Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show 2023 - relacje


Seyv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Ajothe napisał:

Głównie chciałem porównać Sennheisery HD600 z Beyerdynamicami i się na któreś zdecydować...a nie miałem takiej szansy. Dlaczego nie było Beyerów?! 

Po co?

Mp3store miał np. Ultrasone signature pure*,  miał Ultrasone Edition 8.

W tym roku ponieważ byłem przemoczony przeziębiony i bez energii to odpuściłem sobie jakiekolwiek słuchawki.

Mam już ich kilka, niektóre zdublowane (choćby HFi15G i Pro900i- stare zużyte przez 8 lat i drugie mało używane) to mi starczy.

Ultrasone jest ciekawsze od Beyerów. Z Sennheiser toleruję jedynie HD25**

*to model z maja 2023

**zwróć uwagę co nakładają bębniarze. Często jest to akurat Sennheiser HD25

(PRAT!)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zgredek napisał:

Też mnie wkurza Piotrze to wieczne polskie marudzenie, tym bardziej, że jeśli ktoś się wybiera na tego typu imprezę, raczej wie, czego się spodziewać.

Ale z tym dodawaniem decybeli to trochę przegiąłeś - przecież to skala logarytmiczna. A poziom 110dB to już byłby ryk prawie nie do zniesienia dla naszych uszu. 

Nawet sobie sprawdzałem i np w pokoju Gato przy głośnym graniu było 83db average i 89 w peaku coś na jednym kawałku....to już jest dla mnie głośno 😁

1 minutę temu, xetras napisał:

Po co?

Mp3store miał np. Ultrasone signature purw, miał Ultrasone Edition 8.

W tym roku ponieważ byłem przemoczony przeziębiony i bez energii to odpuściłem sobie jakiejkolwiek słuchawki.

Mam już ich kilka, niektóre zdublowane (choćby HFi15G i Pro900i- stare zużyte przez 8 lat i drugie mało używane) to mi starczy.

Podszedłem do stoiska z Ultrasone...to był żart. Wystawione słuchawki chyba jakieś najniższe modele (coś około 800pln) całe z taniego plastiku....założyłem na chwilę z przyzwoitości i sobie odpuściłem. 

Nawet pytałem czy ma jakieś wyższe modele to mi prezenter odpowiedział, że w każdym większym mieście są w salonach audio i tyle. 

No powiem Tobie, że skuteczne zniechęcenie do marki 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ajothe napisał:

pytałem czy ma jakieś wyższe modele to mi prezenter odpowiedział, że w każdym większym mieście są w salonach audio i tyle. 

No powiem Tobie, że skuteczne zniechęcenie do marki 🤣

Mija się z prawdą.Niewiele modeli jest dostępne w salonach To nie Sony, AKG,itd  Ultrasone to w ogóle (wg mnie) jacyś jubilerzy z zegarmistrzowska precyzją.

Ultrasone to dość młoda firma (nie kojarzy się masowej publice tak jak choćby Beyer, Sennheiser) i raczej mało "audiofilska" a bardziej wyczynowa.

Ich słuchawki potrafią "zmęczyć" 🙂

Żylety!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Ajothe napisał:

Hehe, dobrze że mnie nie było, bo byłem w filharmonii w piątek, żeby sobie zakodować referencje i bym tam zrobił porządek 🤣

Ja byłem w piątek w NOSPR'ze, zeby złapać punkt odniesienia... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr_1 napisał:

OK, ocena to zadanie oglądających, ale nie wszyscy z tego co zauważyłem są tacy mega doświadczeni jak im się wydaje.

Najważniejsze, że był forumowy pokój. W sobotę udało nam się nawet piątkę przybić - chwilę mi nawet opowiedziałeś co to gra i ile kolumny kosztują. I dla mnie takie aspekty AVS, jak spotkania z "kolegami z internetu" jak to mawia moja żona, często były ważniejsze.

