Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie manufaktury , narodowy hi-end


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodząc z Twoich założeń to 100% wszystkich produktów elektronicznych z całego świata jest Chińskich.

!00% to bez przesady, ale prawie 100% to może być już bliskie prawdy, nawet jak na wyrobie pisze made in np. USA :-). Chiny panują w audio i robią nieprawdopodobne postępy technologiczne w tej domenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!00% to bez przesady, ale prawie 100% to może być już bliskie prawdy,

 

Jesteś pewien, że chociaż jeden jakiś element by się w środku chiński nie znalazł? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chociaż jeden jakiś element by się w środku chiński nie znalazł? ;-)

Oczywiście że pewności nie mam, ale to prawie niemożliwe żeby nie znaleźć w środku jakichś elementów produkcji chińskiej. Chiny to jeden z największych dostawców podzespołów i gotowych produktów na świecie. I to produktów o bardzo wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Możliwe że niektóre z tych podzespołów i elementów są jeszcze projektowane poza Chinami, ale produkowane są już w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaxcek, kiedyś osłuchiwałem Esa Neo -bardzo przyzwoite skrzynki.

Przyznam ze kiedyś w pierwszym odruchu pomyślałem o Esa Neo 3se, ale potem zacząłem zgłębiać temat i okazało się ze jest jeszcze YB audio i całkiem sporo innych producentów z Polski.

Zaczynam powoli ściągać do siebie różne sprzęty. Za kilka tygodni powinienem mieć jakiś większy pogląd na następców.

Postaram się wkrótce opisać wrażenia w telegraficznym skrócie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to prawie niemożliwe żeby nie znaleźć w środku jakichś elementów produkcji chińskiej.

A cos w tym zlego, ze polski producent wykozystuja tanie elementy przyzwoitej jakosci? Skoro gra "fajnie" to wprost przeciwnie. Gorzej, gdy chinski producent nakleja na granicy polskie logo (motorowery Romet).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat polscy producenci korzystają prawie wyłącznie z przetworników znanych marek nie robionych w Chinach czego nie można powiedzieć o komercyjnych producentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat polscy producenci korzystają prawie wyłącznie z przetworników znanych marek nie robionych w Chinach czego nie można powiedzieć o komercyjnych producentach.

 

A zwrotnica?

Kolumna to nie same głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwrotnica?

A moze jeszcze obudowa? A nawet jesli, to co w tym zlego, jesli ukladanka z chinskich elementow wykonana przez Polaka gra "fajnie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na ten przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widać że mniej cenią nasz język gdyż strona wyłącznie obcojęzyczna...

Szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat polscy producenci korzystają prawie wyłącznie z przetworników znanych marek nie robionych w Chinach czego nie można powiedzieć o komercyjnych producentach.

 

Myślę, że chińskie pochodzenie tych przetworników u tych drugich nie powinno być żadnym dyshonorem na tym forum gdzie fanów chińskich daczków i lampowców jest bez liku ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos w tym zlego, ze polski producent wykozystuja tanie elementy przyzwoitej jakosci?

Zupełnie nic złego, ale część audio hobbystów ma problem z akceptacją coraz większej dominacji Chin na rynku elementów elektronicznych i gotowych wyrobów. Ja z tym problemu nie mam. Tylko jak coś jest tandetne i/lub nieprzemyślane to mogę skrytykować, ale nie jest to przypisane tylko do wyrobów chińskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jeszcze obudowa? A nawet jesli, to co w tym zlego, jesli ukladanka z chinskich elementow wykonana przez Polaka gra "fajnie"?

 

Szymon, chodziło mi o absurdalny zarzut nie korzystania z polskich głośników w konstruowanych polskich kolumnach.

W dzisiejszych czasach w praktyce nie sposób wykorzystywać wyłącznie "niechińskich" części w wyrobach elektronicznych. W praktyce w zdecydowanej większości są one produkowane właśnie w Chinach. Trzeba również rozróżniać produkty chińskie zaawansowane technologicznie od zwykłego chińskiego "shitu".

