysz różnicy to po co przepłacać. Może sprawdż tańszy serwer za kilka kzł, jak nadal nie usłyszysz różnicy to znowu tylko zyskasz! Zdradź nam ile Cię kosztował Aurender bo taki cukierek to musi kosztować że ho ho...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście były nowe playery, ale 100% miało wejścia USB.

 

Ale to wiadomo że teraz każdy CD player musi mieć wejście USB i jest to rozsądna opcja bo jest CD do grania płyt które mamy w swojej kolekcji lub możemy pożyczać od znajomych ale jest też DAC do grania plików. To chyba najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słyszysz różnicy to po co przepłacać. Może sprawdż tańszy serwer za kilka kzł, jak nadal nie usłyszysz różnicy to znowu tylko zyskasz! Zdradź nam ile Cię kosztował Aurender bo taki cukierek to musi kosztować że ho ho...

Szymon ,

Nie bardzo rozumiem o jakiej roznicy piszesz ( ktorej nie slysze ?).

Na Aurendera dostalem b. dobra cene, obsluge Hansa Van der Brug moge tylko chwalic, facet poprosil na odsluch kaucje w wysokosci 20 % wartosci urzadzenia, co nie jest powszechna praktyka , zazwyczaj zadano ode mnie 100 % kaucji. Ceny Aurendera sa na stronie studia Van der Brug.

pzdr

Mariusz

 

Czy pliki z płyt CD zagrają lepiej niż same CD,narazie szczerze wątpię,jeszcze tego nie słyszałem.

Stefek ,

Reimyo to zacny sprzet, ale posluchaj ripow cd na innych dobrych dakach, chocby przez Jplay z kompa i zapewniam Cie, ze uslyszysz roznice na plus. Polecam na odsluch Fontanne albo Meitnera ( zreszta za F. Kulpa)

pzdr

Mariusz

 

Ale dlaczego przyjmujesz że zabawa z plikami = pliki HD ?

 

99,9% plików które słucham to ripy z CD. Z dobrym USB/SPDIF konwerterem gra to lepiej niż większość transportów, a przy tym wygoda jest nieporównywalna. Już nie muszę się zastanawiać gdzie mam ulubioną płytę, no i po raz pierwszy od 20 lat nie mam stosu płyt rozłożonego przed sprzętem. Pliki HD to na razie tylko bonus.

Me too.

No i nareszcie moja Pani zadowolona, bo na stoliku do kawy w salonie nie ma juz stert plyt. Teraz najwyzej 2 krazki sacd.

marslo

 

przyznam,że czegoś nie rozumiem.Rzeczowy Aurender jest tylko transportem,grają przetworniki Aero-planu.Znaczy wypasiony cd-ek(z podmienionym transportem) jest lepszy od wypasionego gramofonu? Ergonomię pomijam -bo ta jest fantastyczna już na dużo nizszym poziomie.

Triode,

Nic na to nie poradze, juz nawet komp z Jplayem przez dac AudioAero gral na poziomie najlepszych plyt z gramofonu, ten "tylko" transport Aurendera przeniosl to na nowy poziom. Jak wczoraj pisalem wrocilem po kilku dniach do dobrej plyty 180g wczoraj i z zaskoczeniem stwierdzilem , ze teraz najlepszy dzwiek w moim systemie daje Aurender z dakiem La Fontaine. Jak zwykle odkazalo sie, ze wszystko ma wplyw na dzwiek , zamiana zasilajacego do Aurendera tez dawala slyszlne roznice.

pzdr

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się co do porównania DAC-ów. Meitner w tej lepszej wersji EMM Labs DAC2-X i Audio Aero La Fontainne to zacne sprzęty ale DAC Reimyo gra wyraźnie lepiej i w moim systemie pozamiatał znacznie droższą konkurencję!

Tu Stefek nie musi mieć dylematów bo ma najlepszy DAC i jeden z lepszych transportów CD.

Nie jest też prawdą że rip z CD gra lepiej niż CD. To jest ten sam materiał.

Jeśli grają na tym samym DAC-u to grają tak samo z lekkim wskazaniem na dobry transport CD w kwestii dynamiki, przy Coax i AES/EBU.

Może przy USB plik pociągnie się i będą identyczne.

Natomiast prawdą jest że plik hires gra lepiej i to jest oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest też prawdą że rip z CD gra lepiej niż CD. To jest ten sam materiał.

Jeśli grają na tym samym DAC-u to grają tak samo z lekkim wskazaniem na dobry transport CD w kwestii dynamiki, przy Coax i AES/EBU.

 

Skoro to ten sam materiał to dlaczego z CD mają grać lepiej ?

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się co do porównania DAC-ów. Meitner w tej lepszej wersji EMM Labs DAC2-X i Audio Aero La Fontainne to zacne sprzęty ale DAC Reimyo gra wyraźnie lepiej i w moim systemie pozamiatał znacznie droższą konkurencję!

