Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _avw_

(Konto usunięte)

1. Zmienic niczemu niesłuzace ostrzeżenia na prawdziwą moderację - to znaczy na wyrzucanie wpisów i części wpisów naruszajacych regulamin.

 

2. w tym celu wprowadzic mechanizm zgłaszania z obowiazkowym podaniem podstawy regulaminowej oraz zacytowaniem kwestionowanej cześci wypowiedzi do zmoderowania.

 

3. Cześć zmoderowaną oznaczyć stosownym wpisem o usunięciu z powodu naruszenia okreslonego przepisu regulaminu.

 

Obecnie to jest jakaś farsa zmierzająca do zatykania ust przez oszołomów rękoma moderatorów. Wyglada to w ten sposób że kilku jełopów z trudnościami w czytaniu wysyła zgłoszenia z każdym przysłowiowym słowem "dupa" w tekscie, bo sami innych nie rozczytują, a inne jełopy niemające czasy wgłebiać sie w sens i treść dyskusji rozdziela ostrzeżenia niczym zomowiec pały.

 

Zacznijcie rzeczywiście moderować albo zamknijcie ten kramik i idźcie zrywać truskawki zamiast robic takie ezsatze moderowania które dyskutanci moga wykorzystywać do eliminowania innych z dyskusji. Bo z forum robi się Blog oszołomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę prawidłowość następstw patologicznego prowadzenia tego forum. Każda próba narzucenia jakichkolwiek norm naturalnych na innych forach, rozbija się o utrwalone złe nawyki dopuszczane do tej pory na tych łamach. Mało tego, każda próba normalizacji wywołuje działania odwetowe userów poczytujących sobie ograniczenie anarchii jako atak na ich wolność.

Dalsze ignorowanie zmian powoduje szybsze zamykanie wątków z powodów regulaminowych, niż możliwości inwencji potencjalnych założycieli nowych wątków. Powoli z powodu granicy 10 punktów zostanie zamknięte większość założonych wątków, których utajonym celem było wzbudzanie kontrowersji.

Nastąpi również odpływ userów których jedynym celem istnienia na tym forum był trolling. Dodając do tego niereformowalność postawy moderatorów, niczego dobrego spodziewać się nie należy.

W dalszym ciągu oprócz restrykcji NIC nie zostało wdrożone z działań naprawczych. Ani problem banowania uznaniowego, ani spór o kolejki uznania, ani problem zamykania i otwierania wątków. A przecież czasu upłynęło już wystarczająco dużo.

Widocznie pozostałe sprawy są dla zarządu nieważne. Wystarczyły restrykcje userów.

Z wyrazami....

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vlado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Obecny stan moderowania ogranicza się do składania masy zgłoszeń przez trolli i oszołomów. Moderator nie jest w stanie wszystkiego rozczytac i nawet nie próbuje bo i tak jedynym jego narzedziem jest pała w postaci ostrzeżenia albo ban.

Więc ostrzega a trolle się cieszą że mogą sie pozbyc niewygodnego dyskutanta.

 

To jest piaskownica, a nie moderacja. Moderów sie tu przekręca jak chce dla własnych celów.

 

a kwestionowane wpisy i tak zwykle wiszą na forum i tylko czasem ktoś masowo wyczyści wątek od razu z merytorycznych wpisów także.

 

Obowiązek podania podstawy regulaminowej oraz zacytowania kwestionowanego fragmentu od razu dawałby moderatorowi materiał do oceny zasadności. Potem taki wpis by znikał i już. Albo pozostawał. A za bezpodstawne zgłoszenia do moderacji także należec się powinna kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarżypytów i donosicieli należy piętnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Napisano dziś, 13:22

Nawiązując do poprzednich ostrzeżeń moderatorskich informujących, że jeśli użytkownicy nie zaprzestaną personalnych offtopowych kłótni o charakterze trollingowym, informujemy że wątek definitywnie idzie do zamknięcia...

 

...Dodatkowo świadczy o tym 26 zgłoszeń na panel i to już od ostatniej prośby o zaprzestanie trollingowych kłótliwych wpisów. Ostrzeżeń przesyłanych wzajemnie przez obie strony konfliktu, jak i osoby całkowicie niezaangażowane..."

 

Proponuję wszystkie osoby niezaangażowane aby natychmiast przestały się dalej niezaangażowywać. Przez nie SławekR ma w cholerę roboty a my zamknięte tematy i urwane dysputy w pół zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DeeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kogo?

Nożyce nadal leżą na stole, a może nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotów.

 

Pytanie do admin. Dzisiaj pojawiły się ponownie, na moim konie, punkty ostrzeżeń. Zgodnie z zasadą abolicji, nie powinno ich być. Czyżby provider, z powodu awarii, wgrał stary backup?.

