Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

puki co mam zrobioną tylko ścianę przednią

jeszcze przede mną...boki, narożniki,tył i sufit....niewiele ;-)

 

I właśnie o to w tym wątku chodzi. Bardzo ładnie na tym etapie to wygląda, niestety w audio trzeba być cierpliwym w dążeniu do zamierzonych celów . Życzę rychłego ukończenia ustalonego projektu. Jak byś był w Łodzi to zapraszam.

Ps. To jest piękne w tym naszym zakręconym hobby, można usiąść w takim pomieszczeniu,włączyć muzykę i odpłynąć.

Pozdrawiam.Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki co mam zrobioną tylko ścianę przednią

jeszcze przede mną...boki, narożniki,tył i sufit....niewiele ;-)

Wreszcie realne i piękne pomieszczenie. Gratuluję i zachęcam innych do prezentacji swoich cacuszek.

Lampeczka w dobrej akustyce to moje klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafał.M

 

Świetne masz to pomieszczenie - wygląda naprawdę zawodowo i gustownie. Trochę szkoda, że tak mało przestrzeni za plecami, ale to nie jest aż taki wielki problem - wszystkiego mieć nie można. Super!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie realne i piękne pomieszczenie. Gratuluję i zachęcam innych do prezentacji swoich cacuszek.

Lampeczka w dobrej akustyce to moje klimaty.

 

...dziękuję....ale powiem tak...

jak patrzę na pokój Rafała to aż serce się raduje - to jest coś realnego to można osiągnąć...

natomiast jak patrzę na Twoje pomieszczenie....hm, to odchodzą mi siły do działania ;-)

 

I właśnie o to w tym wątku chodzi. Bardzo ładnie na tym etapie to wygląda, niestety w audio trzeba być cierpliwym w dążeniu do zamierzonych celów . Życzę rychłego ukończenia ustalonego projektu. Jak byś był w Łodzi to zapraszam.

Ps. To jest piękne w tym naszym zakręconym hobby, można usiąść w takim pomieszczeniu,włączyć muzykę i odpłynąć.

Pozdrawiam.Rafał

 

...faktycznie trzeba mieć cierpliwość, czasami mi tego brakuje

ale wiem co chcę osiągnąć i zrobię to....

taki pokoj jak Twój czy mój może byc inspiracją do działania dla innych chłopaków...bo jednak można lepiej

chociaż zrobienie tego małego pomieszczenie jest dość kosztowne

masz już wszystko zrobione i możesz się teraz tym delektować. Przyjemności życzę ;-)

 

dziękuję za zaproszenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki co mam zrobioną tylko ścianę przednią

jeszcze przede mną...boki, narożniki,tył i sufit....niewiele ;-)

 

Dziwne że zacząłeś najpierw od tylnej ściany która ma najmniejszy wpływ na jakość odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że zacząłeś najpierw od tylnej ściany która ma najmniejszy wpływ na jakość odsłuchu?

 

nie wiem która ze ścian ma największy wpływ na akustykę

jakbym słuchał muzyki siedząc plecami do kolumn to pewnie zacząłbym od tej drugiej ściany ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować zaniepokojonych moim podejściem do kabli, że jak przewód ma na sobie puszkę, to... nie jest wartym zainteresowania produktem. Stąd Transparenty czy Mity omijam szerokim łukiem. Nie będę poprawiał tego, co napsują. Pomijając zmniejszenie (w tym przypadku) przekroju po roztrojeniu, co wydaje się bez sensu.

 

A teraz proszę poćwiczyć silną wolę i spróbować nie odpowiadać na tę uwagę. Pomogę jeszcze w ten sposób, że to temat o polskich producentach.