Prawda @Ajothe ? Można sobie pogawędzić na forum czy messengerze, ale fakt że spotkaliśmy się na żywo bezcenny. Miło było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wito76 napisał:

Prawda @Ajothe ? Można sobie pogawędzić na forum czy messengerze, ale fakt że spotkaliśmy się na żywo bezcenny. Miło było.

Zgadza się, miło było. Niestety jeden dzień na AVS to za mało by wszystko obejrzeć i jeszcze pogawędzić....przydałyby się dwa dni. 

Myślałem, że w tym roku dam radę zwiedzić stadion i chociaż jeden hotel, a tu nic z tego 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dowiedzieliśmy się po ostatnim AVS?:

1. pieniądze nie grają;

2. branża audio po koronce oderwała się od rzeczywistości - ceny niektórych urządzeń zaczynają przypominać ceny np. dzieł sztuki. W zasadzie nie wiadomo dlaczego to takie drogie;

3. system za 8 milionów - a dlaczego nie za 20? co jest wyznacznikiem takiej ceny? nobilitacja, snobizm? referencja, której ten system nie ma?

4. systemy tańsze w większości przypadków bronią się znakomicie jakością do ceny;

5. sto tysięcy, a nawet więcej nie jest już pewnikiem kupienia urządzenia nawet bardzo dobrego;

6. współczucia dla audiofilów, którzy dopiero planują składanie systemów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tomek7776 napisał:

zgadzam sie z kolegą.

ad 2.ceny wszystkiego sie oderwały od rzeczywistości.

Dlatego trzeba twardo stąpać po ziemi ... żeby też nie odlecieć 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
2 godziny temu, xetras napisał:

Mija się z prawdą.Niewiele modeli jest dostępne w salonach To nie Sony, AKG,itd  Ultrasone to w ogóle (wg mnie) jacyś jubilerzy z zegarmistrzowska precyzją.

Ultrasone to dość młoda firma (nie kojarzy się masowej publice tak jak choćby Beyer, Sennheiser) i raczej mało "audiofilska" a bardziej wyczynowa.

Ich słuchawki potrafią "zmęczyć" 🙂

Żylety!

Tu się zgadzam. 

Aż zaraz swoje podłączę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 747 napisał:

To jest oczywiste, od tego są tego typu wystawy aby każdy mógł zrozumieć, w jakim miejscu drabiny jakości się znajduje, Relentless jest punktem odniesienia, - jego brak na wystawie unieważnia wszelkie porównania.

 

 

o tak wyrocznio! dziękujemy za twe łaskawe słowa Wielki Panie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

5. sto tysięcy, a nawet więcej nie jest już pewnikiem kupienia urządzenia nawet bardzo dobrego

Niestety, taka prawda. Dzisiaj ceny odleciały w stratosferę, i nie dotyczy to tylko hajendu. Dzisiaj sto tysi to taka raczej średnia półka, jeśli liczyć cały system, z okablowaniem... Jeszcze nie tak dawno za 30 tysi można było złożyć coś całkiem przyjemnego, lecz dzisiaj ja też współczuję ludziom, którzy myślą, że za stówkę to już złapali Pana Boga za nogi. Ach, jakże się rozczarują 😔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xetras napisał:

Mija się z prawdą.Niewiele modeli jest dostępne w salonach To nie Sony, AKG,itd  Ultrasone to w ogóle (wg mnie) jacyś jubilerzy z zegarmistrzowska precyzją.

Ultrasone to dość młoda firma (nie kojarzy się masowej publice tak jak choćby Beyer, Sennheiser) i raczej mało "audiofilska" a bardziej wyczynowa.

Ich słuchawki potrafią "zmęczyć" 🙂

Żylety!

Niestety. Pure to najtańszy plastik i szmata jako pady i wykończenie pałąka. Dramat. Nawet Pro480i przy tym to wysoka klasa wykonania.