 

Drugie pytanie, w jakim terminie była awaria. Poproszę w miarę dokładnie dzień,godz. Myślałem że mam problem z przeglądarką i moim providerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to jest jakaś farsa zmierzająca do zatykania ust przez oszołomów rękoma moderatorów. Wyglada to w ten sposób że kilku jełopów z trudnościami w czytaniu wysyła zgłoszenia z każdym przysłowiowym słowem "dupa" w tekscie, bo sami innych nie rozczytują, a inne jełopy niemające czasy wgłebiać sie w sens i treść dyskusji rozdziela ostrzeżenia niczym zomowiec pały.

 

Zacznijcie rzeczywiście moderować albo zamknijcie ten kramik i idźcie zrywać truskawki zamiast robic takie ezsatze moderowania które dyskutanci moga wykorzystywać do eliminowania innych z dyskusji. Bo z forum robi się Blog oszołomów.

 

Święte słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Pytanie do Adminow.

 

Dlaczego jestem zablokowany w tym watku? Pytam, poniewaz nikt nie byl laskaw mnie o tym poinformowac.

Skutkiem tego opieprzam Moderatorow, a okazuje sie, ze sa bogu ducha winni.

 

 

 

 

 

 

________

Edit moderator

Ostrzeżenie za wysoce obraźliwe treści pod adresem moderatorów i innych użytkowników forum zawarte w avatarze zaimeszczonym w odwecie za udzielone restrykcje regulaminowe.

Atak personalny na moderację lub administrację (Regulamin §6 pkt. 5, Netykieta pkt. 10)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Admin1

Jak długo trzeba czekać na skasowanie konta?

 

Co prawda to nie moja działka, bo tak jak wspomniałem Ci na priva w odpowiedzi na Twoje pytanie, jest to w gestii administracji.

 

Ale z deklaracji Admina na naszym wewnętrznym forum wynika, że jest to termin 7 dni, podczas których użytkownik ma jeszcze szansę się rozmyślić, jeśli decyzję o usunięciu konta podjął na ten przykład w emocjach. Jest to zwyczajowa zasada, stosowana i na innych forach, że takiej decyzji nie realizuje się w trybie natychmiastowym.

 

Czas ten może się nieco wydłużyć w okresie urlopowym, ze względów technicznych, jeśli administrator jest akurat nieobecny. W każdym razie jeśli taki formalny wniosek poszedł do administracji, to na pewno się nim zajmie. Trzeba tylko nieco cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie czysto techniczne/organizacyjne "Czy oprócz SławkaR są inni moderatorzy którzy dają ostrzeżenia i nagradzają punktami?".

 

Pytanie nie wiedzieć czemu zniknęło (pewnie jakaś awaria) więc je powtarzam. W przypadku kolejnych "awarii" również je powtórzę, bo ciekawi mnie dlaczego wszystkie ostrzeżenia dostaję od jednego moderatora. Czyżby trafił mi się "Cichy Wielbiciel"?

 

Jeżeli tak, to uprzejmie proszę o zmianę "moderatora prowadzącego" ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zadałem pytanie czysto techniczne/organizacyjne "Czy oprócz SławkaR są inni moderatorzy którzy dają ostrzeżenia i nagradzają punktami?".

 

Oczywiście, m.in. ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to uprzejmie proszę o zmianę "moderatora prowadzącego" ;-).

 

Z puntu widzenia moderatora - Bocznica jest dla mnie kłopotliwym miejscem i interweniuję w ostateczności, SlawekR ma zwyczajnie więcej odwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie więcej odwagi.

 

Ja bym to inaczej nazwał ale lubię ciebie za to, że masz odwagę być inny od pozostałych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to inaczej nazwał ale lubię ciebie za to, że masz odwagę być inny od pozostałych

 

Dziękuję, ale każdy z nas jest inny, natomiast przez te lata spędzone na forum wciąż wierzę że wszystkim moderatorom chodzi o to samo - pewną przyzwoitość wypowiedzi w, bądź co bądź, miejscu publicznym. Bocznica pod tym względem jest trudna, co nie oznacza że można sobie pozwalać na więcej. I nawet często nie chodzi o słowa które mogą być uznane za niegrzeczne, ale o zachowanie dyscypliny wypowiedzi w temacie wątku oraz ataki na adversarzy, zamiast polemiki z ich argumentami - to właśnie te dwa elementy są najgroźniejsze dla stabilności wątków. Gdyby wszyscy potrafili szanować się nawzajem - funkcja moderatora byłaby zbędna.

 

Wracając do tematu wątku - Admin1 do końca tygodnia jest na urlopie, więc potencjalne sprawy techniczne będą musiały trochę poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- obawiam się, że nie masz racji - kawiarnia jest miejscem publicznym

Kawiarnia jest miejscem gdzie istnieje warunkowy dostęp publiczny, jednakże jest miejscem ogólnodostępnym określonym na zasadach określonych wyłącznie przez właściciela. Na przykład park czy plac jest miejscem publicznym i można przebywać tam o dowolnej porze dnia i nocy. W kawiarni już nie, i to różni te dwa miejsca od siebie. Jeżeli do kawiarni przyjdziesz i nic nie zamówisz właściciel ma prawo cię wyprosić. Jeżeli właściciel nie wyrazi zgody nie będziesz mógł tam sobie zwyczajnie posiedzieć.

