Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A można dorzucić 2-3 tys i znaleźć coś większego 3-way przy których tego typu pudełka to zabawki.

 

Mi nie potrzeba basu, który napier*ala tak, że aż w uszach zatyka. Lubię bas dobrze kontrolowany i raczej sprężysty niż bardzo nisko schodzący,

chociaż Opalom i takiego nie można odmówić. Bawiłem się kiedyś subami i w moim małym pokoju to się nie sprawdza.

Nie wiem - być może w większym salonie...ale i tak w życiu nie będę używał subów, bo wg. mnie ich użycie czyni brzmienie karykaturą.

No, ale jak to się mówi każdy ma swojego pierdolca.

 

Ktos Ci nawciskał, że to cuda na kiju te Opale czy co?

 

Tak, kilka osób mi doradzało, poczytałem opinie w necie, 2 lata polowałem, trafiłem, kupiłem, posłuchałem i już nie oddam. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie potrzeba basu, który napier*ala tak, że aż w uszach zatyka. Lubię bas dobrze kontrolowany i raczej sprężysty niż bardzo nisko schodzący,

Ale to nie jest model dobrego basu i nie o to chodzi z dobrymi przetwornikami. Taki bas kojarzy się z kinem domowym, choć i tutaj takie uogólnienie nie jest na miejscu, bo można też mieć kino i dobry jakościowo bas, a nie dudniący i dominujący nad resztą pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie potrzeba basu, który napier*ala tak, że aż w uszach zatyka. Lubię bas dobrze kontrolowany i raczej sprężysty niż bardzo nisko schodzący,

chociaż Opalom i takiego nie można odmówić. Bawiłem się kiedyś subami i w moim małym pokoju to się nie sprawdza.

Nie wiem - być może w większym salonie...ale i tak w życiu nie będę używał subów, bo wg. mnie ich użycie czyni brzmienie karykaturą.

No, ale jak to się mówi każdy ma swojego pierdolca.

Tak, kilka osób mi doradzało, poczytałem opinie w necie, 2 lata polowałem, trafiłem, kupiłem, posłuchałem i już nie oddam. ;-)

 

To tylko potwierdza co wcześniej napisałem - z PRAWDZIWYMI subami nie miałeś do czynienia i dlatego tak piszesz.

Jak ganiałeś po pokoju z subikiem kina domowego za 2-3 tys to dokładnie takie są efekty. Spowolnienie, buła, brak kontroli i ogólny ból głowy, żeby nie napisać o innej części ciała.

I zrozum, że tu nie chodzi o napier..alanie basem, ale o DŹWIĘK. Moc tu nie ma nic do rzeczy, to tak nie działa. To nie forum dresiarzy w BMW, sorry...

 

Nawet gdyby Twoje Opale miały 2x mocniejsze wzmacniacze i oddawały 2 razy więcej mocy to i tak nie przeskoczysz prostej sprawy, a mianowicie wielkości obudowy i pracującego w niej głośniku.

Każde głośniki można zestroić na efekt WOW i wciskać jaki to bas wyplują małe skrzyneczki.

A dla Twojej wiedzy - zestrojenie tylko dwóch głośników to najprostszy, najbardziej rozpowszechniony i co najważniejsze najtańszy sposób na złożenie dowolnych skrzynek byle jakoś grało.

 

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest możliwe, że jeden głośnik 6,5 cala ma elegancko zagrać czyściutką średnicę i jednocześnie wytworzyć zwarty, bas?

Jak to jest wg Ciebie wykombinowane?

 

Odbicia, grające ściany, powietrze z dziury - tego właśnie teraz słuchasz.

Na pewno nie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest model dobrego basu i nie o to chodzi z dobrymi przetwornikami. Taki bas kojarzy się z kinem domowym, choć i tutaj takie uogólnienie nie jest na miejscu, bo można też mieć kino i dobry jakościowo bas, a nie dudniący i dominujący nad resztą pasma.

Otóż to :-) Sound myśli, że jak duża skrzynia to brak kontroli, heh. Sound, do ciebie teraz, duża skrzynia jest niezbędna do odtwarzania prawdziwego basu, o kontroli, której nie spotkasz u siebie. Duża skrzynia i duży głośnik nie są po to, żeby walić po ścianach tylko do odtwarzania niskich częstotliwości. Haha, masz wyobrażenie o fali dźwiękowej jak dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oczywiscie! Bo dzieki loudness war Metallica napier... basen nawet z glosniczka wbudowanego w srajfon. Teraz pytanie: gdzie lezy granica glupoty?

