Jump to content
Sign in to follow this  
czk

Jaką muzykę na wesele wybrać?

Recommended Posts

Jaką muzykę na wesele wybrać?

kasztelan.jpg.jpg

Wybór muzyki, która towarzyszyć nam będzie w trakcie przyjęcia weselnego to jedna z najważniejszych rzeczy dla przyszłych nowożeńców. Jest to w końcu bardzo istotny element składający się na dobrą zabawę, bez którego impreza nie ma szans się udać.

Disco polo jako polska tradycja weselna

W niektórych rejonach przyjęło się, że żadne wesele nie może odbyć się bez „porządnego” disco polo. Jest to dość uniwersalny wybór z kilku względów. Po pierwsze, doskonale nadaje się ono do tańca dzięki swoim energetycznym rytmom. Po drugie, w zasadzie wszyscy znają największe hity z tego gatunku, a nawet jeśli ktoś zarzeka się, że nie zna danej piosenki to w efekcie i tak okazuje się, że jednak jest w stanie ją zaśpiewać. Poza tym muzyka ta ma swoich zwolenników zarówno wśród młodszych, jak i starszych. Ważną kwestią jest także tematyka – disco polo niemalże zawsze dotyczy miłości, a czy można wybrać lepsze zagadnienie na ślub aniżeli miłość?

Alternatywy dla disco polo

Wiele par odchodzi od disco polo na weselu. Nie wszyscy w końcu mają taki sam gust, a najważniejsze jest, aby to właśnie nowożeńcom podobała się muzyka. Zamiast disco polo można postawić na klasyczne kawałki. Sprawdzają się one w szczególności przy weselach o stonowanym klimacie, bez zbędnego przepychu. Zdarza się również, iż młodzi decydują się na kawałki klubowe, ale tu trzeba mieć na uwadze, że wówczas w grę wchodzi tylko DJ, co nie wszystkim odpowiada. Tak naprawdę nie ma żadnej reguły co do tego, jaką muzykę można wybrać na przyjęcie weselne. Powinna ona być zgodna z tym, co wymarzyli sobie państwo młodzi.

Jak dzięki muzyce stworzyć idealny, wymarzony klimat na weselu?

Nie da się ukryć, że tym, co najbardziej decyduje o klimacie wesela jest muzyka. Ustępują jej nawet wszelkie dekoracje czy zawartość stołów. Disco polo stworzy typowo biesiadną atmosferę, z kolei spokojne, jazzowe kawałki sprawią, że na sali zapanuje nastrój niczym z komedii romantycznych. Pamiętajmy, iż uzyskany na przyjęcie klimat będzie przebijać się także we wspomnieniach podczas oglądania zdjęć z tego wydarzenia. Warto więc wybrać dobrego fotografa, który wykonuje zdjęcia w odpowiadającym nam stylu, na przykład wyraziste, szalone lub delikatne i tajemnicze, co oczywiście zależy też od tego, czy będziemy bawić się w skocznych rytmach disco polo, czy spokojnie tańczyć tzw. „przytulańce” . W kwestii takiej jak fotografia ślubna Warszawa ma wiele do zaoferowania. Jest to w końcu miasto różnorodnych talentów, dlatego dobrze jest odpowiednio wcześnie zająć się researchem w Internecie czy zorientowaniem się w opiniach znajomych, by zarówno muzyką, jak i pozostałymi po tym wspaniałym dniu zdjęciami stworzyć niepowtarzalny klimat i wspomnienia. Kreatywna, nastrojowa fotografia ślubna w Warszawie to nie problem, bo w branży tej jest naprawdę wielu fachowców, a nawet artystów. Tak więc zacznij od ustalenia, jaki efekt chcesz uzyskać na weselu, a następnie pod tym kątem wybierz specjalistów, którzy przygotują całą oprawę na Twoim przyjęciu.

Fotograf ślubny Warszawa - Sebastian Skopek

Ja bym zaczął od "Highway to Hell". Jak towarzystwo trochę się rozkręci, proponuję "Krwawe ballady" JUstyny Jary & Pompadur przeplatane Murder Ballads Nicka Cave.Z takim zestawem impreza nie może się nie udać.

• Haha 1

U mnie hitem był "pociąg do Warszawy".
Wesele było u mnie na wiosce a mieszkałem wtedy w Warszawie

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

Można wybrać byle co. Byle tylko głucha ciotka podrygiwała a i szwagier mógł  w talerzu zasnąć.

Bo muza ma być zróżnicowana. Dla każdego według jego weselnych potrzeb.

Ważne jest, by kapela zostawiła na siebie namiary, aby w razie rozwodu było komu naprać po pysku.

Edited by Bezlitosna Niusia
  • Haha 3

Po starodawnemu , drużbowie zazwyczaj narzeczeństwo robili dedykacje i wówczas orkiestra grała to co życzył sobie dedykujący , drugi aspekt tego to ze odciążał finansowo  pana młodego choć w niektórych regionach orkiestrę i wódkę finansował starosta

W dniu 2.03.2019 o 21:02, Bezlitosna Niusia napisał:

aby w razie rozwodu było komu naprać po pysku.

Raczej przesłać dziękczynną flaszkę, po jednej na łeb !!! :-). Rozwód jest najszcęśliwszym momentem w życiu człowieka, zaraz po jego własnej śmierci :-))))))))))))))))))

Nie wyobrażam sobie na swoim weselu disco polo 😄 raczej coś zróżnicowanego, np. ja akurat nie lubię disco polo a wesele jest moje i dlaczego mam się na nim męczyć? by tylko goście się dobrze bawili? bez sensu. Jak już to wybiorę różne gatunki muzyki, tak by każdy był zadowolony.

to chyba zależy od gustu. Ale też warto pomyśleć o tym aby wszyscy się dobrze bawili czyli mieszaną. 

A czy wybranka jest melomamką? 

Jak nie, to się zastanowić, czy brać ślub. Bo z akustyki nici 🤣

• Haha 1

w dniu ślubu, najważniejsza jest para młoda i ona powinna podjąć decyzję w nawiązaniu do swojego indywidualnego gustu muzycznego, muzyka na ślubie nigdy wszystkich nie zadowoli trzeba o tym pamiętać i raczej z tym pogodzić 🙂 pozdrawiam Jerzy 

salon land.jpg

• Like 1

www.audiotrendt.com.pl

W dniu 14.05.2019 o 10:50, LukeW napisał:

Nie wyobrażam sobie na swoim weselu disco polo 😄 raczej coś zróżnicowanego, np. ja akurat nie lubię disco polo a wesele jest moje i dlaczego mam się na nim męczyć? by tylko goście się dobrze bawili? bez sensu. Jak już to wybiorę różne gatunki muzyki, tak by każdy był zadowolony.

To nie jest wcale takie proste, jeśli ktoś widział to kiedyś od drugiej strony to będzie wiedział o co chodzi. 😉
Gusta muzyczne są takie a nie inne, a niestety procent ludzi bawiących się przy "disco-polo" na weselach jest ogromny, w momencie w którym wykluczamy taką muzykę musimy liczyć się ze sporym oburzeniem.

W woli ciekawostki jest bardzo dużo ludzi którzy nie słuchają w ogóle takiej muzyki a na weselu świetnie się bawią 😄

Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!