 

Po kolejne... w takim pokoju najlepiej by zagrały kolumny Zingali - szkoda, że chyba nie ma ich krajowego odpowiednika. W sumie kolumny można podzielić na takie, które preferują dźwięk dochodzący bezpośrednio i grające odbiciami. W tym przypadku te drugie należy skreślić z listy - to znowu wbrew moim zapatrywaniom. Polskie pokoje to też ciekawa, nowa kategoria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez miarodajnych pomiarów to niestety nie akustyka, a tylko bliżej nieokreślona "akuestetyka". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejne... w takim pokoju najlepiej by zagrały kolumny Zingali - szkoda, że chyba nie ma ich krajowego odpowiednika. W sumie kolumny można podzielić na takie, które preferują dźwięk dochodzący bezpośrednio i grające odbiciami. W tym przypadku te drugie należy skreślić z listy - to znowu wbrew moim zapatrywaniom. Polskie pokoje to też ciekawa, nowa kategoria.

 

Niebawem będą a praktycznie już grają prototypy.

Zingali nie posiada już praw patentowych na drewniane tuby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie pokoje to też ciekawa, nowa kategoria.

Pokoje to zawsze była, jest i będzie ciekawa kategoria. Nie tylko polskie. Dobry pokój to ca. 50% sukcesu audiofilskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować zaniepokojonych moim podejściem do kabli, że jak przewód ma na sobie puszkę, to... nie jest wartym zainteresowania produktem. Stąd Transparenty czy Mity omijam szerokim łukiem. Nie będę poprawiał tego, co napsują. Pomijając zmniejszenie (w tym przypadku) przekroju po roztrojeniu, co wydaje się bez sensu.

 

No a jakie masz zdanie jak puszki są poza kablem ot choćby jak w mojej najnowszej wersji kabli?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten stolik to Finite Elemente Pagode Master Reference?

Gdyby nie ten kolor puszek pomyliłbym z Mitem. Piękna biżuteria i misterna robota.

Na Twoim miejscu uważałbym kogo zapraszasz na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakie masz zdanie jak puszki są poza kablem ot choćby jak w mojej najnowszej wersji kabli?

 

Piękna rzeżba. Typowa dla krakowskich hi-endowców. Najpierw przepiękne luty by Earstream, a teraz kable rodem prosto z kuchni. Obcęgi i palnik kuchenki gazowej były w ruchu?

 

Puszki na kablach audio ;) Niezły kawał :D

 

Że też są ludzie, którzy dają się na takie numery nabierać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manufacture Rafaell czy opcjonalnie można zamówić wersję ze słynnym odzyskiem energii?

Identyczną puszkę mój dziadek miał w stodole jako rozdzielacz do młockarni. To nie żart!

 

Dzięki za info właśnie otrzymałem od Ciebie feedback; oj jak baby plecą jęzorami czy trzeba czy nie trzeba.

Nie rozmawiaj z babami tylko z mężczyznami. Póki co jesteś głównym siewcą plotek jak te Twoje baby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest forum psychiatrów amatorów?

Kablowy fantasta jeszcze w ostateczności mieści się w tematyce audio, mimo tego, że są to tylko bajeczki w niestarannie dobranych puszkach i w postaci rówbie niestarannie szytych kabelków. Ale psychiatra amator, to już przesada.

 

Swoją drogą, wszystkie te cechy idealnie pasują do naszego czołowego fantasty od odzyskiwania energii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie aż kapie od jakości. Ale przeczytajcie wątek o kablu QSW czy jak ta firma się tym nazywa - ja się dawno tak nie uśmiałem. Szczególnie zawala z nóg hi-endowy system na jakim kolega qman dostał orgazmu podlaczajac ten super kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie aż kapie od jakości. Ale przeczytajcie wątek o kablu QSW czy jak ta firma się tym nazywa - ja się dawno tak nie uśmiałem.

 

 

Co Ci nie pasuje z jakością kabli na tym zdjęciu, możesz konkretnie napisać? Czy tak się po prostu dla hejtu dołączyłeś do forumowego głupka którego wszystkie wczorajsze wpisy usunęła moderacja żeby go nie kompromitować?

 

Pewnie wtyki od Furutecha są julowe? A może masz lepszy drut niż czystości 99,9999% w swoich kablach? Ekran też wiesz jak jest zrobiony i co w tych puszkach jest i dla czego tak a nie inaczej?

