Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę coś z wątku merytorycznym ( Telewizory - targi, trendy, nowości). Po chwili (2 minuty) jeszcze coś piszę. W międzyczasie nikt nic nie pisze. Dlaczego moich wpisów nie łączy tylko umieszcza jako dwa oddzielne?

Zauważyłem pewną prawidłowość: jeżeli odpowiadam temu samemu użytkownikowi lub drugi wpis jest tylko wpisem (nie odpowiedzią komuś) - wtedy zazwyczaj (choć też nie zawsze) łączy. Jeśli natomiast drugi wpis jest odpowiedzią innemu użytkownikowi niż pierwszy - wtedy regułą jest że nie łączy, choć jak wspomniałem minęło tylko parę minut, a w międzyczasie nikt nie pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że domyślnie powinno łączyć, nawet jeżeli minęło parę godzin, ALE powinien być box do zaptaszkowania "nie łącz z poprzednim wpisem". Często może to być przydatne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
17 minut temu, Bobcat napisał:

Piszę coś z wątku merytorycznym ( Telewizory - targi, trendy, nowości). Po chwili (2 minuty) jeszcze coś piszę. W międzyczasie nikt nic nie pisze. Dlaczego moich wpisów nie łączy tylko umieszcza jako dwa oddzielne?

Zauważyłem pewną prawidłowość: jeżeli odpowiadam temu samemu użytkownikowi lub drugi wpis jest tylko wpisem (nie odpowiedzią komuś) - wtedy zazwyczaj (choć też nie zawsze) łączy. Jeśli natomiast drugi wpis jest odpowiedzią innemu użytkownikowi niż pierwszy - wtedy regułą jest że nie łączy, choć jak wspomniałem minęło tylko parę minut, a w międzyczasie nikt nie pisał.

Takowe zależności z tego co pamiętam były względem przeglądarki oraz edytora który to obsługuje.

Fakt jest to dziwne i powinno łączyć, ja sam nie miewałem problemów ale widuje takowe w tematach.

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, McGyver napisał:

Uważam że domyślnie powinno łączyć, nawet jeżeli minęło parę godzin, ALE powinien być box do zaptaszkowania "nie łącz z poprzednim wpisem". Często może to być przydatne. 

Nie zawsze łączy, ale właśnie często istotniejsze by było, aby była możliwość nie łączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcinus napisał:

istotniejsze by było, aby była możliwość nie łączenia.

Bo o tym nie powinien decydować automat (zawodny i nieprzewidywalny jak widać) tylko autor posta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach (kiedy do tematu nikt nie dodał kolejnego posta) da się ostatni swój post modyfikować/edytować.

Brakuje mi tego, ale przyjąłem jako cechę popularnego forum, gdzie jest dużo postów i sporo bieżących polemik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
14 godzin temu, xetras napisał:

Na wielu forach (kiedy do tematu nikt nie dodał kolejnego posta) da się ostatni swój post modyfikować/edytować.

Brakuje mi tego, ale przyjąłem jako cechę popularnego forum, gdzie jest dużo postów i sporo bieżących polemik.

Edytować można max 15 minut po publikacji. Zależne jest to od grupy. (użytkownik, użytkownik +, premium itd...) 

 

1 godzinę temu, Linnfan napisał:

Wcięło mi pocztę LO co się rozchodzi?

Marketing, sprzedaż oraz nagabywanie użytkowników forum do przejścia na inne fora. Nie jednokrotne a wręcz wielokrotne i masowe. Wielokrotne zgłoszenia w tej sprawie od użytkowników.

 

W celach prewencyjnych kilku otrzymało na 2 dni ban na temat Polityka.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może fajnie by było żeby jakąś informację otrzymać że nie mogę z poczty korzystać , najlepsze jest że nie tylko nie mogę wysyłać ale w ogóle nie mam dostępu do moich prywatnych treści , to jest zgodne z prawem.

W takim razie podziękował za takie mnie potraktowanie ponownie i poproszę o definitywne usunięcie mnie z tego miejsca.

