Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy to naprawde kwestja gorszej jakosci i pazernosci?
IMG_1555.thumb.jpg.c8919f9a8b1ee43533d5bcc82c4686f9.jpg

Czy chcial bys ogladac 30 lat stary telewizor?
30 lat temu mialem B&O i kosztowal miesieczna pensje
teraz kupuje lepszy za 1/10 pensji

Czy chcial bys telefonowac 30 lat starym telefonem?
Ja wole moj dzisiejszy iPhone

Czy chcial bys pracowac na 30 lat starym Comodere XT. Ja wole dzisiejszego Mac Booka

Czy...

Nie wszystkie produkty musza przezyc 30 lat, i nie wszystkie sa gorsze.

uwazam ze takie oczekiwania i opinie jak powyzej sa bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2021 o 06:21, rochu napisał:

AS to forum audiofilów...

Nie, a nawet gdyby, to @Lech36tak samo spełnia definicję słowa "audiofil" jak Ty. Nie tyle pudło co samobój Kolego.

W dniu 29.06.2021 o 06:21, rochu napisał:

Załóżcie swoje forum...

Sam sobie załóż takie, na którym rejestraacja będzie możliwa po Twojej akceptacji. A tu możesz co najwyżej poprzeć mój wniosek o utworzenie działu tematycznego, z którego będziemy wylatywać za pisanie nie na temat.

W dniu 29.06.2021 o 06:21, rochu napisał:

...rozwijajcie je przez 20 lat jak rozwijano AS...

Efektem rozwoju jest utworzenie przez właściciela tak nieaudiofilskich działów jak Kino Domowe, PC Audio, Start a nawet HiFi (są jeszcze inne ale nie pamiętam).

W dniu 29.06.2021 o 06:21, rochu napisał:

Zakażcie sobie tam dyskusji o kablach, różnicach pomiędzy wzmacniaczami, etc

To Twój pomysł? Bo mój nie.

W dniu 29.06.2021 o 06:21, rochu napisał:

Nie ma równości.

I nie będzie, dopóki małej grupce samozwańczo okreśających się "audiofilami" marzyć się będzie zakaz prezentowania odmiennych poglądów. 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum jest sporo userow , którzy maja spore obycie z wykresami i pomiarami , ale ze sprzętem już nie za duże ( pomijam obrazki i recenzje w branżowej prasie ) , słuchają na zestawach raczej budżetowych ( bo po co przepłacać skoro Behringer gra tak , ze można oniemiec ). I nie widzę w tym nic złego , ich świat , ich uszy , ich sprzęt .

Problem zaczyna się gdy za wszelka cenę , z poczuciem jakiejś dziejowej misji zaczynaja we wszystkich wątkach ( łącznie z zakładka hi-end , bo po pierwsze nie wiadomo co ten cały hi-end, a po drugie ich zestawy choć tańsze to nie gorsze a w pomiarach takie same albo lepsze ) pouczać doświadczonych userow , którzy przesłuchali u siebie tony sprzętu co gra a co nie , co maja robić z własnymi pieniędzmi i dlaczego kable ( zwłaszcza drogie ) nie grają 

I tak każda grupa pozostanie przy swojej racji

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 21:34, szymon1977 napisał:

Dlatego wielkrotnie proponowałem i po raz kolejny proponuję utworzenie działu "Biżuteria audio czyli kable, bezpieczniki i inne gadżety", w którym byłby zakaz podważania wpływu owych na brzmienie systemu.

 

Szymonie, po raz kolejny udowadniasz swoją nonszalancję, butę, tupet. To nie jest Twoje prywatne forum. Nie będziesz rozstawiał tu ludzi po kątach. Jeśli nie podoba Ci się pisanie o kablach, tak o kablach, bo głównie o ich wpływie na brzmienie najwiecej jest tarcia, to zignoruj komentarz, a nie będziesz rozkazywał komuś, żeby założyli sobie swój klub czy utworzyli jakiś dział. Może zamiast proponować, napisz do admina, żeby Tobie pozwolił założyć klub, w którym będziecie mogli się przechwalać swoimi pomiarami (w spoczynku i podczas aktywności 🙂), a Ty będziesz tam prezesem i zakazywał podważania wykresów i pomiarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, morawka napisał:

Problem zaczyna się gdy za wszelka cenę , z poczuciem jakiejś dziejowej misji zaczynaja we wszystkich wątkach...