Swoją drogą nie wiem czy słyszeliście ale plaga kradzieży była w tym roku. Zniknęło trochę drogich słuchawek czy wzmacniacz Regi ktoś wyniósł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz po AVS powoli opada.  
Cieszę się, że kolejny raz z grupą znajomych spędziliśmy świetny weekend w stolicy, zawsze jest to impreza którą łączymy z tym by spotkać w trakcie wystawy i na after party.  

Nie będę pisał, który dźwięk nie przypadł mi do gustu, generalnie mało było pokoi w których brzmienie kompletnie mi się nie podobało, były świetne, przyzwoite i nieco gorsze ale wytypowałem sobie dziesięć pokoi, które były w mojej ocenie najlepsze i do takich ograniczę mój opis 😉  Kolejność losowa :

1. Kultura Dźwięku - tutaj cenowo, brzmieniowo i wizualnie petarda. Model "Soul" dosłownie czarował brzmieniem, kilka razy tam wracałem i było na prawdę rewelacyjnie. Brzmienie poukładane i spójne. Nie prężyły sztucznie muskułów.  "Jazzy" także wypadły świetnie choć są już bardzie kierunkowe i będą wrażliwe na ustawienie ale to nie jest problem. Czapki z głów. 

2. DIYaudio - chłopaki jak zawsze pokazali, że branża DIY ma się dobrze i tutaj nie ma żadnej ściemy. Monitory TL od @meloV8 brzmiały jak rasowe podłogówki, prawdziwe killery. 

3. BonaWatt - ten wzmacniacz to wizualnie i brzmieniowo dopracowana konstrukcja. Dobrze sobie radził z Focalami ale w pokoju Kultury Dźwięku wypadł w połączeniu z "Soul"  i "Jazz" w mojej ocenie lepiej. Może dlatego, że niespecjalnie lubię brzmienie Focala. 

4. Magico - Szczerze nie spodziewałem się tak dobrego grania a tu proszę. Dynamiczny ale nienatarczywy dźwięk, góra bardzo delikatna i gładka. Wszystko spójne i wciągające słuchacza. Bardzo na plus. 

5.  Sveda Audio i Lampizator - synergia w tym połączeniu, bardzo neutralny i poukładany dźwięk. Słychać było, że wszystko ze sobą współgra. Dopracowany brzmieniowo system. Podobało się bardzo 😉 

6. Perlisten Audio - zaskoczony byłem stereofonią w brzmieniu, dźwięk pięknie się rozciągał niczym panoramiczny obraz, dobra podstawa basowa, brzmieniowo petarda. 

7. Klipsh Jubilee - tutaj posypuję głowę popiołem, bo o ile nie jestem fanem tego typu konstrukcji opartych o horn, o tyle tutaj było wybornie. Ściana dźwięku ale to była ściana "dobrze pomalowana" 😉   Stereofonia, czystość w górnych rejestrach i solidna podstawa basowa - nic tylko bić brawo. 

8. Diora Acoustics - przede wszystkim stolarka na światowym poziomie. Brzmieniowo całkiem nieźle, może nie wybitnie ale podobać się mogły. Wielki plus za przygotowanie szerokiej gamy propozycji, marketingowo przygotowani bardzo dobrze do targów. Oby cenowo także byli konkurencyjni.

9. Tonsil - nie sądziłem, że to napiszę ale w porównaniu do poprzednich edycji chyba odrobili lekcje. O ile model A380 nie brzmi dla mnie zbyt ciekawie o tyle Bolero 300 w nowej odsłonie zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Średnica i góra pasma na prawdę na wysokim poziomie ale to Visaton i to dobry Visaton. Bas mógłby być lepszy, trochę mu brakuje do pierwotnej wersji Bolero 300 sprzed 30 lat (której słuchałem) ale to wina zastosowania innych głośników niskotonowych (inny układ magnetyczny). 
Do tego Altus 380 i Bolero 300 w wersji aktywnej? Nie chwalę dnia przed zachodem słońca ale chyba w końcu zaczynają myśleć w Tonsilu, choć do perfekcji jeszcze daleka droga 😉 

10. Gato Audio - bardzo przyjemne brzmienie, trochę okrojony asortyment względem zeszłego roku ale mimo wszystko brzmieniowo model FM-30 zrobił na mnie wrażenie i wlatuje na moją listę. 