 

( wulgaryzmy ) tylko drze gębę na średnicy...przynajmniej u mnie :-(

A lubię cholera Metallice...całe szczęście jest Cunning Stunts :-)

 

Na szczęście jest tyle zajebistej muzy metalowej do słuchania i Loudness War jdst mało istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ganiałeś po pokoju z subikiem kina domowego za 2-3 tys to dokładnie takie są efekty

 

Skądże znowu...ganiałem za profesjonalnymi subami do aktywnych monitorów studyjnych.

 

z PRAWDZIWYMI subami nie miałeś do czynienia i dlatego tak piszesz

 

Jasne, prawdziwe to tylko te skonstruowane przez Ciebie i Bunka...te to dopiero brzmią najlepiej. ;-)

 

Nawet gdyby Twoje Opale miały 2x mocniejsze wzmacniacze i oddawały 2 razy więcej mocy

 

Są wystarczająco mocne. Wiesz co tam siedzi w środku? Te "małe koszyki na grzyby" ważą 22 kg każdy.

 

Odbicia, grające ściany, powietrze z dziury - tego właśnie teraz słuchasz.

Na pewno nie basu.

 

Co Ty powiesz? Podstawy akustyki się kłaniają.

 

Wiesz co? Nie chce mi się z Tobą gadać, bo im więcej czytam tych bzdur,

tym bardziej przestaję wierzyć, że tacy jak Ty rzeczywiście posiadają jakąś wiedzę.

Przepraszam za szczerość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wystarczająco mocne. Wiesz co tam siedzi w środku? Te "małe koszyki na grzyby" ważą 22 kg każdy.

A to jest wyznacznik czego? Ta waga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound myśli, że jak duża skrzynia to brak kontroli, heh

 

Nie odwracaj kota ogonem i nie kłam. Nigdzie tak nie napisałem.

Natomiast Twój kolega napisał:

 

Słuchaj sobie dalej swojego basu ze skrzyneczek wielkości koszyka na grzyby

tego typu pudełka to zabawki.

 

Inny "spec" dodał:

 

No a tak poważnie 6,5" to pierdziawki, takie głośniczki sieją tyko zniekształceniami w dolnych rejestrach

 

I Wy Panowie macie się za znawców?

Dla mnie to jest kwintesencja ignorancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest wyznacznik czego? Ta waga?

 

Niczego, przecież w środku jest tylko kupa ciężkich kamieni. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O te Opale chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka hi-end obfituje w wątki, w których roi się od voodoo wszelakiej maści. Zakladane są przez tę samą osobę, znaną z zamiłownia do zegarów atomowych i innych równie skutecznych metod "poprawy" brzmienia ;)

 

Tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mamy przykład zapatrzenia w znaczek firmowy, za którym kryje się oczywiście nic specjalnego. Ot kolejny plikowiec.

 

Tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

autor próbuje przedstawić niemożliwą do obrony tezę, wg której elementy sieci LAN mogą wpływać na brzmienie - totalny absurd.

 

Tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest próba wykazania wyższości techniki zapisu na taśmie magnetycznej. I nie byłoby w tym niczego bardzo zaskakującego, gdyby nie fakt, że podane przykłady opierają się na nieoryginalnym materiale muzycznym, poddanym dodatkowo silnej obróbce. Mówiąc wprost kolejne wciskanie kitu ;)

 

Zupełnie kuriozalny jest natomiast ostatnio założony wątek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomijam już samo przedstawione w nim "urządzenie". Proszę zwrócić uwagę na fenomenalną znajomość zagadnień związanych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego zaprezentowaną przez autora wątku. Wspaniałe ustroje akustyczne na czele z kanapą pomiędzy kolumnami i baterią butelek po whisky na półce.

 

 

 

 

 

eODrLi.jpg

 

 

Bałagan okrutny, cyfra wszędzie się wala, chciałem dosypać z obok orzechów laskowych:

 

9uZ0gG.jpg

 

 

Potem dopytawszy cofnąłem trochę bliżej linii kolumn ale ciagle przed nimi:

 

As46Gm.jpg

 

 

 

 

Przepraszam za rozmiar zdjęć. Nie zmieniałem go, bo ten sposób zaśmiecania jest charakterystyczny dla autora tych rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. 15cm woofery. Dobre sobie i śmiechu warte.

 

Śmiechu warte są Wasze wnioski bez posłuchania.

Ale to przecież standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Bunka dzieło. ;-)

Bunk zmodernizowal Twoje Opale, zeby graly tak, jak Ty sobie ich granie wybrazasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są wystarczająco mocne. Wiesz co tam siedzi w środku? Te "małe koszyki na grzyby" ważą 22 kg każdy.

 

Co Ty powiesz? Podstawy akustyki się kłaniają.

 

Wiesz co? Nie chce mi się z Tobą gadać, bo im więcej czytam tych bzdur,

tym bardziej przestaję wierzyć, że tacy jak Ty rzeczywiście posiadają jakąś wiedzę.