 

Tak samo można rozumować, że parking jest miejscem publicznym, jednakże jeśli nie zapłacisz nie postawisz auta. Na parkingu ulicznym, jeżeli znaki drogowe tego nie zabraniają, możesz parkować ile chcesz, i to za darmo.

 

 

Określenie że kawiarnia jest miejscem publicznym jest potoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na przykład park czy plac jest miejscem publicznym i można przebywać tam o dowolnej porze dnia i nocy.

 

 

Niekoniecznie. Część parków ma regulamin zabraniający pobytu w nocy (np. Łazienki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że rozpatrujecie obszary użyteczności publicznej, gdzie znakomita większość tej użyteczności określają indywidualne regulaminy.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże jest miejscem ogólnodostępnym określonym na zasadach określonych wyłącznie przez właściciela.

- nie masz racji - kawiarnia jest takim samym miejscem publicznym jak sklep, supermarket, lodowisko i co tam jeszcze - działa w przestrzeni publicznej i własciciel absolutnie nie może dowolnie ustalać kryteriów dostępu ! - czy Twoim zdaniem mógłby np. zabronić wstępu osobom poniżej 1,70 m wzrostu ? - zaraz by stracił koncesję - prywatnie, to jak już pisałem - to tylko u cioci na imieninach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Na prowadzenie kawiarni? - jaja sobie robisz?

 

To samo miałem napisać. Nie ma się co zagalopowywać w nadinterpertacjach, bo takie kuriozalne wpisy powstają.

 

A tak naprawdę istotą jest, czy gospodarz danego miejsca, ma prawo przywoływać do porządku osoby w nim przebywające, jeśli swoim zachowaniem działają na szkodę innych osób w tym samym miejscu.

 

Dobrym przykładem jest zakaz palenia. Takim dziwnym rozumowaniem o "wolnej woli zachowań" w różnych zbiorowiskach i społecznościach, można próbować usankcjonować prawo do palenia tytoniu zawsze i wszędzie. No bo przecież wolność zachowań i miejsce powszechnie uczęszczane i użytkowane.

 

A przecież nikt rozsądny tak nie próbuje czegoś takiego uzasadniać. W danym miejscu gospodarz egzekwuje ustanowiony zakaz palenia, gdyż jego naruszenie, szkodziło by innym użytkownikom tego miejsca. Na forach, jest dokładnie tak samo, w kwestii zasad dotyczących kultury dyskusji i netykiety. I to jest jasne jak słońce, wszelkie dalsze dywagacje na ten temat, są kompletnie pozbawione logicznych podstaw.

 

Zasady na forach obowiązują po to, aby społeczność forumowa mogła normalnie funkcjonować. Powoływanie się na konstytucję, wolność słowa i tym podobne kwestie, w tym przypadku jest co najmniej nie na miejscu.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu mieszkałem w Ostendzie (Belgia - dla nieznających globusa Europy). W wielu, nazwijmy to - barach, widziałem napis/wywieszkę: " Po 21 - Anglików nie obsługujemy". Posługiwałem się językiem angielskim, bo ichni - to chyba za karę:) Na moje pytanie "czemu?" - padła odpowiedź: Pan ich jeszcze nie znasz, panie Polak!:)

Kiedyś odwiedziłem mój rodzinny Kraków... I wcale się Ostendczykom nie dziwię:)

Ergo- excel ..., przepraszam - Pan excel ... bzdury gada. Jak zwykle zresztą. Pozdrawiam - Jacek.

PS. A'propos zakazu palenia. Kiedyś natrafiłem na bar, gdzie sążnisty napis informował: "Tu możesz zapalić przy kawie". I - pełno luda, dopchać się trudno, choć w okolicznych

knajpach nic, tylko przeciąg!:)

Przepraszam za OT i o zmiłowanie proszę!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać. Nie ma się co zagalopowywać w nadinterpertacjach, bo takie kuriozalne wpisy powstają.

 

Sławku ależ troll powtarza tę samą głupotę już po raz kolejny, dla samego jątrzenia jak zwykle. Już raz żeśmy na tę samą "mądrość" odpowiadali.

Szkoda klawiatury.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie masz racji - kawiarnia jest takim samym miejscem publicznym jak sklep, supermarket, lodowisko i co tam jeszcze -....zaraz by stracił koncesję - prywatnie, to jak już pisałem - to tylko u cioci na imieninach....

No to idź do kawiarni, przynieś swoje żarcie, kawkę w termosie, wyłóż to wszystko na stół i zacznij delektować się specjałami. Nawet się nie spostrzeżesz gdy dostaniesz ultimatum, i gwałtownie skończy się twoje ogólnodostępne miejsce publiczne.

 

Po tym jak odmówisz, poproszony o zwinięcie swojego ciemadana i zamówienie czegoś z menu, wylecisz z lokalu, bez obawy, że właściciel utraci koncesję. Po prostu zastosuje swoje warunki do których będziesz musiał się dostosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.