Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

Dlaczego nie Harbeth 40.1 ?


dd6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co pisze W.Pacula "Nie są wcale łatwe do wysterowania, potrzebują sporo mocy, ale mimo to wzmacniacze lampowe będą z nimi szczęśliwe – łagodna, wysoka impedancja, przyjemny przebieg fazy itp. powodują, że wyjście lampowców nie będzie specjalnie modulowane. Ale wyższa niż jakieś 25-30 W moc jest obligatoryjna, szczególnie w większych pomieszczeniach."

czyli w mniejszym pomieszczeniu moga grac z slabszym wzm lampowym,jak ktos glosno nie slucha to kto wie?ale tylko 84db???szkoda ze nie sa wysokoskuteczne ok 94-98db!!!

 

zdjecia pokoju sa zamieszczone czesciowo,ale o wymiarach nie ma mowy,musze do niego napisac jakie ma wymiary jego pokoj odsluchowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kiedys kupie osoby tor odsluchowy!!!

 

Każdemu wolno marzyć i nie wolno tych marzeń nikomu odbierać. Jednakże osobnicy, którzy nieustająco lewitują na orbicie swoich marzeń i zamęczają swoimi eksploracjami rynku pozostałą część forum, niekorzystając przy tym z udzielonych rad, powinni w jakiś sposób opuszczać to forum. Może udając się na spacer w otwartą przestrzeń kosmiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej tor Formuły 1... :-)

wszystko jest mozliwe na tym swiecie,moj kolega wygral ostatnio sumke pieniedzy ktora zmienila jego zycie,kupil piekny dom itd. szuka tez dobrego toru odsluchowego,akurat ja gram od 40-lat na te same numery, tak ze chyba tez czas na moja wygrana ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze skąd w H to coś dziwnego na ok. 18khz

Oraz zinterpretuj odpowiedź impulsową.

 

ad.1) Masz za złe konstruktorowi, że nie rozebrał kopułki wysokotonowej i nie zmienił w niej wytłumienia? Może po prostu uznał, że jak sam czegoś nie słyszy to jest to nieistotne. ;-) Ja z trudem słyszę (tzn. bardziej mi się wydaje, że słyszę, niż naprawdę słyszę) raptem 16 kHz. ;-)

ad.2) Chcesz mnie przepytać z odpowiedzi na skok napięcia przy filtrach wysokiego rzędu? ;-) Takie np. Magico Q5 mają jeszcze gorszą, a przecież wszyscy się zachwycają... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdemu wolno marzyć i nie wolno tych marzeń nikomu odbierać. Jednakże osobnicy, którzy nieustająco lewitują na orbicie swoich marzeń i zamęczają swoimi eksploracjami rynku pozostałą część forum, niekorzystając przy tym z udzielonych rad, powinni w jakiś sposób opuszczać to forum. Może udając się na spacer w otwartą przestrzeń kosmiczną?

ja akurat spelnilem swoje wszystkie marzenia zyciu!nie wiem jak ty ,ale ja majac juz 28lat mialem juz swoj dom 270m2, w ktorym na dole bylo 80m2 pomieszczenia na moja dzialalnosc uslugowa,corka i syneczek teraz sama radosc,audio to tylko przyjemna zabawa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ok. 2-3 lata temu, gdy poszukiwałem nowych kolumn, wizytę u dystryutora Harbethów.

Tematem spotkania miały być kolumny Avalon Indra (ok. 100 tys zł).

Kolumny, jak kolumny - nie spodobały mi się na tyle by je kupić, choć złe pewnie nie są.

Chyba mało komu się spodobały...

Indra jest za 53 tyś do kupienia w Audio Systemie.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest mozliwe na tym swiecie,moj kolega wygral ostatnio sumke pieniedzy ktora zmienila jego zycie,kupil piekny dom itd. szuka tez dobrego toru odsluchowego,akurat ja gram od 40-lat na te same numery, tak ze chyba tez czas na moja wygrana ha ha

 

Wybrałeś złe numery... bo cztedzieści lat, to zdecydowanie za długi okres. Koniecznie zapoznaj się z magazynem 'Wróżka'.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat spelnilem swoje wszystkie marzenia zyciu!nie wiem jak ty ,ale ja majac juz 28lat mialem juz swoj dom 270m2, w ktorym na dole bylo 80m2 pomieszczenia na moja dzialalnosc uslugowa,corka i syneczek teraz sama radosc,audio to tylko przyjemna zabawa!!!