To by było na tyle 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2023 o 09:03, _Piotrek napisał:

Takie troszku większe monitory w konstrukcji stratnej ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to są monitory stereo do PlayStation 4 Pro, nawet pisze z tyłu !!! : ) 

Piotrek..jpg

A kto tam tak pisze z tego tyłu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zaplanowałem sobie całe trzy dni na AVS, spędzone kolejno w Sobieskim, PGE im. Klęsk Narodowych i Tulipanie. Kilka zestawów zrobiło na mnie ogromne wrażenie, kila okazało się pudłem, w  tym tak nagłaśniany ten najdroższy. Więcej może nico później, a tymczasem galeria karuzel, cz. 1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC_0553-exp.jpg

DSC_0584-exp.jpg

DSC_0592-exp.jpg

...cz.2:

DSC_0611-exp.jpg

DSC_0622-exp.jpg

DSC_0629-exp.jpg

DSC_0603-exp.jpg

...cz. 3:

DSC_0790-exp.jpg

DSC_0696-exp.jpg

DSC_0726-exp.jpg

...cz. 4:

DSC_0745-exp.jpg

DSC_0808-exp.jpg

DSC_0810-exp.jpg

...i cz. 5:

DSC_0849-exp.jpg

DSC_0852-exp.jpg

DSC_0877-exp.jpg

DSC_0902-exp.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez irimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, audiofan01 napisał:
23 godziny temu, kaaapa napisał:

Zgadza się, bardzo dobrze zagrały, dziś grały te drugie nie pamiętam co za model ale też bardzo dobrze bylo

To chyba L82 i moim zdaniem jeszcze większe pozytywne zaskoczenie niż L100, bardzo przyjemne niemęczące i poważne granie z tak małej kolumny i stosunkowo niedrogiej.

audiofan01,

Nie było L82 Classic (czyli pierwszej wersji) jak i najnowszych (ulepszonych) L82 Classic MkII.

L82 Classic występuje w kilku wersjach/edycjach i po różnych ulepszeniach. Względem pierwszej wersji L82 Classic z pułapu KEF Reference 1, Dynaudio Special Forty, Wharfedale Elysian 1, Zingali 0 M6 etc.

LS5/9, i numer 3 z top 3 pmcompa, czyli LS3/5, to niższy level i od pierwszych L82 Classic. W L82 po całości, całe pasmo gra, nawet bas z 20 cm mid-woofera zasuwa z jakością. Detal, scena, naturalność, bas i nawet dynamika ''z tak małej kolumny''.

Tych których słuchałeś, to (ulepszone) L82 Classic Black Edition (Performance Package).

Obok L82 Classic Black Edition były starsze L100 Classic, najmniejsze L52 Classic i 4305P Studio Monitor. Więc to nie te drugie obok.

L100 Classic w 5-iu różnych wersjach. Jedne pierwotne i 4 ulepszone. I może w różnych stopniach.

L82 Classic w 3-ech różnych wersjach. Jedne pierwotne i 2 ulepszone w różnych stopniach.

Jak najtaniej i jak najlepiej i pokonywać kilkukrotnie droższe. Lub co najmniej na pułapie dużo droższych.

----------

L100 Classic w pierwszej wersji już były powyżej Wharfedale Elysian 2 i Revival Audio Atalante 5 i Audiodata Art Two. I tuz obok Graham Audio LS5/5 i Spendor Classic 100.

L100 Classic MkII lepsze od Graham Audio LS5/5 i Spendor Classic 100, a już na pewno nie poniżej, co najwyżej inne.