Przepraszam za szczerość.

 

Racja, po co się męczyć.

Pogadaj z "miłośnikami" monitorków z 6,5 calowymi wooferkami zrobionymi w balona - będziesz miał pole do popisu.

To Twój rewir, a właściwie takie maluteńkie podwóreczko dwudrożnych zestawików dla małych chłopców.

Ja etap dźwiękowych przyoszczędzeń mam za sobą i już dawno wypłynąłem na szersze wody, a Ty stoisz w miejscu, niestety.

 

Wiedza jest Ci podobno niepotrzebna a bezpiecznikiem i rozpaczliwą polemiką o XLR-ach niczego nie polepszysz, możliwości upgrejdu Twoich kolumn są zerowe.

Szczerość za szczerość.

 

No właśnie. 15cm woofery. Dobre sobie i śmiechu warte.

 

Śmiechu warte są Wasze wnioski bez posłuchania.

Ale to przecież standard.

 

Ta jasne. Nikt, ale to nikt z nasz nie słyszał co potrafi taaaaaki głośnik.

Przepraszam - aż DWA takie głośniki. No i po gwizdku.

Porażająca dawka technologii.

Faktycznie unikat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwości upgrejdu Twoich kolumn są zerowe

 

Buahahaha. :)) No teraz to mnie rozbroiłeś.

A po cóż to ja miałbym je "apgrejdować"? Toż to przecież głupota do kwadratu. ;-)

 

już dawno wypłynąłem na szersze wody

 

Chyba w mądrowaniu się i udowadnianiem na siłę swoich racji.

 

Szkoda prądu na takie dyskusje. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda prądu, szkoda. Pisałem Ci już wcześniej. To forum dla osób chcących zgłębić wiedzę i się rozwijać, czyli na pewno nie dla Ciebie.

 

Chociaż jak się zastanowić...ten raz się do czegoś przydałeś.

I o dziwo pewnie sam o tym nie wiesz, ale napisałeś na temat w tym wątku.

 

Bass z 6 i 7 calowych głośniczków - prawdziwy AUDIO MIT.

 

Gratulacje!

 

Buahahaha. :)) No teraz to mnie rozbroiłeś.

A po cóż to ja miałbym je "apgrejdować"? Toż to przecież głupota do kwadratu. ;-)

 

A bezpiecznik to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass z 6 i 7 calowych głośniczków - prawdziwy AUDIO MIT.

 

Tak samo jak poprawny bas z użyciem subwoofera.

Ale jak ktoś lubi taki nienaturalnie podkręcony, którego nie ma w rzeczywistości...

Nic mi do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek...przecie to "dzwony butelkowe"...ups...rurowe ;-)))

 

Każda butelka jeśli jest otwarta, stanowi rezonator i rozpraszacz akustyczny. Jeśli zamknięta, to tylko rozpraszacz. Zatem ów przedstawiony rząd butelek o zróżnicowanej pojemności, ustawiony równo na określonej wysokości ściany pomieszczenia, działa na akustykę tego wnętrza.

Ale jak? To tylko gospodarz wie :-)

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś lubi taki nienaturalnie podkręcony, którego nie ma w rzeczywistości...

A dlaczego miałby być podkręcony ? Ma być płasko, tylko zejście dużo niżej przy ograniczonych do rozsądnych zniekształceniach nieliniowych niż mogą używane obecnie systemy proste np. dwudrożne. To że coś ma być podkręcone to jakaś mania prześladująca użytkownika. Jak dołożył do systemu suba to ma być "łupu cupu" a to nie tędy droga.

 

Ale jak? To tylko gospodarz wie :-)

Włodek.

Jak były opróżnione w trakcie sesji to ich działanie może być powalające ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak poprawny bas z użyciem subwoofera.

Ale jak ktoś lubi taki nienaturalnie podkręcony, którego nie ma w rzeczywistości...

Nic mi do tego.

 

Wiesz, tak po przyjacielsku powiem Ci, że jak ostatnio czytam co za bzdury publikujesz to zastanawiam się czy Ty jesteś ode mnie o 20lat starszy, czy o 50lat młodszy?

Bo innego wytłumaczenia trafności Twoich opinii nie widzę.

 

Przepraszam za szczerość.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby być podkręcony ? Ma być płasko, tylko zejście dużo niżej przy ograniczonych do rozsądnych zniekształceniach nieliniowych niż mogą używane obecnie systemy proste np. dwudrożne. To że coś ma być podkręcone to jakaś mania prześladująca użytkownika. Jak dołożył do systemu suba to ma być "łupu cupu" a to nie tędy droga.

 

OK. Źle się wyraziłem. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem używanie suba wypacza brzmienie.

Sprawdzałem kilka u siebie: KRK, Yamaha i efekt mnie nie zadowolił.