Wygląda na to że moderacja ma wgląd na PW, tak się zastanawiam czy to nie ociera się o sprawę sądową.

Marketing, sprzedaż o fuck co to niby ja sprzedaję, mogła by najjaśniejsza moderacja mnie oświecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Linnfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bym poprosił o wskazanie punktu regulaminu który pozwala na pozbawienie mnie dostępu do mojej poczty i treści prywatnych w niej zawartych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz patrzę na moje punkty i widzę, że urosło mi o trzy punkty a cały dzień nic nie napisałem.

Moderacja chyba się nudzi, a z tych nudów wynajduje rozmaite "wypowiedzi prowokacyjne".

Przecież 3/4 moich moich wpisów to wypowiedzi prowokacyjne. Mianowicie mają sprowokować do myślenia.

Punktowanie takich wpisów jest dla mnie jakimś wyrazem bezsilności bo to działanie na zasadzie - chcę ukarać a nie bardzo mam za co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
10 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Tak sobie teraz patrzę na moje punkty i widzę, że urosło mi o trzy punkty a cały dzień nic nie napisałem.

Moderacja chyba się nudzi, a z tych nudów wynajduje rozmaite "wypowiedzi prowokacyjne".

Przecież 3/4 moich moich wpisów to wypowiedzi prowokacyjne. Mianowicie mają sprowokować do myślenia.

Punktowanie takich wpisów jest dla mnie jakimś wyrazem bezsilności bo to działanie na zasadzie - chcę ukarać a nie bardzo mam za co.

Rozstrzygane były zaległe zgłoszenia.

 

W dniu 30.08.2021 o 08:12, Linnfan napisał:

To może fajnie by było żeby jakąś informację otrzymać że nie mogę z poczty korzystać , najlepsze jest że nie tylko nie mogę wysyłać ale w ogóle nie mam dostępu do moich prywatnych treści , to jest zgodne z prawem.

W takim razie podziękował za takie mnie potraktowanie ponownie i poproszę o definitywne usunięcie mnie z tego miejsca.

Wygląda na to że moderacja ma wgląd na PW, tak się zastanawiam czy to nie ociera się o sprawę sądową.

Marketing, sprzedaż o fuck co to niby ja sprzedaję, mogła by najjaśniejsza moderacja mnie oświecić.

Informowany był Pan drogą mailową.

 

W dniu 30.08.2021 o 08:12, Linnfan napisał:

Wygląda na to że moderacja ma wgląd na PW, tak się zastanawiam czy to nie ociera się o sprawę sądową.

Nie ma i nie wymyślaj.

Widzi wiadomości tylko w zgłoszeniach.

 

Sam się przyznałeś ale użyłeś brzydkich słów pod adresem moderacji przez co wpis ukryto. 

Koniec tematu.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie o blokadę w temacie Polityka. W "punktacji" nie ma na ten temat słowa - a przynajmniej mimo poszukiwań niczego nie znalazłem. A pisać nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

W takim razie mam pytanie o blokadę w temacie Polityka. W "punktacji" nie ma na ten temat słowa - a przynajmniej mimo poszukiwań niczego nie znalazłem. A pisać nie mogę.

Tak jak pisałem tutaj, niektórzy otrzymali blokady w temacie w celach prewencyjnych do wyjaśnienia sprawy oraz uspokojenia sytuacji. Ban jest chyba do jutra. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Espectro napisał:

Tak jak pisałem tutaj, niektórzy otrzymali blokady w temacie w celach prewencyjnych do wyjaśnienia sprawy oraz uspokojenia sytuacji. Ban jest chyba do jutra. 

A to dziękuję za wyjaśnienie. Nie pytałbym, gdyby ta informacja gdzieś była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Espectro napisał:

Tak jak pisałem tutaj, niektórzy otrzymali blokady w temacie w celach prewencyjnych do wyjaśnienia sprawy oraz uspokojenia sytuacji. Ban jest chyba do jutra. 