 

Nie o to chodzi. Piętnaście miesięcy temu założyłeś wątek o poszukiwaniu high-endowych kolumn do wzmacniacza Carry w "posiadanie" którego wszedłeś. Ludzie wylali morze potu, żeby Ci coś sensownego doradzić. Kupiłeś te kolumny?

Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

ad.1) Masz za złe konstruktorowi, że nie rozebrał kopułki wysokotonowej i nie zmienił w niej wytłumienia? Może po prostu uznał, że jak sam czegoś nie słyszy to jest to nieistotne. ;-) Ja z trudem słyszę (tzn. bardziej mi się wydaje, że słyszę, niż naprawdę słyszę) raptem 16 kHz. ;-)

ad.2) Chcesz mnie przepytać z odpowiedzi na skok napięcia przy filtrach wysokiego rzędu? ;-) Takie np. Magico Q5 mają jeszcze gorszą, a przecież wszyscy się zachwycają... ;-)

 

Ta kopułka oryginalnie raczej nie ma tego czegoś.

Właśnie została tak zmodyfikowana.

 

Ani myślę Cię przepytywać.

Jesteś jedną z tych osób w których wiedzę nie wątpię.

 

Raczej myślałem, ze uzupełnisz swój rzeczowy komentarz o opowiedzenie forumowiczom co pokazuje STEP.

Jak widać zdecydowana większość nie wie jak on jest ważny i jak wiele informacji o kolumnie z niego wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milimetr-widze ze dla ciebie 15-miesiecy to duzo!tor sluchawkowy kupilem dopiero po 2,5-roku.Cary 300B to wyjatkowa integra ,ktora moze tak samo grac wspaniale z sluchawkami jak i z odpowiednimi wysokoskutecznymi kolumnami, ktore te najlepsze trzeba znales,problem jest w tym ze doradzanie kolegow jest teoretyczne, bo tylko ja mam ten wzm , dziekuje za porady oczywiscie, ale tylko ja moge odsluchac jak graja kolumny, ktore mi koledzy proponuja,a jak wiesz problem jest z odsluchami bo nie zawsze jest to mozliwe!wytypowalem jedne podlogowe i jedne monitory,te podlogowe dam rady odsluchac a monitory tubowe juz nie,musze jezeli juz to kupic je w ciemno,najwyzej odsprzedam jak nie podejda,czekam teraz tylko na nowe mieszkanie(do konca roku powinno byc)i wtedy po wielkosci pokoju zadecyduje czy podlogowe czy monitory!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

 

No to mamy jeszcze jakies 2 lata poszukiwań zapewnione :o)

Gdybyś jeszcze postarał się pisać trochę mniej w stylu "strumień świadomości" to Twoje wpisy byłyby czytelniejsze... i mniej nacechowane emocjami.

Mógłbyś teraz zacząć odsłuchy wybranych modeli i opisywać wrażenia - mielibyśmy przez 2 lata bardzo ciekawe rzeczy do czytania. Bo obecnie tylko oglądamy zdjęcia z netu...

 

Według mnie Pacuła, jako recenzent powinien mieć maksymalnie przezroczyste kolumny, a nie uprzyjemniacze jak 40.1.

Dla mnie sprawa jest ewidentna: używa Harbethów, bo płaci mu za to dystrybutor. I tyle!

Zobaczcie ile już dobrego zrobił dla tych kolumn, przecież to czysta reklama.

Za rok stwierdzi, iż jako recenzent potrzebuje czegoś bardziej otwartego i postawi np. Gaudery ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Pacuła, jako recenzent powinien mieć maksymalnie przezroczyste kolumny, a nie uprzyjemniacze jak 40.1.

Dla mnie sprawa jest ewidentna: używa Harbethów, bo płaci mu za to dystrybutor. I tyle!

Zobaczcie ile już dobrego zrobił dla tych kolumn, przecież to czysta reklama.

