Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przyjaciel gra na 25tkach z lampą w 12 metrach.

 

Teraz chcę spróbować coś mniejszego + sub.

 

12m według mnie to za zdecydowanie za mało dla s25 by rozwinęły skrzydła. Chyba że idealnie zaadoptowanym do audio. U mnie max to Focus 160/Special 40. A F110 najlepiej rozwijają przestrzeń dźwiękowa w moim pomieszczeniu. Może za jakiś rok dwa skusze się na s25 w większym lokum, bo kolumna jest wyborna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam posiadaczy podstawkowych Dynaudio postawionych "na niczym" lub doklejonych masą plastyczną do standów, do postawienia ich na kolcach (tak jak w Dynaudio stand 6 i mam na myśli kolce zarówno u dołu jak i u góry standu). W sklepie powiedziano mi, że szkoda kaleczyć kolumnę kolcami, a ja dziś równie dobrze mogę powiedzieć, że szkoda kolumnę kleić gumą :)

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam posiadaczy podstawkowych Dynaudio postawionych "na niczym" lub doklejonych masą plastyczną do standów, do postawienia ich na kolcach

Jakieś konkretne odczucia?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałem kolumny na kolcach, i duże, i małe, i moje spostrzeżenia były zawsze takie, że żadnych różnic nie zaobserwowałem.

W dodatku WAF opierdoliła mnie znacząco, że baran jestem i parkiet niszczę :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy będą zmiany i jakie zależy od całości systemu i pomieszczenia. Oczywiście też od konkretnej kolumny podłogowej. W moim systemie i przy moich kolumnach (Special 25SE) zmiany są znaczące. Sprowadzają się do uszczuplenia i większej konturowości. W pierwszym wrażeniu jest mniej basu, ale to byłoby uproszczenie. Bas jest lepiej kontrolowany, sprężysty i równie nisko schodzący. Głos jest wyszczuplony. Całość przekazu sprawia wrażenie bardziej liniowego. Ogólnie - brzmienie mniej misiowate. Mam nadzieję, że pomogłem tym amatorskim opisem.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twenty five to już bardzo czułe na wszystko kolumny, pokazują od razu nawet małe zmiany. Jako posiadacz wielu kolumn Dynaudio w tym wielu na raz oraz jako właściciel stand 6 firmowych oraz standow np Vap potwierdzam że te kolumny im wiecej im damy i poswiecimy czasu tym wiecej od nich dostaniemy. Opis kolegi wyżej, zgodny z moimi wrażeniami sluchowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 25SE największą różnicę zrobiły dwie "akcje"...

1. zasypanie standów... ołowiem. po 10 kg na każdy stand

2. postawienie standów na mosiężnych kolcach Acoustic Revice na granitowych podstawach (Black Galaxy). Dudnienie basu praktycznie zniknęło :)

 

a próbowałem wcześniej drogich podstaw Acoustic Revive, róznych odmian drewna, kolce na wykładzinę, Soundcare Superspike i innych cudów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post scriptum do stawiania na kolcach ponieważ wczoraj zrobiłem ostatnie dwie z przewidywanych do wykonania prób.

Pierwsza.

Postawiłem swoje monitory na ustrojach antywibracyjnych (w tym wypadku były to PAB Ceramic 7SN 3 szt.). Ściśle rzecz biorąc, postawiłem ustroje na górnej podstawie standu i na ustrojach kolumny. Po 3 ustroje na kolumnę.

Zastosowanie ustrojów w zamian za kolce powodowało nerwowość przekazu. Pewne rozedrganie. Nie było spodziewanych zmian na plus w stereofonii, głębi 3D czy barwie. Wręcz uznałem barwę za delikatnie zubożoną. Nie używałem innych ustrojów do porównań i mając doświadczenie, że każdy z nich inaczej oddziałuje na dźwięk zaznaczyć chcę, że i wyniki porównań innych ustrojów mogą się różnić.

Druga.