No i co? Chyba "do jutra" nie jest skoro nadal jest?

A może na terenie audiostereo.pl został wprowadzony stan wyjątkowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaro_747 napisał:

No i co? Chyba "do jutra" nie jest skoro nadal jest?

A może na terenie audiostereo.pl został wprowadzony stan wyjątkowy?

Bo to chyba nie idzie automatycznie, tylko na button.

Ja też kiedyś dostałem takiego "chwilowego" bana i gdybym się nie upomniał, pewnie wisiałbym do dziś.

 

Jak ten biedak z Żywotu Briana, co to sobie Rzymianie o nim zapomnieli i wisiał do góry nogami już któryś rok.

"- No kapitalni są ci Rzymianie. Kapitalni".

🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Espectro czy na forum, w wątku "Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne" nie można okazywać rozczarowania sposobem moderowania?

To nie była krytyka, tylko właśnie rozczarowanie, bo czy słowa "zawsze myślałem, że po drugiej stronie przycisku "zgłaszam" stoi trzeźwy osąd i zdrowy rozsądek. To jest jakieś szaleństwo." są krytyką?

A są _obraźliwa krytyką?_ która jest niedozwolona według pkt. 15 Netykiety:

"Nie jest dopuszczalne zamieszczanie przez użytkowników obraźliwych postów pod adresem moderatorów..."


Jeśli można w wątku o moderacji pisać o moderowaniu, to jaki punkt regulaminu/netykiety naruszył mój wpis?
Liczę na odpowiedź, bo "kontakt" do administracji, tak przez Pana polecany, chyba znowu się popsuł i nie działa.

Stąd ten post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jacchusia napisał:

kontakt" do administracji, tak przez Pana polecany, chyba znowu się popsuł i nie działa.

Nie może się popsuć coś, co NIGDY (prawdopodobnie nawet w zamyśle) nie działało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w temacie moderacji nic się nie zmieniło . Espectro obiecywał ,że zajmie się sprawą ale reakcji żadnej nie widać a nadal obserwujemy trolling , pozyskiwanie klientów , samosądy , niekompetencję i usuwanie niewygodnych moderatorowi wpisów . Jednocześnie użytkownicy są karani za takie same działania . Czyżby w myśl zasady ,, Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie " ? 😄

Czytam wpisy innych użytkowników w tym wątku i widzę ,że napięcie rośnie . Dobrze , tylko co z tego skoro nic się nie zmienia na lepsze ? Właściwie to zmienia się na gorsze bo postepowanie moderacji jest akceptowane , problemy zamiatane pod dywan a użytkownicy są , kolokwialnie mówiąc ,, olewani " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sygnaliści" jak widać oburzeni na brak reakcji, a może w końcu po wielu bezsensownych donosach, administracja wyrobiła sobie zdanie o sygnalistach, którzy notabene nawet przy zgłoszeniach potrafią obrażać moderację, czy adminów.

Może w końcu komuś się oczy otworzyły i ma serdecznie dosyć tych kilku osób na etacie donosiciela.

Czas, na nowy ład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Nie może się popsuć coś, co NIGDY (prawdopodobnie nawet w zamyśle) nie działało.

Teraz działa. Tylko że Espectro jest aktualnie na urlopie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 2.09.2021 o 12:58, Jacchusia napisał:

@Espectro czy na forum, w wątku "Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne" nie można okazywać rozczarowania sposobem moderowania?

To nie była krytyka, tylko właśnie rozczarowanie, bo czy słowa "zawsze myślałem, że po drugiej stronie przycisku "zgłaszam" stoi trzeźwy osąd i zdrowy rozsądek. To jest jakieś szaleństwo." są krytyką?

A są _obraźliwa krytyką?_ która jest niedozwolona według pkt. 15 Netykiety:

"Nie jest dopuszczalne zamieszczanie przez użytkowników obraźliwych postów pod adresem moderatorów..."


