Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Magnepan >LTD12

Nie przejmujcie się. To, że u nas zagrał akurat tak, nie oznacza przecież, że wszędzie zagra tak samo. Tym bardziej, że nasze pomieszczenie promuje niskie tony. Staramy się opisać w miarę wiernie tylko nasze subiektywne wrażenia. Nie jesteśmy żadną wyrocznią, do cholery... ;-)

 

I tę sentencję proszę sobie wziąć do serca przy każdej lekturze zmagań klubowych. Opisane wrażenia co prawda nie zawsze, ale nader często potwierdzają się również u mnie, jednak nie zmienia to faktu takiego, a nie innego przypadkowego występu w danej konfiguracji. Tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie Diablo, czy nie - wpadaj, zapraszamy. :) Tym bardziej, że to już jedna z ostatnich okazji, bo niedługo musimy opuścić ten lokal.

 

Diablo ? Marton poprzedniej wersji pokazał miejsce w szeregu dla Diablo.......panowie szkoda słów i czasu.Dystrybutor Gryphona

z Nieporętu który od początku kibicował projektowi Martona p.Marka Knagi był w szoku że Diablo dostał ciężkie cięgi od Martona.

To było wiele lat temu. Nowy Marton Reference v.2 gra dużo lepiej i nowy Diablo może nie mieć szans przynajmniej BARWOWO.

 

Szkoda że kolega Sly zmarnował szanse odsłuchu Martona v.2 - miałby sporo zaoszczędzonych $ na inne przyjemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

 

I tę sentencję proszę sobie wziąć do serca przy każdej lekturze zmagań klubowych. Opisane wrażenia co prawda nie zawsze, ale nader często potwierdzają się również u mnie, jednak nie zmienia to faktu takiego, a nie innego przypadkowego występu w danej konfiguracji. Tyle i aż tyle.

 

Moja uwaga wyrażająca zaskoczenie była tylko uwagą wynikające z ponad 2 letniego doświadczenia z tym wzmacniaczem i nie była nawet najmniejszą próbą zakwestionowania czyjegokolwiek zdania.

 

Zawsze sądziłem, że jest to miejsce, w którym można prezentować swoje wrażenia/poglądy nie narażając się na "merytotyczne" uwagi.

To tylko tyle.

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LTD12

Ja tam odebrałem wpis Umki podobnie jak swój wcześniejszy - bardziej jako tłumaczenie się niż "ustawianie" kogoś. Nie czuj się urażony, proszę.

>Magnepan

Ten lokal i tak przepada - duża firma zajmuje całe piętro. A co będzie dalej, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy będzie Diablo, czy nie - wpadaj, zapraszamy. :) Tym bardziej, że to już jedna z ostatnich okazji, bo niedługo musimy opuścić ten lokal.

 

Szkoda że lokal się zwija. Ile lat jesteście w tym samym miejscu? Sorry....byliście w tym samym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lokal i tak przepada - duża firma zajmuje całe piętro. A co będzie dalej, zobaczymy.

 

Zaraz, zaraz, nie róbcie mi tego, WKAIM to lektura obowiązkowa w każdą sobotę! Zawsze po 11-tej, czyli po śniadanku. :)

Mówiłeś, że jest alternatywa, nie chcecie skorzystać, czy coś się zmieniło?

 

Raz na ruski rok jestem w Waszym sąsiedztwie w piątek... i co... mam się włóczyć bez sensu wieczorem po knajpach? ;)

 

Miłego.

Irek.N.

ps. przy odwiedzinach zszedł mi kamyk z nerki, pewnie przy spinaniu się ze sprzętem po schodach... gdzie ja taką kurację później znajdę, no gdzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nieśmiało tylko wtrącę, że diametralnie różne opinie o Martonie mogą wynikać również z tego, że jest to produkcja niemalże pod konkretnego klienta, więc za każdym razem może być w niej coś customizowane", pomijam fakt, że projekt cały czas ewoluuje. Porównywanie do Diablo też mija się z celem - stare Diablo grało zdecydowanie "inaczej" od obecnej wersji 300.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało tylko wtrącę, że diametralnie różne opinie o Martonie mogą wynikać również z tego, że jest to produkcja niemalże pod konkretnego klienta, więc za każdym razem może być w niej coś customizowane", pomijam fakt, że projekt cały czas ewoluuje. Porównywanie do Diablo też mija się z celem - stare Diablo grało zdecydowanie "inaczej" od obecnej wersji 300.

