Skocz do zawartości
IGNORED

Cała prawda o świecie audio


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak pitu pitu...

Rzeczywiście obie metodologie są na takim samym poziomie. Radosna twórczość :)

Recenzencka napewno. Metodologia ABX nie.

 

Dlaczego pitu pitu? Przeciez moje pytanie jest bardzo konkretne. Gdybys poddal w watpliwosc jakis fragment dowodu twierdzenia matematycznego, musialbys na podobne pytanie autorowi dowodu odpowiedziec - samo poddanie w watpliwosc nic nie daje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak jest, mendom mówimy NIE !

Widzę, że ta menda zbanowała mnie w swoim temacie. A pisałem o wzmacniaczasz lampowych i tranzystorowych. Musi być to bardzo nieszczęśliwy człowiek o wielkich kompleksach. Pewnie nie ma poparcia wśród rodziny, bo całymi godzinami pisze na forum AS.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są różni. Różne też mają poglądy a czasem je zmieniają bo i życiowe okoliczności też się zmieniają. Ale najgorsze są szuje, które nie mają swoich poglądów i jak trzeba to dopasowują jakiekolwiek pod kątem rozmówcy. Takie szuje zawsze napawają mnie obrzydzeniem. Wolę najgorszego oponenta ale przekonanego do swoich poglądów niż fałszywą szuję!!

I pytanie kto w takiej sytuacji ma kompleksy? Ten który ma swoje zdanie, jakie by nie było, czy szuja które dopasowuje je do okoliczności? A co do poparcia rodziny itd to taki wpis świadczy tylko o piszącym. Zresztą chyba dotyczy to jego samego skoro tak samo w tym samym czasie jest aktywny na forum...ot taka szuja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Forumowiczu Sly30, jak jeszcze raz napiszesz publicznie, że pisałem ci kiedyś na PW że nie mam kasy na zbudowanie toru cyfrowego, to nie zostawię tego jak ostatnio. Świnia do potęgi n-tej. Zagrałeś poniżej pasa.

 

A za co tamten ban w twoim wątku? Lepiej Ci?

 

Ludzie są różni. Różne też mają poglądy a czasem je zmieniają bo i życiowe okoliczności też się zmieniają. Ale najgorsze są szuje, które nie mają swoich poglądów i jak trzeba to dopasowują

Nie zarzucaj mi braku własnych poglądów, bo nie masz żadnych podstaw by tak o mnie pisać.

 

Zresztą chyba dotyczy to jego samego skoro tak samo w tym samym czasie jest aktywny na forum...ot taka szuja!

Porównaj naszą aktywność w ciągu dnia. Ty naprawdę nie masz co robić.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporczywe? Poprawiłem kolegę RAZ w tym wątku. On poczuł się urażony, więc misternie wyszukał moje literówki. Lechu, a czy ty rozumiesz znaczenie słowa "uporczywe"?

SzuB to nie było do Ciebie tylko ogólnie. Wiesz dobrze że ja też popełniam błędy. Ostatnio jeden z forumowiczów próbował zdeprymować mnie w dyskusji na tematy dotyczące audio korzystając z moich błędów. Zwracać uwagę można kulturalnie bo to tylko błąd. Wiem że nie powinien zaistnieć ale cóż zaistniał. I co z tego powodu wypowiedź staje się mniej czy więcej merytoryczna ? Na tym forum wypowiedzi rzadko dotyczą języka polskiego.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którzy słyszący? Pierwsze słyszę! Nie przypisuj własnych niedomagań innym. To, że ty czegoś nie odróżniasz, nie znaczy, że inni nie odróżniają.

 

Jakoś nie widzę dowodów twojego słyszenia, a może je przegapiłem? Jesteś w stanie w ślepym teście udowodnić, że słyszysz bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie będę się wdawał z szują w pyskówkę i wymianę ciosów. Swoje wiem i to wystarczy. A na forum możesz sobie udawać kozaka i kogoś kim nie jesteś, bo przecież nikt tego nie zweryfikuje. Ja jednak mam dobrą pamięć i wiem kim jesteś.

Nikogo nie udaję. Kilku ludzi stąd zna mnie osobiście. Możesz sobie zweryfikować to i owo.

Ja też wiem kim jesteś. I jak coś mi odbije, to pojadę do ciebie. A jak mi bardziej odbije, to przyjadę z gramofonem, by pokazać ci jak gra dobra czarna płyta ;)

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę dowodów twojego słyszenia, a może je przegapiłem? Jesteś w stanie w ślepym teście udowodnić, że słyszysz bezpiecznik?