Jeśli można w wątku o moderacji pisać o moderowaniu, to jaki punkt regulaminu/netykiety naruszył mój wpis?
Liczę na odpowiedź, bo "kontakt" do administracji, tak przez Pana polecany, chyba znowu się popsuł i nie działa.

Stąd ten post.

Moderacja nie ma możliwości usunięcia niewygodnych dla siebie , krytykujących postów ani zgłoszeń . My posty (różne) tylko możemy ukryć dla userów, natomiast są one zawsze widoczne dla innych modów i admina tylko kolorowe lub oflagowane.

Jeśli nie doczekałeś się reakcji na skargę to albo admin urlopuje, albo moderacja dyskutuje między sobą kto się tym zajmie, albo sprawa została uznana nieważną ponieważ funkcjonuje inaczej niż się zgłaszającemu zdaje .

Jak masz wątpliwości co do oceny konkretnego wpisu to pisz konkret z dniem i godziną i jeśli Twoje zgłoszenie będzie zasadne to obgadamy to na panelu moderacyjnym.

5 godzin temu, sir.jax napisał:

"Sygnaliści" jak widać oburzeni na brak reakcji, a może w końcu po wielu bezsensownych donosach, administracja wyrobiła sobie zdanie o sygnalistach, którzy notabene nawet przy zgłoszeniach potrafią obrażać moderację, czy adminów.

Może w końcu komuś się oczy otworzyły i ma serdecznie dosyć tych kilku osób na etacie donosiciela.

Czas, na nowy ład.

Np ja zachęcam do zgłaszania obraźliwych wpisów, natomiast kiedyś ukarałem takiego zgłaszającego bo zgłaszał praktycznie wszystko i bez komentarza więc dostał pkt za nękanie moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
babol

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stench napisał:

Moderacja nie ma możliwości usunięcia niewygodnych dla siebie , krytykujących postów

Pisaliśmy tu o takich przypadkach i Espectro obiecał ,że się tym zajmie . Pisał ,że się zastanawia , rozpatruje  itd a czas mijał bez odpowiedzi  . W końcu na moje  natarczywe pytania ( w tym wątku ) o to jakie wykonano działania w sprawie dostałem bana od Espectro za nękanie . I tyle zrobiono . Do tego żadnej informacji zwrotnej .

A moderator dalej robi co chce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, arturp napisał:

Espectro obiecał ,że się tym zajmie .

Z tego co wiem urlopuje.

1 minutę temu, arturp napisał:

A moderator dalej robi co chce .

Przynajmniej ja tylko dlatego zostałem moderatorem ! I do tego służbowe X5, audio za 200 tys i 2 x w roku wakacje w 5* hotelu.

......

A tak na poważnie to poczekaj do przyszłego tygodnia i przypomnij się @Especto. Jak wróci to pomoże . Jeśli masz zastrzeżenia do moderatora to lepiej by wyższa instancja to rozstrzygęła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, stench napisał:

Z tego co wiem urlopuje.

Od dwóch miesięcy ? Po prostu przeczekał aż temat zginie wśród innych spraw . Ale jak widać z ostatnich wpisów użytkownicy nadal są niezadowoleni ,czują się oszukani i zbywani .

 

12 minut temu, stench napisał:

A tak na poważnie to poczekaj do przyszłego tygodnia i przypomnij się @Especto. Jak wróci to pomoże . Jeśli masz zastrzeżenia do moderatora to lepiej by wyższa instancja to rozstrzygęła.

No , ja szczerze zwątpiłem ale czekam bo nie mogę zrobić nic innego , jednak inni użytkownicy chyba mają już tego pana po dziurki w nosie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Np ja zachęcam do zgłaszania obraźliwych wpisów, natomiast kiedyś ukarałem takiego zgłaszającego bo zgłaszał praktycznie wszystko i bez komentarza więc dostał pkt za nękanie moderacji.

A co z natrętnym nękaniem i ciągnięciem tematu w wątku, mimo prośby żeby odpuścić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.