 

myślę że takie porównanie ma sens i wcale nie chodzi o wskazanie zwycięzcy- to jest sprawa indywidualna

chodzi mi tylko o różnice między tymi wzmacniaczami tym bardziej że stara wersja Diablo grała inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Przepraszam, że raz jeszcze o Martonie. Tak jak wspomniałem ponad dwa lata miałem z nim możliwość słuchania różnych systemów. Istnieje zapewne (?) możliwość jakiejś korekty ustawień fabrycznych pod potrzeby użytkownika ale...

słyszałem cztery różne egzemplarze i w każdym przypadku był to "ten sam" wzmacniacz z dokładnością do elementów towarzyszących w systemie. Wydaje mi się ( nie wiem czy to ma sens ) że wzmacniacz "pokazując" wszystkie elementy systemu na max powoduje, że dominujący element jest jednocześnie charakterem systemu (a nie wzmacniacza).

 

Aktualne wersje v1 i v2 są jedynie oznaczeniem wersji z jednym lub dwoma xlr ( i w związku z tym różnym w tym zakresie oprogramowaniem sterującym).

Wobec pewnej niedogodności w obsłudze terminali głośnikowych Mundorfa mogą się one zmienić na inne.

 

Faktem jest oczywiście, że wzmacniacz ten jest na zamówienie.

To naturalnie jest stan mojej wiedzy, a nie "komunikatu" producenta.:)

 

Przepraszam, postaram się więcej nie zaśmiecać wątku. ;)

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz tranzystorowy bez rozdzielczosci i szybkosci jest jak kobieta bez biustu. Dla mnie nie do przyjecia!

 

Kaźdy ma swoje preferencje co do kwestii rozdzielczości i szybkości oraz w kwestii biustu...najlepszy jest ten zrobiony fachową ręką specjalisty...i dźwięk i biust:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz tranzystorowy bez rozdzielczosci

 

Na brak rozdzielczości bym nie stawiał, gdyż przy nieco cięższym graniu według moich obserwacji wokalistyka na Martonie, który został wrzucony w obce dobrze dopasowane do siebie środowisko wypadała nieco lepiej. Fakt była niżej osadzona, ale zdecydowanie bardziej swobodna w oddaniu spokoju głosu ludzkiego. Dla mnie sprawa jest oczywista. Przy ogólnym ciemnym sznycie grania Marton miał pod górę w walce z modami pomieszczenia i uzupełniającym się dość dobrze setem klubowym. A to oznacza, że przy jaśniejszym źródle i dobrej konfiguracji kablowej sprawa wyglądałaby zgoła inaczej.

I o to chodziło mi w mojej wypowiedzi >> LTD12, dlatego mam nadzieję, że się nie obraziłeś. ;-) KAIM jeśli tylko się nie trojuje, jest miejscem dla wszystkich. Jeśli sądziłbym inaczej, nie targałbym tydzień w tydzień tego różnorodnego elektronicznego złomu. A i Ty i kolega, któremu na ostatnim spotkaniu podczas wnoszenia wzmacniacza na fabryczne pierwsze piętro zszedł kamyk z nerki wiecie, że jest co dźwigać.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W starym Diablo na pierwszym planie była analityczność i to w takim "laboratoryjnym" wydaniu. W Nowym (300) jest zdecydowanie więcej mięcha, żywej tkanki i przez to całość wypada zdecydowanie bardziej przekonująco.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym Diablo na pierwszym planie była analityczność i to w takim "laboratoryjnym" wydaniu. W Nowym (300) jest zdecydowanie więcej mięcha, żywej tkanki i przez to całość wypada zdecydowanie bardziej przekonująco.

 

Dzięki za opinię. Słuchałem starego Diablo i dwa razy zepsuł prezentację w dwóch różnych systemach. Spore rozczarowanie ale skoro nowy ma to co piszesz to tym bardziej warto go posłuchać w KAiM.

 

Umka proszę przywieź go:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dożyję, to prawdopodobnie przywiozę, ale bez względu na jego specyfikę grania tej integry spokojnej wymiany zdań w klubie się nie spodziewaj. ;-) Ostatnimi czasy walka jest na tyle ostra, że odwiedzający nas w zeszłym tygodniu goście boją się zabrać głos. ;-) A nie, przepraszam, jednemu zszedł kamień z nerki. ;-)

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Diablo 300 ma ''mięcho'' i tą ''żywą tkankę '' to może bardzo ciekawie zabrzmieć

nie twierdzę że poprzedni model jest nieudany.... może była to kwestia złego zestawienia

słuchałem na Dynaudio S25 które są cholernie przejrzyste i ta analityczność laboratoryjna o której

napisał Franz była dość mocno słyszalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.