A ja nie widzę dowodów twojego niesłyszenia, czy może coś przegapiłem? Jak wiesz, ślepe testy nie są miarodajne, to taki antyaudiofilski chwyt. A czy potrafię odróżnić bezpiecznik? Tak, szklany od AHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna płyta nic do tego nie ma. Dobrze wiesz, że nie chodzi o cyfrę czy analog, tylko o to, że potrafisz być grzeczny na priv i rozmawiać jak człowiek mając dość liberalne poglądy, podczas gdy na forum wśród kolegów analogowców rżniesz kozaka, fanatyka analogu, toczysz wojny i prezentujesz zupełnie inną postawę, stosując dość chamską retorykę. Wszystko by zyskać poklask koleżków. Jest to ochydne. Ja mam swoje poglądy i ich bronię, a jeśli stwierdzę, że się myliłem to pisze, że się pomyliłem. To w końcu tylko audio, tylko hobby. Ale wiem, że i tak nic z tego nie zrozumiesz. I ty mnie zarzucasz kompleksy?.... Nie rozśmieszaj mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB to nie było do Ciebie tylko ogólnie. Wiesz dobrze że ja też popełniam błędy. Ostatnio jeden z forumowiczów próbował zdeprymować mnie w dyskusji na tematy dotyczące audio korzystając z moich błędów. Zwracać uwagę można kulturalnie bo to tylko błąd. Wiem że nie powinien zaistnieć ale cóż zaistniał. I co z tego powodu wypowiedź staje się mniej czy więcej merytoryczna ? Na tym forum wypowiedzi rzadko dotyczą języka polskiego.

Ależ Lechu, ja też popełniam błędy, a jeśli je komuś wytykam, to nie jest to złośliwe. Natomiast jak ktoś mi wytyka słowo "stawasz", a nie wie, że to cytat z Norwida, to już korci mnie, by być złośliwym :-) Przyznaj jednak, że przyjemnie czyta się posty pisane poprawną polszczyzną, zwłaszcza że to forum roi się od troglodyckiego bełkotu... W tej sprawie równanie poziomów jest niewskazane. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę dowodów twojego niesłyszenia, czy może coś przegapiłem?

SzuB nie da się udowodnić nieistnienia czegoś co nie istnieje. Już kiedyś o tym pisałem :-)

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę dowodów twojego niesłyszenia, czy może coś przegapiłem?

 

To udowodnij, że kierunek bezpiecznika nie ma znaczenia:)

 

Jak wiesz, ślepe testy nie są miarodajne, to taki antyaudiofilski chwyt. A czy potrafię odróżnić bezpiecznik? Tak, szklany od AHP.

 

Wiem, że są miarodajne, bo niby czemu miałyby nie być? Wiesz, że leki są tak testowane?

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Alepa_pr%C3%B3ba

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby w medycynie opierali się na testach, które nie są miarodajne, ale chętnie dowiem się czemu tak sądzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Jak wiesz, ślepe testy nie są miarodajne, to taki antyaudiofilski chwyt.

 

Ciekawe na jakiej zasadzie te leki testują...

 

Coś dla zwolenników ślepych testów...

 

http://www.youtube.com/watch?v=rdveHbSuGdk&feature=player_detailpage

 

No co, jak nie widzi, to nie wie który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla zwolenników ślepych testów...

W wersji hardcore'owej można być dać także przykład Glory Hole...

 

SzuB nie da się udowodnić nieistnienia czegoś co nie istnieje. Już kiedyś o tym pisałem :-)

To niesłyszenie kolegi malikali nie istnieje? Czyli istnieje jego słyszenie. Uff, a jednak.

 

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby w medycynie opierali się na testach, które nie są miarodajne

O testowaniu leków pogadaj z myszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niesłyszenie kolegi malikali nie istnieje? Czyli istnieje jego słyszenie. Uff, a jednak.

Twoje słyszenie kabli też nie istnieje bo nie da się go udowodnić.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czarna płyta nic do tego nie ma. Dobrze wiesz, że nie chodzi o cyfrę czy analog, tylko o to, że potrafisz być grzeczny na priv i rozmawiać jak człowiek mając dość liberalne poglądy, podczas gdy na forum wśród kolegów analogowców rżniesz kozaka, fanatyka analogu, toczysz wojny i prezentujesz zupełnie inną postawę, stosując dość chamską retorykę. Wszystko by zyskać poklask koleżków. Jest to ochydne. Ja mam swoje poglądy i ich bronię, a jeśli stwierdzę, że się myliłem to pisze, że się pomyliłem. To w końcu tylko audio, tylko hobby. Ale wiem, że i tak nic z tego nie zrozumiesz. I ty mnie zarzucasz kompleksy?.... Nie rozśmieszaj mnie!