Miałem kiedyś kolumny Audio Academy i do tej pory uważam je za bardzo dobry produkt a w relacji jakość/cena wręcz wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chodziło mi o absurdalny zarzut...

Tak, zarzuty hejterow sa zdecydowanie absurdalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach w praktyce nie sposób wykorzystywać wyłącznie "niechińskich" części w wyrobach elektronicznych.

Warto jeszcze rozróżnić: chińskie części chińskich marek i produkowane w chinach podzespoły firm z USA, Japonii, Korei lub Europy. Zarówno jedne jak i drugie bywają różne, chociaż te drugie są zwykle pewniejsze.

Nie wiem jak jest obecnie, ale do niedawna np. Accuphase w swoich sprzętach korzystał wyłącznie z marek japońskich i składał wszystko w Japonii. Oczywiście część tych podzespołów mogła zjechać z taśm produkcyjnych, ale jeszcze jakiś czas temu na pewno większość z nich była produkowana także w kraju kwitnącej wiśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto jeszcze rozróżnić: chińskie części chińskich marek i produkowane w chinach podzespoły firm z USA, Japonii, Korei lub Europy. Zarówno jedne jak i drugie bywają różne, chociaż te drugie są zwykle pewniejsze.

 

Więc trzeba jeszcze wziąć pod uwagę proceder podrabiania w Chinach wszystkiego w tym części elektronicznych. Ciężko mieć teraz pewność, że kupujesz oryginał jeżeli nie kupujesz bezpośrednio od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Też chciałem o tym napisać, ale jak już zacząłem, to nie mogłem sobie przypomnieć jaki miał być trzeci punkt. To prawdziwa plaga. Zawsze wartość sprawdzić na stronie producenta oficjalnych dystrybutorów i kupować prosto od nich, lub od sprzedawcy co się u nich zaopatruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwrotnica?

Kolumna to nie same głośniki.

Pewnie elementy zwortnicy sa chinskie. Nie wiem, nie wnikałem. Pewnie nawet znane marki produkujące elementy elektroniczne produkują w chinach, ale pewnie nie wszystkie.

 

Myślę, że chińskie pochodzenie tych przetworników u tych drugich nie powinno być żadnym dyshonorem na tym forum gdzie fanów chińskich daczków i lampowców jest bez liku ; )

:)

 

 

Nie wiem jak jest obecnie, ale do niedawna np. Accuphase w swoich sprzętach korzystał wyłącznie z marek japońskich i składał wszystko w Japonii. Oczywiście część tych podzespołów mogła zjechać z taśm produkcyjnych, ale jeszcze jakiś czas temu na pewno większość z nich była produkowana także w kraju kwitnącej wiśni.

Na stronie Burmestera też czytamy "...Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów i dodatkowo je selekcjonując..."

Ale nic nie jest napisane że nie są Mede In China.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie elementy zwortnicy sa chinskie. Nie wiem, nie wnikałem. Pewnie nawet znane marki produkujące elementy elektroniczne produkują w chinach, ale pewnie nie wszystkie.

 

 

:)

 

 

Na stronie Burmestera też czytamy "...Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów i dodatkowo je selekcjonując..."

Ale nic nie jest napisane że nie są Mede In China.

 

Rafał, luzik. Teraz zasadzie nie da się produkować elektroniki z nie-chińskich podzespołów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
ale sie czepiacie,to tak jak np: z Volvo,co to za Volvo skoro ma podłoge od Forda itp

Samochodowe marki premium często korzystają z podzespołów marek "dla Kowalskiego" (producentów popularnych). Infiniti korzysta z podzespołów Nissana, Lexus z Toyoty, Audi z Volkswagena. Dziś już to normalne.

 

 

Co do produkcji w Chinach, a chińskich produktach od A do Z to trzeba rozróżnić produkty typowo chińskie (gdzie od projektu po produkt wszystko jest chińskie) od produktów projektowanych na Zachodzie i tylko montowanych w Azji, gdzie części, komponenty przyjeżdżają z całego świata, niekoniecznie tylko z Chin. To duża różnica.