Tak. Ale to samo tyczy się też grupki tzw "audiofili", którzy przy każdej okazji muszą udowadniać, że kable grają bo oni je słyszą. Kiedyś była równość i dwie grupki chciały się napier... to się wzajemnie napier... A dziś moderacja stając w obronie jednej grupki,  przeciwstawia się drugiej. I mamy takie kwiatki, że kilku tzw "audiofili" łazi za mną po Forum i swoje własne wątki trolują debilnymi uwagami na mój temat (głuchy, skąpy, itd, itp), a pubkty i bany na wątek dostaję ja. To samo hobby tylko inne podejście. Jeden lubi VW a drugi Ople.

-----

8 minut temu, javor napisał:

Szymonie, po raz kolejny udowadniasz swoją nonszalancję, butę, tupet.

Że co!?

8 minut temu, javor napisał:

To nie jest Twoje prywatne forum. Nie będziesz rozstawiał tu ludzi po kątach.

Na razie to "audiofile" piszą o wyrzuceniu z Forum oponentów.

8 minut temu, javor napisał:

...klub, w którym będziecie mogli się przechwalać swoimi pomiarami...

Nie mam nic przeciwko, choć temat na tyle niszowy, że wystarczą Audio-mity.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma nieco inne formy zaangażowania w temat.

Wśród fanatyków jednak zdziwionych jest więcej.

Na zdziwieniu łatwo wnioskować - ale otwartość na krytykę tych wniosków powinna być wsparta przez np. moderatora.

Żeby było można użyć formuły "sekta" konieczna byłaby jakaś zmowa, a takiej nie ma.

Z fanatykami w sekcie nie wiem, jak jest, jak będzie ...

Sprawa podstawowa :

Mam wrażenie że przy zgłaszaniu problemów w postach jednak obywa się bez kpin wobec użytkowników.

Nie wszystko da się sprecyzować i opisać w poście, ale chyba pomoc w bieżących sprawach użytkownik otrzymuje ?

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

...temat na tyle niszowy, że wystarczą Audio-mity.

Ps.

19 minut temu, javor napisał:

...Ty będziesz tam prezesem i zakazywał podważania wykresów i pomiarów. 

Wprost przeciwnie! Odmienne poglądy to podstawa dyskusji.

24 minuty temu, javor napisał:

Jeśli nie podoba Ci się pisanie o kablach...

Jest mi to obojętne... dopóki ktoś nie kieruje do mnie wpisu wymagającego komentarza.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale to samo tyczy się też grupki tzw "audiofili", którzy przy każdej okazji muszą udowadniać, że kable grają bo oni je słyszą.

Nieprawda. Ta grupa nie ma parcia na nawracanie, a tarcia wynikają z waszej nachalności i z włażenia ze swoimi rewelacjami wszędzie tam gdzie was nie chcą. Sami prowokujecie, a potem płaczecie krokodylimi łzami. Taka postawa zwie się hipokryzją. 

32 minuty temu, szymon1977 napisał:

I mamy takie kwiatki, że kilku tzw "audiofili" łazi za mną po Forum i swoje własne wątki trolują debilnymi uwagami na mój temat (głuchy, skąpy, itd, itp)

Po pierwsze, taką właśnie opinię przez lata bytności na forum w pocie czoła sobie wypracowałeś. Po drugie, takie rzeczy się zgłasza. Jeżeli nie zgłaszasz, to nie biadol potem. A jeżeli zamiast zgłaszania biadolisz, to znaczy że celowo nie zgłaszasz żeby mieć pretekst do biadolenia. To jest trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Że co!?

Odpisałby, że goo***, ale nie jesteśmy pod budką z piwem. „Nie potrafisz myśleć logicznie, dyskutować merytorycznie, skup się, pomyśl” itp. To Twoje ulubione słowa z przeszłości. Jak to nazwiesz? Używasz ich teraz mniej, bo moderatorzy chyba odesłali cię na kwarantannę nie raz, albo ostrzegli punktami. Tupetu odsyłania użytkowników o innych poglądach niż twoje do utworzenia sobie klubów, nadal chyba nie straciłeś. Idź sobie do szkoły oficerskiej, wstąp do armii, dochrap się jakiegoś stopnia majora, może przydzielą ci funkcję np. szefa logistyki i tam rządź, kto, co, gzie, kiedy i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, McGyver napisał:

Nieprawda.