Może i od Harbeth M40.3 XD. Poza nielicznymi wyjątkami, nie lubię angielskich (a jeszcze bardziej małych) i im podobnych mocno zmanierowanych, uśrednionych, mocno kulawych w wielu aspektach, podkolorowanych, o ewidentnym własnym nalocie/narzucie, kompresjach, marnej dynamice i mocy. Już bym wolał nawet monitory vintage Meyer Sound 833, czy jakieś nowe zawodowe monitory.

4349 Studio Monitor lepsze od 4429 Studio Monitor, i to na lajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ulepszone L100 Classic 75 (75th Anniversary Edition) mają dorzucone z brzmienia z Elektrostatów.

A same elektrostaty nie mają najmniejszych szans, już z trochę droższymi systemami typu Horn, na mają co się równać.

Prywatnie w domu, Chris Hagen ma dopasowane do wielkości pomieszczenia. A mógłby wszelkie topowe najdroższe jakie ma w firmie/pracy. Żeby było tyle miejsca w domu.

---------

''te drugie'' obok L100 Classic MkII, to były także najnowsze, ale aktywne monitory JBL 4329P Studio Monitor.

Sporo droższe (o 2000-3000€) Genelec, to dopiero ten level.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jbl-best-of-ces-jpg.3386798

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL classic L100 zawsze się miło słucha. Szkoda, że nie było topowych JBL, by poprawić wrażenia z zeszłego roku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ajothe napisał:

Szkoda, że nie było topowych JBL, by poprawić wrażenia z zeszłego roku. 

Nie było co poprawiać, bo były w TOP najlepszych w historii AVS. Wspólnie na podium.

Ale to nie dla amatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ajothe napisał:

Aha, ja słyszałem tylko huczenie i buczenie, ale to faktycznie kwestie indywidualne 😁

 

Przecież napisał wyraźnie, że to nie dla amatorów…😂 Tylko zawodowiec po studiach z tytułem profesora muzykologii i dźwięków przeróżnych może zostać dopuszczony do zaszczytu…

Prawie jak Unitra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Berbeć
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, irimi napisał:

W tym roku zaplanowałem sobie całe trzy dni na AVS, spędzone kolejno w Sobieskim, PGE im. Klęsk Narodowych i Tulipanie. Kilka zestawów zrobiło na mnie ogromne wrażenie, kila okazało się pudłem, w  tym tak nagłaśniany ten najdroższy

Wkładki z mamuta słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sovereign napisał:

Nie było L82 Classic

Nie pisałem jaka dokładnie tylko ogólnie L82.

 

1 godzinę temu, Sovereign napisał:

Tych których słuchałeś, to (ulepszone) L82 Classic Black Edition (Performance Package).

Właśnie tak było, one były w szerokim korytarzu , nie w żadnym pokoju, dzięki za doprecyzowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ajothe napisał:

Szkoda, że nie było topowych JBL, by poprawić wrażenia z zeszłego roku. 

Godzinę temu, Sovereign napisał:

Nie było co poprawiać, bo były w TOP najlepszych w historii AVS. Wspólnie na podium.

Ale to nie dla amatorów.

Godzinę temu, Ajothe napisał:

Aha, ja słyszałem tylko huczenie i buczenie, ale to faktycznie kwestie indywidualne 😁

Tak, że ze swoich budżetówek masz 1% dźwięków tego co tam było z EVEREST DD67000:

W dniu 1.11.2022 o 22:18, Wuelem napisał:

W tym roku nie ma co się rozpisywać...