 

Właśnie się dowiedziałem, że 40.1 będą w Polsce nie wcześniej niż w kwietniu. Nie wiem w związku z tym, po co je reklamować, skoro ani odsłuchać ani kupić się nie da. To taka moja smutna refleksja.

 

Ta jedyna para z AS została sprzedana, jakby to kogoś interesowało.

 

Do kwietnia czekał nie będę, więc jesli jakims zbiegiem okoliczności nie posłucham ich prywatnie, to nie zostaną kupione.

Edytowane przez dd6

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Właśnie się dowiedziałem, że 40.1 będą w Polsce nie wcześniej niż w kwietniu. Nie wiem w związku z tym, po co je reklamować, skoro ani odsłuchać ani kupić się nie da. To taka moja smutna refleksja.

 

Faktycznie szkoda

Do kwietnia czekał nie będę, więc jesli jakims zbiegiem okoliczności nie posłucham ich prywatnie, to nie zostaną kupione.

Jakbyś szukał p3esr,to możesz wpaść:)co do 40.1 może ktoś się odezwie-warto czekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wypowiedzi w tym wątku słuchając muzyki, siadłem przed 14-tą tylko na chwilę a mija oczywiście druga godzina. Muzyka z mojego sprzętu jest wciągająca :)

 

Zauważyłem wypowiedzi osób które wypowiadają się na tematy które nie przerobili osobiście lub opiniują się pogłoskami. Pewne nicki jak widzę, to staram się nawet ich wypowiedzi nie czytać. Bo to notorycznie wypowiedzi nasiąknięte wręcz fanatyzmem. Kiedyś jak czytałem wypowiedzi typu " masz już ołtarzyk ?" to nie wiedziałem o co chodzi.. teraz już wiem.

 

Mam M30 i jestem zadowolony , ale wiem , że jest cała masa innych równie dobrych kolumn. Pewnie gdybym poświęcił czas na szukanie to możliwe , że coś innego bardzo spodobałoby mi się i dzisiaj nie miałbym M30. Chyba nie tędy droga , żeby ślepo wychwalać coś, co akurat jest w posiadaniu.

 

Zakupiłem sprzęt , ponieważ z przyjemnością chciałem słuchać muzyki :) Nie interesuje mnie jak zbudowana jest zwrotnica, co tam jest na wykresach i inne tego typu rzeczy, które nie mają wpływu na przyjemność płynącą ze słuchania muzyki. Dlatego dziwi mnie jak dyskusja schodzi na tematy parametrów, moim zdaniem liczy się tylko całość, czyli sprzęt, kable, pomieszczenie, słuchacz.

 

Rzadko zaglądam na forum , ponieważ bardzo często fanatycy i mądralińscy psują taki wątek i odechciewa się dalszego czytania. Większą przyjemność daje słuchanie muzyki i czytanie ciekawej książki :)

 

Życzę każdemu zadowolenia ze słuchanie muzyki i radości z życia. Szkoda czasu na potyczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Zakupiłem sprzęt , ponieważ z przyjemnością chciałem słuchać muzyki :) Nie interesuje mnie jak zbudowana jest zwrotnica, co tam jest na wykresach i inne tego typu rzeczy, które nie mają wpływu na przyjemność płynącą ze słuchania muzyki. Dlatego dziwi mnie jak dyskusja schodzi na tematy parametrów, moim zdaniem liczy się tylko całość, czyli sprzęt, kable, pomieszczenie, słuchacz.

Andy,

masz rację i jej nie masz jednocześnie, bo dla przykładu konfiguracja jaką podałeś gra w Twoich warunkach akustycznych a nie (znowu dla przykładu) w moich... Niekoniecznie u mnie sprawdziła by się. Stąd wniosek, że informacje pozytywne lub negatywne wynikające jedynie z doświadczeń użytkowników są tylko wskazówką, że dany element toru, który jest przedmiotem dyskusji, może raczy zagrać (lub przeciwnie).... W takim samym stopniu istotne są charakterystyki podawane przez....Hm... np Stereophile lub samego przedsiębiorcę. Obie informacje (tak mi się wydaje) pozwalają na przypuszczenie, że produkt jest wart spróbowania (lub przeciwnie).