 

Pytam konkretnie Ciebie! Pozostałym osobom dziękuję za "troskę" o Polski Hi-End nie będę odpowiadał na zaczepki i pomówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać ? Aż kapie od jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci nie pasuje z jakością kabli na tym zdjęciu, możesz konkretnie napisać? Czy tak się po prostu dla hejtu dołączyłeś do forumowego głupka którego wszystkie wczorajsze wpisy usunęła moderacja żeby go nie kompromitować?

 

Pewnie wtyki od Furutecha są julowe? A może masz lepszy drut niż czystości 99,9999% w swoich kablach? Ekran też wiesz jak jest zrobiony i co w tych puszkach jest i dla czego tak a nie inaczej?

 

Pytam konkretnie Ciebie! Pozostałym osobom dziękuję za "troskę" o Polski Hi-End nie będę odpowiadał na zaczepki i pomówienia.

 

 

Jaki hi-endowiec taki hi-end :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmówca napisał:

 

"...mam zrobioną tylko ścianę przednią

 

jeszcze przede mną...boki, narożniki,tył i sufit..."

 

 

Dziwne że zacząłeś najpierw od tylnej ściany która ma najmniejszy wpływ na jakość odsłuchu?

 

Ty to ciekawy typ jesteś - wszystko masz tak na opak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszki są poza kablem

A to ci..puszki....

 

Stąd Transparenty czy Mity omijam szerokim łukiem.

I dobre - bo nimi nic nie naprawisz i mógłbyś się zdziwić jak u Ciebie gra - niekoniecznie pozytywnie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interkonekcie jedną z najważniejszych rzeczy jest skuteczność ekranowania i jego ciągłość. Lepsze jest na puszce czy na tej odsłoniętej długości przewodu? Jeśli na puszcze, to trzeba cały przewód tak wykonać. Że wtedy będzie ciężki? Przecież podchodzimy bezkompromisowo.

 

A jeśli na pozostaej części kabla (tej bez puszki), to po co puszka? Żeby coś-tam (w teorii) poprawić, a jednocześnie na pewno pogorszyć parametry przekazu (wzrost przenikających zakłóceń).

Pomijam właściwości różnych wtyczek, które czasem na samym końcu są bramą dla zakłóceń.

 

Wzmacniacz lampowy ma odsłonięte niektóre elementy (nieekranowane lampy) i jak to się ma w praktyce, to wie każdy ich użytkownik (przydźwięk). Wychodząc z teorii układ wzmacniacza powinien (jak tranzystor) być zamknięty w szczelnej metalowej obudowie. A bardzo rzadko to się spotyka.

 

To nie moja teoria tylko tych, którzy mierzą elektroniczne układy audio. CND. A więc szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interkonekcie jedną z najważniejszych rzeczy jest skuteczność ekranowania i jego ciągłość

Ale to tylko jedna ze szkół.... są też bardzo dobre kable nieekranowane i zwolennicy teorii, że ekran nie jest niczym dobrym....

Jeśli na puszcze

I nic tu nie napuszczaj, proszę;-)

Akurat co jest na kablu i jak jest skonstruowany to nie jest najważniejsze - cyfrówki Transparenta są świetne, a bez puszek,i co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko jedna ze szkół.... są też bardzo dobre kable nieekranowane i zwolennicy teorii, że ekran nie jest niczym dobrym....

 

I nic tu nie napuszczaj, proszę;-)

Akurat co jest na kablu i jak jest skonstruowany to nie jest najważniejsze - cyfrówki Transparenta są świetne, a bez puszek,i co Ty na to?

Szkoda Twojego zdrowia na Wuelema. On nigdy nie miał żadnego wysokiego modelu Mita, Transparenta. To czysty teoretyk bez pojęcia o wysokiej klasy urządzeniach audio. Nie muszę chyba pisać kto jest prekursorem wysokiej jakości okablowania audio. Puszkowce to nie żadne tajne rozwiązania tylko czysta fizyka, polecam zapoznać się z patentami Mita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.