FOCAL UTOPIA
Naj,  n a j,  N-A-J  najlepsze. Spektakl absolutny. Dźwięk kompletny.
Potwierdzeniem tego są zaobserwowane sytuacje. Najwyraźniej dwóch kolegów raz jeden, drugi i trzeci zamieniają się miejscami w środku pierwszego rzędu, aby posłuchać z optymalnego miejsca. Słyszą, że dzieje się rzecz warta zgłębienia, zapamiętania, przeżycia tego.
Kolejny dowód: nigdzie indziej nie widziałem, żeby ludzie fotografowali się z kolumną. A tu kilka razy. Jakoś upodobali sobie tę z prawej, od strony prezentującego. Lekki poszept po sali, bo jednak wszyscy patrzą na zabawny epizod, ale i widać zadowolenie tego, kto na moment stał się bohaterem przedstawienia.
Dźwięk leciutko przerysowany i podkreślony w górze, ale znikało to przy niskich damskich wokalach. Także we fragmentach nagrań wziętych z sesji live. Pełna skala dawała gwarancję łagodności. Ogólnie poziom dźwięku był sporo głośniejszy niż zwykle nastawia się w domu, ale w końcu miało być jak na żywo, więc nie było wyjścia. I grało jak na żywo. Angażująca muzyka, emocjonujący przekaz, z każdym prezentowanym materiałem. Od góry do dołu szła lawina (dynamika!) albo głaskanie (autonomia w barwie głównego planu i "przeszkadzajek"). Zjawiskowo i bez ograniczeń.

JBL EVEREST
Zaskoczenie wielkie - wysokie tony. Czyściuteńkie, delikatne, dźwięczne, barwne, nośne. Z tych niepozornych tubek. No sama przyjemność. Ale nie sama, bo reszta też nieprzeciętnie dobra. Uderzenie na niskich tonach z tych, które można zapamiętać na długo. Bez dołożenia zamaszystości, ale samym kontrolowanym kopnięciem też można zrobić w muzyce robotę. Ale i tak uważam - w sumie co logiczne - że tutaj JBL z największym sukcesem wspiął się na (wysokotonowy - high) szczyt.

WILSON AUDIO
Tym razem największe XVX i mniejsze SASHA - skomentuję czytelnie, choć obrazowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Ajothe

Organizuj i opłacaj zestawy te co były ostatnio na AVS 2022, te wszystkie topowe EVERESTy (z ML-50 Limited-Edition na MF/HF i UHF + ML No53 Reference na LF1 i LF2 w Bi-Amp Mode), Utopie Evo, Blumenhofery, drugie o góry Wilsony Audio, jeszcze do tego topowe tubowe Living Voice, które były wcześniej.

I zazdrośniku przywieź swój zestaw. Ustawimy obok nich i posłuchamy :) z dystrybutorami tych sprzętów... Jakie tam masz zawodowe rasowe kolumny.

 

Możesz ustawić/organizować w wynajętym salonie lub nawet obok stadionu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

JBL classic L100 zawsze się miło słucha.

Możesz wysterować na milusie jak lubisz, albo bardziej wyczynowo/rasowo i dziarsko. Zależy od elektroniki i okablowania.

Możesz podpiąć elektronikę za 15k zł (lub jeszcze tańszą), a także jakąś dopasowaną elektronikę za 150k zł i okablowanie w cenie kolumn, albo i wyższej.

I już w jakimś stopniu zmieniasz brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Tak, kraj się cywilizuje, z drugiej strony też nie jestem fanem zbytniej "poprawności politycznej". Jak się nie podoba, to nie, ale niech taki ktoś mówi normalnie. Z drugiej strony też niech nie robi awantury na całą salę że fortepian nie brzmi jak fortepian, gdzie 50 osób chce słuchać i trochę liczy czas żeby wszystko obejść. Była scena we Wilsonach i d'Agostino w niedzielę. Zabawna sytuacja, opowiadania jak się tam wykłócał z prowadzącym prezentację. Później zaczęli się licytować kto częściej jest we filharmonii. Jeden że jego mama pracowała we filharmonii i był co miesiąc, a ten drugi na to że on co tydzień jest we filharmonii i że fortepian tak nie gra. Na to ten drugi że różne fortepiany są, Kawai, Yamaha... Steinway. I teraz pojedynek na to kto zna więcej marek fortepianów... itd. Ale w sumie fajnie bo coś się dzieje. (a potem jeszcze że to gra Steinway i że Steinway tak nie brzmi)

 Byłem przy tej “rozmowie”, ale nie zdzierżyłem do końca 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.