Ale Kolega Konradskala twierdzi, że to były za słabe suby.

Natomiast nie słyszał jak grają te konkretne Opale, a twierdzi, że to pierdziawki.

No sorry, ale z takim podejściem staje się mało wiarygodnym partnerem do rozmowy.

Poza tym woofery w Eventach są ponad 7 calowe, a nie jak twierdzi 6,5.

Braki w wiedzy, ale za to duże parcie na posiadanie racji.

 

Przepraszam za szczerość

 

Nie ma za co. Wszystko przyjmuję na klatę. :)

 

Tak z ciekawości tylko zapytam o jakie konkretnie bzdury Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem używanie suba wypacza brzmienie.

 

Problemem z subem jest jego "zszycie" z pozostałymi kolumnami. W zwykłych pasywnych kolumnach nie da się bez modyfikacji zwrotnicy odciąć niskie częstotliwości. Słuchałem APS-ów AEON (aktywne studyjne dwudrożne monitory) z dedykowanym SUB10 - całkiem niezłe zestawienie ale lekkie opóźnienie basu i tak było słychać.

 

Osobną sprawą jest rodzaj słuchanej muzyki - jest tylko kilka instrumentów akustycznych, które czasami chodzą poniżej 50 Hz.

 

Ze sprzętem audio zawsze mamy do czynienia z mniejszym czy większym kompromisem - ktoś wybiera większą spójność kosztem niskich częstotliwości, ktoś - lepszy bas kosztem spójności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie. Jeśli realizator siedział przy konsoli i miał odsłuch z monitorów bliskiego pola, choćby takich pylonów i pod to co słyszał ustawił suwaki, to można przyjąć że po dołożeniu nisko schodzącego suba faktycznie słuchamy tego, czego w założeniu w nagraniu nie tyle co nie ma, co jest mniej..

 

Druga kwestia to ułomność naszego słuchu. Niestety, mamy tak, że jedne częstotliwości (dźwięki) maskują inne. Założę się że 40Hz na poziomie -3dB przesłoni więcej jak na poziomie -12dB. Nasze ucho nie koniecznie potrafi przerobić całe spektrum. Stąd pewnie jedni wolą jak im głośniej nisko burczy, inni wolą się skupić na wyższych tonach, do których nota bene ewolucja przystosowała nasz słuch. Kiedyś robiłem sobie taki eksperyment na dobrych słuchawkach. Puszczełem różne dwa sinusy. To na prawde dzieła. Można tak dobrać dwie częstotliwości, że jedna przysłoni drugą prawie do granicy słyszalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem używanie suba wypacza brzmienie.

Jak nie umiesz go użyć zgodnie z techniczną wiedzą to rzeczywiście może wypaczyć, jak umiesz go użyć to może być tylko lepiej/przyjemniej, ale nie będzie wtedy "wyrywania cegieł ze ścian basem" jak to oczekuje część słuchaczy ;-). Przedłużenie pasma w dół ujawnia się tylko w bardzo charakterystycznych, rzadko występujących w muzyce momentach. Sub bas działa dyskretnie tylko w specyficznych fragmentach nagrania. Tak powinien być ustawiony.

Natomiast nie słyszał jak grają te konkretne Opale, a twierdzi, że to pierdziawki.

"Pierdziawki" to określenie czysto audiofilskie. Może dotyczyć wszystkich zestawów średnio wysokotonowych we współczesnych kolumnach trójdrożnych. Określenie wyjątkowo głupie bo większość zestawów audiofilskich jest wyposażona w takie "pierdziawki". Oddzielny zestaw sub umożliwia lepsze zgranie fazowe z resztą niż ten w jednej skrzynce. Najlepszy system to niskie w jednej obudowie, średnie w drugiej a wysokie w trzeciej. Sprawdzone praktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Źle się wyraziłem. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem używanie suba wypacza brzmienie.

To go ścisz :)

Tak na serio, jeżeli chcesz integrować sub z głośnikami, to potrzebujesz aktywnych zwrotnic z korektą przesunięć fazowych. Korektor charakterystyki częstotliwościowej do suba też się przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale z takim podejściem staje się mało wiarygodnym partnerem do rozmowy.

Z Twoim podejściem już dawno nie jesteś wiarygodnym partnerem do rozmowy. Zastanawiam się tylko dlaczego jesteś tolerowany na forum?

 

Poza tym woofery w Eventach są ponad 7 calowe, a nie jak twierdzi 6,5.

Braki w wiedzy, ale za to duże parcie na posiadanie racji.

To do mnie ? Mam w obu moich zestawach średnie tony oparte o bardzo dobre głośniki klasy 5 cali (ca. 12-13 cm) działające od 200 i 350 Hz. To prawie już granica dla sub basu ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.