Tu Stefek nie musi mieć dylematów bo ma najlepszy DAC i jeden z lepszych transportów CD.

Nie jest też prawdą że rip z CD gra lepiej niż CD. To jest ten sam materiał.

Jeśli grają na tym samym DAC-u to grają tak samo z lekkim wskazaniem na dobry transport CD w kwestii dynamiki.

Natomiast prawdą jest że plik hires gra lepiej i to jest oczywiste.

Jasne Sly, wiem ze sluchales bardzo wielu nowych dakow, w tym tych trzech i przyjmuje Twoja opinie o ich hierarchii. Bardzo mozliwe, , ze Stefek ma super daca, jedynie nie poslucha hires. Ale ja rzeczywiscie pisalem o porownaniu cd i jego ripa i upieram sie , ze moim systemie rip jest lepszy od plyty. To samo stwierdzili moi synowie, ktorzy na majowke przyjechali do domu. Dlaczego - to juz calkiem oddzielna hisotria, w czesci b. techniczna, jetem tu oczytanym laikiem i nie bede sie wymadrzal.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie ,ktorym za wszelkie narzedzia wystarczy mlotek i przecinak...

i na tym polega, w tym przypadku manualne, mistrzostwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ten sam materiał to dlaczego z CD mają grać lepiej ?

;)

 

Sluszna uwaga. U mnie transport plików to Linn Akurate a CD to Accustic Arts Drive II i Esoteric K-01.

Gdy gram z tego samego DAC-a to minimalnie lepsza dynamika jest z CD albo dlatego że do Akurate mam nieco gorszy kabel cyfrowy i czekam na zamówione kolejne kable żeby mieć i tu i tu taki sam, albo transport CD ma lepsze zasilanie lub moźe rodzaj wyjścia cyfrowego. Przypuszczam że chodzi o kabel cyfrowy który wnosi znaczne różnice choć nie powinno tak być.

Wtedy pewnie pójdą łeb w łeb choć jest jeszcze kwestia że plik Flac musi być w locie dekompresowany a z CD nie musi tego robić!

To też może mieć wpływ na dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upieram sie , ze moim systemie rip jest lepszy od plyty.

tak jak i cd przegrane na taśmę - to też rodzaj mistrzostwa - z byle czego, nic nie dodając (?) zrobić coś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja rzeczywiscie pisalem o porownaniu cd i jego ripa i upieram sie , ze moim systemie rip jest lepszy od plyty. To samo stwierdzili moi synowie, ktorzy na majowke przyjechali do domu. Dlaczego - to juz calkiem oddzielna hisotria, w czesci b. techniczna, jetem tu oczytanym laikiem i nie bede sie wymadrzal.

pzdr

marslo

 

Może płytę CD ripowałeś wolniej od Elberotha nie 6 ale 40 minut? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale niektórzy właściciele DACa Reimyo,liczą na upgrade w przyszłości :).

Witaj Stefek.Kiedyś Ci marudziłem i zadawałem wiele pytań.U mnie sytuacja się wklarowała.Pieniądze które miałem przeznaczone na lepszy CD lub końcówkę,idą na kable!! Kupiłem w RCM dwa kable sieciowe Argento Flow Master Reference i to załatwiło całą sprawę.Niby wszystko dobrze ale nie grało jakbym oczekiwał.Bardzo mnie wkur...ła ta sytuacja.Teraz jest rozdzielczośc,gęstość i wszystko co mi brakowało.W przyszłym tygodniu przysyłają mi z RCM kable glośnikowe.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Kupiłem sieciówki za jakiś czas glośnikowe i zostanie jeszcze na płyty.Jednak Accu e-560 i dp-78 zostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Stefek.Kiedyś Ci marudziłem i zadawałem wiele pytań.U mnie sytuacja się wklarowała.Pieniądze które miałem przeznaczone na lepszy CD lub końcówkę,idą na kable!! Kupiłem w RCM dwa kable sieciowe Argento Flow Master Reference i to załatwiło całą sprawę.Niby wszystko dobrze ale nie grało jakbym oczekiwał.Bardzo mnie wkur...ła ta sytuacja.Teraz jest rozdzielczośc,gęstość i wszystko co mi brakowało.W przyszłym tygodniu przysyłają mi z RCM kable glośnikowe.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Kupiłem sieciówki za jakiś czas glośnikowe i zostanie jeszcze na płyty.Jednak Accu e-560 i dp-78 zostaje.

To tylko się cieszyć.

Mi nic nie brakuje :).

 

Wyświetlacz tego odtwarzacza najlepiej obrazuje sytuację płyt CD na wystawie w Monachium - 'No Disc' :)

 

orpheusr.jpg

Akurat na to,moim zdaniem odpowiedź jest prosta ;).

Nikt już na płytach CD nie zarobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.