Nie do konca tak jest, bo ja nie udaje kozaka. Przy moich kilku kolegach z Wroclawia jestem pan pikus. Chodzi mi tylko o to ze publicznie zrobiles ze mnie biedaka. Nawet gdybym nim byl, to tez nieladnie. Ja tez bronie swoich pogladow.

 

Mysle ze mogli bysmy zakopac topor wojenny. To w sumie zalezy od Ciebie. Jesli mnie przeprosisz za tamten haniebny wyczyn, to i ja ciebie przeprosze za swoje chamskie wpisy.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla zwolenników ślepych testów...

 

Macasz kable żeby je usłyszeć? W ślepej próbie dotyczącej audio nie eliminuje się zmysłu słuchu, który jest potrzebny, ponieważ sprawdzamy w tym przypadku czy kolega słyszy, a nie czy widzi, czuje...

 

O testowaniu leków pogadaj z myszami.

Gdzie tu mowa o myszach?

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Alepa_pr%C3%B3ba

Może takie widzisz :)

156290_161309_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macasz kable żeby je usłyszeć?

Uczestnicy opisywanej wcześniej próby z kablami Kubala-Sosna (tymi za 7000 E) po fakcie zaczęli je macać żeby wyczuć jakieś sensacje pod izolacją. Nie udało się. Wnioski były takie, że to normalny kawałek przewodu, chyba że wtyczki były wykonane w technologii nie z tej ziemi. Tego nie dało się wymacać :-). Jeżeli o "granie" tych kabli to też sensacji nie było bo niby skąd miała by się wziąć.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macasz kable żeby je usłyszeć? W ślepej próbie dotyczącej audio nie eliminuje się zmysłu słuchu, który jest potrzebny, ponieważ sprawdzamy w tym przypadku czy kolega słyszy, a nie czy widzi, czuje...

 

Nie Ty macasz, tylko Ciebie macają... i to jest fajne właśnie. Co tam słuch, liczą się emocje! Zwołaj kolegów, przygotuj żonę... i jazda do ślepych testów.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać cię na więcej?

Może mały teścik?

Czy też stchórzysz tak jak większość złotouchych (we własnym mniemaniu)?

 

Nie uważam się za złotouchego, ale i przygłuchy też nie jestem....

Jaki teścik????

Bo, że w ciąży nie jestem, to wiem bez testu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Zrównanie poziomów, magiczny przełącznik a... potem leki. Od 10 lat wciąż to samo i te same argumenty.

Może brzoza też? ;)

 

Czemu nie?

Z jednej strony Ci przywale kantowka sosnowa, a z drugiej brzozowa - jak odroznisz ktora jest ktora, to zwroce honor ;)

 

Nie Ty macasz, tylko Ciebie macają... i to jest fajne właśnie. Co tam słuch, liczą się emocje! Zwołaj kolegów, przygotuj żonę... i jazda do ślepych testów.

 

Gorzej jak sie zonie grubszy drut spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za złotouchego, ale i przygłuchy też nie jestem....

Jaki teścik????

Bo, że w ciąży nie jestem, to wiem bez testu;-)

Wyślę ci płytkę, posłuchasz jej i odpowiesz na jedno proste pytanie.

 

Czemu nie?

Z jednej strony Ci przywale kantowka sosnowa, a z drugiej brzozowa - jak odroznisz ktora jest ktora, to zwroce honor ;)

 

 

 

Gorzej jak sie zonie grubszy drut spodoba.

 

Muszę przyznać, że wypowiedzi wznoszą się na coraz wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty macasz, tylko Ciebie macają... i to jest fajne właśnie. Co tam słuch, liczą się emocje! Zwołaj kolegów, przygotuj żonę... i jazda do ślepych testów.

 

Generalnie twój przykład nie podważa ślepych prób jest bezsensowny głupi i denny, równie dobrze mogę żądać żebyś po dotyku rozpoznał kolory. Do słuchania jest potrzebny słuch do oglądania wzrok, skoro twierdzisz, że słyszysz taki kabel, to potrzebny Ci jest do tego wzrok? Jak tak to wytłumacz mi, jakie dźwięki odbierasz patrząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrównanie poziomów, magiczny przełącznik a... potem leki. Od 10 lat wciąż to samo i te same argumenty.

Może brzoza też?

 

Ale są te argumenty, a może Ty daj choć jeden np: czemu ten kondensator we wtyczce działa, a taki w pralce czy lodówce już nie 02icon_mryellow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.