 

Przykładowo japoński przemysł foto większość sprzętu (szczególnie niższe, tańsze modele) produkuje w Chinach, Tajlandii, Tajwanie a ostatnio też Vietnamie (bo jest jeszcze taniej).... Ale chyba nie powiecie że Nikon czy Canon to chińskie buble??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej globalizacji nie ma żadnej różnicy gdzie wyprodukowano detal. Wyjątkiem są jeszcze zaawansowane maszyny przemysłowe. Reszta wsjo równo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polski produkt nawet dobrze grający i wykonany musi być konkurencyjny cenowo.

Mając do wyboru w podobnych pieniądzach grający na tym samym poziomie " zachodni markowy " bezpieczniej jest wybrać właśnie coś od uznanego producenta , ponieważ zawsze łatwiej później to sprzedać( a w tej audiozabawie ciagle zmiany są nieuniknione )

Ale Polak potrafi- dla mnie wzorem jest RLS, który bez nachalnego forumowego marketingu robi świetne i przy tym rozsądnie wycenione kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski produkt nawet dobrze grający i wykonany musi być konkurencyjny cenowo.

Mając do wyboru w podobnych pieniądzach grający na tym samym poziomie " zachodni markowy " bezpieczniej jest wybrać właśnie coś od uznanego producenta , ponieważ zawsze łatwiej później to sprzedać( a w tej audiozabawie ciagle zmiany są nieuniknione )

Ale Polak potrafi- dla mnie wzorem jest RLS, który bez nachalnego forumowego marketingu robi świetne i przy tym rozsądnie wycenione kolumny

 

Jak będzie tańszy to wg. audiofila wyląduje na półce cenowej niżej. A jak już tam będzie to znów ktoś będzie chciał żeby był tańszy od konkurencji. Bezsensowna wypowiedź w dobie pozycjonowania w audio wszystkiego tylko właściwie wg. ceny.

 

Zobacz Audeze. Firma znikąd, a jak przywalili cenami za swoje przeciętne i na dodatek awaryjne produkty to od razu wylądowali na topie. Amerykańska firma może drogo sprzedawać, a polska już nie? Czy inny Hifiman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na ebay. de kolumny powiedzmy Sonus Faber i uznanego polskiego producenta na tych samych głośnikach i może nawet grające na tym samym poziomie. Najlepiej w licytacji , jak myślisz które osiągną wyższa cenę . Na markę pracuje się latami.

Setki klakierowych forumowych opini wg. mnie nie upoważniają żeby po kilku sukcesach sprzedawać nieznany na świecie produkt za kilkadziesiat tysięcy

Choć wiadomo od czegoś trzeba zacząć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku kolumn nie ma co patrzec trzeba sluchac :) i do odsluchu wybierac sprzet ten mniej znany a mozna sie zaskoczyc, ze gra duzo lepiej od czegos co jest markowe i polecane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki klakierowych forumowych opini wg. mnie nie upoważniają żeby po kilku sukcesach sprzedawać nieznany na świecie produkt za kilkadziesiat tysięcy

Choć wiadomo od czegoś trzeba zacząć

 

Audeze tak robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wlasnie morawka ,zobacz jak poszybowaly ceny 16hz i to tylko dzieki forumowej nagonce. Podłogówek nie kupisz teraz poniżej 10k chyba a średnio cena nowych modeli to 20 kilka tysi. Jeżeli mowa o pracowaniu latami na marke to tu gość chwyta moment i wali ceny w kosmos puki ktokolwiek chce kupić cokolwiek. A wsio na dobrze znanych i niedrogich przetwornikach :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak ktoś "nowy" wejdzie na to forum i poczyta rankingi i opinie , a nie ma porównania to może pomyśleć ze nie ma nic lepszego niż studio 16hz. Jak firma zaczynała to faktycznie można było sobie tłumaczyć ze kupuje się kolumny na takich przetwornikach jak "markowa" konkurencja w dużo niższej cenie. Teraz jak ceny poszybowały w kosmos to konkurencyjność w stosunku do "uznanych" producentów jest mocno dyskusyjna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.