Nieprawda, że nieprawda. Bo w poradzeniu komuś wymiany wzmacniacza celem poprawy kontroli basu, nie ma niczego antyaudiofilskiego ani antykablarskiego. Już wyeliminowałeś antyaudiofilskich troli, co łazili po Forum szukając okazji, by napisać jeden ze swoich pięciu durnych tekstów, to zajmij się audiofilskimi.

-----

18 minut temu, javor napisał:

Tupetu odsyłania użytkowników o innych poglądach...

Powtórzę: tupet to mają "audiofile", którzy piszą o usunięciu z Forum antykablarzy, a ja poddaję do rozważenia propozycję. Nie podoba się - ok. Możesz uzasadnić ale nie musisz mnie obrażać.

18 minut temu, javor napisał:

Odpisałby, że goo***

No i odpisałeś.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo w poradzeniu komuś wymiany wzmacniacza celem poprawy kontroli basu, nie ma niczego antyaudiofilskiego

Pół roku temu? Kiedy przestaniesz opłakiwać swoje rzekome krzywdy jakich wtedy doznałeś? Skończ już z tym bo to już dawno stało się nudne, a teraz robisz z tego trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

Są sensowne ponieważ w audio nie dokołał się w tak dużym stopniu postęp. 

I już nie będzie w audio żadnej dużej rewolucji, przynajmniej na razie nie ma takich sygnałów ze świata. Cały czas audio będzie się kręcić wokół tych samych procentów wpływu na jakość końcową, tj. Jakość rejestracji na materiale wydawniczym, akustyka pomieszczenia, kolumny - ca. 70-80% wpływu i cała reszta jako uzupełnienie do 100%. To oczywiście moim zadaniem i mocno szacunkowo.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szymon1977 napisał:

Możesz uzasadnić ale nie musisz mnie obrażać.

Mylisz pojęcia. Obraziłbym Cię, gdybym wprost nazwał Cię nieprzyzwoicie. Tu zareagowałem tak celowo, bo zadajesz głupie pytanie, „że co?”. Wiesz bardzo dobrze co, bo wielu już Ci wytykało twoją arogancję. Jeszcze raz Ci napisze. Sam utwórz sobie klub, a nie odsyłaj tam innych, bo kapitanem na tym statku nie jesteś. 

Edytowane przez javor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, javor napisał:

Mylisz pojęcia. Obraziłbym Cię, gdybym wprost nazwał Cię nieprzyzwoicie. Tu zareagowałem tak celowo, bo zadajesz głupie pytanie, „że co?”. Wiesz bardzo dobrze co, bo wielu już Ci wytykało twoją arogancję. Jeszcze raz Ci napisze. Sam utwórz sobie klub, a nie odsyłaj tam innych, bo kapitanem na tym statku nie jesteś. 

Nie dziw się. Odgrywanie roli pokrzywdzonej, prześladowanej ofiary to immanentna cecha tej grupy osób.

Po męsku, na klatę, nie przyjmą gdy ktoś napisze im kilka zasłużonych gorzkich słów.  Raczej polecą z żalem na Bocznicę do wątku funkcjonalnego, żalić się jak źle zostali potraktowani.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, prawda. Salonik umarł z nudów....

Teraz, javor napisał:

Nigdy nie mogłem tego pojąć. Dorosły człowiek leci na skargę jak przedszkolak do wychowawcy. 

Chyba więcej skarg poleciało od słyszących?

A przynajmniej więcej było pozytywnie rozpatrzonych, bo skargi technicznych mają chyba włączoną funkcję "ignoruj"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, porlick napisał:

Chyba więcej skarg poleciało od słyszących?

Być może. W tym momencie to już nieistotne. Ktokolwiek tak robi w moich oczach jest tzw. kablarzem. Moderacja czyta i sama pilnuje regulaminu. My forumowicze tu w różnych wątkach sami możemy sobie rozstrzygać odmienne poglądy słownymi konfrontacjami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, porlick napisał:

 

A, prawda. Salonik umarł z nudów....