Porównawczo do ustrojów zastosowałem z powrotem kolce, ale wbite w kolumnę bez pośrednictwa stalowej podkładeczki którą wcześniej używałem a którą Dynaudio dawało w komplecie do zastosowania pod kolce na podłodze. Czyli postawiłem kolumnę kalecząc ją nieznacznie od spodu. To jest dokładnie tak jak sobie wyobraża firma Dynaudio. Ta właśnie kombinacja okazała się bezapelacyjnie zwycięską. Zyskało nasycenie barw, atak strun, stereofonia i precyzja lokalizacji.

 

Moim zdaniem, powodem porażki ustrojów jest stosunkowo niska masa kolumny oraz bardzo gładka jej spodnia powierzchnia. Lakierniczo - jest to majstersztyk. Jednak postawione pod spód PAB miałem wrażenie jakby ślizgały się po powierzchni pod wpływem drgań kolumny. Stąd chyba niekorzystne wrażenie rozmycia prezentacji dźwiękowej.

 

Na koniec tylko dodam, że udało mi się wymyślić takie zabezpieczenie przed spadnięciem kolumny z kolców, które jest estetyczne, powinno być skuteczne i nie ma wpływu na dźwięk. Ustroje PAB (co prawda w innej niż 7SN wersji) znalazły i tak miejsce w moim systemie pod dacem. Tam okazały się najlepsze z pośród trzech różnych typów. Pod wzmacniaczem też zastosowałem ustroje. Jeszcze inne, bo tam z kolei Bazodrut okazał się najlepszy.

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kiepskie glosniki tylko mechanicznie powgniatane lapskami itd. A najlepsze, ze sprzedajacy pisza - stan jak nowy, igla i takie tam. Przejdziesz sie po marketach to zobaczysz, ze ludziska nawet metalowe glosniki wysokotonowe powgniataja w kolumnach z wystaw sklepowych, ewentualnie zrobia to nasze male pociechy hah

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się używkom Dynaudio na portalach i widzę że dużo wystawianych kolumn ma deformację membran głośnika wysokotonowego. To jakaś wada typowa z racji wieku czy kiepskie głośniki?

 

To wada ... ale ludzi ,czasem dzieci gdzie paluchy wędrują w sam środek czasem z boku głośnika wysoko tonowego. No i wychodzi wgnieciony KLOPS.

Jeden raz będąc w sklepie hi fi widziałem małżeństwo z dzieckiem ,oni rozglądali się po sklepie a dziecko zdążyło wgnieść 4 kopułki .....dobry wynik przyznam :-)

 

Samo się nigdy nic nie wgniecie !

 

Kiedyś kupowałem dwa głośniki D28/2 a klient daje mi w pudełkach ,rzekomo oryginalnie pakowane ,ja otwieram a tam wgnieceń z pięć na jeden głośnik i na moje pytanie co to ma być ? klient mówi że od leżenia w kartonie samo się tak robi :-)

 

Ludzie są naprawę genialni ,medal niektórym się należy :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale większość wgnieceń, przynajmniej niedużych, da się wyciągnąć, przyciskając delikatnie i stopniowo załamanie z obu stron - tam gdzie jest węższe i w ten sposób "wypchnąć" kopułkę do jej pierwotnego stanu.

Oczywiście jak pociecha dłużej zainteresuje się głośnikiem i użyje paluszków pod różnymi kątami i z większym zaangażowaniem, to powyższa metoda zda się na nic.

 

No niestety, moje pociechy zalatwily mi w ten sposob moje X14, o malo zawalu nie dostalem jak zobaczylem... :/

 

No właśnie i udało się coś z tym zrobić?

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i udało się coś z tym zrobić?

Udalo sie wyprostowac odkurzaczem w ten sposob, ze prawie nic nie widac a dzwiek wydaje sie byc taki jak wczesniej. Niestety, o odsprzedazy w dobrej cenie moge w zasadzie zapomniec.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś raz jeszcze byłem na odsłuchu, tym razem emity 20 na przemian z 30, tak po kilka razy. Miałem podpięty rotel a12 tym razem. Przesluchalem 3 albumy i powiem że oba modele grają nadzwyczaj dobrze, 30-stki schodzą niżej to czuć. Bas jest miękki i gleboki-tak jak lubię. Jedynym minusem cena, dwukrotnie większa. Piękne są, napalilem sie na te trzydziechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.