Gdyby nie fora, te światowe i to nasze, nie kupiłbym Lebena 300XS! Mieszkając na Śląsku nie miałem możliwości odsłuchiwania go.... Ale, że nie spotkałem ani jednej złej opinii to z pewnym (no powiedzmy- 80%) zaufaniem kupiłem licząc na fuksa.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

nie można nazwać uniwersalnymi m.in dlatego też rozstałem się bez żalu ze swoimi Harbethami.

 

pewnien nie jestem ale coś kojarzę , że miałeś 7-tki??

 

jeśli tak to faktycznie - uniwersalne nie są w przeciwieństwie do 3; 30.1; 40.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnien nie jestem ale coś kojarzę , że miałeś 7-tki??

 

jeśli tak to faktycznie - uniwersalne nie są w przeciwieństwie do 3; 30.1; 40.1

 

Tak HL7 z Lebenem i Ayonem. Słuchałem też hl 5,30.1,40 te też uniwersalne nie są np : do elektroniki i ambientu absolutnie się nie nadają za to jazz pierwsza klasa. Moim zdaniem zestaw musi grac wszystko co slucham, bo tak zaczołem się łapać, że słucham i kupuje płyty tylko pod co dobrze gra na zestawie. Teraz mam w końcu spokój wszystko gra na dobrym poziomie.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat spelnilem swoje wszystkie marzenia zyciu!nie wiem jak ty ,ale ja majac juz 28lat mialem juz swoj dom 270m2, w ktorym na dole bylo 80m2 pomieszczenia na moja dzialalnosc uslugowa,corka i syneczek teraz sama radosc,audio to tylko przyjemna zabawa!!!

 

wspaniale!!!

czas napisać i wydać biografię lub poradnik!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tak HL7 z Lebenem i Ayonem. Słuchałem też hl 5,30.1,40 te też uniwersalne nie są np : do elektroniki i ambientu absolutnie się nie nadają za to jazz pierwsza klasa. Moim zdaniem zestaw musi grac wszystko co slucham, bo tak zaczołem się łapać, że słucham i kupuje płyty tylko pod co dobrze gra na zestawie. Teraz mam w końcu spokój wszystko gra na dobrym poziomie.

ja to odebrałem tak:

7 bardzo ocieplone, spowolnione , eufoniczne

30.1 żwawe z dużym basem i niezłą stereofonią

5 świetne w każdym aspekcie

40.1 no comments dla mnie głośnik referencyjny

3 szybkie z niewytłumaczalnym basem w stosunku do rozmiarów ze świetną stereofonią.

Wszystkie modele cechuje organiczna średnica,bez problemów odsłuchałem na nich m.in Kraftwerk Man Machine i Tour de France,oraz Massive Attack

najsłabiej co nie znaczy źle grały dla mnie 7-na opisanym repertuarze.Jazz a takiej muzy słucham wszystkie grają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Napisałem długi post z wyjaśnieniem moich wcześniejszych słów. Niestety 2x przeglądarka się zawiesiła. Jak się z nią uporam, to napiszę kilka zdań, jeśli pozwolicie. Oczywiście nikogo nie przekonam, ale jednak spróbuję. Twonk już pewne sprawy nakreślił, ma o tym odpowiednią wiedzę, tylko (jak sądzę) nie chce być potraktowany, jak zwykle w takich wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Napisałem długi post z wyjaśnieniem moich wcześniejszych słów. Niestety 2x przeglądarka się zawiesiła. Jak się z nią uporam, to napiszę kilka zdań, jeśli pozwolicie. Oczywiście nikogo nie przekonam, ale jednak spróbuję. Twonk już pewne sprawy nakreślił, ma o tym odpowiednią wiedzę, tylko (jak sądzę) nie chce być potraktowany, jak zwykle w takich wypadkach.

Tylko weź Palton pod uwagę,że Autor wątku oczekiwał informacji czy 40.1 zagra w 40 metrowym salonie ,jak zagra i do czego w tym przedziale cenowym można to odnieść.Ty z tego co pamiętam pooglądałeś wykresy i z przekąsem dołączyłeś motoryzacyjną satyrę.Ja bym chciał usłyszeć jak Twoim zdaniem zagrały-słowo klucz 40.1 z czym i do czego w kategorii 50kzł+ możesz to porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.