 

Dokładnie, stworzyli „raj dla siebie”, a po chwili zaczęli go  opuszczać, bo powietrze do oddychania szybko się zużyło ... nastąpił powrót w celach nauki o akustyce od technicznych 😉🥸😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2021 o 12:04, porlick napisał:

Przecież był SALONIK, gdzie techniczni nie mieli prawa wstępu, a fizyka nie obowiązywała.

Komu to przeszkadzało? 

Vladowi.

W dniu 29.06.2021 o 12:05, porlick napisał:

A, prawda. Salonik umarł z nudów....

Chyba więcej skarg poleciało od słyszących?

A przynajmniej więcej było pozytywnie rozpatrzonych, bo skargi technicznych mają chyba włączoną funkcję "ignoruj"...

Nieprawda. Każdy raport do moderacji jest rozpatrywany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

I już nie będzie w audio żadnej dużej rewolucji, przynajmniej na razie nie ma takich sygnałów ze świata.

Polecam jednak do obejrzenia kanał użytkownika "Casey Connor" na YouTube.

Omawia te cechy percepcji, których się niekiedy domyślano a niekiedy są nowymi odkryciami.

Percepcja dźwięku jest rozbieżna z percepcją wzrokową.

W poznawaniu tej percepcji rewolucje dokonują się.

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi777 napisał:

Raczej nie tylko Twoim, bo takich szacunków widziałem już wiele 😉

Zgadza się, ja też już podobne procenty widywałem.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

Przecież był SALONIK, gdzie techniczni nie mieli prawa wstępu, a fizyka nie obowiązywała.

 

Godzinę temu, porlick napisał:

A, prawda. Salonik umarł z nudów....

Fakt, a w jego miejsce powstały inne niepubliczne fora jak "n a s z e a u d i o" i "p l a n e t a u d i o", gdzie wrażliwi na klimat panujący na audiostereo piszą sobie w przyjaznej atmosferze.  

Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomek 1685 napisał:

w jego miejsce powstały inne niepubliczne fora jak "n a s z e a u d i o" i "p l a n e t a u d i o", gdzie wrażliwi na klimat panujący na audiostereo piszą sobie w przyjaznej atmosferze.  

Albo wracają pisać na audiostereo. Takie przypadki są nagminne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Tylko, że od technicznych z reguły odmownie.

Bezzasadnych raportów przychodzi od kilku do kilkudziesięciu dziennie. Nie tylko od technicznych. Raportów od Ciebie nie przypominam sobie, z czego wynika że raportowałeś bardzo mało, lub wcale. Ale jakoś dziwnym trafem masz dużo do powiedzenia na temat jak to moderacja rzekomo ignoruje raporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
12 minut temu, Tomek 1685 napisał:

 

Fakt, a w jego miejsce powstały inne niepubliczne fora jak "n a s z e a u d i o" i "p l a n e t a u d i o", gdzie wrażliwi na klimat panujący na audiostereo piszą sobie w przyjaznej atmosferze.  

Lubie słuchać narzekania jak to jest źle i że pisać się nie da a tym bardziej nie opłaca.

Ale siedzieć w tematach na bocznicy to co drugi lubi.

A ten co nie siedzi na bocznicy to siedzi w takim temacie gdzie potrafi narzekać prawie cały dzień zamiast odpisać komuś w temacie. 

Ale jest źle. Bo na innym forum to jest fajnie. Ludzie prosze was co chcecie tym osiągnąć.

Jeżeli chamstwo jest w tematach to prosze zgłaszać a zapewniam że zniknie a i autor zostanie potraktowany odpowiednio.

 

Miłego dnia.

 

1 minutę temu, McGyver napisał:

Ale jakoś dziwnym trafem masz dużo do powiedzenia na temat jak to moderacja rzekomo ignoruje raporty.

Dokładnie. Narzekać to każdy lubi. A gdy posty znikają to potem jest że olaboga cenzura nie da się pisać nic.

 

Godzinę temu, McGyver napisał:

Nieprawda. Każdy raport do moderacji jest rozpatrywany. 

Gdy nie ma moderacji to rozpatruje Ja. I wielu może to potwierdzić.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.